Autor Wątek: Struna B, lekki problem ...  (Przeczytany 12599 razy)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Struna B, lekki problem ...
« 11 Sie, 2009, 20:55:28 »
Otóż brzmienie struny B (najgrubszej) nie jest takie jak powinno ... nie przesterowuje jej w pełni, ma mniejszy atak i dynamikę niż pozostałe.

Wina strun? (dość cienkie jak na 7 ...) Pickupów? (Duncan Designed - nie powalają, dość średnie) Czy czego?
Spotkałem się z opinią, że jest to wina głośnika w piecu (Fender Frontman 65R) - oby opinia była błędna ...

Co radzicie?

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #1 11 Sie, 2009, 22:30:31 »
a wiesz jaka ma grubość?

mam te pupy w wersji do 6 i lipowe drewno i smiga aż miło, zmień sobie strune na grubszą i bedzie wiadomo? mam jeszcze pytanie wcześniej w 6 jak sie stroiłeś?
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #2 11 Sie, 2009, 22:46:11 »
Zmieniam niedługo ... prawdopodobnie na jakieś barytonowe 13-62 + dokupuję wiolina 10 osobno ... bo najgrubsze zestawy jakie znalazłem do 7 były do 60 ...

Na 6 stroiłem się do D standard ...

P.S. Nie wiem jaka grubość bo są to struny założone w oryginale ... nie mam pojęcia jakie ...
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2009, 22:48:47 wysłana przez Rumak »

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #3 11 Sie, 2009, 22:53:41 »
więc musisz sie przyzwyczaić do B  :P ja uzywam setu d'addario 10-59 do B i jestem bardzo zadowolony ale taki secik jak chcesz kupić jest gites, jak grałeś w D to sie nie dziw, poza tym na tym fenderze to gęstości nie ma zbyt wiele
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #4 12 Sie, 2009, 08:32:01 »
Rumak w tanichstrunach nie ma problemu z innymi setami. Ja mam 10-70 :) A jak ta struna gra na sucho? Wybrzmiewa normalnie czy tak "głucho"? Bo może po prostu walnięta strunka :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #5 12 Sie, 2009, 13:38:43 »
www.taniestruny.pl
tam się zaopatrz w porządny zestawik najgrubszą kup z 70. No i dopal czymś tego fendera.;)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #6 12 Sie, 2009, 14:06:55 »
Rumak powiedz jak masz zamiar sie stroić najlepiej?
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #7 12 Sie, 2009, 17:17:27 »
Struna wybrzmiewa inaczej niż inne, wydaje mi się, że może trochę głucho, ale nie jestem pewnie przyzwyczajony do 7 ...

Fender już dopalony - DigiTech HardWire TL-2 Metal Distortion ... zajebista kostka

Chciałbym żeby obyło się bez wymiany głośnika bo to jednak wydatek jest, a za tyle mogę kupić sobie jednego Merlina :)

Stroić się będę standardowo - czasami zejdę w A dropped, czasem po prostu w A, a najekstremalniej to chyba G# (na dwie minuty - żeby pograć Cannibal Corpse :P). Ogółem, strój docelowy - standard na siódemkę (BEADGBE)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #8 12 Sie, 2009, 17:52:53 »

Chciałbym żeby obyło się bez wymiany głośnika bo to jednak wydatek jest, a za tyle mogę kupić sobie jednego Merlina :)

Taka wymiana mogłaby dać Ci więcej niż da Ci ten Merlin ::)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #9 12 Sie, 2009, 18:01:48 »
Chodziło mi o ominięcie tej ostateczności ...

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #10 12 Sie, 2009, 18:03:29 »
to secik 10-62 sie nada znakomicie moim zdaniem, z tym G# może nie bardzo najlepiej było by na 68 albo nawet 70. ale co tam ja w ltd z menzurą 24,75" na strunie 58 tez schodze do G# jest muł ale tak ma byc wiec jestem zadowolony

najlepiej kup jeden set potem drugi i bedziesz wiedział co ci najbardziej przypasuje d'addario robi jeszcze set 14-68
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #11 12 Sie, 2009, 18:12:56 »
Taki set planowałem kupić ... :)
W G# będę schodził naprawdę baaardzo sporadycznie.

Czy w ogóle jest to możliwe, by problem mulenia na najgrubszej strunie był spowodowany złymi strunami?

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #12 12 Sie, 2009, 18:26:24 »
może to być przyczyna ale nie musi, jak zaczołem sie bawic w niższe rejestry też mi sie wydawało ze cos jest nie tak. jak jestes przyzwyczajony do kłucia w uszy to sie nie dziw ze teraz w B jest wiecej mułu, tak ma być przecież :)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #13 12 Sie, 2009, 18:35:45 »
Do kłucia w uszy może nie, ale na pewno nie było tak "dziwnie" (nie wiem jak to nazwać ...)

Dziwi mnie tylko, że jedna struna zachowuje się w ten sposób ... reszta nie!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #14 12 Sie, 2009, 18:43:15 »
bo reszta jest w standardowym stroju  :D
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #15 12 Sie, 2009, 18:47:36 »
Gdyby wszystko muliło to byłaby wina pickupów albo czegoś innego, ale muli tylko jedna ... to jest dziwne. Posłuchaj sobie nagrań z 7, B chyba nie muli, bo nie o to chodzi ...

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #16 12 Sie, 2009, 18:54:28 »
prosił bym o nagranie bo coś mi sie wydaje że przesadzasz nieco, wymien struny i podepnij gite pod coś konkretnego
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #17 12 Sie, 2009, 19:10:08 »
Oto nagranie ... na żywo brzmi inaczej, bardziej muli tę 7 strunę ...

Jest teraz trochę mniejszy muł (niż na samym początku) bo podniosłem pickup'a dość wysoko, 1/1,5 mm pod strunami (chyba nic się nie stanie, nie jebnie mi elektronika nie? :P)

http://rumak666.wrzuta.pl/audio/33o9Vr5K23t/voice0812_000 - Proszę, na szybko, słaby sprzęt nagrywający ...

P.S. Pod co konkretnego? Ja chcę dobrze brzmieć na moim sprzęcie, a nie na jakimś diamentowym ze sklepu gdzie ceny zaczynają się od 666 tys. dolarów :P

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #18 12 Sie, 2009, 19:24:32 »
od razu ci mówie na jedno głośnikowym combie nie zabrzmisz total konkret fest, ja tam nie słysze jakiegos wielkiego mulenia wiec zmien strunki, przejdz sie do sklepu gdzie maja lampowe wzmaki i dobre paczki, podepnij gitare,zagraj. potem wróć do domu wyjeb to combo przez okno i nic ci nie bedzie mulić,

zrób jeszcze taki myk z pupem zeby opadał delikatnie w deche przy wiolinach powinno pomóc
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #19 12 Sie, 2009, 19:29:25 »
Na mojej 6 z Helfajką brzmiało jak należy ... nie było super mega ekstra brzmienia z lat 1930-2300, ale mi wystarczało ...

Na razie chyba nie ma sensu kupować head'a z paczką, bo aktualnie nie gram nigdzie ... a i kasy nie mam tyle, żeby pozwolić sobie na coś takiego, wykosztowałem się na gitarę i teraz mam zamiar wykosztować się na pickupy, albo nawet jeszcze głośnik ... jak mnie będzie wkurwiać to może tak zrobię.

Strunki niedługo zmieniam, wiadomo, oryginałki sobie można wsadzić :P

Dzięki :)

Offline GleboGryzarka

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #20 14 Sie, 2009, 08:05:24 »
Powitać. Podpinam się pod temat, bowiem problem mój też dotyczy owej struny tyle tylko, że... wczoraj dotarły do mnie nowe druty, wszystko git, sześć pozostałych juz wisi tylko w przypadku tej rzeczonej kochanka moja zbuntowała sie i rzekła, że nic tak grubego jej nie wetknę, o... I problem może śmieszny, ale nie idzie przewlec struny przez kołek. Nie jest przeca niewiadomo jak gruba, bo 62, cieńszej nie chciałbym zakładać, kluczy zmieniać też, kołka nie bede rozwiercał :P da rade coś z tym zrobić?   
משוגע
A stale organic cage. Incarceration...

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #21 14 Sie, 2009, 08:13:22 »
zdejmij kawałek owijki do momentu gdzie chcesz zacząć nakręcać strunę i problem z głowy,
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline GleboGryzarka

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #22 14 Sie, 2009, 08:33:29 »
rozkminiałem to, ale nie wiedziałem czy jest to dobry pomysł, czy owijka nie poleci dalej itd., ale skoro mozna... dzięki ;)
משוגע
A stale organic cage. Incarceration...

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #23 14 Sie, 2009, 08:51:19 »
można spokojnie  :) tak sie zapytam co to za wiosło i klucze??
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Struna B, lekki problem ...
« Odpowiedź #24 14 Sie, 2009, 08:53:39 »
Lepiej delikatnie powiększ sobie otwór jakimś pilnikiem. Będzie mniej problemów na przyszłość.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
9361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2011, 12:37:16
wysłana przez Orange
11 Odpowiedzi
4751 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2015, 08:53:59
wysłana przez indabrain
5 Odpowiedzi
4826 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2017, 15:30:06
wysłana przez matixw
4 Odpowiedzi
6307 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Mar, 2019, 20:43:55
wysłana przez spacelord7
11 Odpowiedzi
9493 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2019, 23:53:39
wysłana przez niedziak