Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 302127 razy)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Witam.

Przyszedł czas, że w wieku 35 lat trzeba kupić auto.
Moje wymagania:
4 drzwiowe (czy tam 5), automat (manual odpada), jeździ i nie będzie trzeba lecieć do mechanika za chwilę.
To chyba dobrze podsumowuje moje zorientowanie w temacie.

Nie rozpieszczasz nas z tymi kryteriami za bardzo? :D


Ok, przedział 15-20k PLN.


Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Witam.

Przyszedł czas, że w wieku 35 lat trzeba kupić auto.
Moje wymagania:
4 drzwiowe (czy tam 5), automat (manual odpada), jeździ i nie będzie trzeba lecieć do mechanika za chwilę.
To chyba dobrze podsumowuje moje zorientowanie w temacie.

Nie rozpieszczasz nas z tymi kryteriami za bardzo? :D


Ok, przedział 15-20k PLN.

Peugeot 407 SW, czyli kombi. Duży, miękki, wygodny. Masz wybór między benzyną a ropą, oba rozwiązania spoko. Celuj w roczniki 2010-2011.

I wlicz sobie w koszta serwis tego automata jak już tak bardzo go musisz mieć ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2024, 14:42:41 wysłana przez Mother Puncher »
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
hie hie, czytam sobie internety co warto, czego nie warto w motoryzacji.

Ale patola, jeszcze większa niż tutaj ;)
Automaty be bo tak, lepiej mieć kontrolę na obrotami i silnikiem, BMW to chuj, tak samo Alfa Romeo, francuzy to zależy po której stronie Loary wyprodukowane, Fiaty są gejowe, kupując Volkswagena podpisujesz dojczlistę, czujniki parkowanie nie bo po co mamy oczy ;)

itd itp

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
hie hie, czytam sobie internety co warto, czego nie warto w motoryzacji.

Ale patola, jeszcze większa niż tutaj ;)
Automaty be bo tak, lepiej mieć kontrolę na obrotami i silnikiem, BMW to chuj, tak samo Alfa Romeo, francuzy to zależy po której stronie Loary wyprodukowane, Fiaty są gejowe, kupując Volkswagena podpisujesz dojczlistę, czujniki parkowanie nie bo po co mamy oczy ;)

itd itp

Wszystko rozbija się o to, że ludzie o samochody po prostu nie dbają. I nie chodzi o aspekty wizualne (bo prędzej się obsra o przetarcie niż dziurawą podłogę).

Na przykładzie skrzyń automatów - zapytaj kto ZGODNIE Z ZALECENIAMI wymienia olej w skrzyni co 100km w takim automacie. Ja Ci powiem kto - prawie nikt. Może 5% to robi. Sumiennie co 100 tyś. A potem zdziwienie, że się po 200/250k pierdolą. W manualach to w ogóle zapomnij, że ktoś to kiedykolwiek robił.

Prawda jest taka, że jeśli kupisz cokolwiek cywilnego (tzn. nie special sportowa chujemuje edycja) wolnossącego w benzynie czy nawet dieslu, to będzie spoko. Serio. O ile silnik nie ma fabrycznych wad (pozdrawiamy 1.2 Puretech czy pierwsze wersje 2.0 TDI którym korby bokiem wypierdalało) to o ile ktokolwiek ten silnik dbał w postaci obowiązkowych okresowych kontroli, wymian części eksploatacyjnych to będzie git. A i oczywiście są silniki, które nawet jak się ma wyjebane to zniosą to lepiej niż gorzej.

W Polsce nie kupuj po prostu ani VAGa ani BMW. Bo to jest najbardziej chodliwy temat i najbardziej prawdopodobny, że się wpierdolisz w jakiś złom, zwłaszcza jeśli jest ,,okazja cenowa".
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Na pewno jak sprawdzasz samochód po numerze VIN to nie polegaj tylko na polskich stronach.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
hie hie, czytam sobie internety co warto, czego nie warto w motoryzacji.

Ale patola, jeszcze większa niż tutaj ;)
Automaty be bo tak, lepiej mieć kontrolę na obrotami i silnikiem, BMW to chuj, tak samo Alfa Romeo, francuzy to zależy po której stronie Loary wyprodukowane, Fiaty są gejowe, kupując Volkswagena podpisujesz dojczlistę, czujniki parkowanie nie bo po co mamy oczy ;)

itd itp
A jak ma kamere cofania, to juz w ogole egzorcyzmy :D

hie hie, czytam sobie internety co warto, czego nie warto w motoryzacji.

Ale patola, jeszcze większa niż tutaj ;)
Automaty be bo tak, lepiej mieć kontrolę na obrotami i silnikiem, BMW to chuj, tak samo Alfa Romeo, francuzy to zależy po której stronie Loary wyprodukowane, Fiaty są gejowe, kupując Volkswagena podpisujesz dojczlistę, czujniki parkowanie nie bo po co mamy oczy ;)

itd itp

Wszystko rozbija się o to, że ludzie o samochody po prostu nie dbają. I nie chodzi o aspekty wizualne (bo prędzej się obsra o przetarcie niż dziurawą podłogę).

Na przykładzie skrzyń automatów - zapytaj kto ZGODNIE Z ZALECENIAMI wymienia olej w skrzyni co 100km w takim automacie. Ja Ci powiem kto - prawie nikt. Może 5% to robi. Sumiennie co 100 tyś. A potem zdziwienie, że się po 200/250k pierdolą. W manualach to w ogóle zapomnij, że ktoś to kiedykolwiek robił.
 nie kupuj po prostu ani VAGa ani BMW. Bo to jest najbardziej chodliwy temat i najbardziej prawdopodobny, że się wpierdolisz w jakiś złom, zwłaszcza jeśli jest ,,okazja cenowa".

W miare nowsze samochody same prosza o zmiane oleju w skrzyni. Tylko trzeba zmienic a nie byc cwanym i wyzerowac komunikat.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan