Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 551902 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3025 09 Wrz, 2020, 23:35:09 »
1. trailery powyżej 2 minut powinny być zakazane
2. oby to nie były w klimacie po prostu "takie inne Gwiezdne Wojny" ;)
Paczki z głów!

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3026 10 Wrz, 2020, 09:31:40 »
No no no...

Też miałem nawet wrzucać, bo dzisiaj z rana przy kawce oglądałem... ;)

1. trailery powyżej 2 minut powinny być zakazane
2. oby to nie były w klimacie po prostu "takie inne Gwiezdne Wojny" ;)
To nie ma klimatu GW w żadnym razie. Ja przynajmniej czegoś takiego nie dostrzegam.
Ale ogólnie rzecz ujmując to kino SF ma problem to fakt. Od czasu Interstellar czy Covenant, to nie widziałem czegoś, co by naprawdę mnie poruszyło.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3027 10 Wrz, 2020, 12:00:29 »
Obadaj "Raised by Wolves"
Paczki z głów!

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3028 10 Wrz, 2020, 14:53:33 »
To nie ma klimatu GW w żadnym razie. Ja przynajmniej czegoś takiego nie dostrzegam.
Pomijając fakt, że Lucas rżnął z Diuny, aż wióry leciały, a w trailerze widzimy jawowego Sandrawlera, Baze'a Malbusa z Rogue One skrzyżowanego z Tuskenami i desant armii klonów na Geonosis. Sand worma się nie czepiam, bo to własnie przykład lucasowej inwencji w drugą stronę. Ale..Sandcrawler/Spice Harvester (jeśli to jest to, a nie jakiś statek wojskowy) - wszędzie do tej pory wyglądał inaczej. Że Tuskeni byli "inspirowani" Fremenami - spoko. W każdym razie jako człowiek wychowany na SW widzę że jednak trochę poszli na łatwiznę, bo w prosty sposób można było uniknąć wrażenia, że ktoś po prostu przerzucił kilka znanych motywów do filmu na podstawie książki, która była mocną inspiracją dla tych motywów. Ot, taka diuncepcja.

Raised by Wolves - noż pani negocjowalnego efektu, to powinien być tytuł filmu o początkach Rzymu.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 123
  • A-zero
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3029 13 Wrz, 2020, 02:20:42 »
Ostatni posterunek -dobre sf rosyjskie. Warto obejrzeć, daje do myślenia.


Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3030 13 Wrz, 2020, 15:50:34 »
Ostatni posterunek -dobre sf rosyjskie. Warto obejrzeć, daje do myślenia.

( Obraz usunięty.)
Az mi sie przypomnial "Przenicowany Swiat", fajne to bylo. Ruskie umia w filmy.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 123
  • A-zero
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3031 13 Wrz, 2020, 18:42:39 »
To zobacz jeszcze Taniec śmierci - też daje do myślenia


Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3032 17 Wrz, 2020, 16:01:00 »


The Founder - film o powstaniu sieci McDonald's. Swietna rola Micheala Keatona, super historia. Zdecydowanie polecam. 9/10.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3033 20 Wrz, 2020, 17:57:44 »
To nie ma klimatu GW w żadnym razie. Ja przynajmniej czegoś takiego nie dostrzegam.
Pomijając fakt, że Lucas rżnął z Diuny, aż wióry leciały, a w trailerze widzimy jawowego Sandrawlera, Baze'a Malbusa z Rogue One skrzyżowanego z Tuskenami i desant armii klonów na Geonosis. Sand worma się nie czepiam, bo to własnie przykład lucasowej inwencji w drugą stronę. Ale..Sandcrawler/Spice Harvester (jeśli to jest to, a nie jakiś statek wojskowy) - wszędzie do tej pory wyglądał inaczej. Że Tuskeni byli "inspirowani" Fremenami - spoko. W każdym razie jako człowiek wychowany na SW widzę że jednak trochę poszli na łatwiznę, bo w prosty sposób można było uniknąć wrażenia, że ktoś po prostu przerzucił kilka znanych motywów do filmu na podstawie książki, która była mocną inspiracją dla tych motywów. Ot, taka diuncepcja.

Raised by Wolves - noż pani negocjowalnego efektu, to powinien być tytuł filmu o początkach Rzymu.

Obejzrałem to "behind the" i na zatrzymanych kadrach nie wiadomo, czy to nie aby nowe GW gdybym nie wiedział co widzę...

Paczki z głów!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 123
  • A-zero
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3034 23 Wrz, 2020, 08:34:34 »
Upiory wojny - bardzo mi się podobała koncepcja tego filmu. Reżyser od Efektu motyla, to i klimat właściwy... ;)


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3035 30 Wrz, 2020, 23:20:12 »
Właśnie obejrzałem najstraszniejszy horror ever. Bo jest prawdziwy. Trzeba samemu zobaczyć.

Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3036 01 Paź, 2020, 12:05:31 »
Właśnie obejrzałem najstraszniejszy horror ever. Bo jest prawdziwy. Trzeba samemu zobaczyć.



...na "netfliksu" co robi ludziom taka samą sieczkę z mózgu, jak te gugle, fejsbuki i tłitery...
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3037 01 Paź, 2020, 14:32:49 »
Właśnie obejrzałem najstraszniejszy horror ever. Bo jest prawdziwy. Trzeba samemu zobaczyć.


Bardzo dobre to jest!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3038 01 Paź, 2020, 20:14:45 »
Już poczyniłem szereg zmian zaproponowanych na końcu :)
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3039 01 Paź, 2020, 21:06:07 »
Już poczyniłem szereg zmian zaproponowanych na końcu :)
Zdecydowanie polecam uBlock Origin (ale nie inny uBlock, tylko wlasnie origin), Privacy Badger oraz Facebook Container do izolowania fejsa w jednej karcie. Do tego wywalic FB z telefonu i uzywac w przegladarce.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3040 02 Paź, 2020, 20:18:35 »


O, może w końcu jedynkę obejrzę :D
Paczki z głów!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 123
  • A-zero
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3041 23 Paź, 2020, 09:45:39 »
Polecam Z - stopniowo się rozkręca budując atmosferę horroru.

« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2020, 09:47:18 wysłana przez OMSON »

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3042 23 Paź, 2020, 19:13:41 »
the jews
Tudzież “Jews are everywhere”

Na Netflixie. Film rozwalił mnie poruszeniem wielu stereotypów i podejściem do tematyki. Parę razy prawie spadłem ze śmiechu z kanapy. Bawiły mnie też, jako osobę od kilku lat mieszkającą na Bliskim Wschodzie, różne subtelne przytyki pod adresem Arabów czy rasizmu. A ostatnie 10 minut to aż się popłakałem ze śmiechu.

Film składa się z segmentów, drugi był wyraźnie słabszy ale ogólnie to takie mocne 8/10 w kategorii „czarny humor” czy może raczej „humor socjologiczny”.

Polecam :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 525
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3043 26 Paź, 2020, 02:07:03 »


O, może w końcu jedynkę obejrzę :D

Po obejrzeniu w końcu wiem, czemu Giuliani zrezygnował z doradzania Trumpowi xD Ogólnie jest bardzo dobry, film uratowała "córka Borata" - jak na tak młodą i niedoświadczoną aktorkę, spisała się fenomenalnie. Jak pierwszy Borat ukazywał rasizm w USA, który już dziś jest oczywisty, tak ten film raczej pokazuje nadzieję na to, że może i są sposoby na przełamywanie tych barier. Tematyka mocno na czasie, bo jest zarówno QAnon, koronawirus, skandale seksualne na amerykańskim świeczniku, uzbrojeni po zęby libertarianie, jak i republikańskie bale dla ojców z córkami rodem w scenerii rodem z "Django" Quentina Tarantino albo Red Dead Redemption 2.

Offline tetrus

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Usługi hydrauliczne Wrocław
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3044 10 Lis, 2020, 17:20:00 »
Polecam film "Nieobliczalny" z Russellem Crowe. Dobre kino sensacyjne trzymające w napięciu. Russel przytył chyba 30 kg i wygląda obleśnie - być może rola tego wymagała.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3045 27 Lis, 2020, 22:33:35 »
Tenet

W zasadzie to przekombinowana i nakręcona z rozmachem nowa wersja “Memento”.
Nolan ma lepsze filmy w dorobku, niemniej część scen naprawdę ciekawie wyglądała, dźwięk jak zawsze u niego super.

W skali ogólnoświatowej 7/10
W skali filmografii Nolana 4,5/10


edit:
A tak w ogóle to film zaczyna się od tego dowcipu jak to Amerykanie wysłali czarnego szpiega na Syberię.
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2020, 13:27:59 wysłana przez Pronounce »

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
  • http://trylionband.com
    • Trylion

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3047 28 Lis, 2020, 19:22:10 »
Tenet
W skali ogólnoświatowej 7/10
W skali filmografii Nolana 4,5/10

"Tenet" - im dłużej się o nim myśli, tym bardziej się rozjeżdża. Z jednej strony coraz bardziej docenia się koncept, zdjęcia i całą pracę nad nim, ale i widzi to, co Critical wymienił (kocham kolesia ;) )

Spoiler

~~~~~~~~

A dziś jestem tutaj z powodu filmu "Mosul", ale tego fabularnego na Netflixu. Jest jeszcze dokument o tym samym tytule, też w kolejce do obejrzenia. Polecam, daję wysoką ocenę, powiedzmy 8/10. Mamy efekty wojny, krew, pot i łzy. Wszystko jest szare, szorstkie i w szczątkach. Po seansie rozglądasz się po własnym pokoju i od razu lepiej się żyje... Komu mało tych dwóch wymienionych filmów o tematyce bliskowschodniej, a ma Netflixa - polecam nadal bardzo serial "Fauda".


Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3048 01 Gru, 2020, 19:57:39 »
"The Lighthouse" jest nadal u mnie ZDECYDOWANIE filmem numerem jeden z roku 2019. W tym robię co mogę, żeby coś odkryć i dać się wciągnąć na całego, ale słabiuuuutko...


Paczki z głów!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 123
  • A-zero
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3049 28 Gru, 2020, 02:32:01 »
A obejrzałeś 'Listopad'?

Posty połączone: 28 Gru, 2020, 02:34:04
Łowca głów - niski budżet, a Netflix mógłby się uczyć, jak porządnie zrobić klimat w Wiedzminie...
« Ostatnia zmiana: 28 Gru, 2020, 02:34:05 wysłana przez OMSON »