Autor Wątek: Szkoła Rocka - co sądzicie o takiej szkole?  (Przeczytany 23452 razy)

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Szkoła Rocka - co sądzicie o takiej szkole?
« 23 Gru, 2009, 19:50:15 »
Witamy serdecznie, prosimy o Wasze opinie - co sądzicie o takiej formie szkolenia? Info na http://www.myspace.com/chelmskaszkolarocka

---Edit
Jednocześnie informujemy, że dla forumowiczów Sevenstring.pl pierwsza lekcja w każdym z trybów gratis oraz każdy z Was który zapisze się do marca 2010 otrzyma 20% rabat.
« Ostatnia zmiana: 24 Gru, 2009, 15:13:14 wysłana przez Harvest »
to nie reklama!!!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Cytuj
Etap zachęcający – podczas dwudniowego spotkania z instruktorem można na stałe zarazić się miłością do gitary; całość trwa 6 godzin (3 godziny dziennie) i zamyka się w kwocie 360zł/osobę. (w grupie 2-4 osobowej 240zł./osobę).

360 zeta za dwa spotkania? dobre interesy sobie rozwijacie. powiedzcie mi jeszcze gdzie sie znajduje ludzi, ktorzy sa sklonni to placic. juz widze jak wysylam dziecko na dwa trzygodzinne spotkania ktore maja wniesc niewiadomoco do jego checi grania i zabulic za to trzy i pol paki :D

no kurde, chcialbym byc mniej monotematyczny, ale... kurs miesieczny - cena X. kurs trzymiesieczny - cena 3X. marketing to podstawa, bierzesz wiecej naraz - placisz tyle samo, az sie chce od razu zapisac dozgonnie na takie nauki.

jak dla mnie ceny sa kosmiczne, chociaz faktycznie - nie mam pojecia ile sie za to placi u konkurencji. ale na pewno nie dalbym komus 180 zeta zeby wpadl do mnie na probe i powiedzial co robie zle. kurs techniczny - hy hy hy - cala wiedza jest latwo dostepna w internecie, u znajomych i w porzekadlach ludowych. co najmniej bardzo latwo ja zdobyc.

moze pomyslalbym sobie inaczej gdybym wiedzial w ogole kto za tym stoi. ze to jacys zawodowcy, albo nie wiem, cudotworcy? albo Malcolom McLaren. zebym w ogole jakies referencje widzial. albo zeby mnie cos przekonalo w ogole to wartosciowosci tego calego procederu. ale jednak nie nie, nie da sie :)

w takiej sytuacji zostaje mi czytanie takich wersow jak "podpalcie ogien" "rock nie umarl" "1500 zl" "kurs minimum 5 lat", a zeby sie ostatecznie przekonac to moge sobie obejrzec tapete w czaszki na tle szkolnego Majspejsa :D

troche ostro pojechalem chyba... a chujtam.
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2009, 20:28:09 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Za wiedzę się płaci kolego i zawsze tak było, natomiast jeśli wolisz uczyć się lub swoje dzieci gry na gitarze przez internet to powodzenia życzymy. Nie zmuszamy nikogo do nauki w naszej szkole. Jeśli możemy coś doradzić to oczywiście można korzystać z internetu po to został stworzony ale jak masz bezsensowne diagramy, które ktoś tam powrzucał do sieci i nie wiesz jak masz ustawić rękę do ich poprawnego zagrania to po pewnym czasie wydaje Ci się, że grasz zaje...iście a w rezultacie to nie znasz nawet podstaw praktycznego trzymania kostki.

Jeszcze raz życzymy powodzenia w nauce tylko przez internet, a co do kursów - jeśli uważasz, że wszystko wiesz i robisz dobrze w swoim zespole to nie musisz się na nie zapisywać.

Pozdrawiamy Szkoła Rocka
to nie reklama!!!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
cooley 2 lata temu bral 40$ za godzine lekcji. u Was wychodzi 60zł...

za 330zł miesięcznie mam lekcje we wrocku u Marka Pająka w trybie indywidualnym a nie grupowym




powodzenia :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Osobiscie uwazam ze drozyzna jak chuj.
No pain No gain !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Za wiedzę się płaci kolego i zawsze tak było, natomiast jeśli wolisz uczyć się lub swoje dzieci gry na gitarze przez internet to powodzenia życzymy. Nie zmuszamy nikogo do nauki w naszej szkole. Jeśli możemy coś doradzić to oczywiście można korzystać z internetu po to został stworzony ale jak masz bezsensowne diagramy, które ktoś tam powrzucał do sieci i nie wiesz jak masz ustawić rękę do ich poprawnego zagrania to po pewnym czasie wydaje Ci się, że grasz zaje...iście a w rezultacie to nie znasz nawet podstaw praktycznego trzymania kostki.

cos w tym Chełmie zestresowani ludzie mieszkaja. pytales "co sadzicie?" to napisalem Ci co sadze. sadze ze nie znam nawet podstaw praktycznego trzymania kostki i ze... i ze he he he he :D
Łe tej.

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
cooley 2 lata temu bral 40$ za godzine lekcji. u Was wychodzi 60zł...

za 330zł miesięcznie mam lekcje we wrocku u Marka Pająka w trybie indywidualnym a nie grupowym


powodzenia :)
u kameckiego w grupowych jest chyba 240zł miesięcznie o ile się nie mylę, więc też cena całkiem okej.

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Dziwne macie podejście do oceny :) Nam nie chodzi o reklamę na portalu bo i po co? Kto jeździ z Wrocławia, Poznania itp. do Chełma, gdzie jest średnio 600km na indywidualne lekcje nauki gry na instrumencie? Puknijcie się w głowy zanim coś napiszecie. Cały ten wątek został wrzucony w celu otrzymania opinii dotyczących samego faktu jakim jest przedsięwzięcie "Szkoła Rocka" i gdziekolwiek jest zakładana. Wy cały czas piszecie, że jest za drogo, że za mniej masz " lekcję we Wrocławiu" itp. Wszystko być może ma i miejsce tylko, że my nie chcieliśmy się dowiedzieć czy mamy drogo czy tanio bo to jest ustalane przez założycieli szkoły i ma swoje pokrycie w programie nauczania ale skąd Wy to możecie wiedzieć. Gdybyśmy nie podali cen na myspace to czy inaczej podeszlibyście do tematu? Raczej tak bo jak do tej pory to tylko piszecie o kasie i że drogo:)

Pozdrawiamy
to nie reklama!!!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
1. sam się puknij w głowę
2. jakby nie było podanych cen to znaczy że nie ma podstawowego info a skoro go nie ma to mam taką informację tam gdzie ona mnie
3. co myśle o pomyśle szkoły rocka?? że sprawdził się we wrocku więc i sprawdzi się u Was.



ale nie za taką kasę ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
chyba te ceny to bolesny temat, bo jakos na inne argumenty odpowiedzi nie ma, ciagle pieniadze i pieniadze :)
Łe tej.

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Za wiedzę się płaci kolego i zawsze tak było...

Zgadzam się! Jestem zwolennikiem tej teorii i bardzo chętnie płacę za przyswojoną wiedzę. Zapłaciłbym Śp. Chuckowi Schuldinerowi 1000,- za godzinę lekcji np. Absoultnie nie twierdzę, że nie posiadacie podobnego czuja do rocka jak gwiazdy światowego formatu i jesteście w stanie zrobić z każdego małolata Slasha czy Zakka Wylde. Ale sorry, to trochę na "gębę". Nie macie żadnego portfolio, które by pokazało, że jesteście kompetentni by nauczać. Śmierdzi tu lekkim naciągactwem bogatych małolatów po prostu :). Ale oczywiście mogę się mylić. Musicie być bardziej wiarygodn. Być może nauczycielami w Waszej szkole są wyżej wspomniani muzycy ;), albo chociaż jakiś polski muzyk, np. Piot Kupacha, wtedy sam przyjeżdam na lekcje nauczyć się rock and rolla !!!
« Ostatnia zmiana: 24 Gru, 2009, 00:06:15 wysłana przez pstry »

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Mi nie chodzi aby ludzie czytali o "cudach, które oferujemy" - bo nie robimy nic takiego tylko o to aby wypowiedzieli się ogólnie o koncepcji takiej szkoły - to tyle.

Wg mnie koncepcja takiej szkoły ma sens bytu, jeśli wykładać będą wyjadacze sceny rockowej. Jeśli tak nie jest, to wg mnie nie jest to fajna inicjatywa.

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
"PSTRY" jest o tym wspomniane na naszym profilu, to fakt, że nie każdy będzie rock and rollowcem ale nie każdy chce taki być - nie wiem czy wiesz co mam na myśli, ludzie tez przez naukę realizują swoje marzenia itp. czasem tez rezygnuja z nauki bo sie do tego nie nadają.

Tak na marginesie czy myślisz, że 10 letni człowiek wie kto to jest Piotr Kupacha lub jakikolwiek inny "znany muzyk" polskiej sceny? czy uważasz, że wszyscy "giganci" np gitary w Polsce mają kompetencję aby nauczać? Sam sie czasem zastanawiam czy faktycznie ma to znaczenie. Polska jest takim krajem, w którym liczy sie nazwisko muzyka i każdy myśli, że jest on stworzony do nauki innych - nie jest tak, można byc  wyśmienitym muzykiem ale marnym nauczycielem - i tak to wyglada...
to nie reklama!!!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Kupicha nie jest gitarowy gigantem. Uważam, że mało kto go utożsama z gitarą, a raczej z jego charakterystycznym wokalem. Skawiński natomiast bardziej, do tego gość już potrafi grać, sam bym tak chciał. Więc raczej ci nasi giganci potrafią grać.
Ale z nazwiskiem to mogę się w sumie zgodzić. Doda mogłaby mnie też w sumie czegośtam nauczyć...

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Aston nikt nie mówi że jest gigantem gitary ale chodzi o to, że Pan Skawiński owszem potrafi grać ale co z tego? chciałem tylko powiedzieć, że nie każdy dobry gitarzysta będzie w stanie nauczyć kogoś tego samego co on potrafi. trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak wydobyc z gościa który nigdy nie miał gitary w ręku to coś - nie wystarczy mu pokazac klka wstawek i powiedzieć ćwicz 8 godzin dziennie i będziesz mistrzem:) nie tak to się robi
to nie reklama!!!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie każdy dobry gitarzysta umie uczyć, to racja. Co więcej, znam wielu kiepskich gitarzystów, którzy dobrze uczą innych i mają z tego kasę :) Pomysł samej szkółki jest taki o, drogo trochę. Pogadajcie z administracją forum o jakiejś zniżce dla forumowiczów, to i miejsce na reklamę się znajdzie ;) swoją drogą, sam bym się wreszcie nauczył grać :D

A i takie durne pytanie: gdyby przyszło do Was dwudziestoletnie dziecko z gitarą w Drop C albo lepiej - z siódemką w Drop G, to też byście go przyjęli? Znam paru takich, co to albo sobie każą dopłacać za granie w niestandardowym stroju albo w ogóle wyganiają i gdzie taki biedak ma się nauczyć grać? :(

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
"mondomg" nie ma znaczenia czy jesteś C Drop czy W D Drop to tylko strój gitary - jeśli masz taka ochotę w tym stroju grać to Twoja sprawa ale myślę, że na początek to skomplikuje naukę, trzeba najpierw opanowac podstawy i zwykły strój gitary w E a dopiero kombinować coś z innymi strojami. Ogólnie to nie wyganiamy takich osób:)
to nie reklama!!!

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Tak na marginesie czy myślisz, że 10 letni człowiek wie kto to jest Piotr Kupacha lub jakikolwiek inny "znany muzyk" polskiej sceny? czy uważasz, że wszyscy "giganci" np gitary w Polsce mają kompetencję aby nauczać? Sam sie czasem zastanawiam czy faktycznie ma to znaczenie. Polska jest takim krajem, w którym liczy sie nazwisko muzyka i każdy myśli, że jest on stworzony do nauki innych - nie jest tak, można byc  wyśmienitym muzykiem ale marnym nauczycielem - i tak to wyglada...

Kupicha to była ironia...myślałem, że to oczywiste. Dlatego po prostu chciałbym wiedzieć, czym Wasza szkoła różni się od miliona innych szkół. Czy jesteście w stanie przekazać więcej niż szkoły DVD pisane przez zajebistych muzyków? Na czym polega ten myk i czy jest wart, aż tyle ?

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Pomysł ok. Cena totalnie z dupy. No ale to w końcu biznes, chcecie zarobić i to zrozumiałe. Lekcje są potrzebne, nie ma wała żeby się nauczyć prawidłowych nawyków z neta. Poza tym potrzebny jest ktoś kto dostrzeże postęp w nauce i powie to uczniowi - wbrew pozorom czasem ciężko jest to zauważyć. Tyle ode mnie ;)

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
"Pstry" różnica pomiędzy szkołą DVD a lekcjami na żywo z nauczycielem jest spora bo np jesli komus cos nie wychodzi to płyta dvd nie powie  mu o tym i tak jak "pele" napisał musi byc dostrzeżony postęp pracy - to tylko jedna z różnic, wiele by pisac żebym Ci wyjaśnił zalety takiej nauki. Nawet jeśli chodzi o sprzęt - to czy każdy gitarzysta ma w domu sprzęt z wysokiej półki? U nas można na takim grac i uczyc sie na dobrym zestawie i efektach - szkoły muzyczne państwowe nie oferują czegos takiego. To jest bardzo istotne aby przyszły muzyk znał jakośc i wartośc tego na czym gra bądź kiedyś będzie grał - bo jak się nauczy kilku piosenek na wzmacniaczy 10 watowym a potem damy mu wzmacniacz 100watowy do tego lampowy to przepadnie bo nie ma podstaw aby wykorzystać i opanowac taki wzmak... mozna tak pisac i pisać, najlepiej sprawdzić... Co do ceny to wyjaśniam, że cena 50zł za godzinę na konkretnym sprzęcie to nie jest aż tak mocno dużo "pele" :)
to nie reklama!!!

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
"Pstry" różnica pomiędzy szkołą DVD a lekcjami na żywo z nauczycielem jest spora ...

No właśnie, zdecydowanie bardziej wartościowe jest posiadanie nauczyciela w realu. Dlatego proponuje Wam, żebyście zrobili dobre portfolio i wtedy Wasza szkoła będzie bardziej atrakcyjna. Sam chodziłem na lekcje do mega wymiatacza za 25pln/1h i nauczyłem się więcej niż z jakiejkolwiek szkółki.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
"mondomg" nie ma znaczenia czy jesteś C Drop czy W D Drop to tylko strój gitary - jeśli masz taka ochotę w tym stroju grać to Twoja sprawa ale myślę, że na początek to skomplikuje naukę, trzeba najpierw opanowac podstawy i zwykły strój gitary w E a dopiero kombinować coś z innymi strojami. Ogólnie to nie wyganiamy takich osób:)
Szkoła Rocka, dlaczego odpowiadając na mojego posta umieściłeś mój nick w cudzysłowiu, coś z nim nie tak? ;) I coś dużą wagę przywiązujesz do sprzętu, a co powiesz o wykładowcach?

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Jak Twoim zdaniem powinno wyglądać takie portfolio? Pytam gdyż chcę aby było jak najlepsze i każda rada jest cenna.
to nie reklama!!!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Tak na marginesie czy myślisz, że 10 letni człowiek wie kto to jest Piotr Kupacha lub jakikolwiek inny "znany muzyk" polskiej sceny?

owszem nie :D ale to nie 10-letni czlowiek placi za taka przyjemnosc, i jako potencjalny rodzic dzieciaka ktorego wam podsylam wolalbym wiedziec ze oddaje go w rece full pro ekipy. robi mi to duza roznice, szczegolnie jesli mialbym za to placic takie kosmiczne pieniadze.

Jak Twoim zdaniem powinno wyglądać takie portfolio? Pytam gdyż chcę aby było jak najlepsze i każda rada jest cenna.

tak, zeby caly patetyczny opis szkoly na MS nie przeszkadzal mi uwazac wykladowcow za zajebistych muzykow i nauczycieli. i raczej nie chodzi mi o ogladanie zdjec z koncertow. poogladaj sobie widea YouTubowych szkolek grania na wiosle, wiara wstawia tam przykladowe lekcje i dopiero po nich reklamuje swoje uslugi (podobalo ci sie, to zaplac, pokazemy ci reszte). i w takiej sytuacji nie musza to byc zajebiscie znane nazwiska.

patrz jak Adam Fulara reklamuje swoja ksiazke o tappingu oburecznym, cala promocja opiera sie na tym, ze porozkladal po wszystkich mediach male sample lekcji, pokazal CO mozna zrobic przy pomocy ksiazki, JAK to zrobic, i zachecil mnie tym bardziej niz jakimkolwiek opisem. ok, nie kupilem tej ksiazki bo ten temat jest mi zbedny, ale wiem ze jakbym mial komus to polecic, to moge to zrobic bez zająknięcia.

promocja dzwignia handlu, czy jakos tak.
Łe tej.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
Chełmska Szkoła Rocka jest przedsięwzięciem zgoła niekomercyjnym

oO

[Nie znalazłem słów, żeby coś odpisać.]

pees
Czy sevenstring przeniósł się do Chełma? :>
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2877 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2008, 10:23:57
wysłana przez nickos
46 Odpowiedzi
12921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2013, 18:47:41
wysłana przez Stivo2005
22 Odpowiedzi
18918 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2012, 00:52:40
wysłana przez Bielack
12 Odpowiedzi
9458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2013, 18:26:51
wysłana przez mlodysatan
3 Odpowiedzi
1265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2014, 10:38:22
wysłana przez indabrain