Autor Wątek: NGD Mayones, wariacja telecasterowo-stratowa (no prawie)  (Przeczytany 22899 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
nie no, wlasnie zwezilem podstrunnice jakby. byl jakby za wysoki. no nie wiem jak to wytłumaczyć lepiej. tak jakby został zwezony gryf z podstrunnica o. nic za to nie placilem.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
nie no, wlasnie zwezilem podstrunnice jakby. byl jakby za wysoki. no nie wiem jak to wytłumaczyć lepiej. tak jakby został zwezony gryf z podstrunnica o. nic za to nie placilem.

Normalnie bez wódki nie rozbieriosz ;D. Na obrazku ;): jest teraz węższy w pionie czy poziomie?
Paczki z głów!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
w poziomie. w pionie chyba nie, musial bym tego tele stockowego zmacac, ale wg tego obrazka to w poziomie napewno bo tam taki troche srednio wygodny ten gryf był.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
w poziomie. w pionie chyba nie, musial bym tego tele stockowego zmacac, ale wg tego obrazka to w poziomie napewno bo tam taki troche srednio wygodny ten gryf był.

A może jadnak nie?

Jeżeli według tego obrazka tak by było, to miałbyś bejsbola...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
no niekoneicznie, bo ten gryf był mały w pionie a duzy w poziomie. a teraz jest idealny. tak fajnie w łape wpada, a tak troche sie wpijał jak chciales caly gryf objac reka byl po prostu za duzy w poziomie, przynajmniej dla mojej lapy.

orientacja oczywiscie wg tego obrazka.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
No, to się dogadalim w końcu! Tylko co do zwężania w tym kierunku miał pręt?
Paczki z głów!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
dobre pytanie ;) może w pionie też go troche odchudzili, nie pamietam juz wszystkich detali stockowego tele, napewno w poziomie był większy. generalnie też nie mogłem im telefonicznie wytłumaczyć w którym kierunku ma byc zwężony więc ustaliłęm z nimi że ma iść w setiusa ile się da.  no i są dośc podobne, ale setius jest w pionie krótszy, a w poziomie są mniejwiecej takie same.
na budowaniu gitar dokaldnie sie nie znam, ale tele ma pręt mocowany (CHYBA!) od tyłu zdaje się, a setius od przodu. pewnie stąd wynika ta różnica, bo przecież nie mogli dojechać kilka mm od pręta, dlatego ta iformacja od nich ze pręt przeszkadzał w wiekszej modyfikacji gryfu pod setiusa.

zresztą, po ki chuj taka szczegółowa dysputa?:D gryf jest wygoniejszy od normalnego tele flamowatego i tyle w temacie :/
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2010, 11:06:43 wysłana przez Budzan »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
zresztą, po ki chuj taka szczegółowa dysputa?:D

Bo może se też zmodyfuckuję, choć już jest b. wygodnie!
Paczki z głów!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
zresztą, po ki chuj taka szczegółowa dysputa?:D

Bo może se też zmodyfuckuję, choć już jest b. wygodnie!

to kurwa zadzwon i sie z nimi dogaduj a nie ze mną :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
zresztą, po ki chuj taka szczegółowa dysputa?:D

Bo może se też zmodyfuckuję, choć już jest b. wygodnie!

to kurwa zadzwon i sie z nimi dogaduj a nie ze mną :D

kolega, kurwa mać... ;)
Paczki z głów!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Update fotosów
Spoiler

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Fakju, ładny. Kiedy dasz pomacać?

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Ladnie zrobiona gitarka :) Ale no tak jak juz padlo to sformulowanie na forum "Chyba jestem za mlody zeby mi sie Tele podobalo" :D

Zrob ta plytke bo naprawde paskudzi ta gitare :)

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Daj mi ją. Już :)!
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ta, pierw ze chujowa a teraz kiedy dasz ograc, albo najlepiej mi ja daj ;)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
ja tam swojego zdania nie zmieniłem :P
jest chujowa dopóki ma ten pickup i tę płytkę :P
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Nigdzie nie napisałem, że chujowa, wypraszam sobie!
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
jako nowemu właścicielowi tej gitarki wypada mi napisać parę słów:
jest to rzeczywiście fajny kawał drewna, na żywo gitarka prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach, jest bardzo lekka (nie mogę się przyzwyczaić :D), gryf jeśli chodzi o wygodę i wykonanie na piątkę- solidne wykonanie, bardzo wygodny, solidnie wycięta kieszeń na gryf nie ma co się przyczepić. Na korpus wybrany został całkiem ładnie wyglądający kawałek jesionu. Wokół korpusu mamy binding  i tutaj pierwsza rzecz do której nie da się nie przyczepić, przy krawędziach widać, wyjechany kolorek na binding, trzeba się przyjrzeć ale jak zwykle w szczegółach mayo leży. Na korpusie przykręcona jest płytka co widać na zdjęciach, która stanowi największy minus tego instrumentu- jest wycięta koszmarnie, może pracownik mayo kazał swojemu dzieciakowi na lekcji techniki wycinać, nie wiem. Sama maskownica jakościowo jest w porządku. I rzecz najważniejsza wrażenie ogólne, tutaj jest bardzo dobrze, gitara mi brzmi, żadne cuda i niespodziewane zjawiska nie występują. Przetworniki moim zdaniem pasują idealnie do tego co sobie na niej wykręcam. W piątek założę właściwe struny i przy okazji może uda się gdzieś znaleźć jakieś inne tele do porównania. Póki co jestem very happy z nowej gitary.
Parę zdjęć:





« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2010, 19:06:50 wysłana przez oz »

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Do maskownicy się przyzwyczaisz. Najważniejsze, że gitara rekompensuje minusy brzmieniem i wygodnym gryfem.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
2 kropki na bindingu ma a wy narzekacie :D chyba nie widzieliscie bindingu w 3 razy drozszych wioslach... ;)

gratualcje!

a plytka, coz :P mi sie tam nie chcialo juz ich meczyc nawet mi sie podobala.

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
więcej niż dwie kropki ;) , płytka to pal sześć tak im wyszła trudno, a poza tym jestem tego zdania co kolega maślak.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Gitarka fajna, nie do końca przemawia jednak do mnie kastomowość tego wiosła. Niby jak się to przejawia? Napisem?

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
a już nie pamiętam tego bindingu, ale na pewno był 100 razy gorszy niż w setiusie :P

kastomowość? chociażby profilem gryfu, standardowo te telecastery są robione z olchy. z takiego jesiona już nie robią, a jest to jesion bagienny tak na marginesie, dlatego wiosło takie lekkie.

edyta: niech wiosło zmieni jeszcze ze 4 razy właścicieli, to może zdążę się dorobić i odkupię je :D
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2010, 00:18:37 wysłana przez Budzan »

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Jeśli mogę się odezwać w tym temacie. Ja, jako fan Telecastera i wszelkich "brzydkich" gitar typu Mosrite, Univox, Teisco itd... Jestem tym wiosłem zgorszony :/ Sorry.
wearehelp.bandcamp. com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
8422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2010, 20:53:07
wysłana przez Turgon
20 Odpowiedzi
14586 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2010, 23:02:49
wysłana przez freakguitar
2 Odpowiedzi
1350 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2010, 10:30:43
wysłana przez Rumak
23 Odpowiedzi
18070 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2010, 02:50:49
wysłana przez coin777
19 Odpowiedzi
4470 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2016, 11:12:29
wysłana przez Ghost_of_Cain