Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1385580 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Znam...

Szoki:
wczora z wieczora na Very Disco mówili, że okryli jakąś tajemną zależność: wypuszczali 2 fotony w różnych kierunkach i kiedy mierzyli pierwszego - drugi, bez absolutnie żadnego połączenia, też reagował w tym samym momencie. Coś jak działanie laleczki voodoo.
Za setkę lat może więc nie będzie internetu, a samochody z grafenu będą ważyły 14kg.
Chyba, że sprawdzą się wizje Dukaja, Watersa i przeniesiemy się całkowicie do sieci - uzyskując tym samym nieśmiertelność.
Paczki z głów!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
wczora z wieczora na Very Disco mówili, że okryli jakąś tajemną zależność: wypuszczali 2 fotony w różnych kierunkach i kiedy mierzyli pierwszego - drugi, bez absolutnie żadnego połączenia, też reagował w tym samym momencie. Coś jak działanie laleczki voodoo.

No nie mów, że nie wiedziałeś o stanie splątanym w kontekście fotonów i o kolapsie funkcji falowej:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stan_spl%C4%85tany

To nie jest odkrycie, to podstawa XXw fizyki kwantowej. I pora chyba przestać o tym myśleć, jak o czarach - to najbardziej normalna (acz dla człowieka kompletnie nienormalna) cecha mikroświata. Jest tylko potencjalny, dopóki go nie zaczniesz mierzyć (np. spoglądać). Wszystko jest możliwe, każdy stan cząstki jest w jakimś stopniu prawdopodobny - ale gdy tylko sprawdzisz, ustala się w jednym konkretnym stanie. I jeśli jakaś cząstka jest powiązana z inną pewną fundamentalną zależnością, tak jak polaryzacja tych fotonów, o których mówisz - spojrzenie na jedną cząstkę, definitywnie i natychmiast ustala stan drugiej, choćby były maksymalnie odległe od siebie. I żadna "informacja" między nimi nie przenika - po prostu mierząc jeden obiekt, wywołujesz natychmiastowe "określenie się" innego. Dopóki tego nie zrobisz - wszystko jest możliwe. Polecam oczywiście podstawową popularyzatorską knigę o tych zagadnieniach "W poszukiwaniu kota Schrodingera" Johna Gribbina. Czytanie Dukaja bez tej wiedzy jest jak seks z partnerką rozebraną jedynie od pasa w górę ;)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
No nie mów, że nie wiedziałeś o stanie splątanym w kontekście fotonów i o kolapsie funkcji falowej

To nie mówię ;). Mówili o "upiornym połączeniu" cytując Alberta, to mnie mogło lekko zmylić. I wydaje mie się, że ekscytacja wypowiadających się naukowców wynikała z dalszych postępów w badaniu tego zjawiska.
Niemniej jednak sam z siebie bym o tym wczoraj nie pomyślał. Chyba, że bym wrócił do domu z browarem i okazałoby się, że żona też o nim myślała :P.
Paczki z głów!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ja pierdole  :facepalm:

B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
I co wtedy, rodzice pozwolą Ci zmienić planetę?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No, zgadłem.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
http://basscity.eu/thread-11-post-171106.html#pid171106

Znajomy basista podesłał. Facet sam robi wzmacniacza i jeszcze syna gitarzystę doposaża, zresztą spójrzcie sami:














Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Co Igorro z gitara.pl nie znacie ? :D
Tremsteppery , i inne dziwne rzeczy też robi, taki człowiek orkiestra.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
No właśnie, od razu jak pierwsze wiosło zobaczyłem, to wiedziałem, że o Igorro chodzi ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Co Igorro z gitara.pl nie znacie ? :D

Ja znam (oficjalnie) chyba tylko Ciebie ;).
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Z gitara.pl znam tylko Yonego.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No tak  ::) choc czasami to dobrze, ze niektóre rzeczy są w miare hermetyczne ;) . Igorro to ciekawy człowiek, facet słyszy rzeczy w które ciężko uwierzyć czasami ale w slepym tescie wychwycił różnice w kablach i trafnie je okreslił . Cos co pokazywał Scorpien co niektórych dziwiło on skubany faktycznie to słyszy .

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
« Ostatnia zmiana: 10 Gru, 2011, 22:26:13 wysłana przez theremin »
4string


Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Pewien nastoletni mieszkaniec Angoli oddał trzy strzały do własnego ojca podczas kłótni o Gran Derbi – podała agencja Angop. Świat oszalał na punkcie rywalizacji Realu Madryt z Barceloną.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
auto mi dzisiaj nie odpaliło ;o
co jak co ale z tym nigdy nie miałem problemu :/
centralny działa, a silnikiem w ogóle nie kręci :/
i always go full retard

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Lubię jak dzieci łapią w tym momencie srakę i czyszczą ciastecza, bo nie ogarniają, że to fejk.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Łoł, ale stary już jestem i nie wiedziałem, że Redtube jest już płatny.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Wszyystkie tak mówią ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Luz, wierzę, wbrew damsko-stereotypofilskiemu lobbingowi to dość częste i normalne.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Nie daję tego do filmików, bo to ani głupie, ani mądre. Nie jest to nic ciekawego, ani tym bardziej nic fajnego. Jako że jestem w szoku, nieśmiało daję tutaj w spoiler dla ludzi o mocnych nerwach. Ja chyba jednak mam słabe nerwy.
Spoiler
Dobre chyba tylko na popsucie humoru.