Autor Wątek: Szymonek jest moim włatcom!  (Przeczytany 159516 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Szymonek jest moim włatcom!
« 03 Kwi, 2009, 12:10:48 »
Ostatnio kupiłem gitarę, parę efektów, kabelki, porobiłem tatuaże, nagrywam materiał na płytę, szykuję II edycję przeglądu kapel. Czas więc na moment zostawić auto-lansy i merytoryczną tematykę za sobą i objawić Wam część moich przemyśleń innej natury.

Jak wspominałem ostatnio w shoutboxie – doszedłem do wniosku, że mój 4-miesięczny syn Szymonek jest moim włatcom!
Wniosek ten został poprzedzony wnikliwą, wieloletnią (0,333 roku) obserwacją i analizą.
Nie umie jeszcze mówić itd., ale buźką wyraża wszystkie swoje stany. Do tego tak długo się drze, aż zrobimy to, czego on chce. I my MUSIMY to robić. I on DOKŁADNIE wie co: Weź mnie na rączki! Tak, dobrze - ale nie siedź, tylko mnie noś! I nie w poziomie, tylko w pionie! Jestem głodny! Nudzę się! Mam mokro w galotach! – a  wszystko wyrażone jednym płaczem*
*ale zaawansowani tatusie rozpoznają już circa 4 rodzaje różnego ryku ;)

Do tego od pierwszych tygodni wydaje mi się, że Szymonek jest twardzielem. Świadczą o tym jego miny oraz pozy w jakich zalega. Opuszczone puce i wydęte usteczka, świdrujące spojrzenie, marszczące się czółko, a cały rozwalony jak Tatuś po krateczce kochanego browarka. Przy tym macha nam przed nosem zaciśniętą piąchą. Ze świstem jak w filmach karate klasy B (B nie bez kozery – ale o tym dalej). IMO wszystkie dobre filmy karate muszą być klasy B!

Dość tych odkryć w jednym akapicie. Jedziemy dalej.

Szymonek jest Włatcom! Jego świszczące piąchy potrafią być zabójcze. Trafiłem do okulisty z rozciętym samym środkiem oka, a Mały miał tylko 2 miesiące! Co za pokolenie – bić starych! Od tamtej pory mam pewność, że Szymonek posiada BUŁY MOCY (ang. bułas of death). Napieprza nimi wszystko i wszystkich dookoła – i siebie samego też. Nazywam go więc Karate Kid.

Którejś nocy rozważaliśmy z Żoneczką skąd mu się to wzięło. Podejrzewamy, że Szymonka mogły zainspirować wspomniane klasyki filmowe karate:
Wejście Buły
Wściekłe Buły Węża ;)
Mortal Buła

lub z ambitniejszych:
Dom latających Buł
Przyczajony Tygrys, ukryta Buła.

Możliwe. Jednak mogły nalożyć się też prenatalne wspomnienia pozycji takich jak:
Szklana Buła 4
Mechaniczna Buła
Zapach Buły
Zielona Buła
Obywatel Buła
Człowiek z Bułą
Buły we Mgle

albo wojennych:
Cienka Czerwona Buła
Das Buła
Szeregowiec Buła
Czas Buły

Kto wie, może i Maluszek inspirował się leciutkim vintage:
Miłość, Szmaragd i Buła
Poszukiwacze zaginionej Buły
Przeminęło z Bułą...

Celowo nie wymieniam komedii. Tak, bo Buły Mocy to nie są żarty!
Nastrój grozy i tak wiszącej nad nami BUŁY potegują jeszcze:
Milczenie Buł
Obcy kontra Buła
Kolekcjoner Buł...!

Osobiście podejrzewam też któryś z seriali, którymi faszerowała go mama.
Jest w nich tyle dramatów i napięć:
M – jak Buła
39 i pół Buł
Dr Buła
Skazany na Bułę
07 Zbułoś się
Czterej Pancerni i Buła

Wszystko to mógl wyssać z mlekiem matki. A jak się mówi jak ma coś od ojca? he he :D
Bo mogą to być trylogie:
Bułatrix
Termibułator

czy klasyki SF:
Gwiezdne Buły
Łowca Androbuł
Bliskie Buły Trzeciego Stopnia

i na koniec klasyka na maksa i trylogia w jednym:
Władca Buł (ten tytuł najlepiej oddaje naturę Synka).

                         *          *         *

Ale i tak, powiem Wam, wszystko inne, w porównaniu z byciem rodzicem to
BUŁA Z MASŁEM!

Wasz uniżony poddany Potężnego Włatcy
wuj B.................. ........ Batman ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2009, 12:19:11 wysłana przez wuj_Batman »
Paczki z głów!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #1 03 Kwi, 2009, 12:19:05 »
hmm, mysle ze odpowiedz na Twoje pytania to Buła Of Destiny albo seria Szybcy i Buły

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #2 03 Kwi, 2009, 12:20:42 »
hmm, mysle ze odpowiedz na Twoje pytania to Buła Of Destiny albo seria Szybcy i Buły

James - dokladnie tę serię podejrzewała moja Żona!
:D
Paczki z głów!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #3 03 Kwi, 2009, 12:25:42 »
widzisz, znam sie na dzieciach, jestem ojcem chrzestnym ( na marginesie "buła chrzestny')

mam jeszcze podejrzenie ze moze chodzic tez o Buły z Karaibów, wzglednie Buła Montana, High Buła Musical

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #4 03 Kwi, 2009, 12:28:14 »
Jak zacznie mówić to wyjdzie na jaw że to Buła Fiction

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #5 03 Kwi, 2009, 12:30:45 »
Buły Montany itp. dodam do kompletu, który sprezentuję małemu na 4 urodziny jako przestrogę ;)
A właściwy zestaw będzie zawierał coś dla dzieciaczków:
Król Buła
Królik Bułaks
Buła Lodowcowa
BUŁOLL.E
Paczki z głów!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #6 03 Kwi, 2009, 12:33:32 »
a pewnie przygodne zacznie z programem Telebułisie

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #7 03 Kwi, 2009, 12:51:55 »
Kurwa, się ciesz, że to chłopak i ma 0,333 roku a nie dziewczyna i ma 16 lat... ???

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #8 03 Kwi, 2009, 13:54:15 »
Ale sie uśmiałem, prawie tak jak u mnie, macha tymi łapkami jak nakręcony,
najlepsze, że jak go zawiniemy w pieluszkę żeby miał ręce przy tułowiu(jak mumia):)  i był trochę spokojniejszy, to nie minie 5 minut i rączki są uwolnione i machaja sobie znowu, no i podstawowy jego tekst to "e"
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #9 03 Kwi, 2009, 14:01:44 »
Szymo jeszcze oczywiście też nie mówi, ale coś jak "ni chuja" mu się wyrwało ;)
Paczki z głów!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #10 04 Kwi, 2009, 08:19:41 »
Od A do Z tak samo u mnie :D zwłaszcza z noszeniem. W oko też mi wyjebał. Leżymy sobie na łóżeczku, tato zjebany po pracy słodko drzemie, a synek macha szkitami. W końcu się przestał kontrolowaqć i zajebał mi w gałkę, tak, że się zwinąłem. Nos już mnie nawet nie boli, zachartował mi go. Ale kocham gówniarza ponad wszystko... WSZYSTKO! Może mi zajebać, obrzygać, obszczać, ale wystarczy, że się uśmiechnie, zagada w tym swoim dziwnym języku, albo zrobi głupią minkę i mnie nie ma

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #11 04 Kwi, 2009, 09:50:00 »
Święta prawda!!!!

Chłopaki mam pytanie do doświadczonych tatusiów :), wasze też miało takie kolki,że się pręży i cały czas marudzi i pierdy puszcza. Ostatnio od 5nad ranem jak mu się pieluchę zmieni i nakarmi to do ran cały czas marudzi, lamentuje (żal mi go bo chyba cierpi :(  ), dodam że dostaje cycka, a żona to już prawie nic nie je , wszystko na wodzie i chude
pozdro dla tatusiów trzymajta się szczeg. w nocy ;D
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #12 04 Kwi, 2009, 10:04:26 »
Mój miał masywne kolki :( Nic nie pomagało, ciepłem pieluszki na brzuszek to ulga na chwilę, glukoza nie skutkowała, dopiero zmiana mleka z NAN1 na Bebilon Pepti (na receptę) + Debridad (taki syrop, tez na receptę) wyleczył młodego z tego kurestwa. Idź do rodzinnego i zapytaj o tą możliwość, młodziutki po tym jest szcześliwy jak tatko przy każdorazowym NGD

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #13 04 Kwi, 2009, 20:54:40 »
nasza mała ogólnie była na mleku w proszku a na kolki pomogły: mleko robione z przegotowaną wodą żywiec (niegazowaną oczywiście ;)) butla antykolkowa, jeszcze jakas herbatke chyba rumiankowa jej robiliśmy. mleko jakie jej dawaliśmy do bebilon pepti o którym sinner wspomniał...

a co do reszty, to poczekajcie jak będą starsze ;) nasza mała to potrafi cuda zrobić.. spanie z nią to pewne skopanie. palce wsadzone w oczy to norma, wskakiwanie na głowe, skakanie po brzuchu :P a wystarczy jedno słodkie "przepraszam tatusiu, to było przypadkiem" i nie ma mnie ;) chociaż zaraz po tym zdaniu zaczyna się od nowa. szczególnie upodobała sobie w tej kwestii okładanie mamy nie wiedzieć czemu.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #14 04 Kwi, 2009, 21:41:28 »
Dokladnie jest tak jak pisze Budzan, dzisaj mialem w domu najazd 3 letnich blizniakow... Jutro znowu...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #15 05 Kwi, 2009, 11:13:11 »
Święta prawda!!!!

Chłopaki mam pytanie do doświadczonych tatusiów :), wasze też miało takie kolki,że się pręży i cały czas marudzi i pierdy puszcza. Ostatnio od 5nad ranem jak mu się pieluchę zmieni i nakarmi to do ran cały czas marudzi, lamentuje (żal mi go bo chyba cierpi :(  ), dodam że dostaje cycka, a żona to już prawie nic nie je , wszystko na wodzie i chude
pozdro dla tatusiów trzymajta się szczeg. w nocy ;D

Staary! Mały nam kolkami tak skopał zadek, że przez 3 miesiące nie wiedzieliśmy jak się nazywamy!!! Zero spania! Naszemu na kolki pomogła angielska specjalna woda koperkowa (nie herbatka!!!!!) - powinna być w każdej aptece, bez recepty. I Espumisan, najpierw 3 x po 5 kropelek, później po 10 kropelek rano i wieczorem. I gorące okłady na brzuszek. I kładzenie na brzuszku. I przetrwać!!!.... ;) I nie skupiać złości na dziecku, bo ono to wyczuwa - pocieszać się i zmieniać, żeby jedno było w miarę wyspane. Niech dziecko ma stały harmonogram i cisza spokój od popołudnia, żadnego TV, gości, hałasów itd.
Paczki z głów!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #16 05 Kwi, 2009, 11:36:35 »
heh, sposobow na kolki tyle ile dzieciaków ;)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #17 05 Kwi, 2009, 12:32:34 »
współczuje wam i zazdroszczę jednocześnie :))
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #18 05 Kwi, 2009, 13:36:53 »
Święta prawda!!!!

Chłopaki mam pytanie do doświadczonych tatusiów :), wasze też miało takie kolki,że się pręży i cały czas marudzi i pierdy puszcza. Ostatnio od 5nad ranem jak mu się pieluchę zmieni i nakarmi to do ran cały czas marudzi, lamentuje (żal mi go bo chyba cierpi :(  ), dodam że dostaje cycka, a żona to już prawie nic nie je , wszystko na wodzie i chude
pozdro dla tatusiów trzymajta się szczeg. w nocy ;D

Staary! Mały nam kolkami tak skopał zadek, że przez 3 miesiące nie wiedzieliśmy jak się nazywamy!!! Zero spania! Naszemu na kolki pomogła angielska specjalna woda koperkowa (nie herbatka!!!!!) - powinna być w każdej aptece, bez recepty. I Espumisan, najpierw 3 x po 5 kropelek, później po 10 kropelek rano i wieczorem. I gorące okłady na brzuszek. I kładzenie na brzuszku. I przetrwać!!!.... ;) I nie skupiać złości na dziecku, bo ono to wyczuwa - pocieszać się i zmieniać, żeby jedno było w miarę wyspane. Niech dziecko ma stały harmonogram i cisza spokój od popołudnia, żadnego TV, gości, hałasów itd.
no właśnie z tą woda koperkową słyszałem i nawet miałem kupić,ale jakoś co innego zaczęliśmy stosować. W czwartek młody ma miesiąc więc większy wachlarz specyfików możemy zastosować m.i. tą wodę koperkową.
czasami stosujemy suszarkę na brzuszek i zazwyczaj działa ale tylko dopuki jest włączona :)
dzięki za info sprobujemy wody i espumisanu
pozdro
felek
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #19 05 Kwi, 2009, 22:26:10 »
tak czy siak, hardkor dopiero poznacie przy myciu głowy jak dzieciaki podrosną :D

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #20 05 Kwi, 2009, 23:02:43 »
widziałem ostatnio film nagrany przez moich rodziców jak byłem mały (jakoś z rok- dwa miałem).. Tragedia.. Dodam że jak byłem mały podejrzewano u mnie nadpobudliwość :P. A żeby jeszcze śmieszniej było- teraz jestem flegmatykiem i nic nigdy mi się nie chce :P. A co do tatusiowania, na szczęście mam jeszcze duuużo czasu ;). Pozdrawiam forumowych Tatusiów :)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #21 05 Kwi, 2009, 23:15:44 »
A co do tatusiowania, na szczęście mam jeszcze duuużo czasu ;)

no, ja też miałem ;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #22 05 Kwi, 2009, 23:20:26 »
ale ja jestem na informatyce i mam jedną kobietę na roku a poza uczelnię to tylko w salce siedzę, a tam raczej nie spotkam żadnej kobiety :D

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #23 05 Kwi, 2009, 23:48:58 »
ale ja jestem na informatyce i mam jedną kobietę na roku a poza uczelnię to tylko w salce siedzę, a tam raczej nie spotkam żadnej kobiety :D
haha, ja mam 5 :D
przy okzaji musze sie pochwalić, ze niedlugo bede mial wujkowanie... sie doczekac nie moge ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Szymonek jest moim włatcom!
« Odpowiedź #24 06 Kwi, 2009, 00:43:17 »
haha, ja mam 5 :D
Ja miałem 2 ale jedna już się wykruszyła (na dziekankę poszła na początku tego semestru). ehh.. Gdyby chociaż ładne były..