Autor Wątek: Line 6 TONE PORT GX  (Przeczytany 21328 razy)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Line 6 TONE PORT GX
« 27 Sie, 2007, 22:53:01 »
Kupiłem sobie to ustrojstwo w sobotę. W sklepie R'n'R w Warszawie, zapłaciłem aż 275zł i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. W gruncie rzeczy można się tylko zastanawiać czemu tak tanio??



Start:
Dostajemy ładne kolorowe pudełko z pełna specyfikacja urządzenia. Otwieramy i wyciągamy dobrze zabezpieczone to malutkie coś, co można zobaczyć na zdjęciu powyżej. Ponadto w środku jest kabel USB, karty gwarancyjne, warunki gwarancji, płyta CD z oprogramowaniem - GearBOX w wersji 3.2(co ciekawe ta wersja jeszcze nie jest dostepna na stronie L6, a w poprzedniej 3.1 TP GX nie ma w liscie sprzetu) a w załączonym L6 Monkey 1.18 jeszcze nie ma TP GX w liscie, co prawda updateów softu na pewno jeszcze nie bedzie(w koncu to nowosc), ale ciekawe co bym miał zrobić jakbym chciał zainstalować Model Packa... Należy też pamiętać, że do wersji GX nie jest dodawany, ten beznadziejny, darmowy program do nagrywania, który dodają do "wyższych" TP.

Brzmienie:
nie bede sie rozpisywał, jakie symulacje sa dostepne, bo to kazdy moze sobie sprawdzić w specyfikacji. Ważne, że po dokupieniu Brzmienie jak na warunki domowe jest poprostu idealne, nie można chcieć więcej, nie zależnie od tego czy podpinasz się pod słuchawki/wieżę/głośniki komputerowe. Do tego brzmienie do nagrywania jest co najmniej dobre(w koncu modelowanie z PODa XT). Link do próbki poniżej(miło będzie otrzymać jakies komentarze, co do całości, nie tylko brzmienia). Brzmienie ktore tam jest ukreciłem dosyc szybko ~45 minut, a pozniej bawiłem sie w nagrywanie.
Zasadniczo to dziwie się ludziom, którzy mają komputer, a kupują jakies 15watowe pierdziawki do domu. Nigdy bym tego nie zrobił, TP żondzi ;-)

Podsumowując:
Uważam, że TP jest świetnym urządzeniem świetnym do cichego ćwiczenia w domu oraz do nagrywania sobie pomysłów/szkiców utworów. Polecam każdemu, bo za 275zl dostaje się symulacje jakościowo wyjęte z PODa XT. Warto dodać, że wymagania systemowe są mocno przesadzone. U mnie chodzi bez problemów na kompie PII 450MHz(co prawda 2 procesory i dobra płyta główna), 512MB Ramu, USB1.1.

W następnym odcinku moich wypocin dlaczego sprzedałem ENGLa oraz dlaczego wampiry są dobre ;-) HAI!

http://download.yousendit.com/6AB97CE70272B4C2

PS sciagajcie probke i mowcie ogolnie co myslicie, o perkusji, miksie, brzmieniu gitar, kompozycji. Za wszelkie komentarze dziekuje. :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #1 28 Sie, 2007, 00:59:47 »
Poprawilem Ci fotki, bo nie hulały...

Przesluchałem probke, gitarka brzmi miodnie, czyli pozytywnie wydana kasa :!:

Gratuluje udanego zakupu, sam utwór troche ciezki, ale brzmienie zawodowe

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #2 28 Sie, 2007, 16:40:29 »
Kompozycja zaiste ciezka, tylko myslalem, ze nieco inaczej ciezka bedzie:), ale beret ryje.

Co to za gary? Werbel jakis taki se i ten krasz pod koniec z prawej brzmi troche jak, za przeproszeniem, Polmuz ;). Poziomy glosnosci sa okej.

Co do gitary, czysta barwa, ta "plumkajaca" ciekawa. Przester mnie cos nie kreci, jakos nie moje upodobania, chyba za duzo drive'u i za ciemny, choc niby sie sprawdza w tej kompozycji takie brzmienie.

Tak poza tym to gratuluje udanego zakupu.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #3 28 Sie, 2007, 17:18:55 »
gary sa z DKFH2, werbel taki srednio brzmi, bo mi na ambience troche za duzo kompresji sie rzuciło niestety. A ten crash na koniec to: 22" Istanbul Crash Ride (Morgen Agren ride).

a no ogolnie to drive'u jest troche za duzo, ale zupełnie nie wiedziałem czego sie spodziewać po tym TP i tak z fabrycznie ustawionego gainu na 8, zjechałem ponieżej 4... a co do ciemnosci brzmienia to zawsze takie ustawiam, bo nie nawidze jak mi gitara siara po uszach daje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #4 28 Sie, 2007, 18:22:53 »
To juz wiem dlaczego Tobie nie podobało sie moje brzmienie jak kiedyś dalem tu kawalek :) Bo mi Twoje tez zupełnie nie podeszlo, choć kolo 3 min zaczyna fajniej być, tylko ze tam juz inne brzmienie :) Kompozycyjnie fajnie, smutnym czlowiekiem musisz byc ;)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #5 28 Sie, 2007, 19:09:04 »
Ryje oj ryje bardzo. Na początku trochę nieciekawie ale im dalej tym lepiej :) Brzmienia zacne bardzo. Gratuluję :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #6 28 Sie, 2007, 19:26:40 »
A co to za symulacja? L6 Insejn?

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #7 28 Sie, 2007, 19:34:35 »
jeden kanał SLO-100 a drugi 2001 Dual Treadplate, tylko nie pamietam ktory gdzie.
a co do gainu, to rzeczywiscie mocno przesadziłem(było ustawione na 4,5) bo jak teraz cos tak sprobowałem nagrać to na 1,5 starcza... kurna i po co az do 10 jest skala??

a na poczatku to rzeczywiscie z perspektywy całego kawałka jest mniej ciekawie, ale od tego wszystko sie zaczeło, po za tym moze byc takie cienkie wrazenie, bo troche zle perkusje tam zaprogramowałem.
dzieki za komentarze :)

wrzuciłem na pigmeja, ciekawe czy mnie opierdolą, po co mi 7 struna :D

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #8 28 Sie, 2007, 21:22:32 »
Bardzo fajnie się tego słucha. Brakuje mi tylko trochę hi-end'u...

edit: nie masz żadnych problemów z latencją?

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #9 28 Sie, 2007, 22:31:25 »
wlasnie o dziwo nie mam, nawet jak dogrywam powiedzmy 5 sciezke i jednoczesnie odtwarzam poprzednie 4 ;)
jako, ze moj komp nie spełniał wymagan systemowych, to nie kupowałem w ciemno, tylko wczesniej pozyczyłem od kumpla UX2 i smigał bez problemów.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #10 29 Sie, 2007, 17:57:03 »
a taki nowy riff mi przyszedl do glowy, nagrałem i teraz tak
1 kanał to na czysto TP a 2 to VEmpire line out ->TP(wylaczona symualcja wzmacniacza, tylko symulacja paczki). co prawda nie kreciłem w vempirze, bo za bardzo nie miałem jak, glownie slyszałem go z paczki, nagrywałem troche na slepo. brzmienie jednak normanie przez paczke znacznie lepsze moim zdaniem, ciekawe jakby sie jakims mikrofonem przyzwoiym nagrał.
http://download.yousendit.com/E9C009D540860439

Offline bishu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #11 30 Sie, 2007, 10:34:33 »
A tu odpowiedź Behringera na najmniejszego Tone Porta:
http://www.behringer.com/UCG102//index.cfm?lang=eng
Na Music Townie Line 6 Tone Port GX kosztuje 69 ojro, natomiast Behringer UCG 102 49 ojro. Z tym, że ten Behringer, jak można doczytać, korzysta z symulacji wzmacniaczy zdaje się z Guitar Riga NI, ale tylko trzech i w wersji demo.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #12 30 Sie, 2007, 15:11:08 »
^ Z tego co tam pisze w linku, to cała symulacja realizowana jest drogą programową... :? Do tego dodali Kristala i Audacity, które są darmowym softem :? Niezły shit... :roll:

edit: tym sposobem można sprzedawać przejściówkę duży jack->mały jack, jakiegoś darmowego hosta vst i darmowy guitarsuite simulanaloga... :)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #13 30 Sie, 2007, 15:24:52 »
A probowales nagrywac sie z odpowiedziami impulsowymi paczek?

Offline bishu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #14 30 Sie, 2007, 16:11:55 »
Cytat: "lord_awesomeguy"

tym sposobem można sprzedawać przejściówkę duży jack->mały jack, jakiegoś darmowego hosta vst i darmowy guitarsuite simulanaloga... :)


A spece z Behringera poszli dalej i sprzedają przejściówke duży jack->USB i to nawet z wejściem na słuchawki za jedyne 49 ojro. I możesz dostać FOR FREE symulacje jednego comba gitarowego i to takiego jakiego se wybierzesz i to prosto ze stajni Native Instruments. I to dalej za jedyne 49 ojro (chociaz sugerowana na  stronie Behringera cena na Niemcy to 58 ojro)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #15 30 Sie, 2007, 17:13:33 »
Cytat: "pan mikos"
A probowales nagrywac sie z odpowiedziami impulsowymi paczek?


niestety nie... bo nie bardzo czaje o co chodzi. Pamietam ze cos było pisane tutaj na ten temat, ale nie bardzo to zakumałem. Poczytam jeszcze troche i sprobuje cos nagrac dzisiaj wieczorem

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #16 30 Sie, 2007, 17:29:33 »
^ Zamiast symulacji paczki i mikrofonu z urządzenia L6 używasz wtyczki FIR (np. keFIR z http://habib.webhost.pl) w hoście VST. Dane wtyczki zazwyczaj zapisane są w formie pliku wave. :)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #17 30 Sie, 2007, 18:34:23 »
http://download.yousendit.com/A199BC3C6160F366

nagrałem. na poczatku Tone Port klasycznie, pozniej Vempire z odpowiedziami impulsowymi. jednak te IR moze i fajnie brzmia, ale jak do robienia szkicow to nie dla mnie, bo za duzo procesora zżera. Nie moge tak naprawde nawet sprawdzić jak dany IR brzmi, bez eksportowania sciezki :/

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #18 30 Sie, 2007, 21:18:26 »
Zdecydowanie bardziej podoba mi się z IR :) Hmmm... ja nie mam dużych problemów z latencją używając keFIR'a. Ostatnio kładłem 6 scieżek z IR bez większych problemów...

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #19 30 Sie, 2007, 21:58:44 »
eFIR mi nie chodzi, jakis bibliotek systemowych mu brakuje(ale to pewnie dla tego, ze mam WIN 2000, a on wymaga XP). Uzywam SIRa i jakiegos tam Voxengo. ten voxengo lepiej sie sprawdza, i musze powiedziec, ze zaczynaja mi sie te odpowiedzi podobac :) z tym ze za duzo plikow nasciagałem i nawet nie mam tego jak przesluchac, niestety nadal komp słabo chodzi...

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #20 30 Sie, 2007, 22:12:54 »
Hmmm... teraz mi się przypomniało że kefir chyba skompilowany jest z wykorzystaniem instrukcji SSE. SIR nie wiedzieć czemu strasznie obciąża procesor. Voxengo Boogex natomiast działał bez zarzutu. Na forum Andyego Sneapa na ultimatemetal.com temat IR był kilka razy poruszany... Z tego co pamiętam działa tam serwer FTP, na którym być może znajdują się jeszcze jakieś ciekawe rzeczy :)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #21 02 Wrz, 2007, 15:15:07 »
Fajną rzeczą jest to, że dzięki tym IR można pokombinować troszeczkę z użyciem wielu "mikrofonów"... Nagrałem dziś na szybko próbkę(nierytmicznie z deka) w której użyłem 2 IR na giatrkę  :twisted:

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #22 02 Wrz, 2007, 15:23:11 »
heheh niezłe brzmienie :twisted: , aż mosznę trzeba trzymać by nie odpadła :P .

BTW. czy nikt nie może nagrać np. próbki pod rocka?bluesa?lub coś w stylu zeppelinów :)
khm...jajo

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #23 02 Wrz, 2007, 22:08:48 »
lord_awesomeguy, przeslicznie pojechales... szkoda, ze tak krótko...

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Line 6 TONE PORT GX
« Odpowiedź #24 03 Wrz, 2007, 16:43:18 »
niezle to nagranie  :evil:  :evil:

a zrobiłes tak, ze na jednej sciezce najpierw zalozyłes jednego a potem 2 IRa, po sobie??

bo ja to robie tak, ze zawsze nagrywam dubla i na kazdy track zalaczam innego.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2008, 21:37:28
wysłana przez lokibalboa
22 Odpowiedzi
27265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2009, 02:41:44
wysłana przez BartekL
3 Odpowiedzi
3097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2010, 04:27:13
wysłana przez Grzgrz
3 Odpowiedzi
2425 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2011, 20:18:43
wysłana przez bandit112
16 Odpowiedzi
5373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2012, 19:38:04
wysłana przez Patyk