Autor Wątek: tuner / stroik w kostce na scenę - jaki?  (Przeczytany 67748 razy)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
przy okazji turbo tunera:

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ja polecam StroboSoft Petersona, najtańszy i najlepszy tuner ever, z tym, że to soft. Cena około 40$ za wersję podstawową, można kupić online na stronie petersona. Minus to zerowa mobilność, ja to zainstalowałem na laptoku, a poza tym same plusy, mega dokładność - do 1/10 centa, dokładność boss'a to chyba 2 centy, czyli dokładniejszy jakieś 20 razy :D BTW customer support Petersona jest zajebisty!
Najtanszy moze i jest, co do najlepszy, to sie bede klocil ;)
A najdokladniejszy to juz zupelnie nie.

Konkrety misiu, konkrety :) Stosunek 40$ do 120$ za tuner który kupiłeś w połączeniu z dokładnością 1/10 centa jest dla mnie wystarczający, zarówno pod kątem dokładności, jak i by powiedzieć, że ZA TĄ CENĘ jest najlepszy :*

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Sinner, aż głupio mi to pisać, ale czy Ty czytałeś temat tego topicu? :P
mniut i piah

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Sinner, aż głupio mi to pisać, ale czy Ty czytałeś temat tego topicu? :P

:P

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
a mi sie wydaje ze dt10 ma tru bajpas..
DT10 ma 2 wyścia.
1. true bypass, ale sygnał idzie dalej do wzmaka i wszystko słychac przy strojeniu
2. z funkcją mute, tutaj sygnał jest cięty jak jasna cholera

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Witam jak dla mnie to tylko  Boss TU- 2 niezawodny wytrzymały i ma wszystko czego potrzebuje się na scenie. Odnośnie tego tunera to był kiedyś test  w Gitarzyście i był to najlepszy i najdokładniejszy tuner w kostce z pośród testowanych.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
był kiedyś test  w Gitarzyście
Czytałem kiedyś w wyborczej że es el de to najlepsza opcja. Wybacz, ale to śmiechu warte jak dla mnie.

Osobiście skłaniałbym się ku piczblakowi, zwłaszcza, że sam mam zamiar go sobie sprawić po wakacjach jak popracuję.
Czy ktoś miał w łapach tego Planet Waves http://store.daddario.com/category/148523/Chromatic_Pedal_Tuner lub tego dziada http://store.daddario.com/category/148525/Tru-Strobe_Tuner ?

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Osobiście skłaniałbym się ku piczblakowi, zwłaszcza, że sam mam zamiar go sobie sprawić po wakacjach jak popracuję.

Tez zadna rekomendacja. Czemu ten a nie inny?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A proszę bardzo: stroiłem nim sześciostrunowy bas i dwie siódemki przed każdą próbą przez dwa lata i nigdy się na nim nie zawiodłem. Nie był mój, a basisty, także to on go używał na scenie, nie ja, ale również był zadowolony. Kiedy go na próbach nie było, korzystaliśmy z jakiegoś Cherub'a i Boss'a i to nie było to samo. Często nie łapały w ogóle najniższej struny albo podawały dziwne wartości.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Boss Ci nie stroil? Dziwne. Ja mialem dwa modele Bossa i nigdy nie mialem problemow z B ani w EC ani w basie.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
ja to sie sliniłem ba dalej sie slinie na turbo tuner, ile dałes domyslam sie ze ze usa sprowadzony?
129$ + 25$ wysylka. Niestety musialem rowniez zaplacic clo, ale i tak warto :)

BTW nie wiem, czy to przepisy unijne czy tylko w DE sie zmienily,
ale clo i podatki nie sa juz naliczane na koszta wysylki,
tylko na sama wartosc przedmiotu.


Konkrety misiu, konkrety :) Stosunek 40$ do 120$ za tuner który kupiłeś w połączeniu z dokładnością 1/10 centa jest dla mnie wystarczający, zarówno pod kątem dokładności, jak i by powiedzieć, że ZA TĄ CENĘ jest najlepszy :*
Konkrety? Ok. Mam konkrente pytanie: jak Ci idzie z uzywaniem notebooka na scenie? :lol:

Z reszta sek w tym, ze Turbo Tuner jest unikalny pod tym wzgledem,
ze to prawdziwy strobo tuner. Nie ma tam zadnego "przetwarzania",
rozpoznawania dzwiekow itp.
Wyswietlacz jest bezposrednio sterowany przez porownanie drgajacej struny i wzorca.
Cos takiego jak letencja w tym tunerze nie wystepuje. Opad szczeny.
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2009, 15:53:33 wysłana przez Sikor »
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Konkrety? Ok. Mam konkrente pytanie: jak Ci idzie z uzywaniem notebooka na scenie? :lol:

Nijak :D Jestem kanapowym wymiataczem ;)

Z reszta sek w tym, ze Turbo Tuner jest unikalny pod tym wzgledem,
ze to prawdziwy strobo tuner. Nie ma tam zadnego "przetwarzania",
rozpoznawania dzwiekow itp.
Wyswietlacz jest bezposrednio sterowany przez porownanie drgajacej struny i wzorca.
Cos takiego jak letencja w tym tunerze nie wystepuje. Opad szczeny.

...a to - ok :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Boss Ci nie stroil? Dziwne. Ja mialem dwa modele Bossa i nigdy nie mialem problemow z B ani w EC ani w basie.
Boss do tego bardzo szybko zżerał baterię. Może był jakiś lipny, ja nie wiem. W każdym razie, JA nie poleciłbym go z czystym sumieniem.
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2009, 19:26:36 wysłana przez mondomg »

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Ja z Bossem też mam średnie doświadczenia, z grubą B zwłaszcza - nigdy nie potrafił się zdecydować czy jest wyżej czy niżej.

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Boss Ci nie stroil? Dziwne. Ja mialem dwa modele Bossa i nigdy nie mialem problemow z B ani w EC ani w basie.
Boss do tego bardzo szybko zżerał baterię. Może był jakiś lipny, ja nie wiem. W każdym razie, JA nie poleciłbym go z czystym sumieniem.
            Ja mimo to polecam tego Bossa bo gram na nim już 5 lat i stroje 7-ki w obniżonym stroju a i bas się czasem zdarzyło.... Gdyby ten boss był lipny to tacy jak Steve Vai czy John Petrucci nie używali by tego sprzętu?Jeszcze zapomniałem dodać że mój basista ma korga dtr-2000 i po nastrojeniu gitary na Bossie TU- 2 i sprawdzeniu później stroju na korgu nie było żadnej odchyłki po prostu ideał. Dlatego jeśli rack to Korg dtr 2000 a jeśli podłoga to Boss TU-2.
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2009, 22:55:24 wysłana przez tomus »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Vai i Petrucci grają na nienastrojonych. Po prostu są tacy świetni, że tego nie słychać. Nie sztuka zagrać na nastrojonej.

A tak na poważnie, to wierzysz jeszcze w takie teksty? że "na tym gra ten i ten więc jest najlepsze" ? Przepraszam, że się tak czepiam, ale mam zły humor dzisiaj.

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Vai i Petrucci grają na nienastrojonych. Po prostu są tacy świetni, że tego nie słychać. Nie sztuka zagrać na nastrojonej.

A tak na poważnie, to wierzysz jeszcze w takie teksty? że "na tym gra ten i ten więc jest najlepsze" ? Przepraszam, że się tak czepiam, ale mam zły humor dzisiaj.
         Wiesz to nie jest kwestia wiary. Petrucci ma go pomimo całej szafy racków i możesz to zobaczyć na koncercie Live at Budokan jak prezentuje swój sterownik do sprzętu a obok ma centralnie umieszczonego Bossa.Poza tym techniczny S. Vaia też używa go do strojenia jego gitar. Dlatego nie uważam tego za ścieme. Pozdrawiam

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Też racja, nie przyjrzałem się. Jednak zważając na tytuł tematu, dla mnie Boss nie byłby wystarczająco hardkorowym rozwiązaniem na scenę. Bałbym się, żeby zaraz się rozleciał albo mu jacki wypadły, szkoda stresu.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Nie slyszalem, zeby komus rozlecial sie boss na scenie. Za to PW i owszem.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Mi się rozleciał metalzon. Coś tam w obudowie pękło a normalnie na niego stomp'ałem. Na szczęście nie był mój,  byłem po sprzedaniu Jackhammera i pożyczyłem na jedną sztukę.

edit: poza tym zdarzyło mu się dwa razy wypluć jacka inputowego. Może rzeczywiście był jakiś nie-tego? w każdym razie właściciel wpakował bebechy w nową obudowę i dalej nie narzekał.
« Ostatnia zmiana: 14 Cze, 2009, 23:04:00 wysłana przez mondomg »

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Vai i Petrucci grają na nienastrojonych. Po prostu są tacy świetni, że tego nie słychać. Nie sztuka zagrać na nastrojonej.

A tak na poważnie, to wierzysz jeszcze w takie teksty? że "na tym gra ten i ten więc jest najlepsze" ? Przepraszam, że się tak czepiam, ale mam zły humor dzisiaj.
         Wiesz to nie jest kwestia wiary. Petrucci ma go pomimo całej szafy racków i możesz to zobaczyć na koncercie Live at Budokan jak prezentuje swój sterownik do sprzętu a obok ma centralnie umieszczonego Bossa.Poza tym techniczny S. Vaia też używa go do strojenia jego gitar. Dlatego nie uważam tego za ścieme. Pozdrawiam

A ja nie rozumiem takiej argumentacji. Czy to, że Vai ma na tym strojoną gitarę znaczy, że ja nie miałem problemów ze strojeniem rzeczonej struny B?
Nie wiem co tu pragniesz udowodnić, ale temat służy przedstawieniu swoich doświadczeń z tunerami, ja przedstawiłem swoje, Ty przedstawiłeś swoje, mondo przedstawił swoje... że niby co, piszemy nieprawdę, bo Petrucci posiada taki tuner?
Z podłogowych tunerów miałem okazję z TU-2, DT-10 i PB. Najlepsze doświadczenie miałem z PB, najmniej pozytywne (choć wciąż pozytywne) z TU-2 i tego nie zmieni żaden Petrucci.
Tu nie ma o czym dyskutować.

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
...tu nie chodzi o Petrucciego czy Vaia skoro już próbujesz mnie złapać za słówka.Po prostu to są zawodowcy którzy uzywaja tego sprzętu na co dzień i nie mają z nim problemu. Ja przez pięć lat  go używam i też nie miałem i nim problemów czy to ze strojeniem czy wytrzymałością. jest to jedyny tuner wart swej ceny i wg. mnie najdokładniejszy na rynku. Oczywiście jest jeszcze boss Tu- 1000 który może współpracować ze strojem opuszczonym nawet do sześciu półtonów od standardowego stroju ale wszustko jest kwestią ceny a za 370zl Tu-2 jest bardzo dobrą propozycją.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
Oczywiście jest jeszcze boss Tu- 1000 który może współpracować ze strojem opuszczonym nawet do sześciu półtonów od standardowego stroju

Ja bym proponował skończyć, bo te 6 półtonów niżej niż standard Cię zabiło :D W takim razie basu już nie nastroisz, bo to 12 półtonów niżej :P

Macałem Bossa, DT10 i Pitchblacka, imo Pitchblack najszybszy i chyba najlepiej się na scenie sprawdza.
Mimo wszystko jakbym miał brać coś na tą chwilę, to bym się pokusił na ten mega turbo tuner.
mniut i piah

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
TU-1000 ktory rownie dobrze moglby sie nazywac T-1000 i wystepowac w Terminatorze 2, taki jest wielki i klockowaty. Boss sobie w stope strzela, przeciez do niego to by sobie trzeba kupic dodatkowy pedalboard. moze wypuscili go dla ludzi z wada wzroku? :) to w sumie powinienem go sobie sprawic ;)

jest to jedyny tuner wart swej ceny i wg. mnie najdokładniejszy na rynku.

czekej czekej, co jest niewartego ceny w Korgach? ;)
Łe tej.

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Macałem Bossa, DT10 i Pitchblacka, imo Pitchblack najszybszy i chyba najlepiej się na scenie sprawdza.
Mimo wszystko jakbym miał brać coś na tą chwilę, to bym się pokusił na ten mega turbo tuner.

W sumie miałem do czynienia tylko z DT-10 i całkiem ok sprawdza się na scenie, chociaż może rzeczywiści emógłby być trochę szybszy ;)
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10112 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2009, 11:09:35
wysłana przez Leon
19 Odpowiedzi
5958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2015, 20:10:33
wysłana przez ciechoslovacja
2 Odpowiedzi
1849 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2016, 10:48:43
wysłana przez sqby
Jaki tuner kupić?

Zaczęty przez Orange Efekty

17 Odpowiedzi
4665 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2016, 00:04:41
wysłana przez RWD
3 Odpowiedzi
1773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2017, 21:22:12
wysłana przez wuj Bat