Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1418559 razy)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
drapiesiepoglowie.g if

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Słodziaki jesteście jednak )*

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Rachet, dokładnie Francuzi niekontrolowanie zaczęli wpuszczać do siebie wszystkich ludzi z byłych kolonii w ramach ich uwalniania, oferując im obywatelstwo i możliwość przeniesienia się bez żadnych ograniczeń, w ramach rekompensaty za okres kolonizacji. Oczywiście łączyło się to z ich narodowym motto. Więcej chyba nie trzeba pisać?;)

No ale dobra, widzę, że temat się zmienił...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Rachet ma rację, w końcu najpopularniejsze brzmienia świata sa wyciągane np przez Claptona na jego Mahoniowym Stracie albo prze Slasha na Jesionowym LP z topem z machonia.
Rachet, naprawde uważasz, ze gdyby wspomniana przez Ciebie tendencja miała sie jakoś do rzeczywistości, to Fender dalej by robił olchowe straty ktróre kosztują furę siana a Ibanez wcale nie tańsze paździerzowe RG? Przecież nie było by problemu ze zmiana drewna na mahoń albo jesion i podniesienie ceny o XXX zielonych za badyla, bo i tak są pojeby które to kupią, bo napis się liczy i chcąc mieć dobre wiosło musisz wybrać z jednej z kilku firm, z której mało która robi seryjnie badyle tylko i wyłącznie z jesionu lub mahoniu

Uważam, że to kiepski argument, bo marketingowcy są właśnie od tego, żeby wciskać gówno podpisane "złoto" ;)

Owszem, ale dlatego powyższy przykałd o poważnych figurach, które przypuszczalnie wybierają świadomie. A to że paździerz za 2000 jest z porzeczki z jakimś topem innym niż zmiksowany papier toaletowy i pójdzie w ilości tysięcy sztuk jest oczywiste, bo i tak większość wybiera wiosło po wyglądzie, wystarczy spojrzec na temat o gasie, który dotyczy w wielu przypadkach wioseł, których piszacy nawet nie widział na żywo, ale jara go wygląd wiec brałby je w ciemno. I to jest marketing. Ja bardziej pisałem o szeroko rozumianej tradycji, a to co napisałeś po 'ale' ma uzasadnienie w tym, że mało kto potrzebuje strata z mahoniu, bo nie kupuje się raczej strata na singlach* zeby miec sporo dołu w brzmieniu i napierdalac na tym jakis prostacki black.


*czekam tylko aż ktoś, myśląc że jest fajny, pierdolnie fote blackowca z kremowym stratem. Anyone? Niet? To dobrze.
B ( o ) ( o ) B S

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Trzeba by najpierw kilka mitów obalić: że mahoń muli, że coś tam, że ktoś się zesrał itd. Tu jest np. strat z mahoniu i nie słyszę żeby coś gdzieś muliło.


P.S.
I ma nawet neksru - tak nie lubianego przez wolnomularzy.
« Ostatnia zmiana: 05 Lis, 2011, 12:32:45 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Sam mam strata z mahoniu i jestem zadowolony z brzmienia mega uniwersalne wiosło :)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Z porównania organoleptycznego wywnioskowałem kiedyś, że wiosłom z olchy jest bliżej do wioseł jesionowych w porównaniu z wiosłami mahoniowymi, więc moim zdaniem teza Ratcheta wynika raczej z tego, że sam nie wie czego oczekuje od gitary. IMO do muzy gdzie duże znaczenie ma atak, przy niskich strojeniach olcha góruje nad mahoniem. 

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Będę łaskaw się zgodzić z Frantikiem. Z małym zastrzeżeniem - wg mnie gryf robi różnicę: materiał, skala i sposób zamontowania. Deska w zasadzie może być z czegokolwiek.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Nawiązując do wypowiedzi powyżej, śmiem zaznaczyć, że, jak niewielu zauważyło, Bulb mówił o całym połączeniu basswood + maple neck + bolt on, nie o samym drewnie korpusu.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
OMG! Bulb mówił o moim Axisie!
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
A kogo obchodzi co mówi jakiś Bulb? :D

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
A kogo obchodzi co mówi jakiś Bulb? :D

Od jego wypowiedzi zaczęła się cała rozmowa...ale widzę, że to już teraz nie ma znaczenia i chodzi o regularna wojnę kto ma rację ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
A kogo obchodzi co mówi jakiś Bulb? :D

Od jego wypowiedzi zaczęła się cała rozmowa...ale widzę, że to już teraz nie ma znaczenia i chodzi o regularna wojnę kto ma rację ;)

Nie chodzi o regularną wojnę kto ma rację, tylko o regularną że Rachet jej nie ma :D

Bulb może nie jest wyrocznią, ale jest pewne, że trochę tych gitar ma/miał więc można wziąć to co mówi pod uwagę. Poza tym, niektórzy lubią jego sound tylko się nie przyznają, bo to już jest passe ;)

A to, że Bulb mówił o całości oczywiście brałem pod uwagę i w wypowiedzi i rozmawiąc z Amanitą (bo o 7680 gadaliśmy). Już nie raz też pisałem, że IMO gryf i konstrukcja ma większe znaczenie. Na pewno szukając w brzmieniu ataku wybrałbym bolt-on - one zawsze mają go więcej (i dlatego straty mnie wkurwiają:) )
« Ostatnia zmiana: 05 Lis, 2011, 13:25:33 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Bulb stwierdził odkrywczo, że przykręcany, klonowy gryf i lipowy korpus = szybszy atak. OMG! Należy go zgłosić do Nagrody Nobla z fizyki, oprócz tego, że 60 lat temu każdy to wiedział, tylko wtedy jeszcze nikt nie traktował poważnie lipy jako materiału lutniczego i słusznie. 

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Mnie zszokowało to, że ktoś chwali materiał dość łatwo dostępny i tani. To miła odmiana po kolejnych prezentacjach gitar z 15 rodzajów egzotycznego drewna, z diamentowym bindingiem, wykonywana techniką tak skomplikowaną, że trzech Chińczyków oddało życie za każdą sztukę.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Trzeba by najpierw kilka mitów obalić: że mahoń muli, że coś tam, że ktoś się zesrał itd. Tu jest np. strat z mahoniu i nie słyszę żeby coś gdzieś muliło.

A jesli ktoś bedzie Ci wmawiał że żółte jest zielone, to też będziesz chciał to obalać? ;) IMO każda próba obalania podobnych wiesci gminnych jest dla pewnej grupy idiotów jedynie dowodem że maja rację (bo przecież mieli machonia i móliło), po czym znajdują sobie podobnych, których chowają na swój wzór. Niedługo pewnie będa się rejestrować jako nowa grupa wyznaniowa. Ty wiesz że mahoń nie muli, ja to wiem, wielu innych tez to wie, więc chuj z resztą.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Bulb stwierdził odkrywczo, że przykręcany, klonowy gryf i lipowy korpus = szybszy atak. OMG! Należy go zgłosić do Nagrody Nobla z fizyki, oprócz tego, że 60 lat temu każdy to wiedział, tylko wtedy jeszcze nikt nie traktował poważnie lipy jako materiału lutniczego i słusznie. 

bo nie grali djętu :D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
A co ma mówić skoro ma kontrakty endorserskie, a resztę szpejów dostaje za darmo, albo pół-darmo?
Poza tym - jasne - nie demonizujmy tej lipy, nie jest z nią tak źle, ale mi by się nie chciało robić wiosła z lipy będąc lutnikiem. Za jej "legitymizację" odpowiedzialny jest van Halen z Music Manem, kiedy w połowie lat 90 zrobili mu sygnaturę znaną teraz jako Axis. W każdym wywiadzie jaki wtedy czytałem, mówił że jest to po prostu super-cacy-best-of-the-best. Akurat jemu, to wszystko jedno z czego ma wiosło.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
A co ma mówić skoro ma kontrakty endorserskie, a resztę szpejów dostaje za darmo, albo pół-darmo?

Myślisz, że na kontrakcie ma, że ma zamówić customa z lipy? :D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Z trzeciej strony, jak miałem chińskiego lp z tektury, to zapierdalałem jak szalony na nim i mi nie przeszkadzało. Może rzeczywiście mu pasuje? Nie wziąłem tego pod uwagę :D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
To mnie się przypomniało, jak kiedyś Jacek Kobylski mi opowiadał podobne mądrości do waszych, z naciskiem na stwierdzenie, że w gitarze (zwłaszcza) elektrycznej brzmienie zaczyna się od gryfu, którego mocowanie też mocno wpływa na jego brzmienie.

A swoją drogą powiedział mi to, jak się osrał, gdy zobaczył mojego Corta g250, w którym żółtek w fabryce się jebnął i zamontował gryf z... Ptasiego oka! :D który (wg Nexusa) potencjalnie może być więcej wart, niż dałem za całą gitarę (nówkę) w sklepie. No i kurde - też jest bolt-on i decha chyba też z lipy, a to mi się dziętowo moje pierwsze wiosło w życiu trafiło; nic tylko BKP wjebać :D
« Ostatnia zmiana: 05 Lis, 2011, 14:02:56 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Czasem mam wrażenie, że Wy po prostu jesteście głupi. Albo skrajnie uprzedzeni z naciskiem na klapki na oczach i dildo w tyłku i bedroom warrior berserk, ale to w zasadzie to samo. No bo dla mnie logicznym jest, że jak piszę, że Lipa jest fajniejsza od Olchy, to znaczy, że mi się Lipa bardziej podoba od Olchy, a nie, że to jest prawda objawiona. No bo jak się odnoszę do czyjejś wypowiedzi utrzymanej w tonie "moim zdaniem... ostatnio odkryłem, że w tym co gram...  etc. etc." piszę, "no faktycznie", to przyznaję, "no kurde, też tak sądzę, też bym tak wolał". A nie, że Coin ma wymienić wszystkie wiosła na Jesionowe, a Santana jednak był frajerem.

No ale przecież jeżeli chodzi o to, żeby mi udowodnić, że się mylę, to pewnie faktycznie krakowiacy wiedzą lepiej co mi się bardziej podoba. Lubię to.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Jak to dobrze że ja się na tym nie znam i nie mogę błyszczeć w podobnych dyskusjach...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Mnie tam bardziej cieszy, że Coin i Musza się tak dobrze znają, do końca życia byłbym przekonany, że wolę brzmienie Lipy od Olchy, głupi ja...
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Wyluzuj trochę - jaki jest sens napinać się o coś co ktoś napisał na forum, w jebanym w zad internecie? :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina