Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 551039 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1700 25 Wrz, 2013, 17:40:49 »
Z zupełnie innej beczki:



PRZEKŁADANIEC - krótki metraż Wajdy do scenariusza Lema. Nieodżałowany Kobiela + rewelacyjni i jakże wtedy młodzi Filipski, Zelnik czy Pluciński. Są filmy których się nie opowiada, nie ocenia, tylko po prostu ogląda :tak:

Jeśli ktoś jeszcze nie widział, niech poświęci 35 minut i świetnie się bawi ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1701 09 Paź, 2013, 23:21:14 »
Grawitacja, 2013

- czyli 1,5-godzinna opowieść o tym, jak dobrze mamy, że właśnie nie ruszamy nigdzie naszych dupsk ;). A efekty nieziemskie!

8/10
Paczki z głów!

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1702 10 Paź, 2013, 10:13:00 »

Chłopiec i jego pies.
Jak na razie chyba jeden z lepszych filmów, które widziałem. Zakończenie powala. Polecam!
return to monke

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1703 10 Paź, 2013, 10:25:45 »
( Obraz usunięty.)
Chłopiec i jego pies.
Jak na razie chyba jeden z lepszych filmów, które widziałem. Zakończenie powala. Polecam!

DON JOHNSON ! ! ! ! ! E?

Już jestem ciekaw (dodany do listy filmów "do obejrzenia" )

||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1704 17 Paź, 2013, 20:11:14 »


Dobre niektóre teksty!

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1705 19 Paź, 2013, 02:10:37 »


Genialny film, jedna z lepszych rodzimych produkcji jakie widziałem ostatnimi czasy. Ciężko go opisać, lepiej po prostu obejrzeć.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 525
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1706 19 Paź, 2013, 02:32:45 »
Dziś obejrzałem 3 filmy, z czego 2 po raz już wtóry.
Zacznę od "świeżynki" - "Iluzja". Przede wszystkim efektowny, choć niestety również przewidywalny. Niemniej, na pewno dobry film do obejrzenia "ot, tak sobie" - daję 7/10 (ja osobiście dałbym 6,5, ale mój kolega daje 8, więc wolę wypośrodkować).
"Skazani na Shawshank" - każdy widział, w tym ja wielokrotnie, ale film nigdy mi się nie nudzi, idealny przykład na to, że holywoodzki film może być naprawdę doskonały, nawet jeśli jest wzruszający i kończy się happy endem. Mocne 9/10
"Fight Club" - film, którym się niesamowicie jarałem w gimbazie i uważałem za arcydzieło, dziś wzbudził we mnie głównie odrazę... Nawet nie wystawię oceny, kiedyś stawiałbym go na równi z "Siedem" albo "Memento", teraz nie wiem, co myśleć.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1707 01 Lis, 2013, 10:31:54 »
Jeszcze nie obejrzałem, ale must see dla każdego!:

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1708 01 Lis, 2013, 11:10:26 »


Spoko klimat, po wyjściu z kina zazdroszczę tym którzy mają dniówki w kosmosie. Fajny film!



Wzruszający do łez. Świetna rola Hopkinsa. Na starość jakiś miętki się robię.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1709 01 Lis, 2013, 12:23:22 »
Jeszcze nie obejrzałem, ale must see dla każdego!:


Gdyby ta muzyka :(.


( Obraz usunięty.)

Wzruszający do łez. Świetna rola Hopkinsa. Na starość jakiś miętki się robię.

Bardzo dobry. Nie tylko wzruszający, ma sporo zabawnych momentów :)
return to monke

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1710 01 Lis, 2013, 15:17:43 »
Wczoraj byłem w kinie na "Carrie". Film rewelacja. Seans popsuła tylko gimbusiarnia niepotrafiąca się zachować - następnym razem dostanie kombinerkami w pysk.  >:(

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1711 04 Lis, 2013, 11:24:12 »
Zaczalem wczoraj ogladac "Man of Steel" i jestem w szoku jak bardzo dobrze zrobiony jest ten film. Nie obejrzalem jeszcze do konca bo bylem zbyt zmeczony po calym dniu, ale poki co daje mocne 8/10 a nie jestem jakos mocarnym fanem serii o Supermanie.

||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1712 04 Lis, 2013, 11:43:08 »
Zaczalem wczoraj ogladac "Man of Steel" i jestem w szoku jak bardzo dobrze zrobiony jest ten film. Nie obejrzalem jeszcze do konca bo bylem zbyt zmeczony po calym dniu, ale poki co daje mocne 8/10 a nie jestem jakos mocarnym fanem serii o Supermanie.

To jedyny film o tym gieroju,  który można zobaczyć bez zazenowania.  Mroczny,  sprawnie zrobiony,  nieinfantylny (zbytnio ;-))
No i nie ma wreszcie czerwonych majciorow.

Btw - ciekawi mnie sprawa franczyzy,  która musieli jakoś obejść.  W filmie nie pada nawet raz okreslenie 'superman'  :-)


Superman returns wyłączyłem po 20minutach bo był żenujący :-)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1713 04 Lis, 2013, 11:56:25 »
Zaczalem wczoraj ogladac "Man of Steel" i jestem w szoku jak bardzo dobrze zrobiony jest ten film. Nie obejrzalem jeszcze do konca bo bylem zbyt zmeczony po calym dniu, ale poki co daje mocne 8/10 a nie jestem jakos mocarnym fanem serii o Supermanie.

To jedyny film o tym gieroju,  który można zobaczyć bez zazenowania.  Mroczny,  sprawnie zrobiony,  nieinfantylny (zbytnio ;-))
No i nie ma wreszcie czerwonych majciorow.

Btw - ciekawi mnie sprawa franczyzy,  która musieli jakoś obejść.  W filmie nie pada nawet raz okreslenie 'superman'  :-)


Superman returns wyłączyłem po 20minutach bo był żenujący :-)

podoba mi sie jak jest zbudowany film, a przynajmniej ta polowa ktora widzialem

odnosnie praw do franczyzy nie slyszalem zeby nie mieli, w przypadku serii o batmanie chyba nie bylo wyjscia jezeli chodzi o uzywanie nazwy superbohatera.

A w przypadku tego filmu to gdyby padlo okreslenie "superman" to by nabralo sztucznego patosu, a nie o to Nolanowi chodzilo, zreszta
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 393
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1714 04 Lis, 2013, 12:03:19 »
Cytuj
Btw - ciekawi mnie sprawa franczyzy,  która musieli jakoś obejść.  W filmie nie pada nawet raz okreslenie 'superman'

Że o co chodzi niby?
mniut i piah

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1715 04 Lis, 2013, 12:15:36 »
Cytuj
Btw - ciekawi mnie sprawa franczyzy,  która musieli jakoś obejść.  W filmie nie pada nawet raz okreslenie 'superman'

Że o co chodzi niby?
[/quote

Nazwa "Superman" jest zastrzezonym znakiem towarowym, jezeli chcieliby uzywac tej nazwy to musieliby zabulic za licencje, co z kolei pociagnelo by za soba cala fale towaru zwiazanego z nowym filmem.

Ale z kolei uzyli przeciez samego symbolu/godła z S-ka

Doczytalem sie tego:

Cytuj
“That was Chris [Nolan] and I, Man Of Steel, and Warner Bros. said, ‘Why?” And we started talking about it, and we said, ‘We want a line of demarcation in the sand between the old and the new.’ We always knew we would be using the Superman glyph or the shield as we call it. But Man Of Steel was also supposed to represent our take, which was he’s a man, but he’s not made of flesh and blood, metaphorically he’s a man of steel. So that was sort of like the whole thing wrapped up in a nutshell.” 

W skrocie, nazwa miala sygnalizowac nowe podejscie do tematu, zeby wyraznie oddzielic nowe od starego. Nie wiem na ile to ma do czynienia z cala franczyza
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1716 04 Lis, 2013, 12:16:23 »
Cytuj
Btw - ciekawi mnie sprawa franczyzy,  która musieli jakoś obejść.  W filmie nie pada nawet raz okreslenie 'superman'

Że o co chodzi niby?

Nadinterpretacja z mojej strony. Myslalem ze mieli jakies zawirowania do prawa uzycianazwy 'superman'

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1717 04 Lis, 2013, 13:53:46 »
Elysium ostatnio ogladalem. Jakos mnie nie porwal ten film. Bylo kilka ciekawych momentow ale tak poza tym, to wszystko wydawalo sie byc zrobione na sile.


5/10

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1718 04 Lis, 2013, 17:03:05 »
Elysium ostatnio ogladalem. Jakos mnie nie porwal ten film. Bylo kilka ciekawych momentow ale tak poza tym, to wszystko wydawalo sie byc zrobione na sile.


5/10

Bo to taki autoplagiat z dystryktu niestety.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1719 04 Lis, 2013, 18:03:16 »
Dystrykt byl zajebisty, bardzo mi sie podobal. Elysium na miejscu rezysera do CV bym nie wpisywal.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1720 17 Lis, 2013, 23:11:17 »

Świetny, trzymający w napięciu thriller. Wgniótł mnie w fotel. Myślę, że jeden z lepszych filmów w 2013.

9/10
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1721 18 Lis, 2013, 21:22:28 »
Widziałem, niezły. Niestety obejrzałem w kawałkach, więc trochę napięcie wyparowało.

Natomiast ostatnio byłem w kinie na dwóch fajnych filmach.

Kapitan Phillips - historia o porwaniu kontenerowca, dobry film, trzyma w napięciu, bez amerykańskiego patosu, z dobrą grą aktorską. Ciekawy i warty obejrzenia. 8/10


Gra endera
Tutaj nie dam oceny, ponieważ dla mnie była to konfrontacja filmu z książką, więc musiałbym wystawić pewnie dwie oceny.
Książka jest rewelacyjna, jedna  z lepszych sci-fi jakie w życiu czytałem, jak nie najlepsza. Wciąga straszliwie, nie jest płytka, jest ciekawa  i zaskakująca. rewelacja ogólnie rzecz biorąc.

Do filmu podchodziłem z dużymi obawami, ponieważ uważałem, że książka nie nadaje się do ekranizacji - że to, co jest jej największą siłą, jest nie do pokazania na ekranie. Czy miałem rację? Częściowo tak, częściowo nie.
Z pewnością jest to bardzo dobry film. Mojej dziewczynie bardzo się podobał, mimo, że nie jest fanką gatunku. Historia jest ciekawie opowiedziana, efekty są mega (!), i generalnie broni się bardzo dobrze jako ekranizacja książki. Nawet to, co wydawało mi się problematyczne do pokazania udało im się jakoś zrobić. Jeden z niewielu filmów, które po wyjściu z kina chętnie zobaczyłbym szybko jeszcze raz.

Jeżeli ktoś mnie zapyta, czy iść - powiem nie od razu, bo uważam że koniecznie trzeba przeczytać wcześniej książkę. Nie po to żeby film zrozumieć, czy coś, tylko że film zepsuje nam czytanie, a książka filmu nie. Czyta się szybko, więc kupujemy e-booka, dwa dni i wtedy marsz do kina.

Czemu musiałbym wystawić dwie oceny? Generalnie pewne kwestie (fabularne, co zrozumiałe, i psychologiczne, co odbija sie na jakości historii) zostały trochę spłycone. Dodatkowo, bohaterami są dzieci, natomiast są one w rzeczywistości, w której tak naprawdę nie mogą być dziećmi. I mam wrażenie, że nie wszyscy młodzi aktorzy radzą sobie z grą w tym filmie. Nie są to oczywiście problemy jak w polskich filmach z dziećmi, ale dorośli aktorzy bardziej by tu się sprawdzili, tylko... No nie są dziećmi niestety. Ostatnie co mi się nie podobało, to że to co w książce było rozciągnięte na dłuższe fragmenty, w filmie starano się załatwić jednym dialogiem. Niestety czasami wyszły te dialogi kiepskawe. Możliwe, że to cena za zmieszczenie właściwie całej historii w jednym filmie.

Także podsumowując - cieszę się, że poszedłem. Film mimo że do książki ma daleko, to zdecydowanie się broni. Tylko jak ktoś dopuszcza myśl, że może kiedyś będzie czytał książkę - niech od tego zacznie. Warto.
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2013, 21:25:23 wysłana przez MadYarpen »

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1722 19 Lis, 2013, 13:46:01 »
Thor Mroczny Świat, bardzo dobrze zrealizowany film, wartka akcja, pojawiają się też elementy humorystyczne. Zdecydowanie polecam. Moim zdaniem znacznie lepszy od cz. 1. Daję 8/10

http://1.fwcdn.pl/po/25/64/622564/7570166.3.jpg?l=1380116909000

Offline AndrzejK2

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1723 19 Lis, 2013, 15:16:53 »
Labirytn - thriller, który naprawdę potrafi zaskoczyć. Dla mnie 8/10.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1724 25 Lis, 2013, 09:21:28 »
Drogówka, 2013



Panie Boże, czy kiedyś zobaczymy niedobry film od Smarzowskiego? ;)...
Krótka recenzja:
Spoiler

10/10

Paczki z głów!