Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1396364 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Zszokowało mnie, że dziś przyśniły mi się 2 customy od Skervesena :D jak lato będzie gorące i dostanę udaru, to zamówię oba, takie fajne były :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
http://ultimateclassicrock.com/pink-floyd-endless-river-news/
Kurr... Już nawet Pink Floyd wydaje nowy album, a o Toolu ni widu, ni słychu.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
purpleman - uprzedziłeś mnie o parę godzin, sam miałem wrzucać.

W temacie - jezdem w szoku, jak mi się gusta muzycznie zmieniają. Ostatnio wracam sobie do przełomu swojej podstawówki i liceum. I tą drogą, przez Vanessę Mae, doszedłem do jej "unowocześnionej" wersji, czyli Lindsay Stirling. I kurna chata, słucham całej płyty, i mi się to podoba! No jeżu kolczasty no! :D

PS. A jak już mi się zachciewa coś zagrać na basie, to w kolejności leci: Abba, Blondie i Majkel Dżekson. LOL, a nawet ROTFL ;D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
poczekam az z basem dojdziesz do Dżamirokłaj lub lewel42  ;)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!

PS. A jak już mi się zachciewa coś zagrać na basie, to w kolejności leci: Abba, Blondie i Majkel Dżekson. LOL, a nawet ROTFL ;D

dokladnie, jak mialem chwile bas na chacie pozyczony to cwiczylem "King Bruce Lee Karate Mistrz", "Travelling without moving", "Cosmic Girl" i "Virtual Insanity" tego sie naucz:)
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Na basie to umieli grać czarni w latach 70 i 80.  Sobie posłuchajcie jak wymiata paul jackson w spank-a-lee z płyty flood herbiego hancocka.  Szczeka na gruncie.

Wszystko co było do zagrania na basie było zagrane w tym okresie.  Potem juz tylko były iteracje i wzorowanie. 

A potem pojawił się Les Claypool :-D
« Ostatnia zmiana: 07 Lip, 2014, 17:15:57 wysłana przez benkai »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ja tam nie wię i se mów do woli co chcesz, ale Mark King i np kolo ze smiasznej kapelki kadżagogo byli, są  znakomici.
Mię tak wystarczajo. Nie muszę sięgać do tak hipstersko swiatowych tuzów jak Herbie Hancock ;)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Mark King to jest postac sama w sobie, to on sprawil, ze do basu zaczela garnac sie masa ludzi ktorzy strzelaja slapem bez ladu i skladu byle szybciej. Ale fakt ze level42 to dobra kapela.
Jarku, ja tylko napisalem. Ze ci z kadzagogo, dzamirokłaj i innych nardziej wspolczesnych kapel grali to, co juz wczesniej zagrali cArni basisci. Ot taka smutna rzeczywistosc.

Ok, byli tez biali, ale oni mieli zaslugi na zupelnie innej plaszczyznie, Entwistle, ktory wyciagnal z basu gorne harmoniczne (i mase pieniedzy dla producentow roundow, bo przecie flaty nie zdychaja nigdy), wspomniany King czy masa innych ktorych nie pamietam teraz. Ale groova maja bez nauki tylko czarni. I tyli ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie neguję tego, jedynie nie popieram tezy, ze wszystko co było do zagrania już zagrano, bo to takie dekadenckie :P
Lubię np oszczedne w formie ale za to IMO z zajebistym czujem basowe granie u Shade. Nie ważne czy to już było zagrane bo tamtego nie znam, znam to i to lubie. Tak samo jak nie trawie tekstów ze wszystko co było do zagrania zagał niejaki Hendrix.  No kurde nie i chooi ;)
A Jaco i Weather Report nie miał nic do powiedzenia ? To były te lata o których wspominasz.
« Ostatnia zmiana: 07 Lip, 2014, 18:28:26 wysłana przez commelina »

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Bo to takie gupie gadanie jest ;) zeby troche bitow zmarnowac i zyskac splendor znafcy tematu :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A gupi wariat ze mnie, okiej rozumie tera. to psst  ;D

A tak wracając do Kinga, ilu to basistów wykładało sie na ich chyba największym hicie Lessons In Love , taki niby prosty.
« Ostatnia zmiana: 07 Lip, 2014, 18:35:28 wysłana przez commelina »

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal

Mój ideał basu ;)
synkopy to guwno

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Zdecydowanie trzyma go zbyt nisko :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Wszystko co było do zagrania na basie było zagrane w tym okresie.  Potem juz tylko były iteracje i wzorowanie. 

A potem pojawił się Les Claypool :-D

Co za kłamczuch! A Leland Sklar?? Jak Wujek miał 10 lat, to on dla odmiany (w 1985) miał headlessa! Posłuchajmy więc razem przez chwilę ścieżki basu:



 
Paczki z głów!

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Kurwa,  zapomnialem o Gandalfie.  Fstyt!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Stawiasz browara i jesteśmy kwita. Nr konta: BGŻ S.A 50 2030...
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No i cieszę sie Amonit ze jako basista to wiesz

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus


5:15 podkład :O
return to monke

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Ja tu kurde wspomniałem, że mam kryzys gustów i guścików, a zaczęła się debata o basistach. Na forum gitarowym. To źle wróży :D

PS. A Geddy? Flea? Może jeden to kolejny prog-rockowiec, może drugi to wybielony czarnuch, ale jednak swoje do muzyki wnieśli. Albo co ze Stingiem - niby nic specjalnego, a po dwóch dźwiękach wiesz, że to Sting. I tak dalej ;)

Cytuj
Mój ideał basu

Gdzie? :P
« Ostatnia zmiana: 08 Lip, 2014, 05:45:59 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Jeśli już fajna Basia to to to

Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No panie, Mike to gość.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Ales pan pojechal ekstremo...

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Ales pan pojechal ekstremo...

Juan Nelson  bass solo:

Starczy jusz?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.


Klękajcie przed krulem, a nie jakieś fusion-guwna z czarnuchami ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .