Autor Wątek: Pierwszy sprzęt, czyli jakich producentów się wystrzegać, a co warto mieć  (Przeczytany 14581 razy)

Offline aaken

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Witam,

Codzienna nuda po pracy oraz nadmiar funduszy sprawiły że postanowiłem rozwinąć się w sposób bardziej "kulturalny" niż ćpanie picie i panienki ;d, long long time ago marzyłem o grze na gitarze, ale że mam "słomiany zapał" to nigdy do tego nie doszło, teraz w końcu postanowiłem zrealizować to marzenie i rozglądając się za gitarą trafiłem na to forum. Nie mam zielonego pojęcia o sprzęcie dlatego zaskoczyło mnie istnienie oraz popularność 7 strunowych gitar, brzmienie jakie mnie interesuje, a które było by miło usłyszeć podczas ćwiczeń to coś na kształt deftones, korn, manson , chociaż nie powiem, czasami miło by było zagrać coś na kształt red hotów czy hendrixa. Pierwsze pytanie brzmiało by natomiast, dlaczego by nie 7 strun, chce wydac około 3000 ( raczej  mniej niż więcej) i interesuje mnie raczej sprzęt używany. Można powiedzieć że najbardziej satysfakcjonuje mnie granica 2500, sprzedawca w R'n'R zaproponował mi nowego Gibsona SG special faded WB, posłuchałem i...no czegoś mi brakowało :p przymierzałem się też do Fendera Jaguara ściąganego z Ebay usa ale poczytałem troche na forach i podobno nie jest to najbardziej udana gitara, przynajmniej nie dopóki nie ma się zamiaru zainwestować w drobne przerubki po których podobno jest rewelka .

Jakich niekoniecznie "popularnych" a jednak dobro markowych producentów byście polecali , z tych popularnych to miałem na myśli fender, gibson , ibanez. Nie zależy mi mocno na napisie na sprzęcie ale nie usmiecha mi się kupowanie corta którego w razie czego sprzedałbym potem za grosze:). Aha , pomimo tego że to moja pierwsza gitara to jednak odrzucam z góry akustyki i klasyki, poprostu ich dzwiek tak do konca do mnie nie trafia. Sprzęt czysto do domowego użytku, do tego jakiś mały piecyk i słuchawki (denon ah-d 2000 o ile to w ogole potrzebne ;p )

Pozdrawiam, A.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Jaguar i deftones/korn? Dżiz...
Mamy rozumieć, że 3k przeznaczasz na zestaw gitara+nagłośnienie+ew. dodatkowe wyposażenie, tak?

Offline aaken

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
xP mowilem ze sie nie znam ;], dokladnie 3k na gitare wzmak no i ew. dodatkowe bajery. wzmak potrzebny mi naprawde "niemocny" bo tak jak mowilem wszystko pojdzie po sluchawkach

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
jak słuchawki to można kupić multiefekt i się do niego podłączyć. Jeśli chcesz pograć razem z kapelą, to jakiś program symulujący piece na kompa się przyda. Tak ja uważam w każdym razie ;)

a co do gitarek - ja się do końca nie znam, poczekajmy na opinie ziomali którzy grali, widzieli i słyszeli. :)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
kup używanego Ibaneza któregoś z tych: 7321,1527,7620,7420,apex,k-7...
już za 2300 da sie cos kupić z tego.
a na piec"line 6  spider,używany,dobry piec,gdyż daje szerokie możliowści
zresztą ile gitarzystów tyle opini.
pzdr
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline aaken

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
dzieki :) znajomy z pracy ktory gra w kapeli ( i od niego bede bral lekcje gry ;d ) powiedzial ze jak chcę to popyta o jakis wzmak uzywke kolo 100 ; ] ale z tym multiefektem tez moze byc niezla mysl, ciekawe tylko jak to zadziala, zreszta najwazniejsza jest gitara, reszte to sie kupi/sprzeda/wymieni albo schowa do szafy ;d boje sie tylko kosztu tej gitary xP podobno dobrze jest wziac uzywke z ebay bo mozna wychaczyc cos naprawde fajnego za dobra cene (poczatkowo nastawialem sie na cos w ogole sklepowego ale odradzono mi corta ktorego sprzedawcy zachwalali ;x)

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
niebawem o ile user loki nie zamuli, przeprowadzimy test vox da5 vs. jego roland micro cube (wlasnie takie male fajne 0,5-5W wzmaki do domu z efektami itp.)
test pojawi sie na forum mam nadzieje niebawem
moze Cie zainteresuje

a jesli chodzi o gitare, to moim zdaniem jesli to tylko do wlasnego uzytku w domu i do nauki
to osobiscie bym wybral poprostu gitare ktora by mi sie podobala i tyle
ew. by ktos bardziej doswiadczony sprawdzil czy stroi
chyba nie ma co szalec co?
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Sądzę, że jeśli jesteś początkującym gitarzystą, który może zakończyć karierę w dość krótkim czasie nie warto kupować nie wiadomo czego. Chociaż te J&D i inne badziewia allegrowe można sobie odpuścić zdecydowanie :)
może zagadaj z zz_topem, powinien Ci wystrugać coś przyzwoitego za niewielkie pieniądze... ale tak tylko spekuluję ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
e tam, kupi dobre, "markowe" używane wiesło to je później sprzeda jak mu się odwidzi za podobną kwotę, a przynajmniej przyjemniej będzie się grało. Lutnika za to trudno sprzedać za podobne pieniądze ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi, 2009, 21:30:40 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
no fakt, nie mają znaczka znaczącego o jakości typu Ibanez czy Fender. :)
Ciekawe jak to z moją suką będzie - przekonam się za jakieś dwa miechy...  :choszatan:

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
no fakt, nie mają znaczka znaczącego o jakości typu Ibanez czy Fender. :)

nie mają znaczka za pomocą którego łatwo je póżniej sprzedać i to tyle w tej kwestii ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
tak, to też miałem na myśli - zostawiłem domysłowi, że znaczek jakości odbierany jest głównie przez ludzi, którzy nie grali i nie słyszeli :)
no ale, kombinujta jeszcze co by tu założycielowi wątku fajnego podsunąć ;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
3000 to styknie moim zdaniem i na gitarę, i na mały wzmacniacz / efekt. Na kabel i kostki Ci jeszcze zostanie ;).
Co do gitary nie będę doradzał bo sam nie mam 7ki więc się nie wymądrzam ;). Ale efekt policz 300zł, np taki:
http://allegro.pl/item605061302_rp200_digitech.html
(miałem- do grania w domu bardzo fajny sprzęt).
To na gitarę zostaje Ci 2200-2700zł.. Z taką kasą można coś sobie zamówić albo kupić fajną używkę :)

Offline aaken

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Dokładnie, chociaż nie mam zamiaru zrezygnować łatwo to wole coś "w miare markowego" co w razie najgorszego będe mógł sprzedać z niedużą stratą, wolę też wydać około 2600 niż 600 bo miło jest słuchać czegoś  pięknego, nawet jeżeli to tylko będzie moje brzdękanie, przy czym być może fakt ze wydalem wieksze pieniadze jeszcze bardziej mnie zmobilizuje ; ] wielkie dzieki wszystkim z gory za pomoc, jak juz bede wielkim gitarzystą to nie zapomne o was! ;pp

co myslicie o tym? http://www.allegro.pl/item604790375_fender_stratocaster_usa_david_gilmour_2000r.html   milo bylo by zagrac echoes ihh...;p

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716

Offline aaken

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
głównie myśle o 7 strunowej ale nie odrzucam tez 6tek, moze to przez moj brak doswiadczenia nie potrafie wskazac sobie glownej roznicy, ale raczej bym poszedl w 7mke, z racji tego ze i tak nie celuje w granie w kapeli w poprostu spedzanie milo wolnego czasu to fajnie by bylo miec cos o specyficznym brzmieniu :)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Men, na prawie każdej gitarze można zagrać Echoes, jak wiele innych kawałków. Nie będzie brzmiało identycznie, ale dźwięki będą te same :P Najlepiej weź coś, na co jest popyt u drugorękowców. Pograsz z powodzeniem a i sprzedasz z niewielką stratą (a może i z zyskiem :devil: ).

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
no fakt, nie mają znaczka znaczącego o jakości typu Ibanez czy Fender. :)
Ciekawe jak to z moją suką będzie - przekonam się za jakieś dwa miechy...  :choszatan:

1. Na tym etapie pana aakena niech kupi używaną, markową 6 (sorry ziomy, ale tak) i za parę miechów/rok zawsze moze zrobić podmiankę na 7. Do tej pory albo rzucisz granie, albo będziesz lepiej zorientowany w temacie i będziesz też wiedział, co Ci pasi. Ze względu na wygodę gry weź Ibka, a specjaliści od tej marki zaraz Tobie wkleją linki.

2. Aston - piekny avatar, napisz coś krótko, co konkretnie zamówiłeś. I nie każ mi czekać 2 albo 3 miechy aż sam zobaczę, bo to jeden z moich GASów ;)
Paczki z głów!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
apex,k-7...
już za 2300 da sie cos kupić z tego.

Błagam Cię, nie pierdol :/ lub chociaż nie doradzaj

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Głownym watkiem chyba jest jednak to czy siedem czy szesc strun, nie ukrywam, ze nie wiem co doradzic, jakby sytuacja byla taka- gram dwa lata na akustyku i chce siodemke, lub mam stara jolana i zastanawiam sie nad siodemka, wtedy moznaby bardzo powaznie o siodmej strunie myslec, a tak to prawie w ciemno decydujesz sie na siodemke, a sa ludzie ktorym siedem strun nie pasuje i koniec. Ale z drugiej strony czemu by nie zaryzykowac, a jesli chodzi o wybor instrumentu to w zaleznosci od sczescia w poszukiwaniach, ibanez apex2 (do nie wiecej niz 2,3) ibanez rg7621, rg 7421, lub wersje z ruchomym mostkiem kolejno rg 7620, rg 7420. Ponizej dwoch tysiecy to ibanez rg7321- poszukac uzywki w rozsadnej cenie lub flame exg7 ewentualnie schecter omen 7 (nowka kosztuje kolo 1 tys). A jak masz szczecie to znajdziesz schectera blackjacka. A wzmacniaczyk to najlepiej jakis nie za duzy pokroju roland cube vox  ad15.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Zamawiam PASa 8, korpus na kształt Icemana właśnie. Jak już będzie cokolwiek widać to dam znać na pewno.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Zamawiam PASa 8, korpus na kształt Icemana właśnie. Jak już będzie cokolwiek widać to dam znać na pewno.
Ojapierdolę, mniazga! Tylko jak już tak pięknego badyla robisz, to nie spierdol proszę na etapie projektu (o wykonanie się nie boję ;)), bo pojadę osobiście do Jeleniej i Cię uduszę/wydymam (kolejność dowolna)!
Paczki z głów!

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Kolejność raczej odgrywa znaczenie, trupa można wydymać tylko co to za kara dla niego będzie?;)
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Kolejność raczej odgrywa znaczenie, trupa można wydymać tylko co to za kara dla niego będzie?;)
No bo to przecież nie kara! :P
OK, back to main flow ;)
Paczki z głów!


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
14363 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2014, 11:01:14
wysłana przez Dale Cooper
5 Odpowiedzi
1120 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2012, 01:43:42
wysłana przez Piotrucci
7 Odpowiedzi
7739 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2012, 21:05:48
wysłana przez commelina
34 Odpowiedzi
21846 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2012, 06:27:21
wysłana przez Johnny
13 Odpowiedzi
5334 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2015, 12:10:05
wysłana przez nikodem977