Autor Wątek: Head za półtora tysiaka (bidak ze mnie) - mrok i światłość zarazem  (Przeczytany 15465 razy)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Od razu mówię, że patrzyłem tutaj i nie znalazłem tematu podobnego ;)
Witajcie.
Z racji udanej sprzedaży gitarki dostałem troszkę kasy i mam zamiar przeznaczyć ją na jakiś fajny headzik. Grać chciałbym zarówno szatany i zło, ale czasem coś spokojnego też można. Soł, potrzebuję zajebistego distortionu, ale i łądnego klinu, oba kanały mogłyby być dość jasne i selektywne, ale miemcho ma być też jasna sprawa.
Z ciekawych znalazłem
Orange Tiny Terror
Laney GH100S
Peavey Windsor
TT i Windsor potrzebowałyby dopałki, to napewno. No ale, dopałka to nie jest jakiś ogromny problem, więc dałoby się ten gain trochę dobić. Niemniej jestem totalnie zielony i nie wiem za czym się rozglądać.
Grać będę głównie na strunach najgrubszych, brzmienia niskie i zajebiście niskie. Stąd wymagana selektywność, szybkość i jebnięcie.
Zawsze możecie zaproponować coś innego, równie ciekawego.

Topic trochę gitarowopeelowy, ale tutaj przynajmniej znajduje się grono ludzi, którzy wiedzą o co chodzi i nie będę dostawał durnych propozycji.
Cheers!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ja się powtórzę po raz setny. Ten Laney jest totalnie ekstra.
Na reszcie nie grałem, ale tego laneya to ja kocham, szczerze polecam.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!


Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Nie gralem na zadnym, ale Laney FTW :D
wearehelp.bandcamp. com

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
"grałeś kiedyś w samoloty?"


Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Laney czad, tylko jeden kanal to nie jest super opcja. nie zebym teraz nie uzywal czystego i nawet nie mial footswitcha ;) z takich piecow nie da sie zrobic Twin Reverba, nawet jak mu dasz srebrna maskownice i znaczek 7ender. nihuj. ale nie wydaje mi sie zebys potrzebowal cos takiego.

Orandż to uberczad, jest jasny i ma dwa kanaly. do tego mozna go w domu po kryjomu i na scenie. "can orange tiny terror do methal?" :D

moj typ TT.

czy takiego VTMa nie mial Birthmark? czy to Ultra byla?
Łe tej.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Orandż to uberczad, jest jasny i ma dwa kanaly. do tego mozna go w domu po kryjomu i na scenie. "can orange tiny terror do methal?" :D
To Tiny Terror ma dwa kanały ??

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No dwa kanały w Pomarańczy to taka względna wartość ;). No i fakt, że można w domu i na próbach pograć bez problemu też mnie przyciąga do niego. Odpycha mnie natomiast jego prostota, trochę mało gałek.
A, no tak fogle, to przyjmujemy kanał przesterowany za ten ważniejszy, clean mnie tam mniej interesi szczerze mówiąc.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
łe kurde, myslalem o Dual Terrorze. jednoczesnie stwierdzilem ze go sie nie da za 1,5k kupic i stwierdzilem ze jednak nie zaproponuje. fail :D
Łe tej.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ja tam polecam, jak zwykle. manufakutre Pana Marka G. czyli popularnie rzecz biorąc MG

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Patrzyłem na jego stronę, ale niestety nic w tej cenie nie znalazłem ciekawego...

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
A w jakich warunkach będziesz używał tego wzmacniacza i czy masz już jakąś pakę do niego?
To są chyba kluczowe pytania, bo jeśli masz 4x12 i kontrakt na koncerty na stadionach to 15W Orange może Ci nie styknać ;).
Z drugiej strony jeśli masz zamiar na nim grać w domu z kolumną 1x8 to 100W odkręcisz na ćwierć kropki i wiele z brzmienia miał nie będziesz, a pewnie sąsiedzi będą się po ścianach tłukli, że hałasujesz.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Pakę 4x12 mam, byle jaką bo byle jaką, ale mam. Kontraktu na koncerty na stadionach nie ;). 100w to w sumie trochę dużo jak dla mnie, ale przebolałbym to, że mi nie brzmi w domu, bo w domu to się ćwiczy, więc brzmienie tam rypać. Sąsiedzi są głusi, więc tutaj mam komfort :D
No a granie - dom, próby, z czasem jakieś gigi czy cuś. Twój 5150 był spoko, jak ci się znudził to wezmę za półtora :P

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Laney GH50L grał głośniej od 6505 :P
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
Laney GH50L grał głośniej od 6505 :P
Zapomniales wspomniec, ze 6505 mial lampy zuzyte i byl na sieben odkrecony :D

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Jak dla mnie Laney to czad, 1 kanał a ukręcić można co dusza zapragnie. Chcesz klina, to skręcasz gałkę w gitarze i już. Ostatnio ogrywałem też małego Blackstara i złego słowa nie powiem. Poza tym, że jest gorszy od Laneya :P

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Laney GH50L grał głośniej od 6505 :P
Zapomniales wspomniec, ze 6505 mial lampy zuzyte i byl na sieben odkrecony :D
No i na 6505 grał retard. :P
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No to widzę, że Tiny Terror odpada, bo nic nie mówicie o nim. Windsor chyba też niezbyt szatański jest ;). zuraw podrzucił mi H&K Tube 50, trochę akurat więcej sobie życzy, bo 1600. Co o nim można powiedzieć?

ps. A Mesa Single Rectifier się nada do szatana? :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Wszystko się nada. Nawet mesa.

Jeśli chcesz, to mój były drugi gitarowy ma do oddania w dobre ręce Laneya GH100TI, mogę spytać, za ile chciałby się go pozbyć. Grałem na nim dość długo i po wymianie żarówek powinien być ogień.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ano miło by było. Jednak na razie suspensuję temat, może uda się zamiana wiosła za tą Mesę. Ale znając moje szczęście za parę dni się odezwę ;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
w takiej cenie mogę polecić kombo na 1nym głośniku kustom defender (jest ciut droższe chyba że dorwiesz jakąś używkę). O ile samo z siebie do metalu to nie bardzo, o tyle po dopaleniu metalmuffem (w takiej konfiguracji ja grałem) gra bardzo fajnie. Problem w tym że jak nie znajdziesz używki to łącznie wyjdzie Cię ze 2000zł. Możesz sprawdzić w giełdzie stare tematy, jeśli dobrze pamiętam ktoś jakiś czas temu sprzedawał to kombo, może nadal chce się go pozbyć. A co do mesy.. po tym co ostatnio doświadczyłem nigdy nie kupię żadnej mesy bez wcześniejszego ogrania jej, Tobie też radzę nad tym pomyśleć

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
nada, ale za 1500 zł jeszcze nie widziałęm

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Dobra, temat wraca. Komba odpadają, no bo po co mi?
Widzę ludziska, że ten Laney polecany, więc się chyba na niego skuszę. Zaraz tu mondowi ponudzę konia ;).
Aaaaale, zawsze możecie jeszcze coś powymyślać ciekawego.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
9150 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2007, 16:49:55
wysłana przez Radek M
50 Odpowiedzi
21413 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2008, 10:30:04
wysłana przez Yony
7 Odpowiedzi
2047 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2008, 16:38:07
wysłana przez czaski
6 Odpowiedzi
3229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2010, 23:00:14
wysłana przez domas
33 Odpowiedzi
16559 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2011, 08:36:49
wysłana przez Sikor