Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1385495 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
z casem? :/

Niestety takie czasy że po tyle chodzą :( Za taką samą cene był u nas na giełdzie z kejsem chyba od daroo, na allegrze za taka kase można wyrwać 5150 BL, na forum 5150II. A 6505 bez case'a (który czasem bywa zbędny) pojawia się za 2600-2700. IMO to jest zaniżona cena za te wzmaki, ale jako potencjalny klient nie będe narzekał ;) Pamiętam jak sprzedawałem swojego 5150 autografa za 3450 to była baardzo dobra cena na ówczesne warunki. Wtedy 5150 bywały nawet po 4kzł. A teraz ludzie przerzucają się na cyfrę albo 5153, bo nie wiem jak inaczej wytłumaczyć wysyp 5150/6505 w ostatnich 4 miesiącach. Zresztą pamiętam jak taki Deli sie pojawił na giełdzie to sporo osób sie na niego czaiło. A teraz dwa wiszą od dluższego czasu i zero zainteresowania. Zły czas dla wzmaków nadszedł i tyle
B ( o ) ( o ) B S

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Nie nastraja mnie powyższa wypowiedź pozytywnie, bo sam niedługo zamierzam wzmaka spylić.

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Zatrzymajcie dla następnych pokoleń - dadzą za nie krocie  ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Kurde no nie mogę jak trafiłem w 10 z przewidywaniami co do nowego papieża.
A jak mówiłem, że wezmą Latynosa-antykomunistę, co schizmatyków za ryj będzie w Ameryce Łacińskiej brać, to nikt nie wierzył :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
A ja myślałem że będzie murzyn bo dziś w nocy śniła mi się taka zajebista murzynka. :D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Też liczyłem na murzyna. Może banda moherów nauczyłaby się tolerancji.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Szkoda, że Dolana nie wybrali.
synkopy to guwno

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Moja przyjaciółka mieszka aktualnie w Rosji, w Sankt Petersburgu. Dała mi cynk, że jakaś lokalna galeria organizuje konkurs i wystawę 'sztuki nowoczesnej', jakkolwiek tajemniczo i idiotycznie to brzmi. Pod wpływem antydepresantów od niechcenia zrobiłem dwie IMO naprawdę chujowe prace w formacie A2 w charakterystycznym dla mnie stylu, czyli czarny i czerwony tusz. Nie zrobiłem nawet zdjęć tylko wysłałem, a przed chwilą się dowiedziałem, że wzbudziły spory zachwyt i będą licytowane.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Daj jakiś link do swoich prac, już po raz kolejny czytam o pracach a jeszcze żadnej nie widziałem. Masz jakieś portfolio gdzieś?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Polaczki... Nic w siebie nie wierzą! ;)
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Się buduje. Póki co jakieś ochłapy na fejsbuczku, KLIK
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Daj jakąś poglądową focię w galerię, nie każdy ma gejzbuka :P

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Takie tam wybrane. Dawno nie aktualizowałem galerii, bo nie mam na to czasu, a te fajne projekty są dopiero na wykończeniu ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Dwa więcej zrobione dla mnie więc myśle, że moge opublikować :D




Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Też liczyłem na murzyna. Może banda moherów nauczyłaby się tolerancji.
Ale przepowiednia, że koniec świata i w ogóle :D Moja dziewczyna kibicowała temu kolesiowi jak tylko zobaczyła, że jest na konklawe: http://tinyurl.com/c588f5z - i to w takich właśnie czarnych ciuchach był :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Ale to przeca ciapak, nie murzyn...

Zresztą, w sumie level ten sam. :D


Jeżeli to wejdzie do produkcji,  to chcę taki samochód. :o

bandit112

  • Gość
Zalewać paliwem, żeby jeździć na prundzie? :D


W sumie fajna sprawa, ale koncerny na to nie pozwolo.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
To nie jest żadna nowość. Silniki z przeciwbieżnymi tłokami i wspólną komorą spalania były normalnie produkowane już dawno i to seryjnie, np. do czołgu T-64. Jeszcze ciekawsza jest jego odmiana w układzie delta: http://pl.wikipedia.org/wiki/Napier_Deltic

Jedyna "nowość" to to że jest sprzężony od razu z układem elektrycznym, ale na ile jest to spowodowane realną oszczędnością paliwa / kulturą pracy / elastycznością układu, etc, a na ile "bondźmy trędy i zrubmy chybryde" to pewnie tylko producent wie ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ale to przeca ciapak, nie murzyn...

Zresztą, w sumie level ten sam. :D
Chodziło raczej o walory modowe, jako jedyny był ubrany inaczej niż reszta :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
ORLY?

Paczki z głów!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Jedyna "nowość" to to że jest sprzężony od razu z układem elektrycznym, ale na ile jest to spowodowane realną oszczędnością paliwa / kulturą pracy / elastycznością układu, etc, a na ile "bondźmy trędy i zrubmy chybryde" to pewnie tylko producent wie ;)
Jest jeszcze jeden detal: tylko dwie ruchome części. Silniki, które wskazałeś wymagają minimum kilkunastu. Mniej ruchomych części - większa niezawodność.

"bondźmy trędy i zrubmy chybryde"
Raczej "o kurwa $90 za baryłkę i nie spadnie poniżej tego". ;)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
To że są tylko dwa ruchome tłoki to nie znaczy że tylko tyle będzie się ruszało ;) Dochodzą zawory w połączeniu z jakimś układ rozrządu bo przecież musi być, podobnie układ synchronizacji pracy obu tłoków - na rysunku poniżej są to te dwa koła po bokach:



Co prawda ich rola jest inna, bo przenoszą suw tłoka na ruch obrotowy, ale jakiś system jest konieczny bo inaczej maszyna pracowałaby niestabilnie. I ogólnie fhui innych części ;D Na symulacji wygląda to ładnie, ale wolałbym zobaczyć pełnowymiarowy silnik, nawet prototypowo-koncepcyjny, który działa.

Taka dygresja, kiedyś jeden mój profesor powiedział coś interesującego - dotyczyło to inżynierii chemicznej, ale jest w sumie uniwersalne. W stylu: fajnie że reakcja dobrze zachodzi w probówce, ale żeby zachodziła dobrze na skalę przemysłową, nie wystarczy tylko powiększyć probówki.

PS. A o cenach ropy to caaałkiem inna dyskusja ;)

PS2. W temacie - ciekawy polski (!) projekt "czystego dwusuwa" http://www.jjsdesign.net/ trochę to wszystko się ciągnie, ale wiadomo, nie od razu sławojkę zbudowano...
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Silniki dwusuwowe nie maja zaworów i rozrządu tez.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
No chyba że ten "dwutłok" to dwusuw. Ale z drugiej strony, po to robić "ekologiczny" silnik żeby dawać mu dwusuwowy system pracy? Bo z tego co się orientuję, na razie tak sobie idzie doprowadzenie tych silników do sensownych norm jakości spalin. Czy się mylę, ktoś ma jakieś newsy?
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Top Gear też zrobili coś w podobne idei tylko z innym silnikiem.

Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

bandit112

  • Gość
Zabawy z kamertonem wwiercającym się w taflę wody:

http://www.sadistic.pl/tuning-fork-at-1600fps-vt182908.htm