Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1410978 razy)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Nagrań nie mam możliwości zrobić, bo nie mam tego efektu. Użyczyli, pograłem, oddałem. Poza tym nie tacy jak my próbowali znaleźć rozwiązanie tej zagadki i się do tej pory nie udało ;)
Spojrzałem na schemat(a w każdym razie jego w miarę prawdopodobną wersję) i jak na mnie dużej zagadki nie ma, natomiast jest kilka świetnych i bardzo oryginalnych pomysłów.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nagrań nie mam możliwości zrobić, bo nie mam tego efektu. Użyczyli, pograłem, oddałem. Poza tym nie tacy jak my próbowali znaleźć rozwiązanie tej zagadki i się do tej pory nie udało ;)
Spojrzałem na schemat(a w każdym razie jego w miarę prawdopodobną wersję) i jak na mnie dużej zagadki nie ma, natomiast jest kilka świetnych i bardzo oryginalnych pomysłów.

Powiesz coś więcej?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Przecież purpleman już to rozpracował stronę temu :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Przecież purpleman już to rozpracował stronę temu :D

Chodziło mi raczej o te rozwiązania, o których wspomniał @Tadeo :P

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Sperma szatana jest oczywiście kluczowa jako ostatni "tacz" i bez niej pewnie brzmiałby przeciętnie, ale ten:

Powiesz coś więcej?
Opierałem się na tych schematach:
http://aionelectronics.com/wp-content/uploads/2013/09/aion-refractor-centaur-documentation.pdf
https://manticorefx.files.wordpress.com/2014/09/soulfoodschem2.png
(Nazwy elementów z linku z pdf'em)

1. Potencjometr GAIN A. Na wejściu wzmacniacza mamy filtr górnoprzepustowy(R6, C5, GAIN A), a sam wzmacniacz działa w układzie aktywnego filtra górnoprzepustowego. Obie te rzeczy sterowane są tym samym potkiem, więc podkręcając gain masz (oczywiście) większy przester, mniej obcięte doły ale też bardziej wzmocnione wyższe częstotliwości.

2. TL072. Ten chip ma duży tzw. Slew Rate, czyli szybkość, z jaką reaguje na zmianę sygnału na wejściach, więc nawet przy mocnym przesterze będzie brzmiał "czysto".

3. Diody germanowe - nie jest to super odkrywcze, ale dzięki ich zastosowaniu mamy jakieś 2x więcej diabła w porównaniu z krzemowymi przy tym samym gainie, co jest ważne, ponieważ im większe wzmocnienie, tym bardziej muli.

4. Mój ulubiony element, którego - według schematów - w Soul Foodzie nie ma - od wyjścia IC1B do prawej strony C3 prowadzi ścieżka, która charakteryzuje się tym, że dla bardzo niskich(<10Hz) częstotliwości przepuszcza w drobnym, ale niepomijalnym stopniu przesterowany sygnał z powrotem na wejście(więc. Taki układ powinien dodać trochę "gruzu" przy akordach.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Loomis będzie grać w Arch Enemy!
Paczki z głów!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Loomis będzie grać w Arch Enemy!

Ekstaza! Tak musieli się czuć moi starzy na wieść, że Villas i Jędrusik zrobią wspólne tournee po Ameryce.

Ja pierdzielę, Michałek nie ma już pomysłów na biznes? :facepalm:

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Z zupełnie innej, chociaż też muzycznej beczki - ostatnio słucham sobie "dla funu" Braci Figo Fagot :D I to nie tylko jako tło muzyczne do World of Tanks (tak, da się i polecam taką zmianę :D ) ale fogle "przy okazji grzebania na kompie". No i puściłem sobie ciągiem ostatni ich wypust "Discochłosta". Kilka razy. No i szokłem :o

Ogólnie wiadomo co tworzą BFF i na jakim to jest "poziomie". No i właśnie ten "poziom" mnie cholernie zaskoczył, bo ta płyta jest naprawdę niezła muzycznie. Owszem, jest beka z klasycznego disco polo, ale są też klimaty lat 80/90tych, tamte brzmienia, jakieś kosmiczne klawisze, modulacje, chórki, chujwico. Jest muzyka jak ze starych gier wideo, jest techno, jest coś bo brzmi jak parodia Eneja, są nawet Kazik i Prodigy :D

Gdyby zrobił to ktoś "poważniejszy", nieco pozmieniał aranżację i teksty ( ;D ), to się założę że niejeden utwór trafiłby do ogólnopolskich rozgłośni jako hicior. Ciekawe, czy tak miało być, czy wyszło "przy okazji".

Każdy sam może sprawdzić - http://www.youtube.com/playlist?list=PLEgyw8dqE_2U5qUuDaQMpfoluMr_jgbZG :D
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2014, 07:56:14 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Z zupełnie innej, chociaż też muzycznej beczki - ostatnio słucham sobie "dla funu" Braci Figo Fagot :D I to nie tylko jako tło muzyczne do World of Tanks (tak, da się i polecam taką zmianę :D ) ale fogle "przy okazji grzebania na kompie". No i puściłem sobie ciągiem ostatni ich wypust "Discochłosta". Kilka razy. No i szokłem :o

Jest jeszcze jeden szok. Ta płyta była realizowana, nagrywana w Hertz obok Vadera, Behemota, Decapitated i innych :)
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Z zupełnie innej, chociaż też muzycznej beczki - ostatnio słucham sobie "dla funu" Braci Figo Fagot :D I to nie tylko jako tło muzyczne do World of Tanks (tak, da się i polecam taką zmianę :D ) ale fogle "przy okazji grzebania na kompie". No i puściłem sobie ciągiem ostatni ich wypust "Discochłosta". Kilka razy. No i szokłem :o

Ogólnie wiadomo co tworzą BFF i na jakim to jest "poziomie". No i właśnie ten "poziom" mnie cholernie zaskoczył, bo ta płyta jest naprawdę niezła muzycznie. Owszem, jest beka z klasycznego disco polo, ale są też klimaty lat 80/90tych, tamte brzmienia, jakieś kosmiczne klawisze, modulacje, chórki, chujwico. Jest muzyka jak ze starych gier wideo, jest techno, jest coś bo brzmi jak parodia Eneja, są nawet Kazik i Prodigy :D

Gdyby zrobił to ktoś "poważniejszy", nieco pozmieniał aranżację i teksty ( ;D ), to się założę że niejeden utwór trafiłby do ogólnopolskich rozgłośni jako hicior. Ciekawe, czy tak miało być, czy wyszło "przy okazji".

Każdy sam może sprawdzić - http://www.youtube.com/playlist?list=PLEgyw8dqE_2U5qUuDaQMpfoluMr_jgbZG :D

Poczytaj sobie kim są BFF i jaka jest historia powstania tego zespołu :P

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Wiem kim są BFF, wiem dlaczego i jak powstał ten zespół, wiem kim jest Walaszek, co robił, gdzie grał, co kręcił itepe. Zresztą jak tylko będzie w okolicy koncert (ostatni przegapiłem, za późno się dowiedziałem) to idę :D

Natomiast poziom muzyczny tej płyty mnie niezależnie od wszystkiego baaardzo zaskakuje. W zasadzie mogliby zrobić zwykłe discopolo na 3 klawiszach i też byłaby beka (bo w sumie o to chodzi), a tutaj proszę-proszę... Bo wychodzi na to, że parodia gatunków muzycznych / wykonawców, robiona dla jaj i beki, jest sporo lepsza niż sami parodiowani, robieni "na poważnie". LoL :D
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2014, 09:02:03 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Na koncercie w Stodole było pogo jak na Slayerze, pirotechnika jak na Rammsteinie i w gościach Pająk z Vadera, polecam :D
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2014, 09:10:56 wysłana przez pivovarit »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Idźmy dalej: Englund się połączył z Kerimem i szukają wokalisty! :)

@Aston napieraj!

EDD:
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2014, 21:28:52 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Sekret grania trioli!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
A np. Jason nagrał na takim basie (z tym, że też 12tce a nie 15tce, ponoć to był Warwick) wejście do "Wherever i my roam", 24 lata wstecz.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
A np. Jason nagrał na takim basie (z tym, że też 12tce a nie 15tce, ponoć to był Warwick) wejście do "Wherever i my roam", 24 lata wstecz.


Może wiedzą, tylko wstydzą się przyznać do wiedzy o Metallice ;D

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Jakby wymiana zwykłych strun w basie nie była wystarczająco kosztowna :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Ludzkość od zawsze lubiła eksperymentować. Ile byś dziur nie dał - zawsze chcą we wszystkie wsadzić.
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Chyba dojrzałem do tego, aby przerzucić się na styl "smart casual"... ale i tak po mojemu.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
GAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAYYYYYYYYYYYYYY YYYYYYYYYYYY

Powiem więcej:



Albo nawet:



;)



Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
<3

;*
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Orange

  • Gość