Autor Wątek: Granie w domu odc. 2023  (Przeczytany 2950 razy)

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Granie w domu odc. 2023
« 03 Kwi, 2023, 15:14:51 »
Cześć,

minęło trochę czasu i znów wychodzę z gitarowej jaskini na świat;-) Pogrywam sobie obecnie na Marshallu DSL1HR (kupiony od Sphincter'a - pozdrawiam) + Hesu 1x12 z Demonem.
Dodatkowo mam kilka kostek, w tym z 3 preampy (American Sound, AMT R1 i klon Hudson Broadcast) i Mooer Radar.
Radara używam późną porą w połączeniu z którymś z preampów i słuchawkami, ale nie jestem zadowolony z dźwięku (tzn. da się ustawić fajną barwę, możliwości jest sporo co do tego, ale sam dźwięk jest płaski i mało przestrzenny).
Marshall jest fajną platformą (dwa kanały, pętla, redukcja mocy do 0,1W) do grania, ale o ile jestem w stanie ukręcić jakieś fajne crunche (szczególnie z gitarami z singlami podoba mi się dźwięk), to z jakimiś mocniejszymi przesterami mam problem (i np. nie umiem nic ukręcić, żeby moja 7-mka na tym fajnie zabrzmiała, to może być też kwestia przeciętnych pickupów).
W głowie miesza mi też opinia (również z tego forum), że te małe lampy to nie najlepszy pomysł i różnica jest na minus w stosunku do dużych i nawet małe wzmacniacze z symulacjami gadają lepiej (choć wątpię, że reagują tak dobrze na artykulację).
Sprzętu teraz tyle, że w zasadzie trudno się na coś zdecydować i opcji też pełno:

- Mocniejsza głowa z Master volume, pytanie czy to w domu zagra lepiej niż DSL na podobnym poziomie dźwięku (minus, że w nocy nie pogram)
- Zmienić na wzmacniacz z symulacjami (jakaś Katana, Yamaha THR, Spark) - na plus uniwersalność, ale chyba jakość grania
- Kupić jakieś multi, a DSLa używać jako końcówkę mocy
- widziałem też różne ciekawe wzmacniacze "stomp"

Chcę uniknąć grania przy kompie i generalnie bardziej preferuję kręcenie gałkami niż wklepywanie parametrów.
Gram głównie jakieś bluesowe, rockowe, grungowe rzeczy i jakieś numetale od czasu do czasu (Deftones, Korn, Tool itp.).
Będę bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki, co warto sprawdzić, a czego nie tykać. Budżet to coś koło 2000 tys., jakby było coś na prawdę spoko to da się naciągnąć.
Pozdrawiam.




Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Granie w domu odc. 2023
« Odpowiedź #1 03 Kwi, 2023, 17:27:10 »
1. Wypierdol DSLa 1HR
2. Wypierdol te wszystkie preampy, nie potrzebujesz ich.
3. Za hajs z preampów i DSLa 1HR kup equalizer, delay, reverb i dwie dopały minimum (np RAT/Centaur jako dodatkowy gain stage a przed nim SD-1/TS9) oraz jakiegoś klona G-Stringa (a niech będzie i NS-2), czyli brameczkę szumów.
4. Kup od glowa-glowa DSL100HR (wystawił wczoraj)
5. Ciesz się z posiadania wszechstronnej platformy do grania wszystkiego.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Granie w domu odc. 2023
« Odpowiedź #2 03 Kwi, 2023, 18:18:54 »
"Normalny" wzmak + reactive load z loaderem impulsow.

Spoiler

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Odp: Granie w domu odc. 2023
« Odpowiedź #3 03 Kwi, 2023, 21:43:34 »
4. Kup od glowa-glowa DSL100HR (wystawił wczoraj)
5. Ciesz się z posiadania wszechstronnej platformy do grania wszystkiego.
A czy te 100W to nie trochę overkill do domu? :D


"Normalny" wzmak + reactive load z loaderem impulsow.

Spoiler

Czyli jakieś Torpedo Captor itp.?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Granie w domu odc. 2023
« Odpowiedź #4 03 Kwi, 2023, 21:49:35 »
4. Kup od glowa-glowa DSL100HR (wystawił wczoraj)
5. Ciesz się z posiadania wszechstronnej platformy do grania wszystkiego.
A czy te 100W to nie trochę overkill do domu? :D


"Normalny" wzmak + reactive load z loaderem impulsow.

Spoiler

Czyli jakieś Torpedo Captor itp.?

Ja mam 120 piwora. Nie wchodzę nawet na 1kę i jest super. Masz w tym DSL master i Channel volume, poradzisz sobie.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Granie w domu odc. 2023
« Odpowiedź #5 04 Kwi, 2023, 09:18:54 »
Czyli jakieś Torpedo Captor itp.?
Z mojej strony Suhr Reactive Load albo St.Rock React:IR.

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Odp: Granie w domu odc. 2023
« Odpowiedź #6 04 Kwi, 2023, 15:51:56 »
jak nie potrzebujesz loadera to jeszcze to jest fajne:
https://www.tube-town.net/ttstore/kit-tt-tonehound-light-100w-16-ohm.html

loadboxy fajna sprawa bo uwalniaja od takich wlasnie dylematow czy brac normalny amp czy sie zdecydowac na pierdzipudelko :D
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2023, 16:03:08 wysłana przez staryt »

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Odp: Granie w domu odc. 2023
« Odpowiedź #7 04 Kwi, 2023, 17:41:28 »
Dzięki za komentarze. Zdecydowałem się na tego DSL100, teraz jeszcze jakaś dopałka i zobaczymy jak to będzie gadało. W drugim etapie pomyślę nad tym reactive load. Jeśli dobrze rozumiem, do wzmaków z Master volume nie jest konieczne używanie loaderów, ale gdy się ich używa, to ściągają trochę ciepła z wzmacniacza?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Granie w domu odc. 2023
« Odpowiedź #8 04 Kwi, 2023, 21:10:49 »
Dzięki za komentarze. Zdecydowałem się na tego DSL100, teraz jeszcze jakaś dopałka i zobaczymy jak to będzie gadało. W drugim etapie pomyślę nad tym reactive load. Jeśli dobrze rozumiem, do wzmaków z Master volume nie jest konieczne używanie loaderów, ale gdy się ich używa, to ściągają trochę ciepła z wzmacniacza?

Najpierw pokręć gałkami. Potem wbij w pętle volume pota/pedal jak uznasz że chujowo. A na końcu możesz próbować z reactive loadami. Te przytoczone będą kosztować tyle co ten DSL więc po kolei idź.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Granie w domu odc. 2023
« Odpowiedź #9 04 Kwi, 2023, 22:30:40 »
Jeśli dobrze rozumiem, do wzmaków z Master volume nie jest konieczne używanie loaderów, ale gdy się ich używa, to ściągają trochę ciepła z wzmacniacza?
Reactive load może mieć dwie funkcje:
1. ściszenie kolumny (np o 20dB), ponieważ wzmak brzmi lepiej, jak ten master volume jest ustawiony na więcej niż "1",
2. całkowite zastąpienie (bo nie można wzmaka odpalać bez kolumny lub sztucznego obciążenia) i wydanie sygnału z symulacją kolumny lub bez.



 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
10290 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2022, 12:48:32
wysłana przez Skuzii
Nowości 2023

Zaczęty przez Filun « 1 2 3 4 5 » Gitary 7-strunowe

108 Odpowiedzi
16395 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2023, 18:36:53
wysłana przez Dale Cooper
Premiery 2023

Zaczęty przez maciek1b « 1 2 ... 7 8 » Muzyka

186 Odpowiedzi
29713 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2024, 23:40:55
wysłana przez wuj Bat
1 Odpowiedzi
6515 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2023, 16:56:00
wysłana przez Orange
0 Odpowiedzi
541 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2023, 11:13:22
wysłana przez lupus