Autor Wątek: NGD Mayones, wariacja telecasterowo-stratowa (no prawie)  (Przeczytany 22897 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
jak niektorzy wiedza, ok miesiac temu uległem gasowi i zamowilem tele od Mayo..

Dzisiaj nastał dzień odbioru.

Wiosło wykonane  tip top. przepiękny top z odpowiednio nałozonym lakierem, wszystko ladnie rowno i idealnie czysto wklejone, zamocowane itp. Jedyne do czego moge sie przyjebac i mnie wkurza to wyciecie płytki, nie tak mialo to byc zrobione, ale bedzie to poprawione przy okazji. nie jest tragicznie, no ale nie taka była umowa w zwiazku z czym poleci to do poprawki.

Brzmieniowo piekny dzwonek, jasna gitara, zajebiste brzmienie, jesion ma fajny taki czysty wygar i takie całkie krągłe pierdolnięcie. Na drive troche jasno w porownaniu z przeklętym mahoniem, ale fajnie, nie za jasno, dosc klarownie.

specka:
gryf - klon
korpus - jesion bagienny
pickup Merlin tele neck, merlin legend alnico bridge
blokowane sperzele, straplocki, grafitowe siodło, binding. logo mayones

narazie nie mam za duzo fotek, bo az 2 z czego jedna akceptowalna. obie zrobione komora, jak bede mial aparat jutro, czy po jutrze, to cykne wieksze fotki i napisze cos obszerniej po dokładnym ograniu.



Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Ta płytka wygląda komicznie :)
Ten humb też.
poza tym ładne wiosło, gratki :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
no plytka wyszla troche pokracznie :P

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Pickup, ale to juz wiesz.
Logo Mayones, zeby z Flame nie pomylic?

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Oprócz gryfu niezbyt piękna ... :P

Ale gratulacje! :)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Się mnie nie bardzo podoba to, ale z chęcią bym sobie pograł i ogarnął taką gitarę. Mam teraz GAS na jakieś takie wiosło do zabawy.
Gratuluję ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
chyba mam jakis spaczony gust bo ja sie mega jaram :P a pozatym to zescie sie uparli na ta plytke i humba. zobaczcie top jaki piekny :D byscie tylko na Vkach napinali

wiosło mi sie tak podoba ze nie moge sie od niego oderwac ;) wszystkie inne walory rekompensuja ta koslawa plytke, ale w sumie spoko, poparwia ja za niedługo i bedzie git.

no logo jest Mayones custom shop, lepiej sie prezentuje i brzmi :D

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
wrzuc singla dimarzio pod most i zmien plytke na tradycyjna. Bedzie wtedy calkiem ladna.

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Nie chcę być nie miły czy coś aleeee... fuuuuuuj :P Gdyby tylko była czarna.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Gratuluję!!! Dorzucę, że też czekam na mayonesa co prawdę model elf ale jakaś tam rodzina :D.
PS O co chodzi z tą maskownicą? Na chwilę obecną przypomina trochę framusa.

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Z-A-J-E-B-I-S-T-A!!!
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
James: nie chce standardowej plytki, zreszta, juz jest za pozno to raz, a dwa ze to dopiero chujowo by wygladalo, bo by musiala byc taka duza az do mostka.. Singla dimarzio tez nie chce, merlin mi pasuje, chociaz fender noiseless tez fajnie dawał.

Frantic: czarne wiosła są ohydne :P

OZ: ta plytka tam na tym rogu na dole powinna iśc bardziej w kształt tego rogu, troche dlusza powinna byc, teraz jest krótka i troche za mało smukła jest, chociaz juz mi to tak nie wadzi jak na początku to mimo wszystko nie jest to mój ideał. co do elfa, kumpel z kapeli miał. nie wiem jaką dokłądnie masz wersje, ale on miał potężny kawał mahoniu :D ciężka jak chuj, ale napindalała fest i wykonczona była tez ładnie..

Martens: dzięki!

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
zajebiaszczy ten tele! fajowy ten top, a ten binding aaaaaaa superowy, dla mnie tele bez bindingu to kupa! :D a tych merlinów nie robią w białych obudowach? moze taki trza było? ciekawe jakby ze zwykła płytką wyglądała? :P 25,5? jak będziesz stroił?

gratulacje super wiesła!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
a nawet nie wiem dokładnie co to za skala :P standardowa.

Merlinów nie ma w białych obudowach. stroje do dropped D

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
kamon daj troszku niżej :D będziesz mógł robić takie dżyn dżyn jak Ocean w "Dzień dobry"! niżej! niżej!  :devil: chociaż Tomcio Morellka daje radę w drop D też :D  tele to mają właśnie chyba coś koło 25,5 :P

eGEJn gratsy!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
wg strony mayo to jst 25,4.

no moze dla testu sproboje troche nizej, ale niewiele, np do Dropped Cis, ewentualnie C. tylko ze nie chce mi sie bawic w grubsze struny, ustawianie menzury, a potem jak nie przypasi to z powrotem..

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
nie obraz sie Budzan, ale najladniejsze rzeczy tzn. top i ksztalt korpusu to mi sie tez podobaja, ale jedyne co teraz mozesz zrobic, to zapakowac tam pickguard z '72 Tele Deluxe i to byle szybciej :P

nie no, gratki i w ogole, ale mi sie nie podoba. kolor sliczny ;)
Łe tej.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
spoko, wiem ze ta płytka kuleje w chuj :D chociaz powoli powoli sie przyzwyczajam. no z tym tele deluxe albo custom to tez mi przesła mysl przez chwile, ale wole taki jak chcialem, stratowaty i temu duzo nie brakuje do ideału.. tak sobie wymyslilem i tak ma kurwa byc i chuj!

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Wg. mnie rozpierdol. Bardzo mi się podoba! Sam bym sobie takiej nie zrobił (nie moje kształty) ale mimo wszystko wyszło pięknie. Zwłaszcza kolorystyka do mnie trafiła! Gratsy!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
no to widać ze nie tylko ja mam spaczony gust ;) w czwartek-piatek postaram sie zrobic fajniejsze foty i wychwycic smaczki tej gitary, bo na zywo jest na co popatrzec ;)

teraz jeszcze amp musze zmienić :D

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Budzan, wez jakis aparat cyfrowy i nagraj krotkie video z brzmieniem tej gity. Plissss

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
gy-ry-a-ty-zy!

Mayo faktycznie lepiej wygląda na główce! Yo, konkretnie: czy gryf pocieniałeś, czy zwężałeś?
Lubię takie nice looking bicze stworzone do miazgi - sama mam taką na jamie, z tejże stajni! ;)

Może faktycznie pomyśl o zapuszkowaniu w ładny chromik HB... nie głupi pomysł w tej gitarze...
Paczki z głów!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
nie podobaja mi sie pickupy w chromie, moim zdaniem chromowane humby pasuja tylko w sg :P
wole juz singla innego wstawic. mi tak odpowiada, ewentualnie bym dał jakis normalny pickup bez puchy. moim zdaniem nie ma wiochy z tym pickupem, jest taki swoisty kontrast, pedał pod gryfem i brud i nieład pod mostem. chromowany pikap pod mostem by przepedalił konstrukcje IMO. bardziej mnie ta plytka meczy, no ale nie ma sie co tutaj za duzo pałować, bedzie nowa, jak sie zbiore to moze sam nawet szablon wykroje zeby zonków zas nie było.

gryf zwężałem, bo gruby to on nie był ale taki jakiś szeroki topór. powiedziałem ze ma być w stronę setiusa zrobiony i taki jest dość podobny, ale niby za wiele nie mogli zdzaialc ze wzgledu na umiejscowienie pręta/prętu napinającego. tak czy siak, jest duzo wygodniejszy niz ten stockowy tele.

pograłem sobei jeszcze teraz na spokojnie i daje jak dzwon. fajne brzmienie, głosne z dechy. zupelnie co innego niz setius i w sumie o to chodziło. bardzo ciekawy badyl z tego dało, mile jestem zaskoczony pod wzgledem wygody/brzmienia i wizualnie tez. jeszcze sobie kiedys costam od nich wezme :P

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
tak sobie wymyslilem i tak ma kurwa byc i chuj!

przekonales mnie ;)

nie no. jak sie podoba to spoko. to chyba jest najwazniejsze, nie? :)
Łe tej.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
gryf zwężałem, bo gruby to on nie był ale taki jakiś szeroki topór. powiedziałem ze ma być w stronę setiusa zrobiony i taki jest dość podobny, ale niby za wiele nie mogli zdzaialc ze wzgledu na umiejscowienie pręta/prętu napinającego.

Czyli w sumie go pocieniałeś - czyli, powiedzmy, nie zwężałeś podstrunnicy, tylko zibanezowałeś gryf?
Ile sobie liczą za taki zabieg?
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
8422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2010, 20:53:07
wysłana przez Turgon
20 Odpowiedzi
14586 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2010, 23:02:49
wysłana przez freakguitar
2 Odpowiedzi
1350 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2010, 10:30:43
wysłana przez Rumak
23 Odpowiedzi
18070 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2010, 02:50:49
wysłana przez coin777
19 Odpowiedzi
4470 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2016, 11:12:29
wysłana przez Ghost_of_Cain