Autor Wątek: Marshall MG100HDFX vs. IBANEZ TBX 150H tone blaster  (Przeczytany 12165 razy)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Ok Panowie - po strasznej tułaczce i milionach pomysłów doszedłem do jednego - kupię budżetowy set head+paka. Po długich poszukiwaniach, przeczytaniu tysiąca postów, doszedłem do dwóch secików, które jak rozumiem, są chyba najbardziej przystępne w okolicach cenowych 2k  

head
Marshall MG100HDFX
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/glowy-gitarowe/marshall-mg100hdfx

paka
Marshall MG412B
http://www.rnr.pl/p1949.963_marshall_mg412b_kolumna_gitarowa.html

bądź

head
Ibanez TBX 150H Tone Blaster
http://www.riff.net.pl/?p=15615&o=wzmacniacze_ibanez_tbx_150_h_tone_blaster

paka
Ibanez IS 412 CA
http://www.riff.net.pl/?p=15616

Proszę Was o jak najszybszą pomoc - każda opinia i rada bardzo się przyda. Pieniążki już są i jak tylko dostanę konkretne info, pójdę ograć i zakupić.
Z góry dziekuję i sorry, za zamieszanie, jakie ostatnio robię :P
« Ostatnia zmiana: 29 Cze, 2009, 13:36:47 wysłana przez maarioo »

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
drugi gitarmen w kapeli ma combo Ibaneza TBX150R, którego podpina obecnie pod Marshalla 1960B. Mnie osobiście brzmienie tego wzmaka jakoś nie powaliło, ale jest w porządku, na tej kolumnie ciutkę muli i kiepsko siedzi w miksie, jest dość nieczytelny. jeśli ta paka Ibaneza jest na tych samych głośnikach co combo (a chyba tak) to zdecydowanie odradzam. zanim gitarmen kupił sobie kolumnę to jechał standardowo na kombie i mogę co nieco powiedzieć - głośniki siarzą, mulą, dźwięk jest rozlazły i ogólnie zdupy, w porównaniu do Marshalla to ziemia i niebo.

jeszcze przypomnij, czy chcesz pod to podpinać jedynie poda i korzystać z samej końcówki, czy zależy Ci też na dobrym brzmieniu?
« Ostatnia zmiana: 29 Cze, 2009, 15:49:14 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
lepiej poszukaj i kup randalla rh100g2 naprawde dobry sprzęt to jest

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Co do paczek ibaneza, ja kupiłem okazyjnie jedną 412 i daje radę. Ale na Twoim miejscu szukałbym raczej używek na alegro.

Jak bardzo chcesz to możesz przyjechać do krakowa i ograć :headbang:

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Tylko nie Marszal... Gusta są różne, ale grałem na tym gównie przez 6 miesięcy i nie mogłem się nadziwić, że na przesterze to tak chjooyovo gra... Cleany są ok, mogą się podobać, chociaż rewelacyjne też nie są. Lepiej już brzmi przester z kostki berhingera, naprawdę :)
power to a being never dies

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Miałem okazję grać w próbni gdzie dokładnie te dwa wzmaki stały obok siebie. Ibanez wygrywa, aczkolwiek pyrrusowe to zwycięstwo, bo trzeba go dopalać kostką w rodzaju TS-9 żeby nie mulił.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
dokładnie Wybielacz - chodzi mi tylko o korzystanie z końcówki mocy. to co jest we wzmaku średnio mnie interesuje ( no, może poza cleanem ). także pytanie bardziej z natury - co lepiej zagada z PODem.
jak narazie widzę, że walka dość wyrównana ;)

możecie też, całkiem osobno polecać jakieś inne paczki 4x12 do 1500 zł. koniecznie ze sklepu, bo pakę chciałbym brać w raty. z góry jeszcze raz dzięki i buziaczki Robaczki :-* heheh

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Co do heada to jak to już ktoś wspomniał, szukaj randalla rh100 lub rh150. Moim zdaniem, jeśli chodzi o tranzyściaki, to rozpier* konkurencję.
khm...jajo

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
to jeśli potrzebujesz końcówki może po prostu kup samą końcówkę?... :D myślę, że taniej wyjdzie. a co do końcówki z tego TBXa, nie mam poda ani niczego w ten deseń, więc nie wiem jak się sprawdza. na pewno jest fhui głośna, bo 150w to całkiem konkret.

do 1500zl polecałbym właśnie tego Marshalla 1960B, z tym, że już zdecydowanie używka
do widzenia.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Co do heada to jak to już ktoś wspomniał, szukaj randalla rh100 lub rh150. Moim zdaniem, jeśli chodzi o tranzyściaki, to rozpier* konkurencję.

+1

Kiedyś w sali stał ten head Marshalla i RH100g2 Randalla. Paczka na jakiej grałem na Marshallu to ta dedykowana, natomiast Randalla miałem okazje używać na czymś tam Hughes&Kettner (obie 4x12).
W porównaniu wzmaków to do Marshall nie miał startu do Randalla.
Później, jak się dorobiłem PODa to używałem tych zestawów jako końcówek. Może nie umiałem sobie odpowiednio ustawić PODa, ale też przy Randallu wypadał średnio.

Mówiąc krótko, bierz Randalla, na tyle dobrze to brzmi, że całkiem możliwe, że odstawisz dla niego PODa :)

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
drugi gitarnik ode mnie ma właśnie (chyba już od 2-3 lat) zestaw randall rh100g2 + POD X3 live (a wcześniej boss gt8) i jakaś tandetna kolumna 4x12 i naprawdę gra to pięknie
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2009, 14:20:40 wysłana przez shitol »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
drógi gitarnik ode mnie ma właśnie (chyba już od 2-3 lat) zestaw randall rh100g2 + POD X3 live (a wcześniej boss gt8) i jakaś tandetna kolumna 4x12 i naprawdę gra to pięknie

sorki...nie mogłem...
facebook.com/Musza.MorningWood


Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
nie znacie się
:D


normalnie jestem z siebie dumny (a naprawdę  :-[)

To nawet ja odpuściłem :o
Chyba się zakochałem ponownie :P
we mnie??? :*  ::)
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2009, 14:21:02 wysłana przez shitol »

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Ja również polece randalla rh. Z tanich headów do metalu to zdecydowanie najlepsza opacja. Jeśli chodzi o tanią dobrą pake 4x12 ze sklejki to randall na seventy80, ale tylko i wyłącznie prosty. Sam kiedys to miałem i sprzedałem kolesiowi, ktory gra w tej samej salce. Naprawdę przyzwoity sprzet...   
Leweoczkomisiarysia

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
a ja słyszałem juz kilka razy rh100 i kupa totalna, strasznie zamulone brzmienie nie przebijające sie przez nic, bez wyrazu, a te ich paki na seventy80 nie robią roboty pod względem przenoszenia basu nie dość ze go brakuje to jeszcze jakis taki pusty sie wydaje.
 W tym przedziale cenowym wolę marshalla MG kilka razy grałem na tych pakach i nie było źle ale nie było tez super jednak za ta cene bardzo ok.
 Nowe tone blastery ibaneza to straszna kupa ale starsze tb100H bardzo ładnie gadały miałem okazje grac na tym i mam miłe wspomnienia miały pierdolniecie że hej
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ziomas, ile jest gitar w Twojej kapeli i jaki sprzet ma ewentualny drugi gitarnik?
Łe tej.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Ja tam nie wiem, ale nikomu bym nigdy w zyciu nie polecil Randalla RH. Ten wzmak w moim mniemaniu jest tak totalnie chujowy, ze ja pierdziele. Zero przebicia jak nalezy, suchy, nieprzyjemny i klin do dupy. No ale to tylko moje zdanie :)
No pain No gain !

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Ok, ok. Sęk w tym, że kolega ma mało kasy na zakup  :-\
Leweoczkomisiarysia

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
21329 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2008, 23:08:05
wysłana przez el-biczel
4 Odpowiedzi
2824 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2007, 01:38:16
wysłana przez BartekL
307 Odpowiedzi
85554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2010, 08:36:41
wysłana przez oz
22 Odpowiedzi
12414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2011, 21:53:36
wysłana przez Donnie
10 Odpowiedzi
4349 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2012, 22:59:27
wysłana przez BetoNova