Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 529385 razy)

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1675 30 Sie, 2013, 18:53:11 »
Oblivion z Tomem Kruzem. Cienizna.
Tyko muza spoko :)
Jakbym w Mass Effect grał :)
return to monke

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1676 30 Sie, 2013, 18:53:45 »
Całkiem fajny film.
Efekty całkiem OK. Pomysł jak najbardziej tylko zakończenie trochę mi nie siada :)
« Ostatnia zmiana: 30 Sie, 2013, 23:01:12 wysłana przez matisq »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 204
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1677 30 Sie, 2013, 19:45:33 »
Tak tylko przypominam że tu miały być recki a nie wrzuty plakatów z filmów
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1678 30 Sie, 2013, 20:44:57 »
Tak tylko przypominam że tu miały być recki a nie wrzuty plakatów z filmów

Gdzie to napisane?
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 204
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1679 30 Sie, 2013, 21:20:51 »
nigdzie. tylko jaki jest sens tego tematu w takim razie?
przypominam że to jest forum dyskusyjne a nie facebook
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1680 30 Sie, 2013, 21:28:02 »
Zerkając na posty początkowe nie zauważyłem żadnej reguły. No ale rozumiem, you're the boss.
return to monke

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1681 31 Sie, 2013, 11:43:55 »
Bo do sklecenia choćby trzech zdań trzeba się postarać, a wrzucenie obrazka i dodanie "10/10" albo "1/10" wymaga zdecydowanie mniejszego wysiłku umysłowego. Piszcie chociaż DLACZEGO te "1/10" czy "10/10".

ED: Swoją drogą to nie wiem czy dałbym jakiemukolwiek filmowi 1/10, włącznie z takimi gównami jak "Intruz" czy "Kac Wawa" :facepalm: no chociaż może temu ostatniemu to tak z 1+ :P Tak samo jak 10/10... nie wiem, blisko byłyby "Metropolis", "Pulp Fiction", 1ka i 2ka "Ojca Chrzestnego", ale czy naprawdę to idealne ideały?
« Ostatnia zmiana: 31 Sie, 2013, 12:48:58 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1682 31 Sie, 2013, 19:47:50 »
I zacznijmy dyskutowac o tym co mozna nazwac idealem bo to w koncu jest wysilek umyslowy godny inteligenta :).
Jesli potrzeba wyjasnien to Oblivion strasznie sie dluzy, malo akcji i zmarnowany pomysl. No i Tom Kruz, ktory sie nie starzeje.
return to monke

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1683 31 Sie, 2013, 21:36:14 »
Oblivion straszna masakra. Dosłownie zasnąłem podczas tego filmu.

W końcu obejrzałem wszystkie American Pie. Do klimatu trzeba się przyzwyczaić, ale zarąbiste komedie, jak ktoś nie oglądał, polecam chociaż spróbować.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1684 31 Sie, 2013, 21:56:38 »
Oblivion straszna masakra. Dosłownie zasnąłem podczas tego filmu.

W końcu obejrzałem wszystkie American Pie. Do klimatu trzeba się przyzwyczaić, ale zarąbiste komedie, jak ktoś nie oglądał, polecam chociaż spróbować.

American Pie - to ten, co on gówno psie jadł?

Syf.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1685 31 Sie, 2013, 23:13:53 »
Oblivion straszna masakra. Dosłownie zasnąłem podczas tego filmu.

W końcu obejrzałem wszystkie American Pie. Do klimatu trzeba się przyzwyczaić, ale zarąbiste komedie, jak ktoś nie oglądał, polecam chociaż spróbować.

American Pie - to ten, co on gówno psie jadł?

Syf.
Gówno psie koleś jadł w 3-ce. Niektóre części lepsze, niektóre gorsze. Gówniarska konwencja, jednych to śmieszy, dla innych syf. IMO zabawne komedie.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1686 01 Wrz, 2013, 09:06:00 »
W swojej kategorii nie są wcale złe... chociaż zależy które :P Jedynka jest do obejrzenia właściwie dla każdego, to raczej niewinna komedyjka o nastolatkach i dla nastolatków. I co ciekawe, właściwie nie ma w niej jakiś szczególnych świństw, oblechów, cycków i innych takich. Tzn. są, ale podane zaskakująco strawnie, a nie jak w większości innych produkcji na poziomie dosłowności pryszczatej gimbazy. Bo chociaż ten film jest dla ludzi w podobnym wieku, to i starsi mogą go spokojnie obejrzeć bez :headache:
Dwójkę i trójkę też da się jakoś-tam obejrzeć, chociaż mogli sobie odpuścić kilka scen, mi.n. tę w/w ze Stiflerem i psem. 4,5,6 - do zapomnienia. Natomiast o ostatniej pisałem wcześniej w tym temacie ;)

Zresztą pozostając przy komediach dla nastolatków - wiadomo z czym się zwykle kojarzą :P Ale czasami trafia się perełka:



ŁATWA DZIEWCZYNA - 95% "teenage movies" to albo prymitywne, obleśne historyjki jak w/w amerikanpaje4-5-6, albo pseudodramaty jak żałosne "Galerianki". A ten film mnie mocno zaskoczył. Treść jest mało oryginalna, ot dziewczyna zostaje posądzona o bycie "puszczalską", a wiadomo, plotki żyją własnym życiem... Ale poprowadzenie tej historii i poziom realizacji jest taki, że w Polsce obecnie właściwie go nie spotkasz, nawet w jakiś "pr0produkcjach". Why?

Raz - dziewczyna jest nastolatką, ale nie jest głupia. Np. odwołuje się do klasyki literatury, ze starożytną włącznie, i filmu. Rzadko spotykane, nieprawdaż?
Dwa - postaci (postacie? jak się to w końcu odmienia?) drugoplanowe - Lisa Kudrow jako nauczycielka czy Stanley Tucci i Patricia Clarkson jako rodzice bohaterki - sceny z nimi są rewelacyjne ;D
Trzy - realizacja - np. praca kamery obrazująca roznoszenie się plotek. Niby nic nowego, ale w lekkiej komedii?

Jeśli chcecie (musicie? :P ) obejrzeć lekki film o/dla nastolatków, a nie chcecie się wpakować w gimbaziarskie dowcipy o pindolach, to polecam. Już jako filmowi w ogóle daję solidne 6/10. Natomiast w swojej kategorii przynajmniej 8, jak nie 9 :tak:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1687 01 Wrz, 2013, 10:58:34 »
Skoro przy nastolatkach jesteśmy... Aktualnie mam sporo nauki i w takich sytuacjach lubię sobie w tle puszczać filmy, często odmóżdżające, praktycznie zawsze lekkie. Wśród tych perełek były takie hity, że ręce opadajo (battleship :facepalm:), były filmy przeciętne, a także całkiem OK jak na moje oczekiwania w tej sytuacji.

Obejrzałem sobie nawet ostatnie dwie części pottera, tak z sentymentu, i nawet mi się podobały. Zorientowałem się przy tym, że Emma Watson wyrosła na bardzo ładną kobietę, wręcz czym prędzej wyszukałem w czym jeszcze ostatnio grała i tak trafiłem na Charlie - the perks of being wallflower.



Film jest moim zdaniem świetny. Opowiada o nastolatkach w amerykańskim LO, ale ku mojemu zaskoczeniu tak właściwie teenage movie to nie jest - a przynajmniej w znaczeniu ścisłym, które chyba mamy w postach powyżej.
Historia opowiedziana jest z perspektywy "podpieracza ścian", nieśmiałego chłopaka po przejściach, który zaczyna liceum, gdzie poznaje grupę przyjaciół, i wokół ich problemów koncentruje się fabuła.

Natomiast tak naprawdę film opowiada o znacznie poważniejszych problemach, a dla mnie był bardzo poruszający. Potrafi wzruszyć, rozbawić i mnie trochę przy okazji zmusił do zastanowienia nad moim związkiem, uzmysławiając mi, że coś jest bardzo nie tak. Może właśnie przez ten uboczny efekt uważam ten film za wartościowy.

Szczerze polecam, warto zobaczyć. Nie daję oceny, ale dla mnie mega pozytywne zaskoczenie.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1688 01 Wrz, 2013, 11:07:59 »
o, muszę zobaczyć.
ciekaw jestem jak się sprawuje Emma poza rolą Hermiony :D
i always go full retard

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1689 01 Wrz, 2013, 11:20:01 »
 :love: :love: :love:
O tak właśnie ;D

A, zapomniałem dodać, że muzyka też jest fajna w tym filmie, klimat rockowo-balladowy.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 868
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1690 01 Wrz, 2013, 11:30:13 »
o, muszę zobaczyć.
ciekaw jestem jak się sprawuje Emma poza rolą Hermiony :D

BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1691 01 Wrz, 2013, 11:34:04 »
;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1692 02 Wrz, 2013, 01:35:54 »
Charlie - the perks of being wallflower.

( Obraz usunięty.)


nie spodziewałem się aż tak dobrego filmu! milijon/10
i always go full retard

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1693 02 Wrz, 2013, 09:04:46 »
RÓŻA (2011)

( Obraz usunięty.)

10/10 ( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)
Nie mam słów, he he ;). Nie no, poważnie: trzeba zobaczyć... Film fabularnie, uczuciowo, aktorsko i warsztatowo jest doskonały. Jak zobaczyłem na koniec w napisach listę konsultantów do spraw kolei, pojazdów itd. itp., to pomyślałem, że Pan Rezysel potraktował mnie poważnie. Nadal 10/10.
Paczki z głów!

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1694 02 Wrz, 2013, 10:09:42 »
Róża to jeden z tych filmów, które trzeba koniecznie zobaczyć.

Charlie - the perks of being wallflower.

( Obraz usunięty.)


nie spodziewałem się aż tak dobrego filmu! milijon/10

Ja chyba go sobie obejrzę jeszcze raz, znając zakończenie.

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1695 13 Wrz, 2013, 03:09:00 »

Film duńskiej produkcji z 2012, opowiadający o nauczycielu niesłusznie oskarżonym o pedofilie. Polecam.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1696 15 Wrz, 2013, 23:12:06 »
O, czekałem aż ktoś coś powie co i jak.
To się przejdę w sumie.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1697 16 Wrz, 2013, 00:03:51 »
klimat bardzo stripowany, uroku dodają słodkie cytaty z cudownym z Dr Stranglove na czele.
kupiło mnie ;)
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1698 18 Wrz, 2013, 22:35:33 »

10/10
Świetny dokument o tym co tak na prawdę się tam wydarzyło i jak nadal nas to dotyczy.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1699 19 Wrz, 2013, 22:17:22 »
Władza (Broken City), 2013



Są filmy, gdzie następuje tzw. zwrot akcji. Tu zaczynają się co kwadrans, potem co 10 minut, co 5, co 3... Polecam serdecznie miłośnikom zagadek, ale niekoniecznie zaraz członkom Mensy. Solidny thriller!

8/10
Paczki z głów!