Autor Wątek: Moje pierwsze 7, tylko jakie?  (Przeczytany 9484 razy)

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« 10 Gru, 2009, 16:35:58 »
a więc mam taki problem, szukam 7 strunówki, pare razy grałem na 7demkach(ib7321, exg-7, omen 7), i nie wiem co wybrać, gra na 7demce bardzo mi podpasowała, lecz każdej z wymienionych gitar coś brakowało, wymagania następujące:
pickupy 2xHH
Mostek TOM (mogą być struny przez korpus)
wklejany gryf
i cena w miare niska od 2 k w dół.(mam narazie 1k i sie zastanawiam ile brakuje)
drewno? jesion, machoń, lipa, pasowały. olcha wydała się kupiasta... (miałem w customowym mayonesie)

chce grać power metal, a więc w zespole 1 gitara robiąca zarówno za rytmiczną jak i melodyczną + klawisz

jak przeglądam forum to widze same burżujskie tematy o gitarach od 3k w góre, a co o budżetówkach z tąd taki temat.

jak narazie najbardziej mi sie ze specyfikacji podoba
http://www.thomann.de/gb/schecter_omen_7_extreme_bch.htm
tylko gdzie to w polszy ograć?
« Ostatnia zmiana: 10 Gru, 2009, 16:37:48 wysłana przez mleko »


Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #2 10 Gru, 2009, 17:48:57 »
ostatni post w ww tematach był w październiku 2008... nie uważasz że dużo się zmieniło od tego czasu? sytuacja polityczna, nowe modele gitar, kryzys, afera hazardowa i najważniejsze kurs dolara.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #3 10 Gru, 2009, 18:00:56 »
nowe modele gitar

Z tym się nie zgodzę. W ogóle to takich wątków jest dużo na tym form, nie koniecznie o "pierwszej gitarze". Zamiast zaczynać kolejny temat na ten sam temat mogłbyś poczytać i wyciągnąć wnioski.
power to a being never dies

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #4 10 Gru, 2009, 23:25:49 »
bez problemu możesz swój post umieścić w którymś z tych tematów i również uzyskasz odpowiedź, jednocześnie nie zakładając n-tego tematu o tej samej tematyce. pozdro ;)
do widzenia.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #5 10 Gru, 2009, 23:44:45 »
Przywitalibyście się chociaż, chamy.  :)

Do wyboru chyba masz jeszcze LTD H307. Kompletnie nie wiem jak to się sprawuje, ale może warto spróbować.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #6 10 Gru, 2009, 23:46:26 »
Przywitalibyście się chociaż, chamy.  :)
pff, może jakby jakaś inicjatywa wyszła najpierw :P
do widzenia.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #7 11 Gru, 2009, 12:30:47 »
Cytuj
PS. Szacowany koszt ma być jaki? Rozumiem że ten Szekter z Tumana by odpowiadał - 400ojro x 4,15485749 (na dzisiaj ;) ) = 1661,94... plepleple, plus przesyłka i inne badziejstwa... około 2 tysiaki?

na tumanie powyżej 200€ przesyłka jest za darmo
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #8 11 Gru, 2009, 12:32:35 »
no w końcu ktoś odpisał:)
a więc tak nie chciałem pisać w tych tematach bo ktoś by napisał że odkopuje bym został zjechany a szansa na odpowiedź były mniejsze, więc zdecydowałem się na założenie nowego tematu. większa szansa że ktoś odpisze

a więc tak co do gitar, w ibanezie mi sie podobał gryf,i tylko gryf.
w shecterze jakoś mi brzmienie bardziej podeszło ale ten gryf... idzie się przyzwyczaić i nie miał stockowych pickupów tylko coś innego wsadzone więc nie wiem jak na stockowych.
w mayo to wogóle jakoś mi się dziwnie grało.
strój to H (lub B jak ktoś za dużo po angielskich stronkach łaził)

hellriser wiem geniusz

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #9 11 Gru, 2009, 12:44:45 »
Cytuj
no w końcu ktoś odpisał:)
a więc tak nie chciałem pisać w tych tematach bo ktoś by napisał że odkopuje bym został zjechany a szansa na odpowiedź były mniejsze, więc zdecydowałem się na założenie nowego tematu. większa szansa że ktoś odpisze

lepiej odkopać niż śmiecić

co do gitar jak ci pasuje schecter to go kup i problem z głowy wszystko co ważne i nie ważne o tych gitarach było już nawet po kilka razy.
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #10 11 Gru, 2009, 15:35:53 »
powiem tak, myślałem bardziej o podpowiedzi typu "na ebayu możesz dorwać to i to wiosło za taką cene", jakichś alternatyw dla tych wiosełek co wy wymieniliście. wiem wiem to nie łatwe ale może jednak coś się da.
co do preferencji to tak, pasował by mi ltd ze względu na gryf(jako były posiadacz vipera sądze że by pasował) tylko ty zaś brakuje mi pickupa pod gryf (chodzi mi o sc207) zaś H 307 ciężko wogóle znaleźć w polszy, z USA nie mam doświadczenia w ściąganiu i się troche boje



lepiej odkopać niż śmiecić


ja mam takie doświdczenia że jak ktoś odkopuje temat to jadą że odkopuje
jak zakłada nowy temat to jadą że zakłada

z dwojga złego wybrałem założenie nowego tematu ze względu na to że zazwyczaj znajdzie się też kilka osób które pomogą, ze względu na lepszą widoczność tematu zauważą i napiszą coś.

takie moje zdanie, jestem nowy nie znam obyczajów a wy tylko jedziecie... oj nie ładnie... a nawet mnie nikt nie potraktował 2 częścią lekcji używania forum... ehh gdzie te czasy..

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #11 12 Gru, 2009, 00:51:00 »
zaś H 307 ciężko wogóle znaleźć w polszy, z USA nie mam doświadczenia w ściąganiu i się troche boje

http://allegro.pl/item844564108_esp_ltd_h307_h_307_7_strun.html ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #12 12 Gru, 2009, 01:24:08 »
troche niższa cena... za tą cene to na raty wezme http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=119641 ale to by było dopiero luty/marzec, szukam czegoś na szybciej... i z tego co pamiętam ta gitara nowa nie była wcale aż tak droga... ale jak kto uważa... w sensie miałem 6tke ltd vipera deluxe i kupiłem ją za 1600... wiem okazyjnie, nówki za 2 k, jeśli chodzi o gitary to moge dostać troche poobijaną z rysami itp, byle by grała... wiadomo jak gitara ładna i estetyczna to tym bardziej pociąga ale takie moje zdanie, ten h307 więc to nie dla mnie. dla mnie cena ważna :P bo bida

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #13 12 Gru, 2009, 01:45:25 »
Możesz mi uwierzyć, Mr Milk, na TYM forum lepiej jest odkopać niż powielać. Co do reszty > regulamin i odrobina grzeczności. Bardzo się cieszymy, że ktoś ma ochotę poszerzyć grono siódemkowców, ale pewne zasady i zwyczaje obowiązują każdego. Natomiast jeśli chodzi o gitarę: Shecter. Ceny znasz.

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #14 15 Gru, 2009, 13:28:59 »
No to ja się w takim razie kulturalnie przywitam: witam :)
Co do Omen 7 Extreme to zrobiłem mały research (a nawet w sumie duży), bo byłem napalony na tą gitarkę, i NIGDZIE w Polsce tej gitary w sklepie nie dostaniesz. Dystrybutor ("Megamusic") uprzejmie odpowiedział mi na maila, że gitara ta może będzie w marcu. Ale nie na pewno. I nie sprowadzą mi jej wcześniej, bo nie. Ale z mojej analizy wynika, że najtaniej można ją nabyć na... Słowacji. Tu adres sklepu: http://www.musicmarket.sk/535-schecter-omen-7-extreme-black-cherry-elektricka-gitara/?page=1&back=search. Uprzejmy Pan Dusan Korytko ze słowackiego "Musicmarkt" poinformował mnie 2 tyg. temu, że gitarka jest do ogrania w Popradzie, czyli dla mnie np. jest to jakieś 150 km. A wyślą za 20 euro w razie potrzeby. To tyle w tym temacie pozdrawiam.

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #15 15 Gru, 2009, 15:27:05 »
a witam witam :D
no wiadomo w polsce tak jak w polsce jak w polsce dupa... dlatego ja nawet lutnika w czechach odwiedzam :D

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Moje pierwsze 7, tylko jakie?
« Odpowiedź #16 17 Gru, 2009, 16:00:00 »
Zerknij do giełdy - jest świetna oferta, która spełnia wszystkie Twoje wymagania! ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
51 Odpowiedzi
14829 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2009, 15:48:31
wysłana przez BartekL
8 Odpowiedzi
3444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2008, 00:40:05
wysłana przez deely
42 Odpowiedzi
16627 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2012, 08:36:08
wysłana przez necrox
15 Odpowiedzi
4820 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2015, 18:32:06
wysłana przez krechaSP
4 Odpowiedzi
6034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2020, 08:50:37
wysłana przez MadYarpen