Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1418671 razy)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

bandit112

  • Gość

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ja pierdolę, ale technika... Ja bym tak nie zagrał :(
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Pierdolenie, większość mojej rodziny jest po kierunkach wydawałoby się bez przyszłości a nikt z nich na brak pracy nigdy nie narzekał (oczywiście nie w zawodzie).
To tylko potwierdza moje "pierdolenie", jak to ładnie określiłeś, bo jeśli nie pracują w wyuczonym zawodzie to można powiedzieć, że zmarnowali kilka lat na studia, które nic im nie dały. Może coś jest błędnego w moim rozumowaniu, ale jak coś mnie interesuje to chętnie sobie o tym czytam, a jeśli mam spędzić kilka lat na uczelni, gdzie oprócz rzeczy interesujących muszę wykuć też wiele takich, które zupełnie mnie nie obchodzą, to wolałbym aby ten poświęcony czas i wiedza pomogły mi w życiu w znacznym stopniu. Chyba, że nie musiałbym się martwić o przyszłość, bo np. dostałbym ładny spadek albo miałbym zagwarantowaną posadę w rodzinnej firmie. Wtedy bez problemu potraktowałbym te kilka lat studiów jako wzbogacanie wnętrza, czy poszerzanie horyzontów. Niestety takiego szczęścia nie miałem.
Na zachodzie istnieje zasada "educate, not teach" - w przypadku szkolnictwa wyższego. BA się robi po to, żeby pokazać żeś kozak i niegłupi i potrafisz zdobyć tytuł akademicki, że dajesz rade z trudnymi rzeczami, jesteś selektywny i efektywny w gromadzeniu informacji i posiadasz w chuj innych cech, bez których (na zachodzie) studiów (teoretycznie) nie dasz rady ukończyć. I studiuje się to co interesuje, co nie musi mieć nic wspólnego z tym, co chcesz robić - sam fakt posiadania wyższego wykształcenia to już pewien prestiż i wizytówka twoich umiejętności ogólnie. Natomiast po zdobyciu BA, jeśli ci się marzy kariera akademicka - robisz MA i PhD, a jeśli chcesz pracować jak normalni ludzie, to robisz kurs podyplomowy przyuczający do zawodu i wsio. To tylko w Polsce panuje przekonanie, że studia powinny jakkolwiek (a już najlepiej praktycznie, bo po co komu teoria?) przygotowywać kogokolwiek do zawodu, ogólnie myli się edukację (ogólną, rozwijanie umysłu, inteligencji, poszerzanie horyzontów) z uczeniem czegoś (trenowaniem pod konkretny zawód).

Ale fakt, że w Polsce trochę to inaczej działa, niestety. Mamy o dwa stopnie naukowe więcej, niż ci na zachodzie i "mgr" przed nazwiskiem to norma, ogólnie ludzi bez choćby licencjatu często traktuje się jak debili... bo w zależności od uczelni każdy jest w stanie dać radę "cokolwiek" ukończyć, bo trzeba i chuj (mechanizm ten sam, co z maturą, która jest normą, czymś, czego się powszechnie oczekuje, a nie "egzaminem dojrzałości", czymś mniej lub bardziej prestiżowym).

Ogólnie to wszystko to IMO wina tego, że za komuny "u nas" i "u nich" systemy były zupełnie różne, a jak się zaczęło "nasz" do "ichniego" przystosowywać, pozostawiając "u nas" pewne "tradycje" i inne elementy, to wyszło z tego gówno. +narodowe dążenie do statystyk bycia najlepiej wyedukowanym narodem w świecie, tworzenie bezwartościowej iluzji, przez którą polskie szkolnictwo wyższe ma chyba najgorszą opinię w całej UE.
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2011, 15:05:36 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:


Zomballo

  • Gość
http://deser.pl/deser/1,111858,10627768,Niesamowity_uklad_chmur_nad_Polska__Co_ma_wspolnego.html
A u mnie dziś było cały czas słońce...
Spoiler

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
U mnie też było słonecznie, może wcześniej były gdzie indziej. Niemniej szokuje mnie bardziej to, że taki "nius" pojawia się na głównej gazeta.pl

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
W sumie to tego się wszyscy spodziewali, ale i tak grubo się z okazji marszów na dzień niepodległości dzieje...
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2011, 19:45:45 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
No co za jebane kretyny bez mózgów :facepalm: Dresiki którym się już kurwa nudzi picie piwa na ławce przed blokiem...

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
O, mojego kumpla zglanowali dzisiaj. Co ciekawe, z poglądów jest prawica, tylko nie skrajna (czyt. patriotyzm tak, jebać żydów, nie koniecznie).

Dobrze, że nie chadzam na takie eventy.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Gorzej jak znajdziesz się w pobliżu i taki event przejdzie po tobie.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja pierdole... Święto Niepodległości, a Ci rozpierdol jak na meczach robią... Rozumiem, że nie robią nic innego jak jaranie i picie pod blokiem albo napierdalanie się po meczach, ale żeby ze święta narodowego robić rozpierdol?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
A mnie to nie szokuje. W sumie można się tego było spodziewać po "Prawdziwych Polakach", kurwa ich mać...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Raz w życiu jak zwiedzałem Wawę, to akurat po starówce popierdalały jakieś młodzieże wszechpolskie, napierdalając coś w stylu "TYL-KO-POLSKA! KA-TO-LICKA!", z pełną obstawą policji wokół nich... wtedy to dopiero byłem zszokowany.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Raz w życiu jak zwiedzałem Wawę, to akurat po starówce popierdalały jakieś młodzieże wszechpolskie, napierdalając coś w stylu "TYL-KO-POLSKA! KA-TO-LICKA!", z pełną obstawą policji wokół nich... wtedy to dopiero byłem zszokowany.
No u nas na wsi to w ogóle ludzie wartości nie mają, ani krzyży nie pilnują, ani lewaków nie biją, a to niby stolica jest zepsuta.

bandit112

  • Gość
Szoku doznałem przed chwilą, gdy zrobiłem sobie pierwszą w życiu słit focie z ręki żeby przefarbować w ps'ie kudły na czarno. Jednak nie jest mi dobrze w czarnych :D

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Szoku doznałem przed chwilą, gdy zrobiłem sobie pierwszą w życiu słit focie z ręki żeby przefarbować w ps'ie kudły na czarno. Jednak nie jest mi dobrze w czarnych :D
Idę do kąta poszlochać.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 832
Żebym dziś nie wybrał się z imć Szymo do kolegi po odbiór krupniczku (ależ był przezajebisty!!!!), to bym nic nie wiedział od zadymach w stolcu. Tanie chwyty mają te prawicowce.

Globalnie założyłbym sklep z szalikami - i kto by nie weszed - zabijałbym na miejscu!!!
Paczki z głów!

Offline levita

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
a mnie dziś szokuje i boli co ludzie nazywają prawicą i jakie głupoty na jej temat potrafią wygadywać

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ja chciałem się wybrać na manifestację, ale nie mogłem się zdecydować, czy wole bardziej z pedałami, czy faszystami, więc pojechałem pograć na gitarze.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Zszokowało mie niedawno coś takiego:




WTF? Cóż to może oznaczać?

bandit112

  • Gość
Jak wjedziesz w czerwony prostokąt to musisz od nowa zaczynać.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Generalnie temat wczorajszych wydarzeń w stolicy i słowa dziennikarki TVN o "transparentach nawołujących do agresji, z napisami przeciwko in vitro, bóg honor ojczyzna itp". Nosz kurwa, aż mi ręce opadły.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Nawet widziałem jak Keith na facebooku wrzucał zdjęcia, ale myślałem, że sobie jaja robi zwyczajnie. Dobree!
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!