Autor Wątek: tuner / stroik w kostce na scenę - jaki?  (Przeczytany 67749 razy)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
tuner / stroik w kostce na scenę - jaki?
« 22 Mar, 2009, 16:29:16 »
witajcie! potrzeba mi solidnego tunera na koncerty - siedzę w drop C, acz planuję również zakup siódemki (rychło w czas :D), więc miło by było, jakby nie miał problemu z łapaniem również drop A. cena najlepiej do 300zł, używki oczywiście wchodzą w grę. zastanawiałem się m.in nad tym http://www.taniestruny.pl/p/17/296/tunery_planet_waves_pw_ct_04.html czy ktoś miał okazję to testować? ktoś u nas sprzedawał ostatnio Ibaneza LU-20, ale nie wydawał mi się zbyt wytrzymały, jeśli się mylę to proszę o poprawienie. :) Ibaneza Bossa TU-2, Korga DT10 i Pitchblacka też brałem pod uwagę, co prawda one są już sporo powyżej trzech stówek, ale opinii o nich chętnie wysłucham (na wypadek niespodziewanego przypływu gotówki ;) )
do widzenia.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
ostatnio kupiłem to:
http://www.bigbeat.pl/product_info.php/manufacturers_id/225/products_id/8635
ładnie stroi, ma tru bajpas, czytelny duży wyświetlacz, diody.. Z perspektywy czasu nie widzę sensu wydawać 350zł na tuner który działa tak samo jak tuner za 200zł (w moim przypadku za 100 ;])
a w sumie i tak używam ostatnio tunera wbudowanego w head- wygodna sprawa w sumie :)

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
podłącze się bo teżz jestem na etapie poszukiwań kostkowego stroika

dodam tylko ze na ostatnim koncercie miałem pożyczony tuner boskiej firmy behringer i nie było tragicznie poza tym ze nie miałem zasilacza a wymiana baterii w tym ustrojstwie przyprawiła mnie o wypadanie włosów no i wielka wada tego wynalazku jest oczywiscie plastikowa obudowa

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
w tym o czym pisałem wyżej (JPT10) wymiana baterii zajmuje kilka sekund- jest plastikowy zatrzask. A obudowa jest metalowa

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
terror - tym też byłem zainteresowany, zresztą jak może pamiętasz ze swojego tematu :) a w jakim stroju grasz oraz na ile ten tuner jest dokładny i szybki? na koncertach to jest dość istotne, a nad niższymi dźwiękami zwykle tunery muszą się dłużej zastanawiać ;)
do widzenia.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Miałem tuner berindżera... Również gram w drop C i niestety ten kawałek plastiku niskie C łapał raz na 10 razy. Opóźnienia ma ogromne przy każdej strunie ogólnie, po tygodniu wyleciał z setu.
Polecam DT-10, na allegro w dalszym ciągu można wyrwać używkę za mniej niż 200 zł.
mniut i piah

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
ale z tego co wiem to dt-10 nie ma tróbajpasa co przy jakichś dłuższych łańcuchach efektów moze być wadą wielką

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Jak się ma długi łańcuch efektów, to się wywala tuner poza albo kupuje Petersona :P

Zawsze mi się wydawało, że ma TB. No ale cóż, mimo wszystko polecam, świetny stroiciel podłogowy.
mniut i piah

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Wez poszukaj okazyjnego lub uzywanego Bossa albo Korga, nie bedziesz sie denerwowal a wymienisz tylko na DTR czy Petersona.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No właśnie miałem to samo napisać...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
terror - tym też byłem zainteresowany, zresztą jak może pamiętasz ze swojego tematu :) a w jakim stroju grasz oraz na ile ten tuner jest dokładny i szybki? na koncertach to jest dość istotne, a nad niższymi dźwiękami zwykle tunery muszą się dłużej zastanawiać ;)
Jestem cienias, gram w D :P. W moim stroju działa bardzo ładnie- nie ma czegoś takiego jak w tanich tunerach za 40zł że wskazówka skacze w całej skali- precyzyjnie wskazuje i bardzo szybko, nie waha się. Flażolety na 12 progu też od razu łapie Z ekstremalnie niskimi strojami go nie sprawdzałem.. Sprawdziłbym teraz ale nie mam przy sobie kabla.. Jak będę w salce to sprawdzę i napiszę

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Ja używam rackowego Korga DTR-1000 na 7mce w F łapie po milisekundzie. Ogólnie w pełni profesjonalna zabawka. Ekran czytelny tak ze kazdy na koncu sli widzi ze mi nie stroi ;p Ad rem- popieram kupowanie wyrobow firmy KORG. A ściślę gdybym nie kupił (całkiem przez przypadek) DTR to uderzałbym teraz w pitchblacka za ok 350zł.


Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
będę wdzięczny jak sprawdzisz, bo czuję, że się mocniej tym JPT zainteresuję ;) chyba, że faktycznie trafiłaby się jakaś okazja z tym Korgiem bądź Bossem, bo póki co na ale-drogo pustki
do widzenia.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
IMO w swoim przedziale cenowym Korg Pitchblack nie ma konkurencji :)
EUR skoczylo, wiec mozliwe, ze niestety przekracza aktualnie 300 PLN.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Wybielacz- dziś próbowałem- zjechałem do G i tuner od razu pokazywał, bez żadnego myślenia, zupełnie jak dla standardowego stroju. Dalej nie kręciłem ale myślę że nie powinien stawiać oporu.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
i to G stroił w miarę dokładnie? jak tak to chyba nawet nówkę wezmę, bo na allegro pewnie się nie doczekam ;)
do widzenia.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
sprawdzałem później z tunerem wbudowanym w head line6 i ten sam dźwięk pokazał (minimalna różnica- rzędu 1 centa). Jeśli tylko nie słyszysz aż takich różnic to bierz ;)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
ale z tego co wiem to dt-10 nie ma tróbajpasa co przy jakichś dłuższych łańcuchach efektów moze być wadą wielką

DT-10 ma 2 wyjścia.
1. z funkcją mute - tutaj tnie sygnał
2. normalne - jak stroisz to wszystko słychać - sygnał jest bardzo dobry

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
tuner doszedł, po szybkich oględzinach mogę co nieco o nim powiedzieć (z mojej perspektywy):
stroi dość szybko i dokładnie, nie jest błyskawiczny, ale nie jest to problematyczne i nie muszę po nim dostrajać jedynie poza najniższą struną, choć to chyba kwestia mojej gitary, bo na trzech tunerach, w tym AP Tunerze (który jest bardzo dokładny), struna C nie stroi i zawsze ją poprawiam flażoletami na ucho. aczkolwiek po zagraniu flażoletu na 12 progu tejże struny tuner łapie dźwięk podobnie jak na innych strunach, więc wporzo. :) zobaczymy jak się spisze w boju, mam nadzieje, że ogarniemy jakiś koncert w kwietniu i jak będę pamiętał to opiszę, jak się sprawdził :)
do widzenia.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
z tego podniecenia nie napisałeś jaki w końcu kupiłeś :D

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
nie napisałem, bo przez tego pajaca (jak to brzmi ;) ) nie mogłem edytować posta - JPT-10 :)
do widzenia.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
i bardzo dobrze ;]
może założymy fanklub jpt10 :D

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
dołączę się, jak mi nie nawali na gigu :P ;)

a! nie wspomniałem o trochę zastanawiającej rzeczy - gdy stroję się z funkcją mute i mam w piecu załączony kanał lead to słychać jakieś lekkie przebicia w głośniku, ale do zniesienia (raczej)
do widzenia.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
w Korgu DT-10 tez jest cos takiego, takie cichutkie pierdy (lol, jak to brzmi ;D ). przester to uwydatnia, na czystym jest luz.
Łe tej.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Dobruy jest jeszcze ibanez LU20, miałem takiego. Nie obcinał sygnału, stroił w miarę dokładnie, tylko wooolny był.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10112 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2009, 11:09:35
wysłana przez Leon
19 Odpowiedzi
5958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2015, 20:10:33
wysłana przez ciechoslovacja
2 Odpowiedzi
1849 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2016, 10:48:43
wysłana przez sqby
Jaki tuner kupić?

Zaczęty przez Orange Efekty

17 Odpowiedzi
4665 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2016, 00:04:41
wysłana przez RWD
3 Odpowiedzi
1773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2017, 21:22:12
wysłana przez wuj Bat