Autor Wątek: Moje pierwsze mini nagranie na pod xtl  (Przeczytany 14829 razy)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Moje pierwsze mini nagranie na pod xtl
« 30 Sie, 2007, 14:38:29 »
A taki zaczątek kawalka sobie popełnilem. Trochę od dupy strony robie go, poniewaz ukladam gitare, do perkusji zrobionej kiedys przez mojego perkmena (tak po prostu, nie do zadnej muzyki).

http://s009.wyslijto.pl/index.php?file_id=74435988281121836614

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Normalnie sie obraze, zadnej recenzji?  :evil:

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
O nieee... czekaj, ja cos napisze :)

Ogolnie to bardzo fajny pomysl z tego. Brzmi fajnie, spojnie. Werbel troche sie odcina, na moj gust za ciemne brzmienie ma, wez mu troche gory czy czegos takiego dodaj. Moze tez minimalnie mniej reverbu mu daj, a moze nie :).
Gitary fajnie rozlozone w panoramie, fajnie brzmia, maja to "gęgnięcie", ktore bardzo lubie  :evil: .
Jesli mam sie przyjebac, to powiem, ze troche mi sie nie widzi to, ze momentami "sprzegniecia" gitary ze stopa nie sa dokladne. Stopa jakies tam przerwy robi a gitara nie. Sprawia to wrazenie (przynajmniej mi), jakby jakas dziura byla...hmm, no mowiac krotko nie siedzi mi to do konca. Reszta jest bardzo okej, dokoncz kawalek bo chetnie sobie poslucham :)

No i nie obrazaj sie :)

Offline Siano

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Ha, też się bawię w domowe studio. Oto mój mini utwór:

http://s001.wyslijto.pl/index.php?file_id=82244949938261480390&act=&down=&gk=bank

Wykorzystałem bębny z programu "EzDrummer", przester nie jest mięsisty, raczej hard rockowy. No i trochę krzywo nagrane...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Admini, nie ma chuja! Musi byc podforum z tworczoscia...

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
pan mikos:

bebny sa takie jakie sa, bo musze dostac od kumpla plik z beatcrafta. Nagrywalem do wava wiec brzmienia zmienic ne moglem :) Werbel mi sie nie podoba prawie wcale, stopa tez. A ze jest nierowno czasem to wiem, moja wina, nie siadlem do tego konkretnie, mialem tylko chwile czasu na nagranie. A dziury, czy tam niedopasowanie bierze sie rowniez z tego powodu ze nie mam pliku z beatcrafta, wiec sobie nie moge zmienic. Dla mnie byla najwazniejsza opinia o brzmieniu gitar :D i ciesze sie ze Ci sie podoba.

Kawalek dokoncze jak pomysly beda i czas czyli najwczesniej w przyszlym tyg.

pozdr

ps. "tworczość" by się rzeczywiście przydała

siano: fajne rzeczy robisz :) tylko brzmienie mi sie do konca siedzi. Fajna rzecz zrobiles w 1:15 :)

Offline Siano

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
na programie "EzDrummer" a właściwie na rozszerzeniu "Drumkit From Hell" nagrywała gary Meshuggah:

http://www.toontrack.com  -> audio/video -> Artist Demos

Gary miód, ja naturalne :)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Catch 33 jest caly zrobiony na DFH Superior. Wczesniej tez zdarzyly im sie utwory z DFH2, na pewno War jest z DFH2 i chyba cos jeszcze, ale nie pamietam co. Na youtubie jest tez filmik jak Mats i Morgan graja jakies piosenki, Agren na padach, sample ida z DFHS, to demo zabija mnie (brzmieniowo i muzycznie).
Hmm, a ze Meshuggah wstawia DFH na plytach...w koncu sample nagrywal Haake, prawie jakby sam gral :)

Offline Siano

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
ten pan prawde wam powie. Mam okazję kupić Superiora za 600zł.. nle ponad 30 giga na dysku... ufffff, sporo jak mojeg dziada.
Tak z innej beczki, znacie jakiś dobry VSTi do tworzenia realistycznego basu? Uzywam chujowego "Broomstick Bass", ale nie przekonuje mnie ten plugg-in. Ludzie, prześlijcie swoje wypociny!

Offline Siano

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
spoko sie zapowiada, brzmienie gitar tez przyjemne, ale dokończ kawałek, po tak krotkiej probce ciezko co kolwiek powiedziec.

Anonymous

  • Gość
Czemu oni nagrywaja bebny w DKFH jak moga nagrac normalne bebny ?

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Cytat: "Anonymous"
Czemu oni nagrywaja bebny w DKFH jak moga nagrac normalne bebny ?


Bo chcą.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Cytat: "Anonymous"
Czemu oni nagrywaja bebny w DKFH jak moga nagrac normalne bebny ?


a jak to sie porobilo, ze goscie moga pisac posty?

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Dziwne, bo to ja napisalem tego posta :|

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
http://www.speedyshare.com/496965123.html

wersja koncowa, jesli juz to z zespolem to zrobie bądź poprzeinaczam. Na kompie nie chce mi sie dziabać, przyznam szczerze :)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
No kurde szacuneczek :), zajebisty kawałek.
Brzmienie bardzo fajne, przestery takie troszke osobliwe, ale fajne. Crunch bardzo mi sie podoba. Ogólnie całość bardzo do rzeczy brzmi no i te smaczki w miksie :)
Tak trzymać

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Dzięki :) Lubie czasem niestandardowe brzmienia :)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
heh link juz nie dziala, jakby chciał kto jeszcze se usłyszeć

http://www.speedyshare.com/300696733.html

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Drugi motyw (ten po krótkim przejściu na perce) jest jakby nierówny... Te pierwsze dwa uderzenia zaczynają się wyraźnie za późno... Nie wiem czy to było zamierzone ale robi mi to sieczkę z mózgu :D Hmmm... I jakby bramka była za duża w tym momencie. To tylko do tego momentu mogę się przyczepić ;) Reszta jak najbardziej mi się podoba - brzmienie super, sam utworek również ciekawy :)
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Dobrze rzeczesz, bramkę miałem za dużą ustawioną i przez to nawet minimalne opóźnienia słychać :) eh teraz jakbym go nagrywał to trochę inaczej by i brzmiało i skomponowane by było :)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
noo, ładnie, ładnie :]
i'm impressed.
stary - jak udało Ci się uzyskać takiego 'kopa'? w domowym nagraniu to raczej trudna sztuka ;P
poza tym - bas jest jest żywy czy z sampli?
no i nagrywałeś jedną ścieżkę gitary, czy powiedzmy równo 4 i nakładałeś na siebie?
z góry dzięki za tipy ;)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Dzieki :)

Dwie scieżki gitar nie licząc tych przeszkadzaczy. A sam sound jeszcze pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o moje zdanie.

Perkusja na kiepskich samplach

Bas przez kumpla na szybko nagrany :)

pozdr

http://www.speedyshare.com/410259387.html tutaj zupełnie inne nagranie, z nowymi samplami perkusji, tyle ze za bardzo mi sie skompresowało :) czy lepiej brzmi to kwestia gustu IMO bardziej potężnie.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2008, 17:10:47 wysłana przez Invivo »

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Ale mięcho :D Jakbyś to na basie grał :D Miażdży :headbang: a na perce to się w ogóle nie znam ;D
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Bas też z braku laku zagrany na 7ce, z jakimś octaverem z PODa :) hehe

co do przesteru to chciałem taką imitację Kornowego dopalanego osiagnąć :) :headbang:
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2008, 18:00:38 wysłana przez Invivo »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2008, 00:40:05
wysłana przez deely
42 Odpowiedzi
16626 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2012, 08:36:08
wysłana przez necrox
11 Odpowiedzi
1986 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2012, 09:51:10
wysłana przez wuj Bat
15 Odpowiedzi
4820 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2015, 18:32:06
wysłana przez krechaSP
4 Odpowiedzi
6032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2020, 08:50:37
wysłana przez MadYarpen