Autor Wątek: [NPD] Ibanez Pentatone  (Przeczytany 468 razy)

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 345
  • gwiazda mangozjebów
[NPD] Ibanez Pentatone
« 29 Sty, 2024, 12:41:53 »
No siema, chwaliłem się już w 'co nas w życiu cieszy', więc po weekendzie ogrywania czas na jakieś bardziej obszerne wrażenia, co nie?

Wersja dla niecierpliwych: MetalZone z bramką szumów, zajebisty :D

Wersja dłuższa:


Postaram się być zwięzłym w słowach - górnymi pokrętłami level/treble/bass/gain ustawiamy bazowe brzmienie, które potem dopasowujemy sekcją EQ. Do tego mamy jeszcze pre-boost dla tych, którzy bardziej chirurgicznie ustawiają gain oraz post-boost dla tych co lubią np. dowalić wzmaka jeszcze bardziej np. na solówkę. Oba boosty jak i EQ są footswitchowalne - pre-boost i EQ wymagają zewnętrznego switcha.

Ci, którzy ogrywali choćby Mesy serii Mark czy kręcili MetalZonem pewnie wiedzą czego się spodziewać po tak rozwiniętej sekcji EQ. Bardzo łatwo jest sobie brzmienie spierdolić, jeśli sami nie wiemy czego szukamy. Natomiast jeśli szukamy szerokiej palety przesterów, od różnych lekkich overdrive'ów, przez tight dżyn-dżyn, po totalne gilotyny - myślę że PTPRE da radę to ukręcić, kwestia tylko tego czym to na końcu nagłaśniamy.

Do tego mamy jeszcze bramkę szumów. Wielu parametrów to ona nie ma - tylko jedno pokrętło, za to jest bardzo transparentna. Dla mnie wystarcza w zupełności. Jako ciekawostkę dodam że zarówno bramkę jak i sekcję EQ będzie można kupić w formie osobnych kostek.

Podsumowując: pewnie trochę kręci za mnie efekt wow, ale podobają mi się brzmienia, które do tej pory przez prawie tydzień ukręcałem. Żadnego ampsima nie odpalałem w tym czasie, więc niech to posłuży za słowo rekomendacji.

Spoiler

Bonus: parę pierwszych riffów w obsadzie bardzo szybkich miksów

gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: [NPD] Ibanez Pentatone
« Odpowiedź #1 30 Sty, 2024, 13:59:42 »
Fajny ten Ibanez, a szczerze mówiąc nie dawałem mu za bardzo szans. Ta śmierćmetalowa piła to najfajniejsze brzmienie jakie do tej pory słyszałem na Twoich klipach. Graty!
Spoiler

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 345
  • gwiazda mangozjebów
Odp: [NPD] Ibanez Pentatone
« Odpowiedź #2 30 Sty, 2024, 14:41:47 »
Fajny ten Ibanez, a szczerze mówiąc nie dawałem mu za bardzo szans.
Ibanez trochę ciężko kręci w swoich klipach promocyjnych XD
Z tego co widziałem/słyszałem to chyba tylko Gardiner i Forte mieli faktycznie fajne soundy, a taka Hazuki czy Pascal Vigne no to trochę kupowato ukręcili.

Ta śmierćmetalowa piła to najfajniejsze brzmienie jakie do tej pory słyszałem na Twoich klipach.

Dzięki, sam byłem zaskoczony i trochę nie wierzyłem w to co słyszę. Nie wiem ile zasług tutaj preampu a ile samych impulsów Hesu Demona, ale naprawdę jest co ugniatać.
« Ostatnia zmiana: 30 Sty, 2024, 14:46:59 wysłana przez Filun »
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: [NPD] Ibanez Pentatone
« Odpowiedź #3 31 Sty, 2024, 00:25:21 »
No nareszcie wraca era metalowych distorcji. Koniec z dziadolampoplexi zbuków na siłę boostowanych kolejnym klonem TSa. Powiew świeżości na analogowej scenie. Brzmi to zacnie!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
14258 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2014, 20:51:01
wysłana przez y
13 Odpowiedzi
7566 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 08:37:29
wysłana przez commelina