Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1418276 razy)

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1600 20 Paź, 2011, 18:20:26 »
Błagam Was, dodajcie opcję ignorowania użytkowników...
Podpisuję się pod tym...
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1601 20 Paź, 2011, 18:21:45 »
przecież już jest

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1602 20 Paź, 2011, 18:25:14 »
Nie zachowujmy się jak dzieci Panowie, nie ma o co się obrażać.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1603 20 Paź, 2011, 18:36:51 »
Znalazłem! :D
A da się sprawdzić ile osób mnie ignoruje? :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1604 20 Paź, 2011, 18:40:31 »

Rzygać mi się chce, kiedy ludzie nie mający z patriotyzmem absolutnie nic wspólnego próbują pouczać innych, jak powinien wyglądać.

Hm, poczekaj. Od początku. Dla mnie: patriotyzm to jest na przykład wtedy, gdy posługujesz się poprawnie ojczystą mową, wspierasz polskich przedsiębiorców i artystów, segregujesz śmieci, przejmujesz się losem łosi i nie rzucasz kiepów na ulicę. Wszystkie inne rzeczy związane z rzekomym patriotyzmem, oscylujące wokół "honoru", "boga", umierania i strzelania do ludzi, to wymysł chorch i biednych debili, którzy pod osłoną "patriotyzmu" ukryli dojmujący i paraliżujący umysł strach przed innym, skłonność do agresji, homofobię, pęd ku nacjonalizmowi i inne zboczenia.

Też staram się być patriotą i też jestem dumny z tego że mamy Decapitated. Dopuszczam możliwość, że ludzie rozumieją patriotyzm inaczej - i nie ma sprawy, ja zajmę się swoim rozumieniem tego pojęcia, a dbałość o symbole, honor, i umieranie chętnie pozostawię Tobie, jeśli takie jest Twoje życzenie. Tylko błagam, nikogo nie zabij przy okazji.


Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1605 20 Paź, 2011, 19:39:37 »
ED: BTW, rozumiem też rozumowanie Caina i Frantica i zgadzam się z tym, że co oni opisują jest w patriotyzmie najważniejsze, czyli LUDZIE i czyny wobec i dla nich, jednak wciąż uważam, że o symbolach nie należy zapominać - tylko fakt, że też bez fanatyzmu, wszystkim powinno rządzić zrozumienie i zdrowy rozsądek.
Tylko, że symbole są przede wszystkim dla fanatyków, bo nikt inny się tak nimi nie podnieca ;]
Tak jak chrześcijanie, tak samo i patrioci - osoby, które symbole traktują jak największą świętość to przeważnie hipokryci, a ich wartości są tylko na pokaz, tak jak na pokaz są te symbole.
Człowiekowi, który w życiu codziennym prezentuje dane wartości, symbolika jest zupełnie zbędna.
Symbole są dla wszystkich, ludzka natura i sposób postrzegania rzeczywistości opiera się o symbole. Tak jest przez ewolucję skonstruowana nasza psychika, bo gdybyśmy wszystko mieli z osobna analizować za każdym razem bez stereotypów, symboli i innych mentalnych uproszczeń pozwalających nam na szybkie operowanie w myślach to nawet najprostsze czynności pokroju szczania byłyby nawet dla superinteligentnego geniusza nie lada wyzwaniem. Symbole są w chuj ekonomiczne i ułatwiają właśnie przybliżenie, zrozumienie pewnych idei i spraw, będąc czymś w stylu ich personifikacji (nie wiem do czego innego to przyrównać)... Każdy operuje nimi na codzień, same w sobie są narzędziem, a to, co one reprezentują - to jest sedno dyskusji. Dlatego też właśnie - symbole są potrzebne, są dla każdego i są dobre - a to, że istnieje grupka patologicznych popaprańców, u których wszystko się poprzestawiało i symbole przestały być SYMBOLAMI, a stały się wartościami samymi w sobie (często tak naprawdę oderwanymi od tego, co symbolizują), to już osobna kwestia. Powtarzam raz jeszcze: wszystkim powinno kierować zrozumienie i zdrowy rozsądek!

No i znowu raz jeszcze - zgadzam się, że w patriotyzmie nasza postawa i czyny są ważniejsze od symboli samych w sobie, ale stosunek do nich (jako tego, co reprezentują, a nie np "kawałka szmaty") jest IMO elementem owej postawy i czynów.

BTW, nie ma co łapać spiny, naprawdę ;) Nie warto.

P.S.
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2011, 19:42:39 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1606 21 Paź, 2011, 00:43:48 »

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1607 21 Paź, 2011, 01:33:02 »


Jeszcze bardziej mnie to rozjebało bo w tle leciało akurat...

Kurwa, nie byłem w stanie oderwać oczu...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 832
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1608 21 Paź, 2011, 08:54:21 »
Człowiekowi, który w życiu codziennym prezentuje dane wartości, symbolika jest zupełnie zbędna.
+1

Spoiler
Sylkis - znaszli takie określenie "sraczka słowna"? ;) Wykonajże takie ćwiczenie i popróbuj swoje myśli wyrazić klarownie i zwięźle. Naprawdę się przyda, zobacz też książkę Stefana Kinga pt. "Jak pisać". Jeśli pisarz tej klasy, wstępnie już filtrując zapis, wykreśla później całe akapity (tam jest pokazane na żywym tekście) i zostaje jakieś 60% max - to coś to oznacza ;). Też poedytuj przed wysłaniem. Mimo braku antypatii do Ciebie - po prostu nie mam czasu czytać setek słów. Przez ten słowotok nie chciałbym być Twoją dziewczyną, czy też chłopakiem; myślę, że bardzo szybko czułbym się zmęczony...
Spoiler
Paczki z głów!


Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1610 21 Paź, 2011, 10:02:58 »
Tak jak chrześcijanie, tak samo i patrioci - osoby, które symbole traktują jak największą świętość to przeważnie hipokryci, a ich wartości są tylko na pokaz, tak jak na pokaz są te symbole.
Widzę, że twojej radosnej twórczości starczyłoby na jakąś książkę pt. "jak poznać hipokrytę", tyle, że nie wiem kto by to kupował. Mniej teorii, więcej praktyki.
To właśnie wynika z praktyki i dziesiątki razy się potwierdziło. Znajomi którzy np. prezentują wartości chrześcijańskie, nie obwieszają się krzyżami, nie używają zwrotów: "Ja, jako katolik uważam, że...", w zasadzie jakbym ich bliżej nie znał to bym nawet nie wiedział nic o ich wyznaniu.
A znowu Ci znajomi, którzy najgłośniej mówią jak bardzo są wierzący, a ściany mają przykryte świętymi obrazkami to przeważnie dwulicowe kurwy, zdradzają się nawzajem, oszukują. Toteż do tego im te symbole potrzebne. Do zatuszowania rzeczywistości.
Tak samo z patriotyzmem. Jakoś dziwnie się składa, że ten co najgorliwiej wiesza flagę w święto państwowe to w dni powszednie mało patriotyczną postawę prezentuje. A ludzie, którzy rzeczywiście coś robią dla ogółu (rzecz jasna, lokalnie) jakoś się nie obnoszą z patriotyzmem, nie rozwieszają flag na całym bloku, również dlatego, że ciężko pracują i nie mają nawet czasu pomyśleć o takich pierdołach na pokaz.

Nie mówię, że tylko do tego służą symbole, bo zdecydowanie nie powinny. Niestety ludzie teraz w taki sposób ich używają, bo symbole są im na rękę, żeby mogli nimi zakryć to czego się wstydzą. Albo użyć do osobistych celów, jak politycy. Nie trzeba czytać podręcznika o hipokryzji, wystarczy znać podstawy psychologii i obserwować społeczeństwo.

Ja nie twierdzę, że symboli nie powinno się szanować. Tylko dla człowieka z wartościami, symbole są mają znaczenie... symboliczne :) A nie nadrzędne.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 832
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1611 21 Paź, 2011, 10:15:10 »
Znajomi którzy np. prezentują wartości chrześcijańskie, nie obwieszają się krzyżami, nie używają zwrotów: "Ja, jako katolik uważam, że...", w zasadzie jakbym ich bliżej nie znał to bym nawet nie wiedział nic o ich wyznaniu.
Dokładnie. Przybrana matka mojej kumpeli była na rencie i z tego tytułu literalnie codziennie chodziła do kościoła. Oczywiście cała chata jak drugi kościół. Nie przeszkadzało jej to jednak walić kumpeli głową o ścianę, jak coś nie pasowało.

Panowie patrioci-dekapitaci: spodobał mie się komentarz na FB Pete'a z RSF pod tym filmem, a przecież nie jest on gitarowym ułomkiem:
"3:36 into this, good god... I'm gonna go practice for a couple of decades now I think"

Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1612 21 Paź, 2011, 17:08:10 »
Ja nie twierdzę, że symboli nie powinno się szanować. Tylko dla człowieka z wartościami, symbole są mają znaczenie... symboliczne :) A nie nadrzędne.
No to się zgadzamy :)
Wychodzi na to, że mówimy mniej-więcej to samo, tylko naszą uwagę zwraca druga strona medalu (mnie chodzi głównie o tych, co symbole traktują jak symbole i pomijam popaprańców, wy natomiast skupiacie się na tych drugich, marginalizując normalnych ludzi).
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1613 21 Paź, 2011, 22:50:36 »
Jak można publicznie przyznać się do bycia fanatykiem? Przecież to synonim głupoty.
Cheeeeeesus, przecież ironia zawarta w tym kawałku jest widoczna już na pierwszy rzut ucha :facepalm:
Autor przekazuje jasno, że za bycie niepoprawnym politycznie i trzymanie się własnego zdania, została mu przyklejona etykieta "fanatyka", dlatego go wrzuciłem.

Tylko, że symbole są przede wszystkim dla fanatyków, bo nikt inny się tak nimi nie podnieca ;]
Kto jest fanatykiem? Czy chcę za poglądy wsadzać ludzi do psychiatryka, jak było to szeroko praktykowane w komunistycznej Rosji, a do czego tęskni bardzo Ghost_of_Cain, albo kogoś zabić tylko dlatego, że jest obcokrajowcem (nie mówię o sytuacji oczywistej w postaci obrony kraju przed najeźdźcą)? Jeżeli ktoś uważa, że pasuję do kretyńskiego, lecz niestety szeroko rozpowszechnionego przez media stereotypu patrioty-szowinisty/rasisty/etc. to grubo się myli.

Hm, poczekaj. Od początku. Dla mnie: patriotyzm to jest na przykład wtedy, gdy posługujesz się poprawnie ojczystą mową, wspierasz polskich przedsiębiorców i artystów, segregujesz śmieci, przejmujesz się losem łosi i nie rzucasz kiepów na ulicę.
Oczywiście, a w razie, gdyby ktoś nas najechał dupę mają obowiązek ratować "chore i biedne debile", których na co dzień masz za nic. Dodam jeszcze, że Frantic wspomniał coś o patriotyzmie a obrażaniu innych, mój wielki patrioto. 

Wszystkie inne rzeczy związane z rzekomym patriotyzmem, oscylujące wokół "honoru", "boga", umierania i strzelania do ludzi, to wymysł chorch i biednych debili, którzy pod osłoną "patriotyzmu" ukryli dojmujący i paraliżujący umysł strach przed innym, skłonność do agresji, homofobię, pęd ku nacjonalizmowi i inne zboczenia.
Miałem nie oceniać, ale widzę, że muszę: uprawiasz skrajną demagogię. Ja nie mam potrzeby pouczania ludzi co jest prawdziwym, a co "rzekomym" patriotyzmem, za to widzę, że ty nie możesz się bez tego obejść, a jakby tego było mało, jak pisałem wcześniej - nie masz z nim absolutnie nic wspólnego. W kraju, w którym zawsze jedną z najważniejszych wartości była wolność słowa jednoczesne bycie patriotą i wsadzanie ludzi za poglądy do "miękkich pokojów bez klamek" jest niemożliwe, sry. Poleć na Kubę, łatwiej dogadasz się z Fidelem.

Też staram się być patriotą i też jestem dumny z tego że mamy Decapitated. Dopuszczam możliwość, że ludzie rozumieją patriotyzm inaczej - i nie ma sprawy, ja zajmę się swoim rozumieniem tego pojęcia, a dbałość o symbole, honor, i umieranie chętnie pozostawię Tobie, jeśli takie jest Twoje życzenie.
Pomyśl, jak bardzo upraszczasz swój tok rozumowania, skoro dla ciebie patrioci dbający o symbole narodowe zajmują się wyłącznie tym i nie mają nic innego do roboty. Akurat w kwestii dobra kraju najważniejszy jest dla mnie wolny rynek i wynikająca z niego stabilność ekonomiczna, np. właśnie z myślą o tej ostatniej założyłem konto w SKOK'u, zamiast pozwolić, żeby moje pieniądze walały się gdzieś po zagranicznych bankach.


To właśnie wynika z praktyki i dziesiątki razy się potwierdziło. Znajomi którzy np. prezentują wartości chrześcijańskie, nie obwieszają się krzyżami, nie używają zwrotów: "Ja, jako katolik uważam, że...", w zasadzie jakbym ich bliżej nie znał to bym nawet nie wiedział nic o ich wyznaniu.
A znowu Ci znajomi, którzy najgłośniej mówią jak bardzo są wierzący, a ściany mają przykryte świętymi obrazkami to przeważnie dwulicowe kurwy, zdradzają się nawzajem, oszukują.
Słuchaj, ale w każdej grupie znajdą się osoby fałszywe, udające gorliwość, etc. aby wykorzystać to do osiągnięcia własnych celów ;) . Nasze zdanie jest różne nie z powodu różnicy doświadczeń, a tego, że IMO zbytnio upraszczasz - pamiętaj, że symbole są niezwykle ważne także dla osób mających się za patriotów i prawdziwych w tym co robią, ba, założę się, że żaden z autentycznych patriotów, których znasz nie pozwoliłby (o ile byłby fizycznie w stanie to zrobić) na np. podeptanie flagi w jego obecności.

W zasadzie nie chcę dalej eksploatować tego tematu - napisałem już dużo, sylkis rozwinął resztę wątków, a że z racji sporej przewagi liczebnej jesteście w stanie mnie łatwo zakrzyczeć, jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, mogę je przedyskutować gdzieś przy bro, etc. Tyle ^^
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

bandit112

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1614 21 Paź, 2011, 22:56:08 »
http://www.sadistic.pl/dubstep-na-zywo-vt90832.htm

I ten basista z ebowem czy chujwieczym na kciuku :D

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1615 21 Paź, 2011, 22:59:36 »
Cheeeeeesus, przecież ironia zawarta w tym kawałku jest widoczna już na pierwszy rzut ucha :facepalm:
Autor przekazuje jasno, że za bycie niepoprawnym politycznie i trzymanie się własnego zdania, została mu przyklejona etykieta "fanatyka", dlatego go wrzuciłem.
To się powinien obrazić a nie się tym chwalić :) Bo to trochę tak jakby śpiewał, "ludzie mówią, że jestem głupi" :P A tak całkiem poważnie to nie słuchałem całego kawałka, przewinąłem do refrenu i wyłączyłem. 

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1616 21 Paź, 2011, 23:23:54 »
To się powinien obrazić a nie się tym chwalić :) Bo to trochę tak jakby śpiewał, "ludzie mówią, że jestem głupi" :P A tak całkiem poważnie to nie słuchałem całego kawałka, przewinąłem do refrenu i wyłączyłem. 
Ogólnie, to jeżeli jarasz się rapem polecam całą płytę - koleś w momencie nagrywania jej był świeżo po wszczepieniu implantów słuchu do obu (!) uszu, tak więc w sumie pasuje to do tego tematu, bo przynajmniej mnie zszokowało. Poniżej link:

http://uwaga.tvn.pl/28662,wideo,143343,troche_przeszlismy__stary__ale_zyjemy,troche_przeszlismy__stary__ale_zyjemy,reportaz.html
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

bandit112

  • Gość
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1617 21 Paź, 2011, 23:50:09 »


Ja pierdole, to raczej nie wygląda na fake...

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 832
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1619 22 Paź, 2011, 00:13:56 »
http://www.sadistic.pl/dubstep-na-zywo-vt90832.htm

I ten basista z ebowem czy chujwieczym na kciuku :D

Drugiej ręki też oczywiście nie mógł zostawić gorszej.
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1620 22 Paź, 2011, 00:28:33 »
Kurwa, ten filmik tego Pinn Panelle tak bardzo ocieka zajebistością, że nie mogę się od niego oderwać tylko w kółko na nowo odpalam :)
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2011, 00:30:05 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1621 22 Paź, 2011, 08:24:27 »
Słuchaj, ale w każdej grupie znajdą się osoby fałszywe, udające gorliwość, etc. aby wykorzystać to do osiągnięcia własnych celów ;) . Nasze zdanie jest różne nie z powodu różnicy doświadczeń, a tego, że IMO zbytnio upraszczasz - pamiętaj, że symbole są niezwykle ważne także dla osób mających się za patriotów i prawdziwych w tym co robią, ba, założę się, że żaden z autentycznych patriotów, których znasz nie pozwoliłby (o ile byłby fizycznie w stanie to zrobić) na np. podeptanie flagi w jego obecności.

A to jasne. Temu nie przeczę. Szacunek dla symbolu oczywiście. Mi raczej chodziło o to, kto się symbolami posługuje, czyli komu są one potrzebne. Wydaje mi się, że jak się nie macha symbolem przy każdej okazji to też jest dowód szacunku. Bo później mamy takie sytuacje jak z tego filmiku, gdzie gość zwija flagę w "kupkę". Przykryliby pomnik białą płachtą i problem znika. Ale trzeba było pokazać jak bardzo jest "patriotycznie". Jeszcze raz to napiszę - jak ktoś prezentuje sobą dane wartości to nie potrzebuje symboli, aby to podkreślać. Niech one będą w tle, trochę nietykalne. Taka postawa wobec symboli to dla mnie właśnie oznaka szacunku.


Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1623 22 Paź, 2011, 19:18:17 »
Zszokowały Cie niecałe 2 minuty filmiku w którym nie wiadomo o co chodzi?
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 832
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1624 22 Paź, 2011, 22:43:45 »
Jakość grafy.
A jak nie wiadomo? ;) Zoba inne trailery: gra o innych światach w naszym świecie.
Paczki z głów!