Autor Wątek: Engl Thunder DIY dizajn  (Przeczytany 6137 razy)

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Engl Thunder DIY dizajn
« 03 Lis, 2009, 22:40:26 »
 No wiec, Posiadam Combo Engl Thunder. Ponieważ już od dośc dawna korzystałem z niego tylko jako z heada podpinając do paki i głośnik w tym combie nie robił nic innego poza wpływaniem na wage i gabaryty wzmaka. Postanowiłem z tym skończyc i prznieśc nie inwazyjnie szassi do mniejszej, lżjeszej i wygodniejszej  obudowy head ;). Po combie został mi głośnik w skrzyni, który teraz mi wiernie służy jako 1x12 do grania w domu. Cały proces jest odwracalny bo wystarczy odkręcic 4 sróbki i przykręcic schassi spowrotem do comba.
     Obudowe zrobiłem z płyty MDF 12mm tylko płyta wieżchnia na wszelki wypadek jest z 18mm żeby czasem nie wymiekła pod cieżarem. Całośc pokryta skajem kupionym na allegro za całe 9zł :) No niestet z tym oklejaniem dałem troche ciała i widac niedociągnięcia  :-[ na swoje usprawiedliwienie moge powiedziec tylko tyle że coś takiego robiłem pierwszy raz i wcale to nie jest takie łatwe. Poza tym z 3 metrów z lekką wadą wzroku wcale sie to tak nie rzuca w oczy  ;D  Przedni panel jest z "kwadratowych rurek" aluminiowych, a napisa ENGL orginalny przeniesiony z comba.
   Wydaje mi sie że wizualnie wcale tak źle nie wyszło, a udało mi sie go odchudziic o prawie 10kg i zmnieszyc wysokośc 2 krotnie. :lol:

Oczywiście nie musze dodawac że zwiekszył sie znacznie gain i przybyło drugie 50wat mocy :D




Przed:







W trakcie budowy:









Finał:





« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2009, 15:57:48 wysłana przez zuraw »

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Engl Thunder DIY dizajn
« Odpowiedź #1 03 Lis, 2009, 22:48:03 »
Ale zajebiście! No i gabarytowo super, małe takie. Ciekawe, że jak wyciągniesz wzmaka z obudowy combo to dodaje mu gainu i 50w mocy ;). Pewnie w starej obudowie ta moc była tłumiona ;).
No ale podoba się, baaardzo!

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: Engl Thunder DIY dizajn
« Odpowiedź #2 03 Lis, 2009, 22:48:24 »
Respect - niezly pomysl, bo faktycznie wozenie paki + comba to dramat... sam to kiedys przerabialem ;]
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Engl Thunder DIY dizajn
« Odpowiedź #3 03 Lis, 2009, 23:07:16 »
Pomysł taki miał każdy kto przez chwilę walczył z combem jako headem, ale tutaj tez pojawiło się wykonanie.
Na fotach wygląda bardzo w porządku.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Engl Thunder DIY dizajn
« Odpowiedź #4 03 Lis, 2009, 23:30:09 »
Bardzo ładnie wygląda na moim zakurzonym monitorze ;) pozazdrościć determinacji!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Engl Thunder DIY dizajn
« Odpowiedź #5 04 Lis, 2009, 01:38:41 »
teraz ludzie na gigach będą się Ciebie pytali co to za head ;), możesz mówić że limitowana seria invadera :headbang: ;)
pomysł fajny, wykonanie wygląda na to że też niczego sobie i ogólnie fajnie to wygląda ;). Czekamy na próbki :D

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Odp: Engl Thunder DIY dizajn
« Odpowiedź #6 04 Lis, 2009, 08:24:17 »
teraz ludzie na gigach będą się Ciebie pytali co to za head ;), możesz mówić że limitowana seria invadera :headbang: ;)


No ba bo to jest limitowana wersja Invadera zrobionego przez japończyków. Wygląda tak prosto bo wiekszość ustawień jest z pozycji pilota. Do tego ma inteligetny symulator zespołu ( perka,bas, wokal), ktory dostosowywuje sie do grającego - bardzo przydatne do grania w chacie. Opcja 5.1 tez nie jest głupia. Trzeba uważać z ustawieniami. Nie można odkręcać tak bardzo potencjometra "zło" wyrwało mi moszne razem z pecheżem teraz czekam na przeszczep  :devil: No ale wiecie nie chciałem sie chcwalić  :P


.
.
Ps. wyswietla sie wam wszytskie 6 zdięć??
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2009, 08:26:26 wysłana przez zuraw »

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Engl Thunder DIY dizajn
« Odpowiedź #7 04 Lis, 2009, 08:27:20 »
heh, gratki, brat przerabia bandita, obudowa jest juz zrobiona, teraz tylko obic, załozyc narożniki i zrobic jakiś przód. Jak cos to tez pokaże :)

A Twoje wygląda całkiem zacnie, i te profile też niczego sobie :) A najważniejsze ze nie trzeba 1x12" nosic niepotrzebnego.

ps napisz czego unikac przy oklejaniu?

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Engl Thunder DIY dizajn
« Odpowiedź #8 04 Lis, 2009, 08:50:39 »
Na prawdę nieźle Ci wyszło. Jak na pierwszy raz oklejanie całkiem całkiem... miałem to samo. Mówiłem sobie, że skoro ten skaj taki tani to poprawie najwyżej :) i co ... nie poprawiłem :D
A Bandita to chyba da się na wersję rackową nawet przerobić co ??

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Odp: Engl Thunder DIY dizajn
« Odpowiedź #9 04 Lis, 2009, 08:51:57 »

ps napisz czego unikac przy oklejaniu?

To będzie ciezkie jeszcze nie wyrobiłem sobie tego rzemiosła. Ale cos mogę podpowiedzieć.

Nie zapomnieć zeszlifować rogów pod narożnik ;) niby proste ale lepiej pamietać
Teraz napewno zrobiłbym wszytskie narożniki w okuciu bo to naprawde trzeba miec talent żeby zrobic to idealnie.

Proponuję zrobić to z jednego kawałka i zaplanowac wszytskie cięcia. Pomalowac też drewno na rogach na czarno jakby były prześwity. W bandicie to chyba panel jest pod kątem prostym wiec nie będzie problemu. Ja najbardziej się  najebalem nad tym skosem. Nie wiem jak tam dokłądnie to planujesz zrobić ale też raczej nie będziesz miał takich progów 2-3cm z przodu. Jesli to olejesz to oklejanie skajem nawet może stac się przyjemne i powinno wyjść na wypasie bo nie będziesz miał takich kosmicznych załamań do pokrycia.  :)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Engl Thunder DIY dizajn
« Odpowiedź #10 04 Lis, 2009, 09:21:17 »
Co do Bandyty to z kumplem mielismy podobny pomysl. Rack, albo obudowa head + upgrade w postaci koncowki lampowej w tej obudowie ew. oddzielna w racku i tylko pre z Bandita. Piec sam w sobie przester ma swietny, jak na tranzystor, a i funkcjonalnosc jest spoko.
wearehelp.bandcamp. com

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Engl Thunder DIY dizajn
« Odpowiedź #11 04 Lis, 2009, 19:34:47 »
No własnei z tą kase to bandit jak dla mnie rządzi :) Ja mam swojego juz oberżniętego i zrobionego na head, ale ja tego nie robiłem taki juz dostałem. Co do końcówki, to mocniejsza by sie przydała :)

Natomiast brat zrobił skrzynkę na swojego. Narożniki sa juz wyszlifowane, jedynie właśnei zaplanowanie tak żeby z jednego kawałka wyszło moze byc problemem.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
DIY Delay

Zaczęty przez zuraw Efekty

1 Odpowiedzi
5216 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2009, 16:01:26
wysłana przez mondomg
36 Odpowiedzi
15000 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2012, 21:26:23
wysłana przez bloodrafko
18 Odpowiedzi
5707 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2011, 01:04:40
wysłana przez benkai
[DIY] Deska FX

Zaczęty przez dromee « 1 2 3 4 5 » Efekty

103 Odpowiedzi
50584 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Maj, 2014, 16:37:36
wysłana przez dromee
98 Odpowiedzi
28972 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sie, 2012, 19:32:20
wysłana przez wrobelsparrow