Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1418104 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1500 14 Paź, 2011, 11:21:51 »
Hmmm, akurat z blackberry mamy u nas w domu złe doświadczenia (nie wygodna klawiatura i ciągle sypiący się soft - na kilku egzemplarzach), no ale to ze starszymi generacjami (zanim się w Polsce zrobiły modne), może teraz się poprawiły.
Ogólnie to nawet zgadzam się z Batem, że ciężko jest znaleźć coś fajnego bez dotykowca - zazwyczaj rezygnacja z niego wiąże się z wyborem starszego modelu, a co za tym często idzie, wieloma brakami (np obsługi szybkiego neta, gps, słabszy procek itp) - przy czym to też zależy od twoich potrzeb wobec fona (niektórym to wcale nie są wyrzeczenia).
Sam mam teraz Nokię e75 i czasem odczuwam jak przy gps albo wspomnianym necie przydałby się nawet dotyk - ale bez problemu zyję też bez niego. Przy niektórych progzach też da się odczuć słabego procka - mulą, a po paru minutach obudowa robi się tak gorąca, że niemal parzy i za chwilę bateria siada. Dlatego łakomie za to patrzę na np nokię e7, tylko póki co - kasa;)
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2011, 11:23:30 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 832
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1501 14 Paź, 2011, 11:30:41 »
Pierdu, pierdu, "Steve J. to, tamto, iFoł to gówno itd." ale w jeden dzień złożono 1mln zamówień na iFoła 4S. I może nie zszokowało, ale zaciekawiło zaprezentowane właśnie w tym modelu tzw. Siri:


Ha ha!:
Paczki z głów!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1502 14 Paź, 2011, 11:48:40 »
Ciekawe jak to dziala w polskie...

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1503 14 Paź, 2011, 11:53:43 »
;D

Cytuj
Telefon ma dzwonić i smsy pisać, po co komu więcej?

Plus dobry dostęp do netu. Chyba jedyna rzecz z której bym w tej chwili nie zrezygnował. Ale to zależy co komu jest potrzebne - mnie akurat jest :) Z dotykowego ekranu? Tak. Z masy aplikacji włącznie z np. czytaniem plików worda? Tak. Ale z neta? Nie ;) Chociaż po prawdzie net na nie-dotykowym telefonie jest mało przyjazny, więc...

A w ciągu w sumie miesiąca-dwóch (jakiś czas temu) z powodu zmiany taryfy przestałem pisać smsy - po prostu miałem tyle minut że wolałem zadzwonić niż wymieniać wiadomości, a wysyłałem ich kiedyś na kopy :P

PS. Sram na modę, Apple, bajery, wybieranie głosowe itp. Najlepszym fonem jaki miałem był rzadki model Samsunga S3310 (no może poza w/w netem, ale do wszystkiego innego-ideał), który niestety się utopił :facepalm:

PS2. Was też wkurwiają małolaty chodzące z włączoną na telefonie na głos muzyką? Nosz kurwa...
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2011, 11:58:02 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1504 14 Paź, 2011, 12:03:25 »
Najlepszy ficzer z siri to dyktowanie mu "iPhone 4S" - wtedy przepisze "iPhone 4 Ass".

A co do bajeranckich telefonów. Studiowanie na politechnice wymaga wielu niepotrzebnych gadżetów i dlatego jestem(muszę być) zadowolony z mojego HTC.

Spoiler
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 832
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1505 14 Paź, 2011, 12:06:39 »
Ciekawe jak to dziala w polskie...
Tylko po angielskie. Właśnie testnąłem Vlinga - fajnie, ale tylko po ang...
 

PS2. Was też wkurwiają małolaty chodzące z włączoną na telefonie na głos muzyką? Nosz kurwa...
Już nie ;). Staram się mieć wyjebkę na wszystko.
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1506 14 Paź, 2011, 12:47:26 »
Czym kładzie? Mają panowie w robocie, zero zachwytu. Ale wracając do analogii z dupą: każdy ma swoją.

Niedawno w gazecie Stuff było grube porównanie OSów i niestety, tylko Symbian wypadł gorzej ;).

słowo klucz z mojego posta: jak dla mnie. A kładzie wygoda użycia co jest dla mnie najważniejsze. O telefonach moge napisac dokladnie to samo co Ty - dotykowce maja u mnie w robocie - zero zachwytu. Obecnie mam w domu dwa BB, obydwa super śmigają, ale zaznaczam że telefon zmieniam co około 4 lata więc ja chce miac solidna konstrukcje a nie gówno z którym muszę obchodzić się jak z jajkiem (a takie odczucia budził u mnie samsung).

Podsumowując BB

telefon - jest
sms - są
mp3 - jest
net - jest
odtwarzanie filmów z napisami - jest.

I niczego więcej mi nie trzeba. Gażdzeciarzem jestem strasznym, ale w kwestii telefonów jednak jestem oldschoolowcem, choc nie uważam że posiadanie to przykry obowiązek. Dla mnie raczej sam obowiązek, bo po za forum nie korzystam z żadnych serwisów społecznościowych, wiec jest to jedyna droga kontaktu z ludźmi których nie widze na co dzień.

PS. BB i niewygodna klawiatura? Sylkis, masz lapę drwala ;)? Bo raczej mam dość sporą dłoń, ale najwyraźniej kobiecy dotyk, bo pisze mi sie bardzo wygodnie. Soft stabilny od samego poczatku posiadania, ale zaznaczam że z telefonem nie robie nic po za tym co wypunktowałem wyzej
B ( o ) ( o ) B S

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1507 14 Paź, 2011, 13:06:31 »
Chyba pany mieliście telefony z dotykiem z przed 4 lat, ze tak na nie psioczycie. ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1508 14 Paź, 2011, 15:17:27 »
g-zs, nie, moja mama nie ma łap drwala ;)
Klawiatury pod sliderem są bezwarunkowo mklionkroć wygodniejsze i praktyczniejsze.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1509 14 Paź, 2011, 15:36:53 »
ja wolę mieć klawiaturę na zewnątrz, miałem slidera przez ostatnie x lat i mi sie najzwyczajniej znudził.

W takim razie wychodzi że ja mam delikatne rączki. Jestem gejem. Moja żona też :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1510 14 Paź, 2011, 15:46:57 »
Ta, kiedyś (jak nie miałem dotykowego) to też twierdziłem, że nigdy w życiu. Potem dostałem za frajer Samsunga Galaxy ;) Nie wiem co ludziom w dotyku nie pasuje, wszystko wygodne, wszystko dobrze działa, ekran czysty, bo trzymam go w kieszeni spodni gdzie czyści się o materiał (a zaznaczę, że mi się ręce pocą przeraźliwie, chyba między innymi dlatego tak często muszę zmieniać struny).

Smart Fołny są fajne. Żeby jeszcze nasz uniwerek miał jakiegokolwiek działającego wirelessa... :P
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1511 14 Paź, 2011, 16:12:00 »
Smartfony są fajne, ale smartfon nie musi mieć dotyku ;)
Osobiście mam złe doświadczenia z dotykiem, dlatego unikam. Pomijam już kupę znajomych, którzy mają regularne wkurwy na źle działające gesty na ich dotykach itp, poza tym dla mnie pisanie sms na ekranówce to po prostu koszmar.
Dlatego nie mam nic przeciwko dotykowi, o ile nie jestem do niego ZMUSZANY. Nigdy, przenigdy nie wezmę telefonu, co ma sam ekran dotykowy i nic więcej. QWERTY, którym mogę obsłużyć w telefonie wszystko, bez dotykania ekranu to mus i chuj. A jeśli oprócz niego czasem mogę na skróty dotykiem się wesprzeć (np właśnie przy przeglądaniu neta dotknąć coś na ekranie, zamiast strzałkami przesuwać kursor i celować - to samo z gps, czy chociażby wybrać opcję w menu bez przeskakiwania po innych strzałkami po jednej przez cały ekran) to nie mam nic przeciwko.

Podsumowując - dotyk OK, pod warunkiem, że jest opcjonalnym przyspieszaczem obsługi, a nie obowiązkowym utrudniaczem.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1512 14 Paź, 2011, 16:20:13 »
Smartfony są fajne, ale smartfon nie musi mieć dotyku ;)

i tu ciekawostka:
wg strony playmobile.pl
smartfon- telefon z ekranem dotykowym ;)
i always go full retard

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1513 14 Paź, 2011, 16:30:38 »
A to nie prawda jest. Fakt, ze w dzisiejszych czasach 95% smarfonów ma dotykowy ekran. Ale jeszcze kilka modeli się ostało, chociażby E52 jest jeszcze do kupienia ;)
Sylkis, podejrzewam, że nie miałeś w rękach dobrego smartfona z dotykiem ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1514 14 Paź, 2011, 16:44:00 »
Smartfon to tak naprawdę telefon z pełnoprawnym systemem operacyjnym (czyli np każda nawet wieloletnia zabawka ze starymi symbianami i windows mobile już się kwalifikują), zamiast samym zwykłym softem (firmware) - przynajmniej wedle mojej wiedzy. ;)

Aaa, jeszcze jedna rzecz, przez którą nigdy nie zdecyduję się na telefon bez qwerty. Emulatory starych konsol, dzięki którym taki telefon z qwerty zastępuje mi w pełni handheldowe konsole ;) A jak widziałem jak np emu snesa/gba wygląda na iphonie z zasłaniającymi pół ekranu przyciskami emulującymi pada, to ja dziękuję...
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2011, 16:46:53 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1515 14 Paź, 2011, 19:38:54 »
Smartfon to tak naprawdę telefon z pełnoprawnym systemem operacyjnym (czyli np każda nawet wieloletnia zabawka ze starymi symbianami i windows mobile już się kwalifikują), zamiast samym zwykłym softem (firmware) - przynajmniej wedle mojej wiedzy. ;)

Kurczę tęsknie za symbianem.:( Miałem Nokie N-Gage QD, N70, N95 i było wszystko cacy bo ogarniałem co i jak mogę zrobić ze systemem a w Androidzie strach co ruszyć bo może się zjebać i stracić gwarancję...
:o Pierwsza osoba na świecie uważająca, że symbian jest lepszy niż android.

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1516 14 Paź, 2011, 19:52:14 »
Szczerze, nie rozumiem tego zarzutu, jak dla mnie jest bardzo intuicyjny(bardziej niż symbian). Mówię to jako posiadacz HTC Wildfire S i Nokii N97mini, więc mam rozeznanie :) Daj mu szanse, wypróbuj android market, pobaw się nim. Jedynym plusem przemawiającym za Nokią jest żywotność baterii. Jak chcesz N97mini to mogę Ci go wcisnąć :D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1517 14 Paź, 2011, 20:36:57 »
Z tą żywotnością baterii Nokii to... Moja E75 oszczędnie używana wytrzymuje ze dwa dni, umiarkowaie (muza+net) jeden dzień, a jak odpalę jakaś grę to z 1,5h... :)

Osobiście chętnie bym obadał Andka albo Badę. Jednak nowe wypusty Symbiana, które widzialem na C-06 mojej mamy mnie bardzo pozytywie zaskoczyły, a na E7 jest ponoć jeszcze lepiej i ma być wydana na nie jeszcze kolejna wersja Symbiana, która ma niemalże doganiać konkurencję jako system sam w sobie (baza aplikacji w marketach to już inna para kaloszy, choć z OVI i guglem nie jest źle :) trzeba jedynie zabezpieczenia ograniczające swobodę połamać, żeby nie musieć się jebać z tą okropną Nokia PC Suite).

A najchętniej to bym zmacał coś ma MeeGo... N900 na ten przykład. Mógłbym geekować nad nim całymi wieczorami :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1518 15 Paź, 2011, 04:07:02 »
Stary, witaj w klubie :D . Też mam E75, przymierzam się jednak do przesiadki na jakiś normalny (czyt. nie produkowanego przez firmy z chin kontynentalnych) dual-sim. Niestety jak na razie rynek ten jest bardzo mały i pewnie taki pozostanie, póki będą sim-locki, a więc i umowy typu abonament+telefon.
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1519 15 Paź, 2011, 09:43:33 »
Sylkis, podejrzewam, że nie miałeś w rękach dobrego smartfona z dotykiem ;)

Zły dotyk boli całe życie.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1520 15 Paź, 2011, 13:39:09 »
Dobry telefon z dotykiem kosztuje tyle co miesięczny budżet przeciętnej rodziny w PL (źródło: "Telefon a Rodzina", str. 17-18, wydanie II, 1999r., Poznań) więc czy jest sens wydawać furke siana na coś co ma dzwonić i pisać? To potrafi już używana nokia za 30 zł. Ale Wy sie kurwa wszyscy multimedialni zrobiliście :D Dyskusja trochę jak o wielkosci cycków. A ja wole takie, jakie lubie najbardziej.
B ( o ) ( o ) B S

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1521 15 Paź, 2011, 13:42:00 »
właściwie to biorąc abonament za 50zł za 100zł można mieć dobry telefon z dotykiem.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1522 15 Paź, 2011, 13:49:23 »
...i z umową na co najmniej 2 lata. Moje wydatki miesięczne na telefon są na poziomie 20-30 zł (w tym wykupiony już internet za 10 miesięcznie). Co ja bym z reszta kasy mial robić? Za bardzo chujem jestem żeby wysylać sms na czariti i inne takie ;) Zreszta dlatego zrezygnowałem z abonamentu na rzecz karty. Jak widzisz nie ma dla mnie ratunku :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1523 15 Paź, 2011, 13:55:07 »
Można też wziąć telefon w umowie na kartę (nie mixa, a kartę), w której możesz sobie zmieniać taryfy jak ci się podoba, jedynie masz obowiązek doładowywać swój numer przez ileśtam miesięcy.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1524 15 Paź, 2011, 13:58:20 »
No własnie więc to ze to jest "bez umowy" to tylko taki haczyk dla plebsu zeby sie cieszył ze nie jest zobowiazany ;)
B ( o ) ( o ) B S