Autor Wątek: Pedalboard'owy sound i zero ciężkiej artylerii  (Przeczytany 2900 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Mialem baby bomb Mooera, a takze potwora ISP Stealth jak na tamte czasy. Mialem Roctrona 100W w racku z jakies 15 lat temu. Ostatnio slyszalem magnum44 czy jakos tak od EHX bo kumpel mial i powiem tak nie mam pojecia czy Benton cos podbarwia. Ja tego nie slysze i w sumie nie mialem mozliwosci porownania np z Seymour Duncan 170W jako najblizszym odpowiednikiem. Jedno jest pewne...   ...HB ma korekcje EQ w trzech potkach wiec czy warto sie przejmowac jakimkolwiek podbarwianiem. Najwaznoejsze ze dla mnie bylo bezposrednoe podlaczenie do sieci elektrycznej i 100W przy 8ohm. Jednakze uczulam, ze HB musi dostac kurewsko silny sygnal na wejsciu. Jezeli masz niemrawo dzialajaca sekcje preampu to ni chuja nie wyciagniesz duzych glosnosci na wyjsciu z HB. Jak widzisz na moim pedalboardzie ja takze nie tyle ze wzgledu na slodziutki sygnal koncowy trzymam przed koncowka booster Super Sweet. Trzymam go tez dlatego by podbic sygnal do +24dB. Jednakze ja mam w pizdu gain stage'ow po drodze wiec u mnie sygnal jest dosc cichy. Kompensacja szumow i wartosci glosnosci czy wartosci gain po drodze powoduja ze caly system mam dosc cichy. Jezeli masz preamp z mocnym wzmocnieniem i tak go rozkrecasz to nie ma problemu i bedzie w pizdu glosno.

Tu masz nagranie z pokoju z ta koncowka. Nie moglem rozkrecic tego glosniej ale jakis tam poglad na to masz. Chyba gralo to powiedzmy na poziomie 40-50W tranziaka klasy D. Niestety kompresja telefonu robi swoje.

INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3123 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2008, 21:05:12
wysłana przez Siano
22 Odpowiedzi
12373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2011, 21:53:36
wysłana przez Donnie
1 Odpowiedzi
945 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2012, 11:36:39
wysłana przez gavoja
1 Odpowiedzi
1557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2013, 01:02:11
wysłana przez Stivo2005