Autor Wątek: Pojedynek gigantów: Mesa vs Mesa  (Przeczytany 11293 razy)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Pojedynek gigantów: Mesa vs Mesa
« 09 Lut, 2010, 21:52:14 »
Nadszedł wielki dzień. Razem z kolegą o dźwięcznym nicku szateq dzisiaj zrobiliśmy wielki pojedynek:
Mesa DR Blackface small logo 2-channel VS Mesa DR 3-channel.
Jako, że test w większości polegał na wzajemnym wazeliniarstwie naszego kółka wzajemnej adoracji to nie doszliśmy do wspólnego konkretnego wniosku. Opiszę swoje przeżycia, liczę, że Szateq też się wypowie zakładając, że temat w ogóle zauważy ;)
Różnicę w brzmieniu obu headów porównałbym do użycia BBE na 5150. Niby nic, niby kosmetycznie, a jednak jest coś na rzeczy i to mocno.
Dwukanałowa grała samym mięsem, wygar nie z tej ziemi. Pierdolnięcie porównywalne z porządnym elektro. Jak to Mesa.
Trójkanałowa grała mięsem z domieszką siary. Takie lekkie skwierczenie w okolicach (uwaga, uwaga) górnego środka i dolnej górki. Dół nie był tak potężny. Było dalej świetnie, ale to już nie to.
W mej opinii moja zagrała ewidentnie lepiej.
A teraz kilka ciekawostek:
Przy okazji porównaliśmy kolumny Mesa Rectifier 2x12'' oraz Marshal 1960BV.
Mesa jest lepsza, głośniejsza(ale tylko na przesterze). Świetnie się dogaduje z tymi headami. Aż się teraz zastanawiam czy by nie wymienić mojej na taką Mesę. Gdy podłączyliśmy obie naraz moja całkiem ginęła i dudniła gdzieś tam dołem. Marshall brzmi mi bardzo dobrze i jestem przekonany, że wydanie <2k na 1960BV jest znacznie lepszym pomysłem niż ~3k5 na Mesę 4x12'' szczególnie gdy tych pieniędzy nie ma za wiele, aczkolwiek gdybym miał kasiorę na Mesę z miejsca bym ją kupił. Gra o wiele lepiej.
W teście głównie użyliśmy mojego Schectera. Momentami pojawił się jeszcze  Ibanez RG(jaki to jest? nigdy nie zapamiętam tego numerka). O Ibanezie się nie wypowiem bo kompletnie nie znam brzmienia tej gitary, a co do mojej to jeszcze w międzyczasie założyliśmy jej Merlina. A co! Jak robić testy to na całego. 707 jest bardziej zwarty, lejący się, mocno skompresowany. Merlin z kolei miał niższy sygnał, zrobiło się trochę piachu, trochę 5150 się zrobiło, gitara stała się bardziej podatna na artykulację, ale się tak nie lało, nie było takiego punchu.
Mój set marzeń to EMG707>Schecter C7>moja Mesa DR>Mesa 4x12''. Jestem blisko spełnienia ich w 100%.
Na koniec tych przemyśleń dodam, że pewnie duży udział w mojej opinii miał fakt iż ta czarna jest moja - z założenia musiała zagrać lepiej ;)
W teście oprócz nas uczestniczyły jeszcze dwie osoby, ale się nie wypowiedzą ponieważ jeden to basista, a ta druga to hmmm... jest sympatyczna.
Fan Boye Mesy łączcie się!
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline khx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Mesa rulleeezz :D

Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
A mnie się i tak podoba 3ch ;);)
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Dexterek jak chciałes posłuchać komplementów i internetowo powiększyć sobie penisa to nie musiałeś się aż tak rozpisywac, wystarczyło napisać...

a jak z cleanami? :D

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Nie wiem. Dalej mi słabo idzie granie country i po jednym riffie się speszyłem i włączyłem przester.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Szateq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
A wiec , Dex jak zwykle przedstawil to zbyt kolorowo :P ale tak zgadzam sie ze jego Mesa DR Blackface small logo 2-channel gra jak na moje ucho troche lepiej :P lecz jakby sie nie przyjzec z mojej perspektywy roznice sa niewielkie ;) Jak dla mnie  obydwie piece loja dupska .Ale co do paki to mesa zjada marszalka. Marszal dudni jest bardzo cicha i jakas taka wielka :P. 2 gitara to Ibanez RG 2620Z GK .
Mesa rox !!!
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2010, 10:24:08 wysłana przez se7en »

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Trzeba bylo porownac z TR :) Roznica bylaby jeszcze wieksza na korzysc DR SL jesli chodzi o chugga chugga.
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2010, 12:27:28 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
dex misku wiesz ze jestes dla mnie najlepszym czlowiekiem prawda :-p
a blackface dodaje sama w sobie +10 do pozerstwa :-p

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Trza będzie kiedyś zrobić jeszcze porównanie z Triampem ;> W sumie Twój basista proponował mi żebym grał z nim na tej waszej salce ale chyba totalnie czasu już nie mam na razie -.-
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
.

a jak z cleanami? :D
A kogo obchodzi clean? ;)
Założyliście w czasie testu takie same lampy mocy i preampu, żeby test był miarodajny? ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2010, 22:29:05 wysłana przez se7en »
Kto kupi u niemca ten pedał.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Wylutowywali też z elementy lrc, poty i takie tam, wlutowywali to do tego drugiego i testowali. I tak kilka razy, żeby wziąć w testach pod uwagę degradację sprzętu. Płytek drukowanych też takich samych używali. Na dobrą sprawę była to jedna płytka, żeby nie było że fabryka zrobiła o mikrometr za cienką kreskę i teraz brakuje basu, no nie?

Pytanie o lampy w sumie słuszne. :P
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Lampy w trzykanałowej są względnie nowe, Mesowe, brzmiące jak nowe. W dwukanałowej zaś niemal nówki Sovteki, które wedle internetu są identyczne z Mesami. Myślę, że przy najbliższym natłoku wolnego czasu możemy się pokusić o żonglerkę lampami i dokładne testy po ich zamianie.
100_6076

fearlon: wpadaj z triampem :) Chętnie ugościmy ;) I tak swoją drogą... chcij grać u nas :D Wynajęliśmy salę jakimś patałachom. Przyszło gimnazjum z metalzonami, złodzieje, szmaciarze, śmieciarze, brudasy... FUJ! Niechybnie w najbliższym czasie ich wypierdolę więc przydałby się ktoś jeszcze do płacenia :D
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Haha - no przynajmniej płacą :D Zawsze możesz im zasugerować, że jak zepną 3 MT szeregowo to dopiero dobrze zabrzmią ;>

Zresztą teraz triampa po raz kolejny potrzebuję w mdku, bo niby tam jakieś demo robimy i mamy tak dobrze nagrane gitary, że nadają się tylko do wywalenia i ponownego nagrania  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2010, 23:39:38 wysłana przez fearlon »
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Dopóki Daro nagrywa to nic z tego nie będzie :D
Każcie mu odłożyć komputer, nie dotykać mikrofonów i wyjść z pomieszczenia to może coś się uda ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
No wiesz najgorsze jest to, że jakoś namówił drugiego gitarzystę żeby zmienił riff w jednej piosence i jest totalnie do dupy :D I mam dosyć dziwne wrażenie, że RSE z Guitar Pro ma większego kopa niż to co zostało nagrane -.-
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Polecam Ci sprawdzić DRa na Orange PPC412. Jak dla mnie jest to najlepsze combo dostępne za rozsądne pieniądze. Poza tym Mesa bez dopały brzmi bardzo smutno - przez ten muł w dolnym paśmie. Maxon OD808, 820 rozwiązuje problem (ja posiadam akurat przerobionego TS9 przez Analogmana i z muła, zrobiłem rasowego potwora ;).

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Co chcesz nam sprzedać?

E: juz nie musisz odpowiadać, chyba wiem :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
znajomek twierdzi, ze wymienil fabryczne 6l6 na el34 i podobno z 3ch zrobil sie megawypierdol ;) jak jest naprawde nie wiem bo szkoda mi 700 zeby sie o tym przekonac - a osobnik pozbyl sie wzmaka w miedzyczasie .

locco

  • Gość
[...] a ta druga to hmmm... jest sympatyczna.

ty wiesz- pics or it didn't happen  :devil:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
man, na datę zerknij ;)
B ( o ) ( o ) B S

locco

  • Gość
ou, faux pas

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Polecam Ci sprawdzić DRa na Orange PPC412.
To skoro już tak odgrzebujemy to powiem, że spośród wszystkiego co sprawdzałem najgorzej z mesą wg mnie grało PPC412.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
znajomek twierdzi, ze wymienil fabryczne 6l6 na el34 i podobno z 3ch zrobil sie megawypierdol ;) jak jest naprawde nie wiem bo szkoda mi 700 zeby sie o tym przekonac - a osobnik pozbyl sie wzmaka w miedzyczasie .
Mówisz o tej Mesie Kowala? Wcześniej też brzmiała mega potężnie ale po wymianie na EL34 imho wielkiej różnicy nie było.

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
mowie o mesie Jozka z Flashbacka ;)

EDIT: jesli ktos ma jeszcze ochote powtorzyc taki pojedynek i jest z centralnej Polski to zapraszam do nas na salke
« Ostatnia zmiana: 29 Lip, 2010, 11:51:55 wysłana przez b3ny666 »

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
acha, czyli nie ta o której myślę :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
41 Odpowiedzi
26069 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2009, 19:16:44
wysłana przez DeathMaster
66 Odpowiedzi
19719 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2008, 16:06:58
wysłana przez D_Rivv
25 Odpowiedzi
11975 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2009, 01:52:00
wysłana przez Radek M
14 Odpowiedzi
12553 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 15:01:13
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
5602 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2011, 10:24:03
wysłana przez dan777