Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1675108 razy)

Zomballo

  • Gość
Liżące paluchy baby ze sklepów. Noszżżżessssszzzzz! Prawie każda zanim weźmie foliową torebkę do ręki musi se oblizać palce. Gdzie kurwa Sanepid ja się pytam? A potem zdziwko, że epidemia.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Raz jak przyszedł kominiarz z kalendarzami dałem sobie wcisnąć bo "pan da ile może".
To spojrzenie jak zobaczył dwa złote. Chyba go zatkało albo nowy w biznesie bo bez słowa poszedł.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Liżące paluchy baby ze sklepów. Noszżżżessssszzzzz! Prawie każda zanim weźmie foliową torebkę do ręki musi se oblizać palce. Gdzie kurwa Sanepid ja się pytam? A potem zdziwko, że epidemia.

A jak w kosciele w swieconej wodzie wszyscy maczają paluchy to potem nic dziwnego, że wszyscy chorują jak sobie w czoło bakterie kałowe wcierają :D

Typowe dla lewactwa. Pomagać? Tak, ale z pieniędzy państwa, bo to niczyje. Ja swoich nie oddam!

Teoria gier, słonko. I nie niczyje, tylko wspólne - które powinny iść również właśnie na taką systematycznie zorganizowaną, bezosobową pomoc.

Nie, wcale nie powinny. Od pomocy potrzebującym są rodzina i fundacje.
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2017, 10:22:26 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Typowe dla lewactwa. Pomagać? Tak, ale z pieniędzy państwa, bo to niczyje. Ja swoich nie oddam!

Teoria gier, słonko. I nie niczyje, tylko wspólne - które powinny iść również właśnie na taką systematycznie zorganizowaną, bezosobową pomoc.
Co to za pomysł żeby zabierać mi hajs i oddać komuś innemu? Jakiś urząd Robin Hood'a? :D
return to monke

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
@gizmi7 jak zwykle jebnie naukowym zwrotem i myśli, że pozamiatał. A jak już zaczyna się merytoryczna dyskusja na argumenty to spierdala.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Apropo pomagania to macie jeszcze przykład jak się kończy pomoc takim co tej pomocy pozornie potrzebują :D patrz wiesiu wszywka. Swoją drogą ten gościu co z nim te filmiki kręcił też święty nie jest ale o tyle propsy, że resztę szmalu oddaje na fundacje charytatywne.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Typowe dla lewactwa. Pomagać? Tak, ale z pieniędzy państwa, bo to niczyje. Ja swoich nie oddam!

Teoria gier, słonko. I nie niczyje, tylko wspólne - które powinny iść również właśnie na taką systematycznie zorganizowaną, bezosobową pomoc.

Kompleks Edypa? Skarbie ;*
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
@selfslave Czo? Ja mam pracę i studia poza forum - nie siedzę tu 24/7. I nie widzę specjalnie żadnej dyskusji.

@Johnny Masz jeszcze prawie sto lat postępu w psychologii do nadrobienia, ale doceniam zapał. I no offence - chodzi mi o to, że nikt nie lubi być frajerem. Nie wierzę w dużą moc zmian oddolnych - spoko jeśli sam nie grzeję domu kaloszami, ale żeby pozbyć się smogu potrzeba nacisku prawnego. Podobnie z chujowymi pracodawcami, Pejsbukiem, który wszystkich szpionuje, etc.

Zarówno „rodziny”, jak i „fundacje” są nieefektywne na własną rękę. Redystrybucja kapitału, jak i opieka społeczna się zwyczajnie opłacają - mocna klasa średnia i brak skrajnych nierówności stabilizują społeczeństwa. Ostatni kryzys ekonomiczny i następny, który po nim jeszcze nastąpi w następnych latach to właśnie dowód klęski neoliberalnego dogmatu, który się na to wypiął w imię przeceniania magicznych właściwości wolnego rynku.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
Uwielbiam tą waszą nowomowę na dawne określenie złodziejstwa i usprawiedliwianie nieróbstwa.
Na pewno ściąganie naszej praktycznie nieistniejącej "klasy średniej" w dół pozwoli odbudować się naszej gospodarce.  ::)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Waszą - do której grupy społecznej mnie tym razem infrahumanizujesz? Przecież ja jestem za progresją podatkową - klasa średnia może wtedy spać spokojnie.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Zarówno „rodziny”, jak i „fundacje” są nieefektywne na własną rękę. Redystrybucja kapitału, jak i opieka społeczna się zwyczajnie opłacają - mocna klasa średnia i brak skrajnych nierówności stabilizują społeczeństwa. Ostatni kryzys ekonomiczny i następny, który po nim jeszcze nastąpi w następnych latach to właśnie dowód klęski neoliberalnego dogmatu, który się na to wypiął w imię przeceniania magicznych właściwości wolnego rynku.

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
Waszą - do której grupy społecznej mnie tym razem infrahumanizujesz? Przecież ja jestem za progresją podatkową - klasa średnia może wtedy spać spokojnie.
Waszą, ludzi którzy myślą że:
- niedostatek u ludzi wynika z niskich przychodów a nie podejścia do życia,
- państwo może wykonywać jakiekolwiek działania lepiej niż bezpośrednio ludzie z pominięciem systemowych regulacji, dotacji i redystrybucji kasy z podatków,
- pieniądze zabrane klasie średniej (inwestującej, tworzącej miejsca pracy) powodują polepszenia warunków klas niższych (głównie jednorazowa konsumpcja zapewnienie bytu).

Tym gorzej o tobie świadczy jeśli jesteś za progresją. To jeszcze większe złodziejstwo i tworzenie patologii typu raje podatkowe.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Ale jakie pieniądze zabrane klasie średniej? Suma wydatków państwa jest w dużej mierze „fixed” - pozostaje kwestia finansowania - im bardziej liniowy model i im więcej ulg dla dużych przedsiębiorstw, „specjalnych stref ekonomicznych” przy jednocześnie śmiesznie niskiej kwocie wolnej od podatku, tym większy udział w partycypacji w finansowaniu przypada na klasę średnią czy niższe. Twój ostatni akapit jest nielogiczny. Raje podatkowe wynikają ze słabego państwa i atmosfery przyzwolenia, która właśnie polega na tym neoliberalnym zrzędzeniu, że „podatki to kradzież” i najlepiej, żeby państwo finansowało się same albo z rosnących długów.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Właśnie dajecie piękną demonstrację, że likwidacja tematu politycznego tylko pogorszy sprawę :D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Ale jakie pieniądze zabrane klasie średniej? Suma wydatków państwa jest w dużej mierze „fixed” - pozostaje kwestia finansowania - im bardziej liniowy model i im więcej ulg dla dużych przedsiębiorstw, „specjalnych stref ekonomicznych” przy jednocześnie śmiesznie niskiej kwocie wolnej od podatku, tym większy udział w partycypacji w finansowaniu przypada na klasę średnią czy niższe. Twój ostatni akapit jest nielogiczny. Raje podatkowe wynikają ze słabego państwa i atmosfery przyzwolenia, która właśnie polega na tym neoliberalnym zrzędzeniu, że „podatki to kradzież” i najlepiej, żeby państwo finansowało się same albo z rosnących długów.
Grubo :D
return to monke

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Problemem ubóstwa nie jest brak pieniędzy. Brak pieniędzy to jest ubóstwo i tutaj należy działać u źródła problemu, którego efektem jest ubóstwo. Redystrybucja dóbr jest jak zażywanie środków przeciwbólowych na ból zęba. Pomoże na chwilę, ale ogólnie to coś się tam źle dzieje i trzeba to rozwiązać, a nie inwestować stale w doraźne środki.

Edit: I skoro to takie wspaniałe rozwiązanie to trzeba pochwalić naszych rządzących (obecnych i przeszłych), że zamiast np. reformy ZUS, przeniosą do niego środki z innych miejsc, zabiorą to co ludzie odłożyli na OFE itp. Na pewno nie wynika to z braku pomysłu, wiedzy, czy po prostu chęci naprawy systemu, zamiast przesiedzenia kilku lat na wygodnym stołku. Nie, to widocznie genialny plan redystrybucji środków ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2017, 10:05:55 wysłana przez selfslave »

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Nie żyje Shyla Stylez  :-\
smutnyfap.gif ;___;

@gizmi7 ogarnij sobie co tam naskrobał niejaki Daniel Oppenheimer w 2006 za co dostał IG Nobla. Kolo doszedł do całkiem ciekawych wniosków.
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2017, 10:02:21 wysłana przez blendamed »

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Wrzucę tutaj bo to popularny temat.
Dzisiaj 30-te urodziny, o kurwa.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wrzucę tutaj bo to popularny temat.
Dzisiaj 30-te urodziny, o kurwa.

Spoko luz, teraz już z górki. Przedsmak tempa życia miałeś w ostatnich latach, teraz będzie lepiej.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Tramadol jako następny level wtajemniczenia :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
W poszukiwaniu zaginionego brzmienia, no chyba nigdy nie ogarne jak zrobic, zeby brzmialo tak, jak chce.