Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1643627 razy)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Motyw jest taki, że przyjechał z UK z odłożonym hajsem i planem na dwa miesiące odpoczynku. Potem nie mógł nic znaleźć. Potem wjebał się COVID.
Shit happens, bruh.
O chuj, też zaplanowałem dwa miesiące odpoczynku.  :o

Wkurwia mnie rynek pracy ostatnio. Napisane w ogłoszeniu że "praca w pełni zdalna", tymczasem dzień później dostaję maila że lol nie - tylko tymczasowo, a potem 2 dni w tygodniu i czy nie przeprowadziłbym się może do Krakowa?

Dobrze, że od razu napisali przynajmniej.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Skurwysyństwo, że trzeba się spowiadać z tego, że rodzice dali nam pieniądze.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Luzujcie. Komuchy z RAZEM chciały znieść w ogóle ulgi od darowizn i spadków. Byłoby po problemie :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Czym się obecnie zajmuje wiceprezydent Breslau zwanym ostatnio Banderstadt:
https://gazetawroclawska.pl/na-wroclawskim-ratuszu-zawisnie-teczowa-flaga/ar/c1-15122817

A co w tym czasie robi ciepły Jacek zwany prezydentem Twittera?
https://gazetawroclawska.pl/tak-spiewa-jacek-sutryk-rzeze-jak-silnik-w-piosence/ar/c1-15121373

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Skurwysyństwo, że trzeba się spowiadać z tego, że rodzice dali nam pieniądze.

Kurwy jebane. A teraz przy okazji covida chcą wprowadzić rejestrację wesel, więc też będzie im łatwo obliczyć, czy aby młodzi nie mają potem za dużo wolnej kasy na mieszkanie, czy coś.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Ej, ale wy sarkastycznie czy tak serio? Posiadanie bogatych starych już daje wystarczająco dużo przywilejów i bez ulg podatkowych/spadków: robota po znajomości, utrzymanie na studiach, samochód/mieszkanie, opłacenie wesela oraz wszelkie inne przejawy kapitału kulturowego, społecznego i finansowego. Ze wszystkich konserwatywnych bajeczek o wolnym rynku, który się sam wyreguluje, nigdy nie kumałem, jakim cudem się to nikomu nie gryzie z tym, że można bez kiwnięcia palcem dziedziczyć spadki po starych. A potem wyzywać ludzi bez takiej opcji od nierobów. I nie mówię o jakimś komunizmie i posiadaniu wszystkiego przez państwo, ale w każdym normalnym kraju podatki dotyczą każdego - jak nie zabiorą tu, to zabiorą gdzie indziej (zwykle niższej klasie średniej) albo będą brać długi na kolejne pokolenia. Tutaj jest jakieś kuriozum, ale przez obniżenie podatku spadkowego budżet stracił gigantyczne pieniądze, których potem trzeba było szukać gdzie indziej, np. w OFE.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Budżet stracił :D
No bo przecież ta kasa już nie była wcześniej opodatkowana?
Nie miałbym nic przeciwko temu żeby opodatkować spadki i darowizny, ale podatkiem obrotowym maks 2% a nie dochodowym.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
PS: Z ciekawości. Jak sobie wyobrażasz opodatkowanie spadku w przypadku dużych gospodarstw rolnych i spółek? Zwijaj interes, zapłać haracz Państwu a potem otwieraj od nowa, i tak co pokolenie?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Ej, ale wy sarkastycznie czy tak serio? Posiadanie bogatych starych już daje wystarczająco dużo przywilejów i bez ulg podatkowych/spadków: robota po znajomości, utrzymanie na studiach, samochód/mieszkanie, opłacenie wesela oraz wszelkie inne przejawy kapitału kulturowego, społecznego i finansowego. Ze wszystkich konserwatywnych bajeczek o wolnym rynku, który się sam wyreguluje, nigdy nie kumałem, jakim cudem się to nikomu nie gryzie z tym, że można bez kiwnięcia palcem dziedziczyć spadki po starych. A potem wyzywać ludzi bez takiej opcji od nierobów. I nie mówię o jakimś komunizmie i posiadaniu wszystkiego przez państwo, ale w każdym normalnym kraju podatki dotyczą każdego - jak nie zabiorą tu, to zabiorą gdzie indziej (zwykle niższej klasie średniej) albo będą brać długi na kolejne pokolenia. Tutaj jest jakieś kuriozum, ale przez obniżenie podatku spadkowego budżet stracił gigantyczne pieniądze, których potem trzeba było szukać gdzie indziej, np. w OFE.

Mam nie byle jakie wykształcenie techniczne, wąską specjalizację, na którą jest popyt, zapierdalam dużo, oj naprawdę dużo i ciężko na wszystko co mam. Płacę niemałe podatki, a teraz powiedz mi ile i dlaczego mam komukolwiek oddawać pieniądze, które już mi zostały?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Jak niedługo zacznie brakować kasy na wszytko, to Matołusz i spółka pewnie wprowadzą podatek od przywileju obowiązkowego płacenia podatków. 
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Podwyższą ZUS, akcyzę, stawki VAT. To tak z realnych możliwości. Później wycofają różne ulgi, jak te od spadków, wprowadzą podatek katastralny dla tych co mają mieszkania na wynajem. A na końcu będziemy się podcierać banknotami jak w wenezueli.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Wkurwiają mnie nowi najemcy z mieszkania nade mną - bieganie i skakanie kaszojada, darcie ryja, rzucanie zabawkami, szuranie stołami i krzesłami, wykręcanie prania na balkonie (woda leje się po elewacji i sąsiadce na taras), kiepowanie i wyrzucanie popiołu za balustradę... Zwróciłem uwagę sugerując założenie kapci gówniakowi, albo wyłożenie dywanu i usłyszałem tylko "ja niepanimaju"... :facepalm:

Dzisiaj poszła skarga do zarządcy budynku.

...I jeszcze homeoffice mnie wkurwia - 33 stopnie w pokoju, wiatrak na maxa, czuję się jak w piekarniku z termoobiegiem...

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Wkurwiają mnie nowi najemcy z mieszkania nade mną - bieganie i skakanie kaszojada, darcie ryja, rzucanie zabawkami, szuranie stołami i krzesłami, wykręcanie prania na balkonie (woda leje się po elewacji i sąsiadce na taras), kiepowanie i wyrzucanie popiołu za balustradę... Zwróciłem uwagę sugerując założenie kapci gówniakowi, albo wyłożenie dywanu i usłyszałem tylko "ja niepanimaju"... :facepalm:

Dzisiaj poszła skarga do zarządcy budynku.

...I jeszcze homeoffice mnie wkurwia - 33 stopnie w pokoju, wiatrak na maxa, czuję się jak w piekarniku z termoobiegiem...
Zamontuj klime :)

Dobrze, ze psa nie wyprowadzaja na balkon, jak to robili moi sasiedzi. W lato jebalo tak szczynami, ze nie szlo na balkonie wysiedziec.



Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Teraz wiadomo dlaczego tak licznie odwiedzają wesela i dopierdalają się do darowizn. Dla odmiany rząd w Nowej Zelandii obniżył swoje wynagrodzenia o 20%.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Kraj po prostu biegnie na drodze do rozwoju społecznego, moralnego i intelektualnego. Oczywiście, że to tylko jeden przykład, ale dopiero w tej dekadzie w ogóle słychać o takich przypadkach.
 
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Kraj po prostu biegnie na drodze do rozwoju społecznego, moralnego i intelektualnego. Oczywiście, że to tylko jeden przykład, ale dopiero w tej dekadzie w ogóle słychać o takich przypadkach.
Tak ci się zdaje bo opierasz pogląd na tym co możesz przeczytać w mediach. Znajomej matka pracuje na SOR w moim rodzinnym mieście. 95% hard corowych akcji nie wychodzi poza mury szpitala żeby nie tworzyć niepotrzebnie niepokojów. Miasto ma mieć opinię bezpiecznego i kropka.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
A to w takim razie może elegancko działać w dwie strony: bierzemy takiego awanturującego się pijanego na SOR i napierdalamy. Widocznie spadł że schodów, 3 razy ;)
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Może i niestety działa. Ogólna znieczulica medyków wobec bezdomnych i alkusów jest powszechna (nie twierdzę że nie jest po części zasłużona), ale czasami może doprowadzić do tragedii.
Takich dwóch sytuacji byłem akurat osobiście świadkiem.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
A wystarczyło na zaproszeniach weselnych napisać, że ratowników medycznych nie nawalamy.

Posty połączone: 18 Sie, 2020, 16:20:46
Nasz narodowy sport zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem Poznań - miasto doznań

https://www.antyradio.pl/News/Kolejna-osoba-brutalnie-pobita-w-Poznaniu-za-niewlasciwy-kolor-wlosow-43192
« Ostatnia zmiana: 18 Sie, 2020, 16:20:46 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Antyopresyjna cenzura TT. Wcześniej w linku był wrzucony przez kogoś filmik jak banda pojebów z Burning Looting Murders wygania spod samochodu przerażonego szopa, po czym jakiś gangsta czarnuch katuje go bejsbolem na  śmierć.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!