Autor Wątek: 2 kolumny 212, co sądzicie o takim rozwiązaniu?  (Przeczytany 12935 razy)

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Siemka misiaczki,

Co myślicie o rozwiązaniu takim, żeby zamiast jednej kolumny 412 sprawić sobie dwie kolumny 212?  Plusy i minusy? Jakie praktyczne możliwości? Niech użytkownicy się wypowiedzą.

Różnice między poziomymi a pionowymi?


Myślę że ciekawy temat do poruszenia :)
I'm back!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Jeśli masz mały samochód - jak znalazł!
Nasz były basista pierdyknął sobie paczkę Mesy 8x10'... Nie dość, że waga ca. 80kg!!! to jeszcze ileż marzeń było, żeby to rozkaratować! ;)
Nie widzę nic złego/dziwnego w posiadaniu dwóch pak 212. Można dać nawet w sterele.
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Dwie paczki z różnymi głośnikami. Jedne siarzą, drugie mulą i masz sound idealny- zamulona siara lub zasiarzony muł :D

Spoiler
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Darkened

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
  • Death Metal to styl życia.
Chciałem tak z ciekawości kiedyś zrobić combo 212 fatbottom i meski rectifier, ale stwierdziłem, że to jednak droga zabawa w porównaniu do paczki 412. Bo wyjście naprawdę bardzo mobline, nie trzeba pomocy w dźwiganiu własnego riga ;) A zagrać też powinno, więc jak masz kasę to śmiało inwestuj. 

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Ale jednak dwie paczki 2x12 zabrzmią inaczej niż jedna 4x12. Co nie znaczy że gorzej :)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Można też właśnie kombinować z różnymi konstrukcjami - nie tylko głośnikami. Ciekawe jakby brzmiało połączenie otwartej i zamkniętej paczki...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Chciałem tak z ciekawości kiedyś zrobić combo 212 fatbottom i meski rectifier
Mam identycznie plany i nawet zrealizowałem je w 50% ;)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
(piszę tego posta, bo też mnie ten temat interesuje)

Porównywał ktoś może jak bardzo różni się fatbottom/oversized 212 od 412?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Jeśli masz mały samochód - jak znalazł!
Nasz były basista pierdyknął sobie paczkę Mesy 8x10'... Nie dość, że waga ca. 80kg!!! to jeszcze ileż marzeń było, żeby to rozkaratować! ;)
Nie widzę nic złego/dziwnego w posiadaniu dwóch pak 212. Można dać nawet w sterele.

Mój basista też sobie takie coś sprawił... szafa większa od niego. Samochód akurat mam duży ale jego rack zająłby mi pół samochodu.
Fakt. Mobilność to główny i rzucający się w oczy atut. Pozatym tak jak napisaliście możliwość kombinowania z głosnikami i ustawieniami samych kolumn. Tak sobie własnie myślałem że na chujowych koncertach lub próbach mógłbym takie kolumny roztawić w różnych miejscach i samemu zapewnić sobie odsłuch.
Proszę się wypowiadać dalej :)
I'm back!

Orange

  • Gość

Mój basista też sobie takie coś sprawił... szafa większa od niego.

A podobno siódma struna to przedłużenie penisa. To co to ma być - powiększenie kloca?

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
hahaha..... najwyraźniej :D
Marudzi na każdej próbie że bas kręci na minimum a my wciąż pierdolimy że zamula wszystko :D
I'm back!

Offline Luc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • http://www.thesin.pl
Też się zastanawiam nad dwoma 2x12 zamiast jedną 4x12 , największy plus : klubowy gig - biorę jedną, plener - dwie  :devil:

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
A ja tam mam jedną 212 i starcza ;)

Ale to rozwiązanie znacznie bardziej mobilne po prostu, rozsądniejsze.

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Mnie zastanawia jak by sobie poradziły np. dwie paki Engla e212VH v30 vs Engl XXL v30. Jedna 212 to wiem, że nie naprodukuje tyle dołu i głębi co 412, ale dwie? 2x212 to o drobinę większa kubatura niż 412. Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie?
I'm back!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Vin$ jeszcze możesz się zastanowić nad inną opcją. 2x12 + Sub1 Rivery. Ja planuję taki zestaw bo nie widzę sensu w noszeniu 4x12 i wyciskaniu dołu z czegoś co do tego nie służy
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Nie chodzi mi oczywiście o mulący dół typu gitara basowa, bo od tego jest inny członek zespołu, ale.... no wiecie o co :)
I'm back!

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
2 paki 2x12 nie dają takiego dołu jak jedna 4x12 wiem, bo mam w tej chwili dwie paczki 2x12 a na salce jedną 4x12. Co prawda moje paczuszki są małe mesa stiletto i lonestar ale myślę, że i z większymi będzie podobnie nie ta objętość budy. Przy okazji mogę odpowiedzieć na pytanie @sylkisa, połączenie otwartej z zamkniętą daje świetny bardzo "szeroki" sound, wypełnione mam całe pasmo, wcześniej brakowało mi tego specyficznego "kartonowego" środka otwartej paki a teraz jest perfekt. No i połączenie V30 z Black shadow to strzał w dziesiątke.

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Jesli chcesz więcej dołu i 2x12 to zamów dolną ze sklejki 22mm (robiłem sobie taką na ManOWar) - miała tyle dołu do 4x12 na Governorach na górę walnij 18 mm i będzie gitara wszystko w wersji MESA OVER. - będzie dobrze i mobilnie

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
hey! mam 2x orange ppc 212 (made in england). 2 spore kolumny z mocnym dołem. Rozwiązaniem dwóch 2x12 zaraził mnie Robson z Testora z 2 paczkami mesy. Z perspektywy czasu to dobre rozwiązanie:
a.) Mogę grać w dwóch kanciapach w dwóch zespołach i biorę tylko head i pedalboard.
b.) Wygodniej przenieść 2x12 niż 4x12.
c.) Grając w jednej kanciapie ustawiam kolumny obok siebie i tworzę wall of sound
d.) Preferuję jednak rozwiązanie - mam spód case`a - podłoga na kołach - stawiam 2x12 jedna na drugą i head na górę, zajmuje mniej miejsca w kanciapie, słyszę się wyraźniej i mogę ją mobilnie przesuwać.
e.) Mimo, iż mam 2x2x12 nie narzekam na brak dołu - zależy to od marki, materiałów i wielkości paczek oraz głośników. Orange ppc 212 są duże jak mesy więc z dołem nie ma problemu i nie mulą (bas mam w okolicy 4 na orange rockerverb 50h)
f.) dla mnie to rozwiązanie idealne. być może 4x12 ma lepszy dół itp, ale czy zostaniesz przy 2x2x12 czy 4x12 to tak naprawdę rzecz gustu. Kiedyś grałem na Krankach i miałem Krankenstein cabinet 4x12, ale bardziej pasują mi 2x2x12 orange.
« Ostatnia zmiana: 04 Sty, 2013, 17:12:39 wysłana przez Marency »

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Wnioskuję, że dwie paki 212 oversize z mocnymi głośnikami, powinny zrobić robotę... :)
I'm back!

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Zrobią i nie będzie mułu :)

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Macał ktoś tę kolumnę?



Jest dwu głosnikowa, 14cm węższa od paki engl 4x12 slanted, reszta wym. identyczna. Wygląda, że to już jest 212 "oversize". Własnie bardzo mnie zainteresowała. Waży "zaledwie" 3kg więcej od horyzontalnej.
I'm back!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Na prawdę nie styka wam dołu z dobrej 2x12 ?:) Mobilność 2x12 w stosunku do 4x12 jest nieporównywalna :) A z dobrej 2x12 i tak leci zajebisty sound. Jak komuś zależy na mobilności to 2x12 w zupełności styka. na przodach i tak nie robi to różnicy :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
na przodach i tak nie robi to różnicy :)

że pod mikrofonem nie będzie różnicy pomiędzy 212, a 412? nie powiedziałbym ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Przy nagłośnieniu większości klubów w jakich się gra raczej nie będzie A nawet jeśli, to wow było by w przypadku bezpośredniego porównania. A tak gdy 2 wioślarzy jedzie na takich samych pakach to i tak będzie ładnie pizgało :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2007, 11:16:43
wysłana przez Leon
11 Odpowiedzi
6686 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2009, 17:19:52
wysłana przez pele
43 Odpowiedzi
23548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2009, 12:22:01
wysłana przez mleko
22 Odpowiedzi
19046 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2012, 00:52:40
wysłana przez Bielack
3 Odpowiedzi
1278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2014, 10:38:22
wysłana przez indabrain