Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 529374 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #200 19 Sty, 2010, 00:17:02 »

Daybreakers
[PL - ŚWIT - WTF?]

Dla fanów gęstego dżemu. Gwiazdorska obsada w tragicznym filmie. No i dżem, dżem i jeszcze raz dżem...
2/10

Przez to "coś" jestem 50 zł w plecy, a mogłem iść na Szerloka...
mniut i piah

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #201 19 Sty, 2010, 04:27:35 »
Ja ostatnio oglądałem:

Amelia (Le Fabuleux Destin d'Amelie Poulain czy jakoś tak)
Rozwala mnie ten film za każdym razem, żałowałem długiej przerwy, na pewno jeszcze będę wracał.
Świetny humor, miejscami nieco paradoksalny, sam pomysł na film i bohaterów też powala. Świetne cytaty. Podobał mi się też pomysł na montaż/produkcje/jak-to-się-tam-zwie.
Na pewno godne obejrzenia i polecenia.
9.5/10

Cidade de Deus (Miasto Boga)
Świetny film, z pozoru o gangach i gangsterach z przedmieść Rio, tak różnych od gangsterów z lat 30 usa. Po prawdzie raczej o historii pewnego fotografa, czy też jego dzieciństwa. Historia bardzo barwna, a w sumie to masa krótkich, przeplatających się ze sobą historii. Trochę o miłości, trochę o zabijaniu, trochę o tym jak to jest jak jeden jest brzydalem, a drugi przystojniakiem. Trochę o narkotykach, trochę o sztuce, trochę o seksie, trochę o modzie, a trochę o zemście za śmieć bliskich. Po prostu przepiękne pomieszanie z poplątaniem.
Podobały mi się zdjęcia, na muzykę nie zwróciłem większej uwagi. A przede wszystkim świetny scenariusz, tym bardziej że jego moc leży nie tylko w fajnej historii. Raczej w dobrze przemyślanej drodze opowiedzenia tej historii, z masą zwrotów akcji, świetnie wplecionych retrospekcji, czasem zabawnych, a czasem tragicznych. No i plusy za grę zarówno dla dzieciaków jak i młodzieży.
No i wielki plus za motyw z bananem... xD
9/10

Moon
Całkiem fajny film o naszej przyszłości. Nie, nie, daliście się nabrać, nie będzie tam barwnego science fiction z robotami, unoszącymi się płomieniami czystej inteligencji, nie ma nawet ufo i obcaków. Po prostu - jest sobie człowiek w stacji "górniczej" (bo tak to chyba należy nazwać) na księżycu, gdzie to specjalne maszyny wydobywają ze skał na powierzchni Hel-3, czy coś w ten deseń.
Podobały mi się zdjęcia, podobała mi się muzyka, ale film mnie przede wszystkim nieźle zaskoczył, zupełnie nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Nie można też narzekać na zbyt szybką akcję, pod tym względem to raczej takie sci-fi w stylu Solaris czy Odyssey (no dobra, z tym odyssey to przegiąłem, nie ma tu 10-minutowych scen jak to model statku se dryfuje przez otchłań czarnego tła w białe kropki; poza tym na żadnym z wymienionych za filmów specjalnie nie uważałem :D). Generalnie fajna, przygnębiająca fabuła, no i spory plus za brak hepi-endów.
7.5/10
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2010, 22:10:19 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #202 19 Sty, 2010, 09:32:32 »
Parnassus - popieram zdanie przedmówców. Film strasznie pokręcony, wizualnie taki barok że czasami trudno się połapać, ale dawno nie wyszedłem z kina (tudzież sprzed monitora :D ) z taką satysfakcją.

9/10 - dlatego że mimo wszystko trzeba być pozytywnie nastawionym do takiego stylu. Znajoma poszła, czytając tylko tyle że będzie "baśniowo i z Johnnym Deppem" i potem oświadczyła "Parnassus to szmira" :P

Avatar - treść mimo wszystko nie jest tak tragiczna. Widziałem głupsze bajki, które z założenia miały być filmami na 100% poważnymi. Wizualnie - masakra... Nie jest to film :typowo w 3D" gdzie co chwila coś leci z ekranu w stronę widza, ale kolory, głębie, światła - niesamowite.

Treść - 4/10
Forma - 11/10 ;)

Co do życzeń: w następnej kolejności "Holmes", "Księżniczka i Żaba" (a śmiejcie się! ;D ), i nieco później oczywiście "Alicja".

PS. Ten o 3 panach drapiących druty też bym chętnie zobaczył. Edge to dla mnie pajac (zresztą czytałem recenzję że do tego nie mam nic ciekawego do powiedzenia) ale duetu Page/White jestem baaardzo ciekaw ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #203 19 Sty, 2010, 11:59:29 »
Cidade de Deus (Miasto Boga)
Świetny film, z pozoru o gangach i gangsterach z przedmieść Rio, tak różnych od gangsterów z lat 30 usa. Po prawdzie raczej o historii pewnego fotografa, czy też jego dzieciństwa. Historia bardzo barwna, a w sumie to masa krótkich, przeplatających się ze sobą historii. Trochę o miłości, trochę o zabijaniu, trochę o tym jak to jest jak jeden jest brzydalem, a drugi przystojniakiem. Trochę o narkotykach, trochę o sztuce, trochę o seksie, trochę o modzie, a trochę o zemście za śmieć bliskich. Po prostu przepiękne pomieszanie z poplątaniem.
Podobały mi się zdjęcia, na muzykę nie zwróciłem większej uwagi. A przede wszystkim świetny scenariusz, tym bardziej że jego moc leży nie tylko w fajnej historii. Raczej w dobrze przemyślanej drodze opowiedzenia tej historii, z masą zwrotów akcji, świetnie wplecionych retrospekcji, czasem zabawnych, a czasem tragicznych. No i plusy za grę zarówno dla dzieciaków jak i młodzieży.
No i wielki plus za motyw z bananem... xD
9/10
Popieram wszystko, co tu kolega Nielot napisał - może poza oceną, dla mnie to raczej mocne 8/10. Na tym chyba też raz przysnąłem ;)

Co do Moon, to dzięki za kolejną dawkę spojlerów >:(

Edge to dla mnie pajac (zresztą czytałem recenzję że do tego nie mam nic ciekawego do powiedzenia)
A JuTu słyszał? Bo muzycznie to on raczej pajacem nie jest.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #204 19 Sty, 2010, 12:05:43 »
widział ktoś page'a white'a i edge'a?

Widzieli, widzieli, to były 3 przyjemne wieczory - bo na raty, ech, trzeba zobaczyć, pobyć tam.
Paczki z głów!

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #205 19 Sty, 2010, 12:48:50 »
Tez ogladalem ostatnio. White bardzo pozytywnie. Jak wyskoczyl z tym mikrofonem do harmonijki w koncertowce to ciarki przeszly. Page to klasa sama w sobie.
Edge... to pizda. Wyglada jak pajac w tej wiecznej czapencji, wkurwia mnie (jak Skawa troche :D) Po co on tam w ogole ? Iommi i Angus nie zyja ? OK, ja rozumiem, ze fajne efekty, mialy byc 3 generacje (70s/80s/00s?). No to Josh Homme do chuja.
wearehelp.bandcamp. com

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #206 19 Sty, 2010, 14:48:38 »
Miały być pokazane różne podejścia do grania, sprzętu, itd. IMO dobrze zrobili. BTW ilu wie, kto to Josh vs Edge? ;)
Paczki z głów!

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #207 19 Sty, 2010, 19:30:54 »
Co do Moon, to dzięki za kolejną dawkę spojlerów >:(

No gdzie?! :(
A tak się starałem nic nie palnąć... :'(

A tak swoją drogą, to kolega oglądał? Skąd wie co ja mu zespojlowałem, a co nie..? :P
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #208 19 Sty, 2010, 19:57:04 »
Home (2009)
http://www.imdb.com/title/tt1014762/

Miałem okazję zobaczyć sobie wersję 1080p :) Zdjęcia są niesamowite, zostałem bez reszty wciągnięty na te dwie godzinki.

10/10
:tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak:

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #209 19 Sty, 2010, 20:01:14 »
mondo - wiem co to jutu. I dlatego uważam że miejsce Edge'a jest owszem na scenie, owszem można go podziwiać za to co robi, ale NIE w takim filmie. I popieram Hamiltona:

Cytuj
Edge... to pizda. Wyglada jak pajac w tej wiecznej czapencji, wkurwia mnie (jak Skawa troche) Po co on tam w ogole ? Iommi i Angus nie zyja ? OK, ja rozumiem, ze fajne efekty, mialy byc 3 generacje (70s/80s/00s?). No to Josh Homme do chuja.

Mógłby być Homme. Na dobrą sprawę nawet i Dave Grohl (z tym że on jest raczej 90's a nie 80's), bo ma za sobą i bębnienie w Nirvanie , i trzymanie gitarki w FooFighters, i sesje nagraniowe w przeróżnych projektach... i jeszcze każdy ma swoje typy na "tego trzeciego", ja podrzucam pierwszego z brzegu który mi się nasunął (bez skojarzeń ;D ), pewnie paru jeszcze bym dorzucił.

Edge'a wzięli bo U2, Bono, głód w Afryce i polityczna poprawność. Owszem, Jacka W. można nie lubić uważać za pojebańca który w 3 dni nagra 4 płyty, ale nie można mu odmówić emocji, zaangażowania i WYRAŹNEGO własnego stylu. Edge wygląda jakby nie wiedział co się w ogóle dzieje dookoła, tylko sobie pindolił coś na gitarce co jednym uchem wleci a drugim wyleci. Poza tym jedno pytanie - DLACZEGO słuchamy (jeśli słuchamy :P ) U2? Przecież kurna nie ze względu na gitarę... kilka dobrych motywów które powtarza jakby mu się płyta zacięła to nie wszystko jeszcze.

Dobra, zdecydowany koniec OT ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #210 19 Sty, 2010, 20:08:09 »
Owszem, Jacka W. można nie lubić uważać za pojebańca który w 3 dni nagra 4 płyty, ale nie można mu odmówić emocji, zaangażowania i WYRAŹNEGO własnego stylu. Edge wygląda jakby nie wiedział co się w ogóle dzieje dookoła, tylko sobie pindolił coś na gitarce co jednym uchem wleci a drugim wyleci. Poza tym jedno pytanie - DLACZEGO słuchamy (jeśli słuchamy :P ) U2? Przecież kurna nie ze względu na gitarę... kilka dobrych motywów które powtarza jakby mu się płyta zacięła to nie wszystko jeszcze.
Pierdolisz :)
Edge nie ma własnego stylu? ma i to bardzo wyraźny. Polecam Ci posłuchać coś więcej U2 poza tym co słyszysz w radiu :) Znajdziesz tam coś więcej niż kilka dobrych motywów przewijających się w kółko.
Z całym szacunkiem do Jacka W., którego lubię, ale jeśli miałbym miał wskazać kogoś kto pajacuje z tych trzech gości to właśnie jego.
Tak czy siak, ja uważam, że dobrze ze Edga wzięli do tego filmu.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #211 19 Sty, 2010, 20:38:36 »
Co do Moon, to dzięki za kolejną dawkę spojlerów >:(

No gdzie?! :(
A tak się starałem nic nie palnąć... :'(

A tak swoją drogą, to kolega oglądał? Skąd wie co ja mu zespojlowałem, a co nie..? :P
Trochę na upartego:
no i spory plus za brak hepi-endów.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #212 19 Sty, 2010, 20:59:23 »
The killing
[...]
Ktoś wspominał o Tym ostatnio, chyba Tolein.
No bez przesady wiem, że mój nick też na T, no ale sorry ;P
Co do filmików

District 9
Ciekawe efekty, zdjęcia też niezłe itd. Fabuła taka sobie, ale spodobał mi się pomysł realizacji w formie dokumentu telewizyjnego. Przyjemnie się ogląda ;))
6/10

Eagle Eye
Ciekawa produkcja. Trzymająca dosyć w napięciu - szczerze mówiąc przypadła mi do gustu ;) A fabuła też wywołała u mnie pewną refleksję mimo, iż film zdawał się być typowym zabijaczem czasu ;)
6,5/10
Ssiecie.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #213 19 Sty, 2010, 21:16:51 »
Ray

Film na prawdę świetny! Dawno już nie widziałem biografii z tyloma ciekawymi wątkami, retrospekcjami, tak zajebistą muzyką. Do tego GENIALNA gra Jamie Foxx (oskar za rolę w tym filmie). Film polecam każdemu, bez względu na to czy lubi, nie lubi, zna, czy nie zna Raya Charles'a, ale jeśli ktoś nie zna jego twórczości to polecam przed obejrzeniem filmu przejrzeć przynajmniej na jutubie jakiś koncert Raya (tiki, odruchy, zachowanie). Niesamowite jak zostały odwzorowane przez aktora!

10/10!!

tak sobie pomyślałem, kiedy ktoś nagra (a może nagrał i nic o tym nie wiem) biografię Ozzyego? ;) Też bardzo chętnie bym zobaczył

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #214 19 Sty, 2010, 21:18:04 »
District 9
Ciekawe efekty, zdjęcia też niezłe itd. Fabuła taka sobie, ale spodobał mi się pomysł realizacji w formie dokumentu telewizyjnego. Przyjemnie się ogląda ;))
6/10

Ja tylko pouczę usera, że "/10" oznacza, że maksymalną oceną jest 10. Nie 6... ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #215 19 Sty, 2010, 21:43:46 »
District 9
Ciekawe efekty, zdjęcia też niezłe itd. Fabuła taka sobie, ale spodobał mi się pomysł realizacji w formie dokumentu telewizyjnego. Przyjemnie się ogląda ;))
6/10

Ja tylko pouczę usera, że "/10" oznacza, że maksymalną oceną jest 10. Nie 6... ;)

Cóż kolego nie jest aż tak dobry ;P Na dziesiątkę zasłużyły np. Marzyciel lub Ray ;) Z resztą każdy ma osobistą skalę ocen ;)
Ssiecie.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #216 19 Sty, 2010, 22:07:48 »
Co ja jeszcze oglądałem ostatnio:

Fargo
Urzekł mnie po prostu akcent tych ludzi. :D
No a poza tym co powiedzieć, film dość mocno tragiczny, ale przez sporą jego część się śmiałem (i nie chodzi tu o taki śmiech jak to przy tandetnych horrorach/thrillerach - że dzieje się coś strasznego, wyskakuje wielkie zombie albo inny stwór, a my się z niego śmiejemy, raczej coś idzie nie tak, ktoś w wyniku tego ginie, a my się śmiejemy z ogólnej sytuacji - nie żebym cierpiał na jakąś szczególną znieczulicę, po prostu pewne rzeczy śmieszą niezależnie od szerszego kontekstu).
Akcja nie pędzi jakoś stasznie, bliżej jej w sumie do wleczenia się, poza tym od początku wiadomo mniej więcej o co chodzi, tak więc nie ma tu wielkiej niespodzianki, niemniej obejrzałem całe, stwierdzam że całkiem ciekawe i jestem ogólnie zadowolony.
7/10

Entrapment
Catherene Zeta i Sean 'SZ' Connery
Nic wielkiego, ot tam odprężenie w czasie przed-sesyjnym. Fabuła nie najgorsza, ale jakoś nie porywa. Muzyka trochę jakby ją ktoś ukradł Hansowi Z. No i zakończenie nieco dupne, co prawda nie na siłę, ale hepi-endowe. I nieco za bardzo się silące na dowcip.
5/10

Ed Wood
Trochę nudnawy i przydługawy, niemniej dość zabawny obraz z Deppem w roli głównej.
Jak każdy film z Deppem podobał mi się, chociaż na pewno nie jest to szczytowa forma, poza tym sam Depp kina niestety nie czyni.
6/10
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2010, 22:09:30 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #217 19 Sty, 2010, 22:14:23 »
ciekawostka dla Wuja Batmana:
http://www.2spare.com/item_53984.aspx
ostatnia pozycja ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #218 19 Sty, 2010, 22:37:23 »
Ed Wood
Trochę nudnawy i przydługawy, niemniej dość zabawny obraz z Deppem w roli głównej.
Jak każdy film z Deppem podobał mi się, chociaż na pewno nie jest to szczytowa forma, poza tym sam Depp kina niestety nie czyni.
6/10
To obejrzyj coś reżyserii Ed Wooda ;) tutaj w małym skrócie:
part 1
part 2

Polecam obejrzeć każdemu, choćby i dla śmiechu :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #219 19 Sty, 2010, 23:39:31 »
ciekawostka dla Wuja Batmana:
http://www.2spare.com/item_53984.aspx
ostatnia pozycja ;)

Ha, Terror! Wuj Bat wie! Wuj Bat tego nawet nie oglądał! Jedyna nieoglądana ekranizacja! Schumacher przejebał sobie na całego!
Paczki z głów!

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #220 20 Sty, 2010, 02:23:05 »
Ty, a on nie wrócił znowuż do ścigałek przypadkiem? I czy nawet nie wycyckał naszego ścigałkowego Adasia? ;)

Mondo - wieem, tzn. nie oglądałem nic z tego, ale kojarzę mniej więcej to kino XYZ... :)

American Beauty
Wyjebitny film.
Spoiler
9/10
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2010, 06:18:37 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #221 20 Sty, 2010, 11:31:48 »
Zapomniałeś dodać, że w roli głównej jak zwykle genialny, a wręcz Oscarowy, Kevin Spacey ;).
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2010, 11:34:55 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #222 20 Sty, 2010, 13:32:09 »
American Psycho

Oglądałem jakiś czas temu, a przypomniało mi się teraz jak przeczytałem o american beauty.

Bardzo fajny pomysł na film- oglądałem go z zainteresowaniem. I megazajebisty Chwstian Bale w roli głównej. polecam
8/10

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #223 21 Sty, 2010, 08:58:38 »
Good Will Hunting (Buntownik z wyboru)
Świetna kreacja Williamsa ;) Nie będę ukrywał, że bardzo mi się podobał ten film. Szczególnie podobała mi się fabuła jak i jej interpretacja w grze.
mocne 8,5/10 :)
Ssiecie.

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #224 23 Sty, 2010, 01:25:35 »
byliśmy na szerloku dzisiaj - słabiuuutko. tzn. w kategorii "kola i popkorn" ma 6/10 powiedzmy. w kategorii "guy ritchie" 2/10 (?). film to po prostu zwykłe holiłud. amerykanin (downey) nie może grać anglika i basta. zresztą ogólnie film jest w 100% amerykański. coś jak wild wild west, tylko mniej żartobliwy. próba robienia z tego filmu czegoś wiecej niż jest (czyli średniej jakości dezintelektualizato r) to gruba przesada ;-) hewing sed dys, 6/10 spokojnie starczy żeby odpocząć w piątkowy wieczór.