Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 551872 razy)

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3125 20 Wrz, 2021, 21:16:22 »
Mam inną strefę czasową ;)
Farciarz  :P
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3126 21 Wrz, 2021, 01:03:55 »
Myślałem, że wszędzie w tym czasie będzie premiera, ale już doczytalem. Dziwnie tak, miesiąc wcześniej, To już zdąży 5 razy wyciec zanim do nas dotrze.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3127 22 Wrz, 2021, 22:43:24 »
W ogóle zrobili niespodziankę rozrzucając premiery od 3 września do 2 grudnia! ;)

Polecam też od razu ciekawostki: https://www.imdb.com/title/tt1160419/trivia/?ref_=tt_trv_trv
Paczki z głów!

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3128 23 Wrz, 2021, 08:23:56 »
Jeszcze tylko niech wyjdzie Diuna Jodorowsky'ego
return to monke

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3129 23 Wrz, 2021, 11:01:32 »
Jeszcze tylko niech wyjdzie Diuna Jodorowsky'ego

Po obejrzeniu filmu dokumentalnego o tym jak to zamierzał kręcić stwierdziłem, że bardzo dobrze się stało, że ten film nie powstał.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3130 23 Wrz, 2021, 11:30:35 »
Jeszcze tylko niech wyjdzie Diuna Jodorowsky'ego

Po obejrzeniu filmu dokumentalnego o tym jak to zamierzał kręcić stwierdziłem, że bardzo dobrze się stało, że ten film nie powstał.

To już bardziej mem niż realna chęć.
Swoją drogą film o tym, że ktoś bardzo chciał nakręcić film to kolejny metapoziom
return to monke

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3131 10 Paź, 2021, 08:38:08 »
Dune

Jako die-hard fanboy Franka Herberta (pisaniną syna gardzę) daję 9/10.
Na taki film czytelnicy Diuny czekali.
9/10 a nie 10/10 ponieważ Zimmer trochę dał ciała z muzyką, moim zdaniem zamiast zrobić dźwięki przyszłości poszedł momentami w coś arabsko-orientalnego. Tak poza tym w pytę, polecam tylko w kinie to oglądać albo na dużych calach jeżeli się posiada takowe.

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3132 10 Paź, 2021, 23:05:16 »
Przecież ta książka jest bajką o talibach tak bardzo przesyconą wpływami arabsko-hebrajskimi, że inaczej się nie da. Czytając nie czułem tam żadnej przyszłości.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 334
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3133 11 Paź, 2021, 05:20:39 »
Teściowie - dawno tak się nie uśmiałem w kinie.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3134 11 Paź, 2021, 05:50:26 »
Przecież ta książka jest bajką o talibach tak bardzo przesyconą wpływami arabsko-hebrajskimi, że inaczej się nie da. Czytając nie czułem tam żadnej przyszłości.

Pustynia = Arabowie, no tak ;)
Jakby nie było ścieżki dźwiękowej do Interstellar nie przebił.
« Ostatnia zmiana: 11 Paź, 2021, 09:51:09 wysłana przez Pronounce »

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 326
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3135 11 Paź, 2021, 11:59:32 »
A komu jeszcze oprócz mnie podobała się Diuna Lyncha? Książki nie czytałem więc może dlatego?

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3136 11 Paź, 2021, 13:26:06 »
A komu jeszcze oprócz mnie podobała się Diuna Lyncha? Książki nie czytałem więc może dlatego?

Była super, przeczytanie książki nic u mnie nie zmieniło
return to monke

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 123
  • A-zero
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3137 14 Paź, 2021, 02:44:17 »
The manor - zakończenie inne od przewidywanego ;)


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3138 17 Paź, 2021, 00:55:54 »
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 525
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3139 17 Paź, 2021, 01:30:08 »
No Time to Die - na pewno w moim top 3 Bondów, kapitalny film ze strasznie źle zarysowanym głównym złolem. Żal Maleka, ale ładnie pożegnanie z Craigiem.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3140 17 Paź, 2021, 09:55:13 »
No Time to Die - na pewno w moim top 3 Bondów, kapitalny film ze strasznie źle zarysowanym głównym złolem. Żal Maleka, ale ładnie pożegnanie z Craigiem.

Ano, tak słabego "złego" dawno nie było. Ja rozumiem w pełni konwencję Bonda ale oparcie motywów czarnego charakteru na tym, że ktoś mu kiedyś rodzinę zabił to taki pójście na odwal.
W sumie pierwsze pół filmu podobało mi najbardziej, nawet bym zaryzykował stwierdzenie, że nastrojem kojarzyło mi się z Loganem.

Ciekawe jak włączyli wątek agentki aby wybadać reakcje ludzi na potencjanego kobiecego Bonda ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 525
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3141 17 Paź, 2021, 13:58:44 »
Nie dość, że motyw słaby, to tylko przeczytali to z teczki - w ogóle nie było żadnego montażu z tą historią, żadnego wyjaśnienia, czemu łazi w takich luźnych szmatach i ma wystrój gabinetu w bazie, jak z Blade Runnera. A jak go Bond po prostu rzucił jak szmatą przez ramię, to już w ogóle najbardziej żałosna smierć w historii złodupców.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3142 18 Paź, 2021, 00:09:36 »
Też widziałem nowego Bonda i jak zawsze wysoki poziom. Ta seria była moją ulubioną, a jak pojawi się wydanie zbiorcze na DVD to bardzo chętnie zanabędę.

Spoiler
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3143 18 Paź, 2021, 11:28:15 »
Też obejrzałem, podobał się, warto.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3144 19 Paź, 2021, 12:43:09 »
Wolka, 2021, 8/10

Polski film z islandzkim reżyserem, pomysł powstawał przez 9 lat. Wspomniany reżyser zmarł niestety tydzień przed premierą* Wyświetlany na Islandii z miejscowymi napisami, jak dorwiecie gdzieś w kinie w Polsce, to warto.



* refleksja, że cza żyć każdy dzień, chopy i dziouchy. Poważnie.
Paczki z głów!

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 334
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3145 21 Paź, 2021, 19:22:40 »
No i Olga B. piękna jest... a film fajny w kinie byłem.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 123
  • A-zero
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3146 25 Paź, 2021, 12:42:42 »
Old - paradoks czasowy, szwindle corpo medycznych... Polecam, coś ze świeżym pomysłem.


Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3147 25 Paź, 2021, 13:20:50 »
Dune

Jako die-hard fanboy Franka Herberta (pisaniną syna gardzę) daję 9/10.
Na taki film czytelnicy Diuny czekali.
9/10 a nie 10/10 ponieważ Zimmer trochę dał ciała z muzyką, moim zdaniem zamiast zrobić dźwięki przyszłości poszedł momentami w coś arabsko-orientalnego. Tak poza tym w pytę, polecam tylko w kinie to oglądać albo na dużych calach jeżeli się posiada takowe.
Jako adaptacja książki (którą bardzo lubię) - całkiem fajnie. Co do muzyki zdecydowanie się nie zgadzam. W połączeniu z brutalistycznym stylem stworzyła bardzo pasujący, przytłaczający klimat.
Oceniając w oderwaniu od książki - oglądało się jak bardzo długi trailer filmu w stylu "zaraz coś ma się stać" ale się nie działo. Może nie zawsze duża zgodność z oryginałem to zaleta.
return to monke

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3148 26 Paź, 2021, 09:34:53 »
The Gentlemen. Polecam mocno wszystkim fanom Ritchiego. 9/10 w sumie.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 525
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3149 26 Paź, 2021, 15:44:02 »
Dune

Jako die-hard fanboy Franka Herberta (pisaniną syna gardzę) daję 9/10.
Na taki film czytelnicy Diuny czekali.
9/10 a nie 10/10 ponieważ Zimmer trochę dał ciała z muzyką, moim zdaniem zamiast zrobić dźwięki przyszłości poszedł momentami w coś arabsko-orientalnego. Tak poza tym w pytę, polecam tylko w kinie to oglądać albo na dużych calach jeżeli się posiada takowe.
Jako adaptacja książki (którą bardzo lubię) - całkiem fajnie. Co do muzyki zdecydowanie się nie zgadzam. W połączeniu z brutalistycznym stylem stworzyła bardzo pasujący, przytłaczający klimat.
Oceniając w oderwaniu od książki - oglądało się jak bardzo długi trailer filmu w stylu "zaraz coś ma się stać" ale się nie działo. Może nie zawsze duża zgodność z oryginałem to zaleta.

Zgadzam się w pełni, że robi głównie dobrą robotę jako prequel, ale trochę mało się dzieje, jak na osobny film. Może powinien się dogadać z HBO na miniserial zamiast dwuczęściowego filmu z takim podziałem. Zabrakło "starcia z Balrogiem" plus uważam przedstawienie Harkonnenów za zbyt zachowawcze - przy całym braku szacunku do tamtego filmu (i jednoczesnej miłości do reżysera), Lynchowi udali się dużo lepiej. Muzyczka mi się podobała, jedynie Zimmer już mi się przejadł i jest na tyle wszechobecny (i kopiowany), że brzmi nieco "generic". Brakuje mi wewnętrznych monologów i ogólnie jakiejś takiej odważniejszej sci-fi kampowości.