Autor Wątek: Axe fx Ultra vs hx stomp vs mooer ge 300  (Przeczytany 1874 razy)

Offline dziubekbm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Axe fx Ultra vs hx stomp vs mooer ge 300
« 17 Sie, 2023, 06:25:44 »
Prośba o radę.
Zamierzam porzucić lampe i używać wyłącznie któregoś z modelerów wymienionych w tytule. Chcę wybrać jeden z nich, bo ta półka cenowa mnie interesuje.
Będzie służył do nagrywek w domu i do grania na żywo modeler -> końcówka mocy -> paka 412.
Nie zależy mi na mnogości wybudowanych stymulacji wzmacniaczy ale na jakości  modelowania.
Axe kusi bo marka, wiadomo, mooer funkca tone capture, a line 6 nie miałem styczności żadnej.
Będę wdzięczny za każdą opinie
Dziubek

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Miałem wszystko. Tylko Axe! Tone capture to lipa a L6 od poda XT nie zrobiła nic nowego. Możliwości edycji we Fractalu masz takie żełojapierdole (amp geek rulez!). Masz wrażenie, że operujesz z prawdziwym wzmakiem a nie kolejnym PODem no i z dobrą końcówką nogawki furkocą. :D

Offline dziubekbm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Dzięki za opinie  :irokez:
A jeśli jesteśmy w temacie końcówek. Co polecisz? Dużo pozytywnych opinii słyszałem o seymour duncan powerstage 170, no i oczywiście matrix, ale to już siana worek
« Ostatnia zmiana: 17 Sie, 2023, 11:00:09 wysłana przez dziubekbm »
Dziubek

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Jak dużo efektów potrzebujesz? Jak niedużo, to po prostu ogarnij Tonexa, tranzystorowa końcówka mocy i paka. Ewentualnie do efektów coś w stylu HX Effects i jesteś ustawiony.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Jeśli chodzi o końcówki to oczywiście najlepsza będzie najprostsza lampa. Tranzystor trzeba ograć i dobrać do siebie. Samym Axem da się przykamuflować niedociągnięcia słabego wzmacniacza. Nie mniej jednak lampa. Od siebie nie o lecę rocktrona velocity 100. Wbudowany w nim wiatrak gra głośniej niż sama końcówka. :D

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Ja Mooera GE 300 zamieniłem na poczciwego Fractala Standard. Line6 w moim odczuciu nie ma startu do tych dwóch gratów, więc odpadł w przedbiegach.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline dziubekbm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Jeśli chodzi o koncowki to naczytałem się różnych wypowiedzi na różnych forach i jeśli chodzi o Axa to urzytkownicy raczej skłaniają się ku końcówce solid state
Dziubek

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Jeśli chodzi o koncowki to naczytałem się różnych wypowiedzi na różnych forach i jeśli chodzi o Axa to urzytkownicy raczej skłaniają się ku końcówce solid state

A to lampy śmierdzą czy co jest z nimi nie tak?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Chcesz kupić modeler, a koncerty i proby grac na paczce?  Więc zasadniczo nie ma znaczenia jaki modeler kupisz, bo to paka zrobi Ci brzmienie live :P
Jak chcesz wykorzystać w pełni modeler to z niego korzystaj, wgraj dobre odpowiedz imupulsowe, a próby i koncerty graj z ucha.
A jak chcesz zmniejszyć swój zestaw to kup sobie dobry preamp w kostce i wpinaj w koniec mocy i pakę.
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
efekty Mooer

Zaczęty przez shitol Efekty

13 Odpowiedzi
10284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2018, 12:20:32
wysłana przez Zomballo
Mooer GE100

Zaczęty przez gizmi7 Efekty

6 Odpowiedzi
4265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2015, 17:45:17
wysłana przez vysnafca75
4 Odpowiedzi
2775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2019, 00:59:19
wysłana przez ITHMW
12 Odpowiedzi
4003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2019, 20:15:02
wysłana przez Zomballo
Mooer GE300 MOD

Zaczęty przez ITHMW Efekty

16 Odpowiedzi
4911 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2022, 09:24:12
wysłana przez Mariner