Autor Wątek: Pedalboard'owy sound i zero ciężkiej artylerii  (Przeczytany 2858 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Pedalboard'owy sound i zero ciężkiej artylerii
« 06 Paź, 2021, 23:02:40 »
Zmiany w pedalboardach. Mooer GE300 LITE wyleciał i zastąpił go preamp AMT plus doszło parę innych zabawek. W każdym razie system wydaje się zamknięty na wieki...   ...przynajmniej mam taką nadzieję  :D

Podjąłem też decyzję o natychmiastowym realizowaniu i w zasadzie kontynuacji stylu muzycznego grubo sprzed 10 lat. Proponuję po raz pierwszy słuchać na słuchawkach.

Co do ciężkiej artylerii z tematu wątku to mam na myśli zero wzmaków i paczek gitarowych. Wszystkie gitary włącznie z basem lecą przez system podłogowy ze zdjęcia. Wczoraj zajebałem z krótkiej nagrywki, a już dzisiaj przed godzinką wprowadziłem parę barwowych zmian w podłodze więc brzmienie ostatecznej muzy będzie nieco inne.

Jednakże już po poprawkach postanowiłem wydalić to...

https://soundcloud.com/gehinnom-1/total-reset

« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2021, 15:20:04 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
W każdym razie system wydaje się zamknięty na wieki...   
Czyli do momentu, az nie wejdzie zastepca AMT :D

A brzmienie solidne mosci panie.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
AMT od dawna mi się bardzo podoba.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Mialem kiedys AMT R2 i byl sztos. Kusi mnie, zeby P1 wyrwac, bo aktualnie mi trzeba dobrego przesteru (typu amp in a box). Co prawda kostki typu 5150 na paczce Mesy raczej nie ma ale P1 moze by dal rade.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Ja miałem AMT B1 i to był najlepszy przester/preamp w kostce jaki miałem. Od lat próbuje odkupić i nigdzie nie wychodzi. Jak wpinałem w VHT Deliverance to nie wiem czy nie lepiej sadził od pieca.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
AMT SS-11B jest bardzo ciepłym i raczej miękkim preampem. Przewaliłem parę setów lamp i powiem, że za każdym razem stockowe Harmonixy lały dupę reszcie. Wydaje mi się, że to dość nietypowa zaleta. Jakiegokolwiek wzmaka w lapy nie chwyciłem to momentalnie stockowe lampy szły pod młotek.

Mój zamysł to kreowanie własnego brzmienia. Dosłownie to samo robiłem z modelerami na bazie ich presetów z dodaniem moich zewnętrznych gratów. Dla mnie brzmienia MESY, ENGL'a i miliona innych są świetne ale ja zawsze chciałem mieć coś swojego. Podobnego oczywiście, bazującego na czymś ale swojego. Własny smaczek.

AMT brzmi świetnie, trochę old school'owo. Dość brudny ale rewelacyjny przester do modowania poprzez dodanie wszelakiego rodzaju dopałek itp. Nawet jeżeli piszą, że ta wersja jest robiona jako MODERN, a nie klasyk to tak czy inaczej unit potrzebuje ściśnięcia pasma. U mnie na high gainie lampowy booster na wejściu robi taką robotę, że łeb urywa. Maxon OD808 nie był godzien stać przed tym preampem. Zresztą ja mam tam poważny arsenał wzbogacania dźwięku jak widać.
INTERSTELLAR

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
AMT brzmi świetnie, trochę old school'owo. Dość brudny
Zgadza się, czuć potencjał do modowania. Dzięki za inspirację minimalizmem (bo reszta rigu to kwestia opcjonalna).
Paczki z głów!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
....tak jak wspomnialem, rig opierdala tez bas. Wtedy dzialaja inne elementy, a niektore wspoldzielone maja inne ustawienia.
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2021, 15:01:02 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
OK...     ...no więc brzmienia poprawione i w zasadzie cały kawałek jebnięty. Kto chce słuchawy na łeb i jazda :-).

P.S.  Topór bez solówek.

https://soundcloud.com/gehinnom-1/total-reset?si=6fa6c3246e644f2aac67ef3fb3336d27
INTERSTELLAR

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Mam pytanko odnośnie tej małej końcóweczki Betona. Jest transparentna czy podbarwia?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Mialem baby bomb Mooera, a takze potwora ISP Stealth jak na tamte czasy. Mialem Roctrona 100W w racku z jakies 15 lat temu. Ostatnio slyszalem magnum44 czy jakos tak od EHX bo kumpel mial i powiem tak nie mam pojecia czy Benton cos podbarwia. Ja tego nie slysze i w sumie nie mialem mozliwosci porownania np z Seymour Duncan 170W jako najblizszym odpowiednikiem. Jedno jest pewne...   ...HB ma korekcje EQ w trzech potkach wiec czy warto sie przejmowac jakimkolwiek podbarwianiem. Najwaznoejsze ze dla mnie bylo bezposrednoe podlaczenie do sieci elektrycznej i 100W przy 8ohm. Jednakze uczulam, ze HB musi dostac kurewsko silny sygnal na wejsciu. Jezeli masz niemrawo dzialajaca sekcje preampu to ni chuja nie wyciagniesz duzych glosnosci na wyjsciu z HB. Jak widzisz na moim pedalboardzie ja takze nie tyle ze wzgledu na slodziutki sygnal koncowy trzymam przed koncowka booster Super Sweet. Trzymam go tez dlatego by podbic sygnal do +24dB. Jednakze ja mam w pizdu gain stage'ow po drodze wiec u mnie sygnal jest dosc cichy. Kompensacja szumow i wartosci glosnosci czy wartosci gain po drodze powoduja ze caly system mam dosc cichy. Jezeli masz preamp z mocnym wzmocnieniem i tak go rozkrecasz to nie ma problemu i bedzie w pizdu glosno.

Tu masz nagranie z pokoju z ta koncowka. Nie moglem rozkrecic tego glosniej ale jakis tam poglad na to masz. Chyba gralo to powiedzmy na poziomie 40-50W tranziaka klasy D. Niestety kompresja telefonu robi swoje.

INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3121 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2008, 21:05:12
wysłana przez Siano
22 Odpowiedzi
12369 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2011, 21:53:36
wysłana przez Donnie
1 Odpowiedzi
944 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2012, 11:36:39
wysłana przez gavoja
1 Odpowiedzi
1555 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2013, 01:02:11
wysłana przez Stivo2005