Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1638873 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Ostatnio słuchałem jakiegoś typa co opowiadał o swoim Gibsonie Custom i mówił o niedociągnięciach, co mu nie przeszkadza. A styl Gibsona nazwał rustykalnym.

Jeżeli kupuję gitarę w cenie ESP, to oczekuję jakości na poziomie ESP


Masz na myśli ten fornir zamiast prawdziwego flame topu, nie trzymające stroju Sperzele czy to pogorszenie jakości odkiedy z ESP zrobiło się EII ? :D

Posty połączone: [time]09 Lis, 2022, 11:05:05[/time]

Jak już się pakować w drogie gitary to PRS. Mam dwa z 2011 i oba wykonane bezbłędnie. Z czystym sumieniem można już wydać ciężkie pieniądze. Chyba, że dla kogoś ważne nitro to nie.


Chciałbym się z ciekawości pobujać na nich fretrockerem, bo spotkałem się kiedyś z tekstem "Na targach Musicmesse dziwił mnie żenujący niczym w Fenderze poziom wykonania progów w private stokach" :D
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2022, 11:05:28 wysłana przez Chomick »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV

Masz na myśli ten fornir zamiast prawdziwego flame topu, nie trzymające stroju Sperzele czy to pogorszenie jakości odkiedy z ESP zrobiło się EII ? :D

To chyba o LTD mówisz? Sperzeli nie wkładają już od 15 lat, a ESP to dalej ESP, E-II jest zamiast serii ESP Standard.
mniut i piah

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 158

Masz na myśli ten fornir zamiast prawdziwego flame topu, nie trzymające stroju Sperzele czy to pogorszenie jakości odkiedy z ESP zrobiło się EII ? :D

To chyba o LTD mówisz? Sperzeli nie wkładają już od 15 lat, a ESP to dalej ESP, E-II jest zamiast serii ESP Standard.
Ja to jestem ciekaw czy choć część z tej serii E-II nie jest robiona w chińskiej fabryce, a ewentualnie osprzęt montują w Japonii i tam też robią kontrolę jakości. Na główce gitar z serii ESP Standard był normalny napis Made in Japan, a teraz z tego co widziałem to na tych E-II jest taka naklejeczka jak na gitarach Edwards, które niby też są z Japonii, a wiadomo, że nie są.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573

Masz na myśli ten fornir zamiast prawdziwego flame topu, nie trzymające stroju Sperzele czy to pogorszenie jakości odkiedy z ESP zrobiło się EII ? :D

To chyba o LTD mówisz? Sperzeli nie wkładają już od 15 lat, a ESP to dalej ESP, E-II jest zamiast serii ESP Standard.

No właśnie mówię o cudownych Sperzelach jakie wkładali do ESP 15 lat temu. @october może coś na ten temat powiedzieć. W moim rodzinnym mieście paru tez miało tą wątpliwą przyjemność.
Fun Fact - kup sobie ESP Standard series choćby nawet sprzed 15 lat z jakimś flame topem (np. eclipsa ale nie te czarne vintage black lub białe co miały heban na podstrunnicy, tylko te rzadziej spotykane z palisandrem i jakims flame lub quilt topem) wykręć pickupy i rozejrzyj się w ich komorach w poszukiwaniu tego flame czy quilt topu - będziesz miał materiał na kolejny odcinek CTG TV :D

Według oficjalnej "PROPAGANDÓWKI" E II to to samo dawne ESP ale dziwnie jakoś jakoś się pogorszyła. Było pełno o tym w necie od ludzi którzy mieli wcześniej ESP. Wynika to z prostego faktu, że ESP nie ma jednej fabryki w Japonii....Owszem jest ten ich "rdzenny zakład" ale tam robione są custom shopy. Reszta to stare fabryki które kiedyś klepały Burny, Greco, Orville itp. czyli np. fabryka Terada, FGN, z reszta gdzieś kiedyś był o tym temat na forum. Po prostu są ich podwykonawcami bo na szerszą skalę nie wyrabiali by jedną fabryką. Widać to po numerach seryjnych, mają inne oznaczenia literkami mimo że wszystko STANDARD SERIES JAPAN.

« Ostatnia zmiana: 10 Lis, 2022, 10:47:14 wysłana przez Chomick »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
To jebnę offtopem. Opiszę Polskę w jednym zdaniu:
Dzisiaj o godzinie 12:34 dostałem polecony informujący mnie, że o godzinie 13:00 mam stawić się na komisji w sprawie grupy inwalidzkiej. Kurtyna.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
To jebnę offtopem. Opiszę Polskę w jednym zdaniu:
Dzisiaj o godzinie 12:34 dostałem polecony informujący mnie, że o godzinie 13:00 mam stawić się na komisji w sprawie grupy inwalidzkiej. Kurtyna.
To był test. Jak zdążysz to jesteś sprawny. :P A tak na serio, nie mogłeś zdalnie?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
To jebnę offtopem. Opiszę Polskę w jednym zdaniu:
Dzisiaj o godzinie 12:34 dostałem polecony informujący mnie, że o godzinie 13:00 mam stawić się na komisji w sprawie grupy inwalidzkiej. Kurtyna.
To był test. Jak zdążysz to jesteś sprawny. :P A tak na serio, nie mogłeś zdalnie?

Od września wszyscy samodzielni mają stawiać się osobiście. Przynajmniej w Poznaniu.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
@Chomick mam wrażenie jakbyś mówił do gościa, który gra od 5 lat i wczoraj wszedł na forum ;D
Przerabiałem ESP na Sperzelach, niegdyś seria 1000 LTD miała Sperzele, miałem Regiusa na Sperzelach, ale miałem też Horizona NT-2 z początku lat dwutysięcznych i miał blokownane Gotohy. Niestety nie sprawdziłem topu bo miałem to w dupie. Nie pamiętam, żebym miał problemy ze strojem, ale pamiętam że były lekko gówniane, szczególnie "wolne" wałeczki, które dociskały strunę - co za debilny pomysł lol.

Z topami jestem w stanie uwierzyć, tak jak w Setiusach, choć jeden typ mi pisał że na początku Setiusy miały normalnie top. Kto to teraz wie...
Ogólnie, to nie ma żadnego znaczenia, prócz wyższej ceny za gitarę.

ESP do mnie nie trafia, ale przerzucam nowe LTD 1000 z Korei, loteria tak samo jak ze wszystkim, ale szanse na fajną gitarę tak z 80 procent. Ostatnio miałem M1000MS to kupeczka za 7000 zł. Bleh. Horizon H3 z kolei fajny, tylko źle położony lakier, który się łuszczy trololo. Teraz mam TE1000 BlakBlast - tu z kolei wszystko fajnie porobione.
mniut i piah

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
To jebnę offtopem. Opiszę Polskę w jednym zdaniu:
Dzisiaj o godzinie 12:34 dostałem polecony informujący mnie, że o godzinie 13:00 mam stawić się na komisji w sprawie grupy inwalidzkiej. Kurtyna.

i co, stawiłeś się? :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
O lol. Sperzel też już jest passé?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Częściowo u mnie kręcone :)
Paczki z głów!

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
Częściowo u mnie kręcone :)
I nie załapałeś się na jakiegoś Trolla? Hyhyhy! Suchar mode off.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Jutro idę na ochronę do studia filmowego (bo rząd dużo podatku zwraca za kręcenie tutaj i się zaczął szał) i może mnie jaki producer wyhaczy 😁. Właśnie nie wiem czy myć włosy :D
Paczki z głów!

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
Jutro idę na ochronę do studia filmowego (bo rząd dużo podatku zwraca za kręcenie tutaj i się zaczął szał) i może mnie jaki producer wyhaczy 😁. Właśnie nie wiem czy myć włosy :D
Nie tylko włosy!!! Hrhrhr

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odjeb się, jak Nine Inch Nails na Woodstock w '94.  :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Cudowny koncert!!!

No, jestem właśnie w studio, zresztą od 6 rano. I niestety nie powiem "Good morning Mrs. Foster" do Jodie Foster ;). Ma dziś wolne, ajjj!
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
@Chomick mam wrażenie jakbyś mówił do gościa, który gra od 5 lat i wczoraj wszedł na forum ;D

I vice versa :P

Częściowo u mnie kręcone :)
I nie załapałeś się na jakiegoś Trolla? Hyhyhy! Suchar mode off.

Etaam  - to już pierwszaz z brzegu Inslandka rozkłada go na łopatki :D

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Kurwa, miesiąc temu kupiłem Sony A7IV w zestawie z obiektywem i myślałem, że złapałem boga za nogi. Oczywiście za ciężkie na dotychczasowego gimbala i wydatek 2-3k na nowego (których już nie mam) i jak już myślałem o szybkiej odsprzedaży na rzecz jakiegoś lżejszego zestawu, to na Black Friday przypierdolili takimi okazjami, że jestem z miejsca 2k w plecy, co już muszę przełknąć. Nie wiem, czemu dałem sobie wmówić. ze dolar i euro będą tylko szły do góry i kupiłem za euro w cenie 4,90 ://

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
To jest tylko semantyka, ale jak robiąc dobrą rzecz świetnie sam siebie jej pozbawiłeś. Brawa!! :D :D Otóż złapałeś boga za nogi i przez miesiąc cieszyłeś się bardzo z tego. Teraz chwilowo pojawią się oferty z niższą ceną, ale to się zdarza. W żadnym sensie nie jesteś w plecy. Ze wszystkich ofert wybrałeś wtedy zajebistą, więc ciesz się nadal :)
A następny duży zakup odłóz na za rok.
Paczki z głów!

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
dobrze Bat mówi, poza tym na black frajer bardzo często obniżali podniesione ceny, więc nie masz co teraz się pałować, że tego nie przewidziałeś.
No, może poza tym kursem walut.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
@gizmi7 ja pójdę krok dalej- dobrze, że udało Ci się kupić sprzęt jaki chciałeś, bo ja od kilku tygodni miewam problem z dostaniem tego czego potrzebuję. Czy to jakieś podzespoły do komputerów, czy specjalistyczne narzędzia, czy nawet drewno do gitar.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Do gitar drewno? Poszedłeś w mainstream jednak? ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
specjalistyczne narzędzia
Kiedy robimy ten autoklaw??