Autor Wątek: Kupno laptopa porady.  (Przeczytany 65596 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #25 17 Sie, 2009, 20:32:47 »
Gdzieś widziałem poradnik, jak ze zwykłego PeCeta zrobić Maca. W sensie, żeby OSx chodził jak trzeba.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #26 17 Sie, 2009, 20:47:46 »
Na każdym Intelu Core zaskoczy Ci Mac OS X jak trzeba.
Ja na swoim Windzie miałem jakiś czas Mac OSa i wróciłem do Windy - nie umiem obsługiwać maca w stopniu mi wystarczającym.
I wciąż mażę o MacBooku ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #27 23 Sie, 2009, 08:58:47 »
ja nieziennie polecam platforme Intel Santa Rosa. Mam już od ok 2 lat.
Konfiguracja: Kadłubek z tego co pamiętam, to Toshiba.
- Procek Core 2 Duo 2x2.0GHz
- 2 Gb Ram 800MHz
- Grafika: nVidia GeForce 8600M GT - dla tej grafiki m.in kupiłem tego kompa, bo lubię grać, a na czasy jak kupowałem lapa to najlepsze co ładowali to radki zdaje się x1600 w HPkach. Grafika COD4 łapie z lajtem, nowsze gry typu PROTOTYPE leca z łatwoscią, a to wymagająca gra :)
- Dysk: tu przyoszczędziłem, bo jego moge wymienić i kupilem tylko 80GB
Muzyczna - standardowy Realtek AC97

Cena jaką dałem za niego 2 lata temu to ok 3500, jak patrzylem kilka miechów temu na tę konfigurację kosztowala ok 2600, wiec teraz szło by dobrać jeszcze lepszego procka.

Co do grafy nie polecam brac większej niż 8600 (np 9600). Strasznie się grzeją, z tego co wiem to bardziej  niż moja 8600. Komp sie nie wyłącza awaryjnie, ale używam do gier podstawki chłodzącej, bo najzwyczajniej w świecie mnie parzy, zwłaszcza na touch padzie.

Kompa składałem w TriadaPC. Dlatego że mieli tanio i dlatego że byli we wrocku.
Co do baterii to mam zapasową (tylko nie pamiętam jaka to jest, wiem że 4800 ale nie wiem ilu komorowa, chyba 6 czy 8) i na jednej baterii idzie mi ponad 2 godzinku jak oglądam film i mam włączoną sieć, kilka programów typu avasty i inne "prądozerne" gowna i z maksymalna jasnoscią monitora. Nie weim ile idzie tak na zwykłym użytkowaniu z przyciemnionym monitorem bo tak nie korzystam :)
Podsumowując, szczerze polecam bo konkurencyjna konfiguracja za niewygórowana cenę.
Acha, gwarancję mam 3-letnią, pierwszy rok door-to-door.

PS. Co do karty, to jedyna gra z jaka miałem problem to Splinter Cell double Agent, ale to z winy twórców, bo ta gra nie współpracuje z masą GFów z serii 8xxx i 9xxx

Dobrze gadasz, mam taki sam laptok, z tym, ze zapłacilem za niego 3600 w styczniu 2008 (ale mam 250 GB dysk Samsunga). A kartę graf mam GeForce 8600GT 512mb więc z grami nie mam problemu (a grać lubię ;)).

Na każdym Intelu Core zaskoczy Ci Mac OS X jak trzeba.
Ja na swoim Windzie miałem jakiś czas Mac OSa i wróciłem do Windy - nie umiem obsługiwać maca w stopniu mi wystarczającym.
I wciąż mażę o MacBooku ;)

A ja mażę mazaczkami po malowankach. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #28 30 Lis, 2009, 16:10:22 »
ja używam Maca :)
Zasada jest prosta nie chcesz problemów i wkurwaiania sie : kup Maca :) zaraz bedzie sranie ze przereklamowane itp. ale wiekszosc z tych ludzi nawet nie obslugiwala Logica,lub podstawowego garage banda.
Naprawde po ciezkiej walce z PC/lapkami zainwestowalem i od tej chwili zyje szczesliwie i na luzie( i chodzi tu przede wszytkim o robienie muzy ,klipow,codziennego uzytkowania,gry) ;) zero walki z ty pier**nym wirusem W
r'n'r

locco

  • Gość
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #29 30 Lis, 2009, 18:51:40 »
w razie czego z doswiadczenia wiem, ze nie wierzy sie gadkom "nie kupuj HP bo sie psuja", "ten model jest chujowy bo w nim zawsze padaja klawiatury", tyko wierzy sie konkretnym opiniom - jak ktos pisze o swoim przypadku, to spoko. jak ktos generalizuje, to pierdoli bzdury. moj laptok mial byc awaryjny - nie jest.
True. Przed kupnem zmacaj laptopa, sprawdź jak jest wykonany i kup taki, który wydaję się być najsolidniejszy.
Z mojego doświadczenia mogę polecić Toshibe, mam w domu jedną od roku, działa bez zarzutu. A w zeszłym tygodniu kupiłem za 2,5k fajny egzemplarz A300. No i w toshibie są całkiem fajne głośniki Harman Kardon.
Generalnie nie słuchaj opini, że ta marka się psuje a ta nie. Wszystkie mają słabsze modele.
Jedynie nie kupiłbym Samsunga i Fujitsu Siemens, bo podczas użytkowania plastik, z którego były zrobione skrzypiał.

zaklinam was- nie idzcie ta droga!!



nigdy juz nie kupie nic wyprodukowanego przez hp, w szczegolnosci pavilionow. maja fabryczne wady zrobione tak, zeby ujawnily sie dokladnie po gwarancji i nie daly sie naprawic. w moim, tak samo jak w kazdym innym pavilionie (tak, waszym tez, tylko jeszcze nie wiecie), odkleil i rozlecial sie uklad BGA (chipset grafy) i naprawa z wymiana poza hp, ktore od razu daje nowa plyte glowna za milion baniek, byla 600 zl, 4 dni temu odebralem z serwisu. mowili, ze robia ich ze 3-4 dziennie z ta sama usterka. nawet we wprost byl artykul o tym, jak producenci projektuja wady i przykladem byl wlasnie moj pavilion, ktory rozkurwil sie dokladnie w dniu swoich drugich urodzin :[




niech ich chuj strzeli, mowie. i nie pierdole bzdur, tylko tak jest. praktycznie wszystkie firmy agd/rtv tak robia, zeby sprzet rozlecial sie chwile po gwarancji i naprawa byla albo niemozliwa, albo nieoplacalna. kolesie z serwisu (podobno najlepszego w trojmiescie) mowili, ze najmniej przypalowe sa laptopy ibm/lenovo, dell, apple. reszta to "junk". jesli jeszcze sie nie rozjebal, to znaczy ze masz farta, nie uzywasz go, albo i jedno i drugie.




a tekst o sprawdzaniu i ogladaniu laptopa jest mistrzowski. laptop to nie biurko, do srodka fachowym okiem nie zajrzysz. to jest loteria ;)

 
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2009, 18:58:02 wysłana przez locco »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #30 30 Lis, 2009, 20:03:27 »
Maki są ciut za drogie. I ciut przereklamowane.
A co jest przereklamowanego w Macu? Architektura systemu? Przyjazność interfejsu? W zasadzie brak wirusów?

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #31 30 Lis, 2009, 20:41:52 »
Zapewne kwestia przereklamowania wynika z tego że w środku siedzi PC. System operacyjny nie jest wcale bardziej zaawansowany od Windows. Brak wirusów wynika (tak jak w przypadku systemów bazujących na Linuksie) z małego udziału na rynku. Kernel paniki zdarzają się zapewne rzadko w opozycji do blue screenów ze względu na dobór komponentów przez Apple (Microsoft nie ma kontroli nad tym z czego ktoś złoży sobie PC). Co do interfejsu - nie komentuję, byleby nie był wrogiem produktywności.

Nie chcę wywoływać żadnej ostrej dyskusji (wystarczająco dużo durnych dysput MAC vs PC można znaleźć na internecie). Tak subiektywnie to widzę... Jak co proszę mnie wyprowadzić z błędu :)

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #32 30 Lis, 2009, 20:48:17 »
a ktos z Was ma do czynienia z zewnetrzna karta muzyczna do laptopa? Ciekawy jestem jak to smiga i czy nie ma problemow na usb. Przymierzalem sie do grania z lapem + zewn karta zamiast duzego stacjonarnego, potrzebuje miec 4 kanaly na wyjsciu, moze ktos cos doradzi?

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #33 01 Gru, 2009, 12:37:24 »
zapewne cena gra role wiec moze to
http://www.djshop.pl/k5,studio/i1547,esi,esi-maya-44-usb.html
dlamnie miusem jest w niej to ze ma zlacza RCA (chinch) a nie jacki ale moze tobie to nie robi roznicy.
i jesli piszesz 4 kanaly masz na mysli 4 kanaly mono prawda?

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #34 01 Gru, 2009, 22:46:13 »
Tak 4 mono, chinch czy jack nie robi mi roznicy o ile bede pamietal o przejsciowkach:) Miales z ta Maya do czynienia?

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #35 01 Gru, 2009, 23:57:06 »
nie, osobiscie kozystam z sprzetu m-audio ale w porownaniu z jakim kolwiek creativem na usb itd. napewno wypadnie o wiele lepiej gdyz ESI wspiera w pelni sterowniki ASIO 2.0 dzieki czemu mozesz zejsc z latencja bardzo nisko, ja na wewnetrznej karcie PCI na najnizszych ustawieniach bufora 64 sample mam sprzetowej latencji 2.3 ms a rzeczywistej 7ms i spokojnie da sie nagrywac wielo-sciezkowe projekty, podczas miksow juz trzeba zwiekszac bufor ale na tym etapie to juz niema tak wielkiego znaczenia. Karta na usb bedzie miala nieco wieksza latencje ale i tak przy najniszych ustawieniach bedzie ona 10-15 ms czyli tak jakbbys siedzial 2m od glosnika :D

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #36 02 Gru, 2009, 00:01:53 »
a jak ma się mac jeśli chodzi o nagrywanie muzyki? Chodzi mi w tym momencie o to, czy jeśli  w tej chwili używam podfarma, ezdrummera, superrior drummera, nuendo i paru innych aplikacji, czy musiałbym przesiadać się na nowy soft do muzyki po przesiadce na maca? Dla mnie to dość ważna sprawa bo nie chcę od nowa uczyć się obsługi innych programów skoro przyzwyczaiłem się do tych których używam teraz.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #37 02 Gru, 2009, 00:11:56 »
Ten zestaw co napisałeś jest także w wersji dla Maca.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #38 02 Gru, 2009, 00:49:22 »
fajnie.. Czas napisać list do mikołaja ;). a guitar pro? :P

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #39 02 Gru, 2009, 00:58:20 »

 ;D

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #40 02 Gru, 2009, 13:03:30 »
http://www.guitar-pro.com/en/index.php?pg=mac-version

Czy kliknięcie w google to naprawdę AŻ TAKI PROBLEM? :)

MacBook za 2k5?
Ny dy ry dy.
Porównaj sobie ceny podobnych urządzeń o takiej samej wydajności Della czy HP. Nie sądzę, żebyś kupił coś w tej cenie również. Koszt zakupu takiego lapka będzie niebezpiecznie zbliżony do kosztu zakupu Apple'a.
Nawet ostatnio gdzieś na pl.comp.dtp widziałem szczegółowy wypis z uwzględnieniem wydajności.
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2009, 13:15:01 wysłana przez se7en »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #41 02 Gru, 2009, 14:20:35 »
http://www.guitar-pro.com/en/index.php?pg=mac-version

Czy kliknięcie w google to naprawdę AŻ TAKI PROBLEM? :)

dzięki, przyznaję się bez bicia, nie chciało mi się;d

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #42 21 Sty, 2010, 19:42:23 »
Pany, w ciągu miesiąca czeka mnie kupno laptoka. Nie znam się za bardzo na takim sprzęcie, nie wiem na co się zdecydować. Na razie patrzę co jest dostępne i zbieram informacje. Ale do rzeczy:

Budżet: w granicach 3k zł. Matryca: mniejsza niż 17". 4 giga pamięci, porządny procesor, fajnie jakby grafika miała ten 1 giga pamięci włanej :). Przeznaczenie: studia (dlatego tyle pamięci - chodzi o programy graficzne i inne), czasem coś nagrać (próba, jakieś pomysły gitarowe żeby nie zapomnieć itd, aczkolwiek nie jest to priorytet), no i ogólnie to co się robi na kompie: biurowe rzeczy, internet. W gry raczej nie gram, nie chce mi się.

Głupie pytanie: do laptoków da się podłączyć głośniki 5.1. nie korzystając z przejściówki/rozgałęźnika? Chodzi mi o wejścia - zazwyczaj widziałem że są 2, a do 5.1. potrzeba 3. Pytam, bo nie wiem :)

ogólnie biorę pod uwagę: Asus, Dell, Compaq i Lenovo. Może ktoś z was jest na bieżąco i wie co fajnego jest ostatnio dostępne. Z góry dzięki

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 541
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #43 21 Sty, 2010, 19:53:40 »
W cenie ok 3200zł można kupić Samsunga R580. Posiadam poprzedni model (R560) i mogę z czystym sumieniem polecić. Solidnie wykonany, cichy (co nie jest bez znaczenia), chłodny (w przeciwieństwie do niektórych Hp które nazywane są małymi piecykami) no i parametry konkretne (w moim przypadku GF 9600GT z 512 MB DDR3, 320GB dysk, 4GB ram, Procek P8400) a jak widziałem ten R580 jest jeszcze lepiej wyposażony. Chodzi wszystko nic nie muli (bo to nie mesa ;) ) nawet crysis w low detalach poszedł i się nie zacinał. Jedyna wada to fortepianowa obudowa. Czyli strasznie się palcuje i jak ktoś jest estetą to będzie non stop ze szmatką siedział albo w białych rękawiczkach pracował. Ale brałem lapka ze względu na parametry.

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #44 21 Sty, 2010, 22:36:43 »
tak Samsungi to dobre maszyny też bym polecił, mam też bardzo dobre doświadczenia z Dellami, kiedyś doradzałem Tosziby ale teraz jest dużo problemów z matrycami w nich, ale za to dorwiesz pewnie jakąś z dobrymi parametrami za niewielką cenę. Proponuję odwiedzić jakiś media markt czy tam inny saturn, teraz akurat są wyprzedaże ponoworoczne i często rzucają ostatnie kilka pudełek danych modeli po super atrakcyjnych cenach. Omijałbym Acery i Fujitsu Siemensy bo one mają jakieś nietypowe podzespoły i nawet po formacie ciężko pościągać jakieś sterowniki i generalnie są konfliktowe :) ale podobnie jak z Toszibą - Acera można dorwać z super parametrami za niską cenę. Mój znajomy który serwisuje lapy, m. in u nas w pracy, generalnie odradza wszystkie firmy na A. Zresztą różnie to bywa możesz trafić też bubel wśród soniaków z najwyższej półki....
aha moja dziewczyna ma Lenovo i też nie mogę złego słowa powiedzieć poza tym, że jest brzydki jak dupa Skawińskiego! ale to jedyny Lenovo jakiego miałem w łapach!  ;D

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #45 21 Sty, 2010, 22:44:11 »
Dzieki za odzew. Pewnie pomaszeruje do sklepu i sie wypytam o wszystko (np. jak to jest z tym 5.1., posprawdzam ceny itd).

Voitas: Lenovo słyszałem że robią niektóre modele z matową matrycą, ponoć bardzo wygodne, światło się nie odbija i ogólnie lepiej widać. Przekonuje mnie też to że to są chyba bardziej biznesowe kompy, a nie dla grajków.

Acera i Toshibe odrzuciłem od razu, obadam Samsungi skoro mówicie że dobre.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #46 21 Sty, 2010, 22:50:36 »
po sieci kraza rozne opinie na temat samsungow, ale osobiscie tez moge polecic. Mam netbooka samsunga i jako przenosny kompek rozmiarow wiekszego kalkulatora sprawdza sie niezle. Obadalem tez wyzsze modele i najprostszy biznesowy lapek byl zbudowany naprawde solidnie. Mysle ze warto sie zainteresowac ta firma.

HP grzeje sie jak cholera, mowie oczywiscie o pavillionach. Na kompie mojego kolegi mozna by smazyc jajka. serio goracy niemilosiernie sie robi czasem.

Moj stary HP 550 wypadal nie najgorzej, ale obudowa samsunga budzi wieksze zaufanie.
No pain No gain !

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #47 23 Sty, 2010, 20:55:26 »
ja mam HP Pavilion DV6242 i omijajcie to z daleka...

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #48 23 Sty, 2010, 23:40:23 »
już wiem jak jest z 5.1., niestety konieczne jest wyjście spdif. Więc pewnie na jakiegoś Asusa sie zdecyduje, bo z tego co widziałem to jest trochę modeli co to posiada. Ni jeszcze Samsungi przejrzę, coraz bardziej mi sie podobają.  Alternatywą jest zewnętrzna karta dźwiekowa, ale to troche kosztuje.

Za HP dziekuje, Compaq tez, chociaz jest ponoć duży wybór bebechów.

EDIT 30.1.:

Dobra, ostatecznie waham się pomiędzy dwoma laptokami:

1. Lenovo IdeaPad Y550 (59-026885) LED
http://www.allegro.pl/item898845685_lenovo_ideapad_y550_t6600_4gb_320g_gt240m_windows7.html

2. Samsung R580
http://www.allegro.pl/item900788730_samsung_r580_i5_430_4gb_500gb_gt330m_1gb_windows_7.html

Parametry przemawiają za R580 (praktycznie wszystkie), różnica ceny to ok. 300zł, moze mniej biorąc pod uwagę bonusy jakie z nim dostaje. Ogólnie, taniej niż tutaj są, nie znalazłem. Co o tym myślicie? Może znacie jakiś tani sklep internetowy?

Asusy odrzuciłem, nie podoba mi się że jeszcze mają DDR2.
« Ostatnia zmiana: 30 Sty, 2010, 12:45:01 wysłana przez pele »

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #49 14 Lut, 2010, 10:12:24 »
To juz dołóz ta stówke i wez ten wyzszy model i bedziesz zadowolony na 100%  :-*
http://nowe.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/opis-samsung-np-r580-js04pl-w7hp.bhtml#content_3c
Sie.. sie.. sie..

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
7765 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2011, 16:49:37
wysłana przez PJ_SF
308 Odpowiedzi
258651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
46 Odpowiedzi
20761 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2013, 11:48:41
wysłana przez deathtom
10 Odpowiedzi
7002 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2019, 21:00:00
wysłana przez Omlet
20 Odpowiedzi
4000 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2020, 13:11:52
wysłana przez Aremenius