Autor Wątek: Pas Perihellium  (Przeczytany 9885 razy)

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
Pas Perihellium
« 04 Gru, 2007, 15:25:37 »
No to nadszedl czas na recenzje tej ósemki. Chcialem odczekac z tym kilka dni po otrzymaniu gitary zanim stane sie bardziej obiektywny i efekt "WOW" troche mi minie:) No coz po wyjeciu z pokrowca gitara robi wrazenie... duuuze wrazenie. szczerze to tak ladnej gitary nie widzialem na oczy, mimo ze jest czarna wyglada po prostu slicznie. Wzorek w stylu Geigera ukazuje sie dopiero pod pewnym katem patrzenia co poteguje jeszcze pozytywne doznania wizualne. prosty patent ale okazal sie niezwykle skuteczny:) gryf to kawal kloca!!! nie przesadzam, naprawde duzy, choc po zagraniu kilku dzwiekow i pasazy okazuje sie bardzo wygodny, pomaga tu mocne profilowanie tylu gryfu, ktore nie powoduje bolu kciuka przy dluzszej grze.
No to gramy na sucho! gitara stroi na kazdym progu i jest niezwykle miekka. Akcja strun jest niziutka miejscami az za bardzo, nie czuje sie wysilku chcac grac cos szybciej. na sucho gitara brzmi pelnie , dzwieki wybrzmiewaja dlugo. po gdzince takiego plumkania czas na test ze wzmacniaczem.
Pierwszy na tampete poszedl kanal czysty. we wszystkich trzech ustawieniach przystawek gitarka brzmi bardzo dobrze, ma cholernie duzo dolu, co sprawilo ze wzmacniacz musialem ukerecac pod gitarke niejako od poczatku. w srodkowej pozycji przelacznika graja wewnetrzne cewki obu Merlinow co daje charakterystyczny klang fenderowski, humbucker przy mostku i gryfie to dwa potwory, maja tak silny sygnal ze na kanale czystym gain musze skrecac mocno w dol zeby nie dawaly efektu przesteru. Wszelkie uklady akordowe wraz z przewrotami w basowych strunach brzmia swietnie i ten dol!!! Pole do eksperymentow jest tu ogromne, kombinowalem juz z przewrotami akordowymi na dolnych strunach juz grajac na 7mce, teraz poszerza sie zakres kombinowania:) Na uwage zasluguje swietny mostek Kahlera, pomimo tak duzego naciagu strun dziala on lekko jak piorko, ma jednak swoja wade gdyz zakres opuszczania strun w dol jest ograniczony, tak wiec opuszczania wajchy do postaci wiszacych strun juz nie uswiadczysz. Wielka jego zaleta jest to ze nie rozstraja mi wogole gitary nawet przy mocnym wajchowaniu.
Po przejsciu na przesterowane brzmienia zaczela sie juz frajda:) powerchordy, rozne zagrywki na niskich strunach brzmia miazdzaco choc trzeba bylo ta tendencje do niskich brzmien troche wyrownac bardziej odkrecona gora ale daje to niezle efekt i co najwazniejsze nie zamula mi brzmienia a o to balem sie najbardziej.

Reasumujac to dosc przerazajacy instrument:) Tak pod wzgledem imagu jak i mozliwosci ktore daje. Brzmieniowo nie mam pytan jest swietne, niestety na tej gitarce trzeba najpierw nauczyc sie grac, przyzwyczaic do rozmiarow gryfu, chwycic na nim orientacje przyzwyczaic sie do dluzszej menzury, do mocniejszego kostkowania prawa reka, ale to tylko wszystko kwestia czasu:) Szacunek dla Pana Przemka za solidna robote i mily, przyjacielski kontakt. Dorzucam jeszcze kilka zdjec autorstwa Pana Przemka:











« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2007, 09:16:35 wysłana przez vader »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Pas Perihellium
« Odpowiedź #1 04 Gru, 2007, 15:32:44 »
Gratulacje Vader  8)
Przyznam, że wygląda mega i do tego jest zgrabna jak na taki klocek drewna :)
A ma jakieś wady oprócz częściowej wady mostka  :wink:
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Pas Perihellium
« Odpowiedź #2 04 Gru, 2007, 15:59:37 »
przenioslem do odpowieniego dzialu a pozniej poczytam jak tam wynalazek sie spisuje
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Pas Perihellium
« Odpowiedź #3 04 Gru, 2007, 16:38:58 »
Gratuluję patyka (chociaż to to raczej jest solidna gałąź :D), piknie się prezentuje!
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Pas Perihellium
« Odpowiedź #4 04 Gru, 2007, 17:56:02 »
Jka już pisdałem... CZAD podoba mi się i główka i korpus na 007 :)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Pas Perihellium
« Odpowiedź #5 04 Gru, 2007, 21:21:48 »
Bardzo fajowa, gratuluje.  :)

Mi sie zdaje czy lakier na gryfie to jakis transparent? Na tej focie wygląda jakby jakieś słoje przebijały.
Powiedz mi tez jak sie prezentuje podstrunnica, a najlepiej to walnij jakie foty z bliska :). Też sobie wziąłem czarnego dęba, jestem ciekaw jak to wygląda, a do lutego kupa czasu jeszcze hehe.
Jeszcze ciekaw jestem jak sie stroisz i jakiej grubości strun używasz?

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
Odp: Pas Perihellium
« Odpowiedź #6 20 Gru, 2007, 09:13:51 »
Witajcie z ciemnej strony mocy:)
Powoli odpowiem na wszystkie wasze pytania.

Struny - 9tki, najgrubsze to 68 i 88 wiec sa to potwory a nie struny ale graja przez to mocarnie!!! Set strunowy skompletowany zostal u Polinskiego i musze przyznac ze strunki nawet nawet graja.
Co do strojenia to nie ma zadnych czarow w tym: E B G D A E B Fis.
Gryf z tylu to czarny transprentny i rzeczywiscie widac sloje drewna, bardzo mily widoczek, jak dorwe cyfrowke to umieszcze troche zdjec jeszcze. Teraz zaluje troche ze zamiast hebanu zdecydowalem sie na dab no ale to tylko ze wzgledow wizualnych, gitara bylaby juz czarna maksymalnie.
Wady.
- ciezar - plecy bola jak cholera po dluzszym cwiczeniu na stojaco, zatem musze sobie robic kilka przerw w ciagu grania zeby odpoczac.
- bola palce - ten etap mam juz za soba ale na poczatku to nie bylo wesolo, trzeba bylo sie przestawic na inna grubosc strun, menzure i odleglosci miedzy strunami,
- orientacja na gryfie - kiedys zadalem pytanie ludziom na forum czy jak graja to zwracaja uwage na markery na gryfie, odpowiedzieli ze nie. ja zamowilem markery na gorze gryfu i szczerze to czasem sie po prostu gubie w tym gaszczu strun zwlaszcza przy szybkich przebiegach, zatem mysle ze wazne sa te punkty orientacyjne rowniez na gryfie. Zaluje ze nie sa gdzies na srodku i ze nie sa bardziej widoczne.
- dolny rog gitary mimo ze krotki a jednak przeszkadza troche zwlaszcza przy osiaganiu okolic 24 progu
- nie jest to instrument dla kazdego, jak po kilku tygodniach wzialem normalna 7mke poczulem niebywala lekkosc grania ze o lekkosci calego instrumentu nie wspomne:) natomiast siadla moc. ta 8mka rozwala moca i stwierdzaja to wszyscy ktorzy ja slyszeli i mieli porownanie z innymi moimi instrumentami z DiMarzio Blaze na pokladzie.
- gryf w miejscu przejscia w korpus moglby byc bardziej wyprofilowany ale to kwestia przyzwyczajenia.

Mysle ze po kilku tygodniach grania na 8mce juz zaczynam ja wyczuwac i sie przestawiac tak motorycznie jak i mentalnie:) To tyle poki co, jak cos jeszcze was interesuje to pytajcie:)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Pas Perihellium
« Odpowiedź #7 20 Gru, 2007, 21:52:51 »
to zamów tez 7 demkwe w PAS, jestem przekonany na 99% ze zabrzmi tak samo mocno  :headbang: :devil:

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
Odp: Pas Perihellium
« Odpowiedź #8 22 Gru, 2007, 23:02:07 »
Alez owszem, mam juz taka jedna 7mke:
http://www.pasguitars.com/index.php?a=custom&model=custom12

UnReality brzmi mocno ale 8mka miazdzy moca:)

Offline Andrzej

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
  • Cały drżę...
Odp: Pas Perihellium
« Odpowiedź #9 24 Gru, 2007, 15:54:10 »
Chłopie, ten PAS'ik to mnie, normalnie, podnieca. Wchodzę parę razy dziennie w ten temat i napatrzeć się nie mogę. Cudeńko. Szkoda, że ósemeczka to dla mnie ciężka sprawa, bo łapki mam małych gabarytów.  :-\
~~Bless Cain~~

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Pas Perihellium
« Odpowiedź #10 25 Gru, 2007, 00:06:33 »
no to skoro tak, to zwracam honor i sam zbieram kase :D:D
Chociaz pewnie na drugą 7demke z pasywami.

Offline zameryki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
    • 7ki 8ki i inne mostki Kahlera
Odp: Pas Perihellium
« Odpowiedź #11 02 Mar, 2008, 16:20:58 »
vader - to podchodzisz pod spore znizki na przyszle Kahlery hehehehe
tak trzymac
jest jakas mozliwosc zeby ludzie w magazynie Gitarzysta dostali twoja gitarke na tydzien zeby troche o niej napisac ?

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Pas Perihellium
« Odpowiedź #12 08 Maj, 2008, 08:46:06 »
Jak patrze na takie gitary, eh i znowu kusi, kolejna wypłata na gitary a buty dziurawe...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1987 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2008, 15:37:39
wysłana przez vader
11 Odpowiedzi
2534 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2009, 15:02:04
wysłana przez vader
22 Odpowiedzi
12778 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2009, 18:02:22
wysłana przez Rumak
162 Odpowiedzi
73152 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2011, 14:29:36
wysłana przez dan777
35 Odpowiedzi
9498 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2015, 11:16:18
wysłana przez vader