Autor Wątek: Hartke Big Piggyback  (Przeczytany 13454 razy)

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Hartke Big Piggyback
« 07 Gru, 2007, 09:13:44 »
Po długim czasie myślenia jak by tu kupić w miarę tani piec zdecydowałem się na Hartke Big Piggyback. Mimo wielu negatywnych komentarzy na tematy tych piecy zaryzykowałem i... nie jestem absolutnie zawiedziony, a wręcz przeciwnie - miło zaskoczony. Recka:

To od początku trochę danych technicznych na temat zestawu:
- 60 Watowy 2-kanałowy wzmacniacz
- Kolumna 4 x 10" - głośniki Celestynki :)
- Lampowy preamp (lampa 12AX7)
- sprężynowy reverb
- pętla efektów
- wejście dla CD (nie wiem po co)
- wejście słuchawkowe
- wejście na nożny przełącznik kanałów (footswicha w zestawie brak)

Po wyjęciu wszystkiego z pudła zawiodłem się trochę brakiem kabla zasilającego. Rozumiem, że nie było kabla do kolumny, ale kabel zasilający to podstawa. Po podłączeniu od razu rozkręciłem piec na 3/4 mocy i mile mnie zaskoczył swoją głośnością. Przy stroju droped B powyżej tej głośności zaczynają się problemy, ale myślę, że przy 2 gitarzystach w kapeli spokojnie to wystarcza z drobnym zapasem, a muszę przyznać, że nasz perkusista ma bardzo głośny zestaw.
Piec ma 2 kanały: przester z regulacją gainu, głośności, basu, midli i trejbli oraz czysty z regulacją głośności, basu, trejbli i cruncha. Ten ostatni umożliwia ustawienie sobie 2 różnych przesterów i prawdę mówiąc przester z tego cruncha bardziej mi się podoba niż ten z kanału przesterowanego.
Jeśli chodzi o brzmienie przesteru to jest dość specyficzny i bardzo daje tranzystorem, co osobiście mi nie przeszkadza, bo podłączam się przez GT-szóstkę i wszystkie efekty idą przez nią. Natomiast przester nie jest jakiś bardzo mocny, więc do metalu się nie nadaje.
Brzmienie czystego kanału jest bez zastrzeżeń i o to właśnie mi chodziło.
Co do ogólnego wykonania to przyczepić się mogę tylko do uchwytów kolumny wykonanych z badziewnego plastiku i mam wrażenie, że mogą się za jakiś czas połamać. Plus za kółka.

Jak piec wygląda, każdy może sobie zobaczyć na stronach producenta, ale to moje foty:





Plusy:
- na pierwszym miejscu niska cena (kosztował mnie z przesyłką tylko 950 plnów)
- głośność
- lampowy preamp (naprawdę słychać go na czystym kanale)
- sprężynowy pogłos
- możliwość ustawienia 2 przesterów
- brzmienie czystego kanału
- kółka w kolumnie

Minusy:
- wyjście tylko na jedną kolumnę - wolałbym takie wyjście zamiast wejścia na CD :)
- brzmienie przesteru
- trochę badziewne plastikowe uchwyty kolumny

Więcej minusów nie daję, bo to w sumie piec budżetowy i nie można wymagać od niego za dużo.
minimum respect!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Re: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #1 07 Gru, 2007, 14:57:39 »
Cytat: "spooky_head"
[ciach]

- wejście dla CD (nie wiem po co)
-> żebyś mógł sobie grać ze swoimi ulubionymi utworkami ;)


- wejście słuchawkowe
-> wyjście bym zrozumiał, ale wejście to prawdziwy absurd...




Więcej minusów powinna się pojawić w trakcie.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Re: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #2 07 Gru, 2007, 15:31:54 »
Cytat: "mery_sycow"


Więcej minusów powinna się pojawić w trakcie.


miałeś go?
minimum respect!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Re: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #3 07 Gru, 2007, 22:15:25 »
Cytat: "spooky_head"

- wyjście tylko na jedną kolumnę - wolałbym takie wyjście zamiast wejścia na CD :)

Wiadomo, taki potwór to ze dwie paczki uciągnie :D
Mi ten piec całkowicie nie podszedł, a chciałem go kupić po obrazkach. Włączyłem, usłyszałem i czar prysł.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Re: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #4 08 Gru, 2007, 11:30:05 »
Cytat: "spooky_head"

- brzmienie przesteru


Jak dla mnie to wada dysklasyfikująca head, chyba zę używasz go jak koniec mocy ;)

Offline defkornlimp

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #5 08 Gru, 2007, 13:34:23 »
mam pytanko..czy ten zestaw to nadaje sie do korna lub innego nu-metalu..czy lepiej na prezyklad kustom quad 65 albo marshall rg 100 dfx
see you on the ohter side...Korn 4 ever.

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #6 08 Gru, 2007, 16:54:38 »
Grałem na tym Hartke. Faktycznie przester do dupy, ale nie testowałem go z żadną "dopałką" - może byłoby lepiej... No i te 60W to czuć, że troszkę za mało - miałem wrażenie, że nada się tylko na mniejsze sztuki, bo na większą raczej to nie poradziłoby...
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #7 10 Gru, 2007, 10:05:24 »
jak pisałem używam go tylko jako wzmacniacza do GT-6. Pogram na nim jeszcze trochę i pewnie za jakiś czas jak się spisze kupię drugi, bo gra zdecydowanie głośniej niż jeden kanał 2x50 soundmana...
minimum respect!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #8 13 Gru, 2007, 10:00:15 »
Cytat: "spooky_head"
jak pisałem używam go tylko jako wzmacniacza do GT-6. Pogram na nim jeszcze trochę i pewnie za jakiś czas jak się spisze kupię drugi, bo gra zdecydowanie głośniej niż jeden kanał 2x50 soundmana...


Grałem i już więcej nie chcę...
Słuchaj - zrobisz, co będziesz chciał, ale może nie warto inwestować w takie wynalazki, bo prędzej, czy później będziesz chciał to opchnąć. Wtedy:
-> będziesz miał duże problemy ze znalezieniem kupców,
-> jakkolwiek na nim stracisz i być może będzie to dużo.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #9 13 Gru, 2007, 17:50:59 »
Cytat: "spooky_head"
jak pisałem używam go tylko jako wzmacniacza do GT-6. Pogram na nim jeszcze trochę i pewnie za jakiś czas jak się spisze kupię drugi, bo gra zdecydowanie głośniej niż jeden kanał 2x50 soundmana...

Tak napisałeś ze za bardzo nie wiedziałem, czy wszystko z gt-6 brałeś, czy tylko efekty :)
Spoks

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #10 14 Gru, 2007, 07:20:17 »
wszystko brałem z gt-6. Ciężko po 5 latach pożegnać się ze swoim brzmieniem...
minimum respect!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #11 25 Gru, 2007, 21:39:25 »
GT-6? Bleee... :P

Kurde, 60W to ledwo starcza...

No i ta jedna malutka lampka...

Masz jakieś próbki tego?

Potrzebny mi jakiś budżetowy grat na salkę, a przester i tak będę ciągnął skądinąd. Kumpel ostatnio rzucił żartem żebym sobie coś takiego kupił, więc pomyślałem...  ;)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #12 26 Gru, 2007, 02:18:15 »
Ostatnio z racji braku wzmacniacza gram na tym co stoi w salce. Do wyboru jest Fender Fm212 i wlasnie ten Hartke. Do Hartke podchodzilem ze dwa razy, niestety nic z tego nie wycisnalem. Uzywalem wylacznie wbudowanego przesteru, nie wiem jak to sie spisuje z dopalaczem jakim, ale na tym co fabryka dala to sie nie da grac. Nie wiem czy to kwestia 10" glosniczkow czy heada, ale pewnie jedno i drugie. Dla spokojnego sumienia w sobote postaram sie zapiac to w jakas pake na 12" i zobaczyc co z tego bedzie.
Generalnie jestem na NIE, nawet teoretycznie niska cena nie kompensuje tego co oferuje ten sprzet :/

Tadeo: Jesli sie zastanawiasz nad tym Hartke... to przestan.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #13 26 Gru, 2007, 14:27:27 »
Tadeo: Jesli sie zastanawiasz nad tym Hartke... to przestan.

I tak zbieram na Sajda, więc musiałbym być mocno zdesperowany, żeby kupić tego Hartke. :)

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #14 02 Sty, 2008, 14:09:40 »
Ostatnio z racji braku wzmacniacza gram na tym co stoi w salce. Do wyboru jest Fender Fm212 i wlasnie ten Hartke. Do Hartke podchodzilem ze dwa razy, niestety nic z tego nie wycisnalem. Uzywalem wylacznie wbudowanego przesteru, nie wiem jak to sie spisuje z dopalaczem jakim, ale na tym co fabryka dala to sie nie da grac. Nie wiem czy to kwestia 10" glosniczkow czy heada, ale pewnie jedno i drugie. Dla spokojnego sumienia w sobote postaram sie zapiac to w jakas pake na 12" i zobaczyc co z tego bedzie.
Generalnie jestem na NIE, nawet teoretycznie niska cena nie kompensuje tego co oferuje ten sprzet :/

Tadeo: Jesli sie zastanawiasz nad tym Hartke... to przestan.

Spróbuj pograć z jakąś kostką - będzie o niebo lepiej.

Pograłem już na tym ponad miesiąc i nadal jestem zadowolony. Już przeczesuję regularnie aukcje na wypadek gdyby się pojawił w jakiejś dobrej cenie - wtedy kupię drugiego :)

minimum respect!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #15 02 Sty, 2008, 17:01:50 »
Próbki proszę.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #16 03 Sty, 2008, 07:01:23 »
Próbki proszę.

jak teraz będę w salce to spróbuję coś nagrać...
minimum respect!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #17 20 Lut, 2008, 14:55:14 »
sorki ziomek ale na tym mozna grac ale kumplom w kapeli na nerwach, mielismy w salce to cudo kumpel grał ale z metalzonem, inaczej nie dalo sie z tego nic wyciągnąc :( na szczescie znalazła sie ofiara i kupiła go nie pamietam za ile ale dosyc nowy był. Nie spinalismy głowki z inną paką (szkoda ze nikt z nas na to nie wpadł) wydaje mi sie ze wlasnie paczuszka wszystko psuła tam były 8" głosniki :( ty masz jakąś inną, taki zestaw kupiłes czy sztukowałeś?
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2008, 14:57:20 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #18 20 Lut, 2008, 15:16:17 »
Sie wtrącę.
Popędziłem tego headzika na paczce na 4x12 (celestion seventy80). Nie bzyczał już, ale dalej nie brzmiał...
Przez jakiś czas używałem końcówki z heada do napędzania Poda. Końcówka też niczym specjalnym się nie wykazała. No ale głos dawała, starczyło do grania z całą kapelą.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #19 21 Lut, 2008, 08:49:15 »
Ten zestaw jest w wersjach z kolumną na 8'' głośnikach (Piggy Back) i 10'' (Big Piggy Back) i ja mam tą drugą. Po dłuższym czasie grania stwierdzam, że zestaw jest ciut za słaby (a może to nowe gary są głośniejsze) ale podpięcie pod pakę 4x12'' rozwiązuje problem tak samo jak odkręcenie tyłu paki. Biorąc pod uwagę, że szukałem sobie końcówki mocy to jako taka zestaw się sprawdza. Co prawda wymienię sobie za jakiś czas pakę na 4x12'', ale głowy się nie pozbędę - jest mała i śmieszna ale daje radę. Niestety nie miałem jeszcze możliwości czegoś na niej nagrać...
minimum respect!

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #20 24 Lut, 2008, 23:18:02 »
Cytuj
jak pisałem używam go tylko jako wzmacniacza do GT-6. Pogram na nim jeszcze trochę i pewnie za jakiś czas jak się spisze kupię drugi, bo gra zdecydowanie głośniej niż jeden kanał 2x50 soundmana...

Masz na myśli lampową końcówkę mocy 2x50 soundmana? Jeśli tak to Ci nie wierze :)

Słyszałem połaczenie tego Hartke z GT5.. niestety jak wszyscy tu piszą, rewelacji nie było.. Serio pozbądź się tego jak najszybciej, taka smerfna rada  ;)

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #21 25 Lut, 2008, 08:18:02 »
Cytuj
jak pisałem używam go tylko jako wzmacniacza do GT-6. Pogram na nim jeszcze trochę i pewnie za jakiś czas jak się spisze kupię drugi, bo gra zdecydowanie głośniej niż jeden kanał 2x50 soundmana...

Masz na myśli lampową końcówkę mocy 2x50 soundmana? Jeśli tak to Ci nie wierze :)

No jest to zdecydowanie głośniejsze. Fakt, że ta, na której grałem miała niestandardowe lampy, ale nie wiem, czy to mogło spowodować, żeby była cichsza.
minimum respect!

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #22 09 Kwi, 2009, 14:37:03 »
minimum respect!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #23 09 Kwi, 2009, 16:07:36 »
HARTKE - czyli: Huge American Rubbish That Kan Explode:) Żartuję, to fajne piece.

pozdro

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Hartke Big Piggyback
« Odpowiedź #24 09 Kwi, 2009, 20:04:01 »
HA!

Gościu daje linka do tego wątku na allegro:

http://allegro.pl/item607147979_hartke_big_piggy_back_graj_za_grosze.html

Ten pan z aukcji chyba wjeżdża na naszą społeczność. :D
 "Ci którzy ogrywali hartke piszą pozytywy, natomiast ci którym "koledzy mówili" wypisują różne rzeczy."
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2866 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2009, 10:06:52
wysłana przez nickos
1 Odpowiedzi
1618 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2009, 11:29:24
wysłana przez maarioo
21 Odpowiedzi
14199 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2009, 22:35:22
wysłana przez ukasheq
Big Muff

Zaczęty przez Leo Efekty

6 Odpowiedzi
3913 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2012, 16:48:04
wysłana przez Arek
2 Odpowiedzi
1072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2015, 14:48:43
wysłana przez inches666