Autor Wątek: Perkusja w midi,jak to zrobić?  (Przeczytany 17285 razy)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Perkusja w midi,jak to zrobić?
« 06 Maj, 2009, 12:21:17 »
no więc,wiem,że wątek sie głupio nazywa i pewnie kazdy to wie,ale ja potrzebuje rady jak krowie na pastwisku.
no więc zrobiłem perkusje w gp5 wyeksportowałem do midi i otworzyłem plik w reaperze.
ściezka jest ale jej nie słychać. No więc co trzeba zrobić żeby ją było słychać?
domyślam sie ,że trzeba jakiś wtyczek vstii.
pzdr
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
http://forum.sevenstring.pl/ogolnie/drum-tracking/20/

W tym wątku masz sensownie opisane jak to zrobić w cubasie. W reaperze sytuacja będzie analogiczna. Po imporcie pliku midi z perką nakładasz na ścieżkę jakiś program od perkusji< addictive drums, ezdrummer, superior etc). FX--> Add na kanale.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
aha,a bez tego się nie da?
może jakoś inaczej wyeksportować ścieżke z gp?5 bo tam mam rse.
a może audacity?
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Możesz wyeksportować z GP5 perkusję do .wav ale w porównaniu do wtyczek VST (nawet tych darmowych) to kupa.

A w edytorze tworzysz ścieżkę, do tego przeciągasz plik midi z perkusją, na ścieżkę narzucasz wtyczkę, ustawiasz sobie ustawienia (od tego są, żeby je ustawiać) i działo.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
ok,dziekuje:)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Spoko, jak byś miał jakieś pytania to śmiało. Podałbym Ci jakiś tutorial gdybym znał, ale niestety nic takiego nie pamiętam oprócz filmiku instruktażowego/demka EZdrummera, ale to tak po łebkach zrobili - bardziej prezentacja co wtyczka potrafi niż co zrobić żeby to miało ręce i nogi.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Podczepię się pod temat, chociaż pytanie z dupy - lepszy jest ez drummer czy addictive drums? ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Moim zdaniem lepszy jest addictive drums. Brzmi naturalniej i ma IMO o wiele lepsze werble. W moim przypadku długo majstrowałem przy stopie zanim wyszło mi mniej więcej to co chciałem. Do tego w Addictive Drums masz pełną kontrolę nad każdym elementem w zestawie (jak w Superiorze), dzięki czemu łatwiej panujesz nad miksem samej perkusji. Brzmi jak pisałem zawodowo, nie słychać takiego plastiku jak w EzDrummerze, naprzwdę świetny soft od popa do śmierć metala daje rade :)
power to a being never dies

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A ja siedzę w Claustrophobicu w EZ i nie marudzę. Na pewno warto spróbować obu.

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Ja mam pytanie czy ktoś wie jak ułożyć dobre, mieszane przejscia na tomach razem z podwójną stopą tzw "młyny" ? (ja to tak nazywam) czy ktoś miałby do przesłania jakieś krótkie przykłady MIDI żeby odpalić sobie, posłuchać jak to brzmi i przy okazji zobaczyć jak wygląda układ wyklepanych kwadracików.

2: jakie "GRID" (chyba tak sie to zwie) sobie ustawiacie do klepania tych kwadratów? przykłady: 1, 16, 32, 64 etc ?  co to zanczy np 32 triple? przydałby się jakiś dobry tutorial bo samo to jak zapiąć ez drummer w cubase jest w miare proste, tylko problem pojawia się w samym kombinowaniu z rytmem.

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
No ale przecież to o czym piszesz Kobakk zależy od kontekstu, czyli całego kawałka. Najlepiej na początku odpal guitar pro i tam kombinuj/układaj perkę - przeanalizuj gotowy tab. Dla mnie dużo prościej było zaczynać właśnie od gp. Eksportuj midi z samą perką. Otwórz to midi w jakimś drum editorze/pianorolu - popatrz jak są ułożone te kwadraciki i kombinuj. Ja innego sposobu na nauczenie się "ukladania" perkusji nie widzę.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Az - wg mnie zdecydowanie Addictive Drums, z całym szacunkiem do EzDrummera/Drumkit From Hell.
AD jest znacznie żywszy, posiada więcej sampli, a narzędzia do edycji są bardzo proste - już w samym instrumencie ustawisz świetnie brzmiące gary. Na dodatek - chociażby korzystając z gotowych presetów - ze zwykłych garów możesz zrobić całkiem analogowe ( znaczy się, możesz taki np. bicik do electro zrobić :P ).
DFH kusi bardzo ilością wszystkiego w zestawie, w AD jest niestety tylko podstawowy zestaw - hh, ride, cowbell, dwa crushe i czajna/splash, bodajze trzy tomy i werbel i stopa of kors, jednak jak już napisał 7th - już na pierwszy rzut ucha nie ma tego plastiku co w EZ/DFH.


Chociaż mogę i bredzić, bo w sumie to używałem EZ/DFH przez naprawdę sporo czasu i napewno przesłuchałem się już naokrągło tych samych sampli. Poza tym, zestaw ten jest na ten moment chyba najbardziej rozpowszechnionym instrumentem do garów, przynajmniej w naszym rockowo-metalowym światku, przez co słychać go prawie że wszędzie. Dziś np. wpadając przypadkiem na to ( ) video, prawie się pożygałem heheh :P ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2009, 22:16:51 wysłana przez maarioo »

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
sie syf w temacie robi,nie offtopować!
no więc ściągnąłem ez drummera,jak go kurna zainstalować,żeby to działało.coś tam instaluje,ale żadnego startera niema.patrzyłem w reaprze w fx vsti brak ez drummera.
jak to po koleji zrobić od ściagnięcia na dysk aż do uruchmienia w reaperze.
dziekuje
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Jak odpalisz Reapera, to trzeba mu czasem odświeżyć katalog VSTi, ewentualnie dodać nową ścieżkę do miejsca, w którym jest EzDrummer zainstalowany. Opcje > VST wybierasz najpierw RESCAN DIRECTORY a jak nie pomoże to ADD DIRECTORY.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Jak odpalisz Reapera, to trzeba mu czasem odświeżyć katalog VSTi, ewentualnie dodać nową ścieżkę do miejsca, w którym jest EzDrummer zainstalowany. Opcje > VST wybierasz najpierw RESCAN DIRECTORY a jak nie pomoże to ADD DIRECTORY.

Dokładnie, z resztą to było juz na forum parę razy. Jak to nie pomoże to poszukaj pliku EZplayer.dll, (najlepiej to sprawdź gdzie w ogóle zainstalowałeś EZDrummera bo może być tak, że nie zainstalowałeś go tam gdzie trzeba) i przekopiuj go po prostu do folderu z wtyczkami VSTi reapera wtedy będzie działać.
power to a being never dies

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Najlepiej pracować na MAC OS i nie przejmować się takimi rzeczami :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5119 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2011, 10:29:47
wysłana przez dan777
34 Odpowiedzi
10191 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2012, 11:42:23
wysłana przez Muchatek
2 Odpowiedzi
4105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2012, 16:09:45
wysłana przez lopatron
9 Odpowiedzi
5928 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2013, 20:18:06
wysłana przez sinquestsound
7 Odpowiedzi
5047 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2013, 14:14:22
wysłana przez Lechu_