Autor Wątek: Lekki GAS na bas ;) Maruszczyk Jake?  (Przeczytany 4752 razy)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Lekki GAS na bas ;) Maruszczyk Jake?
« 19 Lut, 2015, 23:04:14 »
Po tym, jak "mój" Warwick uciekł mi sprzed nosa przeglądam sobie allegro patrząc, czy coś będzie w stanie wypełnić tę pustkę ;) i wpadło mi w oko coś takiego:
http://allegro.pl/maruszczyk-jake-i5078391368.html
Dobre to? Teoretycznie przyzwoity. Ktoś miał do czynienia z tym sprzętem?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Brzmienia raczej żaden z nas nie ogarnie ze zdjęć :D Ale przemyśl kwestię ewentualnej odsprzedaży, ja się ze swoją Fatygą kochaną tłukłem kurwa rok :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Elektrownia delano to już jest coś. Jesli do tego bedzie to ich preamp to masz szansę ze to zagra.
Rozłączany Hb dobra rzecz w basie no i koszt takich nowych pipaków i preampu to połowa wartości tego wiesła
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2015, 08:05:33 wysłana przez commelina »

Offline silent-scream.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • warsztat gitarowy Silent Scream
miałem kiedys Maruszczyka. model elwood. bardzo solidne instrumenty to są. nie jestem fanem aktywnej elektrowni, która dosyć mocno pompowała sound zjadając naturalne brzmienie instrumentu. no ale wiadomo, że brzmienie to sprawa mocno subiektywna.
o ile egzemplarz jest ok i nic mu nie dolega odsprzedaz nie bedzie wielkim problemem gdyż na polskim rynku firma Maryszczyk ma dosyc dobra opinie, istnieje ona w swiadomosci basistow.

w razie potrzeby pomocy przy wyborze bassu polecam sie

pozdrawiam

a.

edit: @commelina - w Maryszczykach preampy to częsciej jesnak glockenklang niz delano
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2015, 08:14:02 wysłana przez silent-scream.pl »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tym ciekawiej. Z tego co sie orientuję to te Delano są zdecydowanie pasywne a jedynie preamp aktywny. Prowadopodobnie ma ten preamp, jak każdy porządny, możliwść zrobienia off ;) i nic nie pompuje.

Offline silent-scream.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • warsztat gitarowy Silent Scream
jest dokładnie tak jak piszesz, Delano są pasywne, preamp można wyłączyć. nie pompuje wtedy :)
miłego dnia

a.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Maruszczyki to rzetelne basowki. W polszy strugane i nie zrobione z gownolitu. A z odsprzedaza nie powinno byc az tak wielkiego problemu bo basisci znajo.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Czyli ogólnie nie taki głupi pomysł z tym Maruszczykiem. ;) Dzięki za komentarze!
Pomyślę jeszcze, bo prawie 2,5koła na spontan w tej chwili jeszcze mnie nie przekonuje. ;) Głównie dlatego, że to jednak nie "mój" Warwick.  :facepalm: Muszę ochłonąć. :D
Mam do gościa 80km, jak już zobaczę przelew z premią za ubiegły rok, te pewnie łatwiej będzie mi się zecydować. ;)
Co jeszcze ciekawego można trafić w tych granicach? ;> @silent-scream.pl ? :)

Offline silent-scream.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • warsztat gitarowy Silent Scream
Czyli ogólnie nie taki głupi pomysł z tym Maruszczykiem. ;) Dzięki za komentarze!
Pomyślę jeszcze, bo prawie 2,5koła na spontan w tej chwili jeszcze mnie nie przekonuje. ;) Głównie dlatego, że to jednak nie "mój" Warwick.  :facepalm: Muszę ochłonąć. :D
Mam do gościa 80km, jak już zobaczę przelew z premią za ubiegły rok, te pewnie łatwiej będzie mi się zecydować. ;)
Co jeszcze ciekawego można trafić w tych granicach? ;> @silent-scream.pl ? :)

2.5 koła to już całkiem fajny budżet, można poszukać coś fajnego, tylko musisz określić jakiego brzmienia szukasz. do czego ma ten bass być.
piszesz, ze uciekł Ci Warwick, a zastanawiasz się nad jazz basem. to są dwa zupełnie inne brzmieniowo instrumenty.
w związku z tym, że pracuję w sali prób i warsztacie gitarowym mam styczność z dosyć sporą ilością instrumentów, w tym często na sprzedaż.
określ co brzmieniowo chcesz osiągnąć a wymyślimy coś w tych pieniądzach :)

a.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
@silent-scream.pl Nie wiem, na ile jazz bass z humbem i 'preclowym' pickupem jest jazz bassem. ;) Poza tym ten Warwick miał "jazzbasowe" pickupy.  Pierwsza kwestia jest taka, że w ogóle mi się nie śpieszy i w tej chwili nawet wolałbym nie wydawać aż tyle kasy.
A do czego ma być? Do domowego plumkania i rozpoczęcia praktycznie "od zera" przygody z basem, chociaż z czasem może i udałoby mi się z pograć z ludźmi, a nie tylko z YT. :P Klimaty od jakichś fajnie bujających funkowych rytmów przez bluesa po progressive i metacore. ;) Także może i "piątka" wchodzi w grę, bardziej przyszłościowo. ;)
Tak naprawdę mam z basami bardzo małe doświadczenie, także chętnie poczytam dobre rady i propozycje. ;) W każdym razie po kilku tournee po allegro ciężko cokolwiek interesującego trafić, same dziwadła. ;)

Wynalazłem takie Warwicka w Reichu. ;) http://www.ebay.de/itm/Warwick-Corvette-Std-4-Bubinga-aktiv-Wenige-Hals-/221697168747?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item339e2e556b Ciekawe do ilu dojdzie. :)

Offline RPA

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Jake jest typowym preclem - preclowe body, preclowy pickup + humb MM gratis. Gra to fajnie, ja porównywałem tylko wersję pięciostrunową z moim Sandbergiem VM-5 i jednak trochę mu brakowało, ale mało któremu wiosłu nie brakuje do niego. Mam w Sandbergu za to identyczną elektrownię bez preampu i jest bardzo solidna. Precel to jakby próba wtłoczenia stacked coils w standardy XXI wieku. Próba udana, pickup ze swoistym punchem i niemulący ale u mnie odwrócony, tj cewka od basów bliżej mostka, to pewnie trochę zmienia. MM jest morderczo klasyczny, trochę inaczej to gada od Stingraya, ale z pewnością nie gorzej i nie jakoś szczególnie nowocześnie.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Mój bassman zakupił ze dwa lata temu Toby deluxe IV. Zapodał elektrownie Delano i po regulacji jest gruz i ściana dźwięku.

http://www.thomann.de/pl/epiphone_toby_deluxe_v_bass_vs.htm

Bardzo fajny basik za psie pięniądze.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
38 Odpowiedzi
12602 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2009, 19:34:44
wysłana przez Rumak
4 Odpowiedzi
2066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2009, 00:22:47
wysłana przez stasiekmylyludzie
44 Odpowiedzi
14697 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2012, 20:32:07
wysłana przez harry_manback
10 Odpowiedzi
4071 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2013, 00:12:24
wysłana przez blackdahlia