Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1676576 razy)

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Wkurwiają mnie "testerzy sprzętu", którzy przez 10 minut z 12 pierdolą od rzeczy i czasem się jeszcze jąkają bo się boją kamery.
Testy sprzętu gitarowego są strasznie przegadane, zwłaszcza anglojęzyczne, poza niektórymi kanałami, to większości tych ludzi nie da się słuchać. A wybitnie irytujący są goście testujący metalowe heady na stracie z 3 singlami, 3/4 filmu grający na cleanie albo lekkim na crunchu. Kolejna rzecz, kiedy włączam film i jak widzę, jaki gość ma bałagan w pomieszczeniu, to mi się odechciewa oglądać.
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2019, 21:29:39 wysłana przez Tarrant »

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Nie martwcie się. Jak ACTA 2 przejdzie, to nie będzie jutuba w Europie i nie będzie was wkurwiał ;)
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
A można prosić w pakiecie z całymi "social" mediami?
Paczki z głów!

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Wuju, wystarczy wyprowadzić się w miejsce, w którym nie ma dostępu do internetu - taki lajf hack.

Poza tym, dzisiaj YouTube, a jutro Soup i Wikipedia ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2019, 00:16:27 wysłana przez majkelk »
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Ta acta 2 jest srogo przereklamowana. Jutub i inne korpo nakręciły hajp, bo ich to zaboli w portfele

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Nie martwcie się. Jak ACTA 2 przejdzie, to nie będzie jutuba w Europie i nie będzie was wkurwiał ;)

Jest mi niewymownie wszystko jedno, mogą spierdalać :)

Córce byłoby szkoda, bo pewnie na początku utrudniłby jej się dostęp do filmików spod znaku NaukowoTV, Sci-Fun i tak dalej. Ale pewnie nie na długo.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Wkurwia mnie to niemiłosiernie że w okolicy 50 km nie ma zadnego ogarnietego mechanika motocyklowego.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ta acta 2 jest srogo przereklamowana. Jutub i inne korpo nakręciły hajp, bo ich to zaboli w portfele

No nie za bardzo. Jezeli te stare pryki, ktore nie maja pojecia jak dziala internet (albo maja pojecie i robia to specjalnie) wprowadza te rzeczy, o ktorych mowia, to nie bedzie ani jutuba, ani wykop, ani reddit, ani stack overflow, ani booking.com, ani twittera. No nic nie bedzie, bo nie bedzie mozna dac linka do czegokolwiek.


Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Nie lubię teorii spiskowych, ale tak sobie pomyślałem właśnie... Media społecznościowe to olbrzymia siła, to także bardzo wygodny środek do organizowania się w grupy, a co za tym idzie do organizowania prostestów, zgromadzeń. W sumie to nie jestem daleki od stwierdzenia, że przeze FB można rządy obalać i wszczynać rewolucje, przypomijcie sobie chociażby Arabską Wiosnę (abstrahuję tutaj zupełnie od skutków tego wydarzenia). Przypomnijcie sobie też falę protestów związaną z ACTA, która przetoczyła się swego czasu przez Europę. To tylko pokazuje potencjał i skuteczność mediów społecznościowych w organizowaniu ludzi. Nie dziwię się, że takie rzeczy jak wolne, nieograniczone media społecznościowe mogą być dla pewnych ludzi niewygodne.

A tak poza tym, to nie czytałem czego dokładnie, czego to nowe ACTA ma dotyczyć. Jest ktoś na tyle zorientowany, żeby to w krótkich słowach wyłożyć?
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2019, 13:33:27 wysłana przez Tarrant »

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Określa się to w skrócie jako "podatek od linków'.
Np. krytyczny wobec rządowych mediów fanpage na FB czy strona internetowa nie będzie mogła wrzucić do siebie linku do docelowego artykułu, z którym "u siebie" wchodzi w polemikę.
Jest pomysł aby inne podmioty musiały płacić za takie linkowanie.
Koszt jest przeniesiony na dostawcę internetu, a ten ma dwa wyjścia: obciążyć użytkowników albo odciąć im dostęp do takich materiałów i móc zachować niskie ceny.

To nie jest całość, ale wg mnie to najgroźniejsza część w tzw. ACTA 2.0, czyli ograniczenie polemiki z głównym nurtem mediów i opniodawstwa.

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Określa się to w skrócie jako "podatek od linków'.
Np. krytyczny wobec rządowych mediów fanpage na FB czy strona internetowa nie będzie mogła wrzucić do siebie linku do docelowego artykułu, z którym "u siebie" wchodzi w polemikę.
Jest pomysł aby inne podmioty musiały płacić za takie linkowanie.
Koszt jest przeniesiony na dostawcę internetu, a ten ma dwa wyjścia: obciążyć użytkowników albo odciąć im dostęp do takich materiałów i móc zachować niskie ceny.

To nie jest całość, ale wg mnie to najgroźniejsza część w tzw. ACTA 2.0, czyli ograniczenie polemiki z głównym nurtem mediów i opniodawstwa.
A ludzie co na to? Wiadomo co się wokoł tego dzieje? Poza klepaniem się po plecach na forach, oranizują się jakieś poważniejsze grupy sprzeciwu?
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2019, 15:19:51 wysłana przez Tarrant »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ludzie na to nic, bo taki np Chujdys czy inni artysci to popieraja i w mediach raczej nie ma retoryki przeciw ACTA.

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
taki np Chujdys czy inni artysci to popieraja i w mediach raczej nie ma retoryki przeciw ACTA.
Hipokryzja przez duże "H".

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 781
Wuju, wystarczy wyprowadzić się w miejsce, w którym nie ma dostępu do internetu - taki lajf hack.
To tak nie działa. Muszę mieć fejsa, bo inni mają i tylko tam można się z nimi skontaktować i dogadać x.X

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Wuju, wystarczy wyprowadzić się w miejsce, w którym nie ma dostępu do internetu - taki lajf hack.
To tak nie działa. Muszę mieć fejsa, bo inni mają i tylko tam można się z nimi skontaktować i dogadać x.X

Zmień znajomych, zauważyłem, że Ci bez fejsbuka są jacyś tacy zdrowsi i normalniejsi. Pewnie przypadek...
W dobie darmowych smsów i połączeń do każdego nie przemawia do mnie uzasadnienie, muszę mieć, bo inni mają. Mają fejsbuka, a nie mają telefonu?
Ja, po skończeniu studiów, bardzo mocno ograniczyłem. Nie obserwuję żadnego znajomego, mam polubionych tylko kilka stron: lokalne media; siłownię, do której powinienem chodzić; byłego pracodawcę i Bucketheada. Spędzam tam średnio 5minut dziennie.
Mam paru znajomków, którzy praktycznie nie mają fejsbuka, stworzyli konta tylko po to, żeby zainstalować messengera, a na fejsika nigdy się nie logowali.
No, chyba, że poprzez kontaktowanie się z innymi rozumiesz lajkowanie fotek, wstawianie słodziasznych emotek na tablicę, ustawianie sobie statusów, że właśnie srasz i oznaczanie się w miejscach, w których aktualnie przebywasz, jakby to miało kogokolwiek obchodzić. Wtedy rzeczywiście, bez facebooka ani rusz.
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2019, 20:43:14 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Messenger do działania już nie potrzebuje konta na FB.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
U mnie na fejsie sajens, popsajens i słodkie zdjęcia/memy kotków/piesków na zmianę z gitarową giełdą. Tak jak ze wszystkim, trzeba ustalić pod siebie zamiast być niewolnikiem algorytmów. Wszyscy znajomi od samojebek i repostowania 9gaga odsubskrybowani. Ale zamieniłbym fejsa na fora sprzed paru lat o każdej porze dnia, brakuje mi tego klimaciku, który jesscze z 5-6 lat temu np. tutaj był. Fejs tego nigdy nie zastąpi

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
True, ale odkąd na ss dzieje się mało, Allegro ma jebniete prowizje, a OLX nie umie w filtrowanie, to giełdy na FB są jedynym sensownym miejscem na sprzedaż/zakup sprzętu.
B ( o ) ( o ) B S

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 781
byłego pracodawcę
Też czekasz aż splajtuje albo chociaż mega fuckup zaliczy? xD

Poza messengerem są jeszcze "grupy", a że po skończeniu studiów zacząłem kolejne...

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Ale zamieniłbym fejsa na fora sprzed paru lat o każdej porze dnia, brakuje mi tego klimaciku, który jesscze z 5-6 lat temu np. tutaj był. Fejs tego nigdy nie zastąpi
Czemu ludzie pouciekali? Proza życia? Ok, rozumiem, ale czemu nowi nie przychodzą w takiej ilości by była zastępowalność pokoleń?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odpowiedź to właśnie grupy na FB - plus nasze forum zawsze było uważane za troszkę "outside", sam pamiętam jak zaczynałem i mnie cisnęli chłopaki ale przynajmniej tera mam tolerancję na pierdolenie głupot w necie i próby podejścia mi pod skórę :D

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Racja, dlatego też w 2011 (?) jak gitara.pl kończyła działalność stosunkowo niewiele osób skorzystało z przejścia tutaj.
Zupełnie inny klimat był na tych dwóch porach te już 8-9 (!) lat temu.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Jeśli chodzi o to forum to dla mnie sprawa wyglądała tak. Byłem spragniony wiedzy i gdzie nie trafiłem w jej poszukiwaniu to albo były sponsorowane teksty albo fora na których ludzie nie mieli pojęcia co piszą a o gitarach wartych więcej niż 2 k zł to już w ogóle. Trafiłem tutaj i bum. Są tutaj ludzie którzy sporo wiedzą. Fajnie się czyta. Dla mnie bomba :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Ja na początku założyłem konto, żeby mieć dostęp do giełdy xD Ale potem zacząłem się udzielać tu i tam, bo miałem za dużo wolnego czasu i się jakoś organicznie rozkręciło, że teraz utopione koszty i dalej po wpisaniu f w wyszukiwarkę na dowolnym urządzeniu zamiast do fejsa przesyła mnie na sevena

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Ja pamiętam, że jak założyłem tu konto to zostałem zapytany czy jestem gejem czy coś w tym klimacie. Było na topie w każdym wątku. A polubiłem to forum za wartość merytoryczną i wspólne wymiany gratów. Lekko z 10 gitar wymieniłem tu z ludźmi :-)
007