Autor Wątek: Line6 UX2 i Windows 10 - faktycznie taki problematyczny?  (Przeczytany 10706 razy)

Online ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
@rafalek  olej focusrite. Miałem Scarlet 2i4 1st gen, a teraz mam scarlet 2i2 3rd gen poza tym, że dźwiękowo jest świetnie to jak tylko w Sonar włączę EQ na choć jednym tracku to od razu mam straszną latencję na tracku z żywym wiosłem. Do audio kompa Panie mam kosmos. 12 rdzeni z 24 wątkami, dyski M.2 7000MB/s odczyt i 3500MB/s zapis, pamięci 32GB starczy, a i tak jest kibel. Omson już mi mówił o wymianie interfejsu z tym, że on jest nówka więc po prostu wyłączam EQ i jadę dalej. Na razie nie wkurwiłem się jeszcze tak by go wyjebać. 
INTERSTELLAR

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
No to co kupic? UX2 na win 10 już nawet muzy z youtuba nie odtwarza. Na 7 elegancko chodzi. Nie mam jakichś wielkich wymagań. Granie na wtyczkach le Pou ts bramka piec paczka. Efektów innych nie stosuje. Oraz nagrywanie pojedynczych ścieżek z mikrofonu lub bezpośrednio z włączonym ez drummerem. Jak to wszystko mi będzie chodzić z akceptowalna latencja to będzie git
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2022, 15:07:50 wysłana przez rafalek »

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
  • http://trylionband.com
    • Trylion
U mnie od kilku lat Steinberg UR22mkII sprawuje się świetnie, można przy dobrym kompie ze spokojem grać na najniższym ustawieniu latencji tzn 32 samples.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Ja jakieś 4 miesiące temu odkopałem POD a GX, którego mam od 2011 roku i podłączyłem do Maca z 2018, jak stanęło na instalacji to musiałem w trybie awaryjnym uruchomić komputer.
Także chyba nie ma co trzymać takich rzeczy przez dekady ;)

Co do tego co kupić nowego to moim zdaniem sprowadza się to do tego jakiego oprogramowania będziesz używa? Kupujesz Line6 to masz ich software itd.
Jeżeli i tak bazujesz na jakiś zewnętrznych pluginach czy wtyczkach a nie rzeczach dodawanych w komplecie z interfejsem to wydaje mi się, że do pewnego stopnia to nie ma tak dużego znaczenia czy to będzie Line6, Focusrite czy co tam jeszcze.

Zastanowiłbym się raczej czy warto np dołożyć aby mieć coś co jest interfejsem i można na tym grać po podłączeniu np do kolumny bez konieczności posiadania komputera gdzieś pomiędzy.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Motu jest przesuper interfacem, jeszcze bardzo dobrze w testach latencji i poziomu szumów wypada SSL2+, sam sobie ostrzę pazury powoli na któreś z nich :D

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • NailbombAudio
Popieram, tez pracuje na motu od niedawna i interface rozpierdala

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Przepraszam za dyletanctwo ale ani w motu ani w ssl2 nie widzę wejscia instrumentalnego. To jak się do tego wiosło podłącza? Do tej dziury w wejściu mikrofonowym?
« Ostatnia zmiana: 04 Lip, 2022, 14:30:52 wysłana przez rafalek »

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
Przepraszam za dysletanctwo ale ani w motu ani w ssl2 nie widzę wejscia instrumentalnego. To jak się do tego wiosło podłącza? Do tej dziury w wejściu mikrofonowym?

Dokładnie tam, też mnie to zbiło z tropu X lat temu jak kupowałem swój pierwszy interfejs
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Kupiłem Motu M2 i wszystkie problemy znknęły. Instalacja trwa 30 sekund i wszystko od razu chodzi (nie licząc probemów z czystą gitarą w tle, ale teraz juz wiem że trzeba wcisnąć tylko jeden przycisk na interfejsie i po sprawie). Latencja 5,8 przy buforze 256. Dla mnie nie wyczuwalna w grze. Da się mniej ale tyle mi styka. Sygnał jakby słabszy niż w UX2 przez co pluginy grają wyraźniej. No i można płynnie regulować sygnał wejściowy. Na razie mówię spoko opcja i polecam.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Mam ostatnio dylemat, czaję się na interfejs i nie wiem który wybrać. Do finałów doszły dwa, Audient iD14 i SSL 2, bez plusa bo midi mi nie potrzebne. Parametry chyba mają zbliżone, cenę też, ale nie wiem co wybrać.
To będzie mój pierwszy interfejs i nie wiem czy ogarnę te wszystkie wodotryski które ma Audient  ...S/PDIF lub 8-kanałowym ADAT  :o
Przecież ja  nie będę potrafił wykorzystać jego możliwości, a na pewno nie w pierwszym roku :) SSL 2 wydaje się prościutki i też ma zajebiste parametry i podzespoły, gniazda neutrik, potencjometry alps itp.
W tych sprawach jestem zielony, nie potrzebuje wiele, podłączyć gitarę dobry mikrofon i pobawić się muzyką, coś ponagrywać i tyle.
Oczywiście każdy z nich ma jakieś tam zajebiste oprogramowanie, ale też nie za bardzo potrafię je ocenić. Wiem co to Raper czasem się nim bawię, używam jakichś tam prostych wtyczek i to wszystko. A może ten mniejszy Audient  iD4 wystarczy na moje niemal zerowe doświadczenie ? parametry ma w zasadzie zbliżone, tylko trochę mniejszą funkcjonalność. Kosztuje ok 600pln i te 4 stówy różnicy dołożyć do lepszych monitorów, mikrofonu czy słuchawek ?
Pomóżcie panowie ! a może jeszcze coś innego polecicie w tej cenie +/- 1 000 pln. Stoje jak ten dureń na rozdrożu i nie wiem w którą iść stronę. Będę wdzięczny za każdą podpowiedz.
https://musiccenter.pl/sklep/studio-nagran/interfejsy-audio/ssl-2/

https://musiccenter.pl/sklep/studio-nagran/interfejsy-audio/audient-id14-mkii/

https://musiccenter.pl/sklep/studio-nagran/interfejsy-audio/audient-id4-mkii/

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Z w. przedstawionych brałbym Audienta iD4 (mam i używam EVO 4), ponieważ ma wejście o dużej impedancji specjalnie do podłączenia gity.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Z w. przedstawionych brałbym Audienta iD4 (mam i używam EVO 4), ponieważ ma wejście o dużej impedancji specjalnie do podłączenia gity.

Z Audientów wpadł mi w oko jeszcze model "Sono" https://allegro.pl/oferta/audient-sono-gitarowy-interfejs-audio-usb-b-stock-11862523186  ale chyba nie jest jakoś specjalnie popularny i to mnie zastanawia, chociaż opis i dane techniczne są dosyć ciekawe.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Windows 8

Zaczęty przez g-zs Software

22 Odpowiedzi
11825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2011, 12:39:16
wysłana przez Musza
0 Odpowiedzi
2241 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2012, 21:09:19
wysłana przez sylkis
9 Odpowiedzi
4423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2012, 17:39:25
wysłana przez guitarmajster
0 Odpowiedzi
2049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2015, 19:15:49
wysłana przez Ledjent
Windows 10

Zaczęty przez Aremenius Software

13 Odpowiedzi
7360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2017, 17:29:17
wysłana przez przemak