Autor Wątek: tuner / stroik w kostce na scenę - jaki?  (Przeczytany 67750 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
mialem raz pozyczony na gig ten tuner ibaneza i byl spoko, ale faktycznie troszke wolny. no i nie wiem czy do Waszych low tuningów sie nada...
ale do grania w dropped D, czy w standardzie na pewno, no tylko ze ciut wolny jest. ale za to taniutki ;)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
w Korgu DT-10 tez jest cos takiego, takie cichutkie pierdy (lol, jak to brzmi ;D ). przester to uwydatnia, na czystym jest luz.
U Ciebie też?? :D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
U mnie tyż, dlatego wpinam go w pedał głośności ;)
mniut i piah

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
mam takę chińskie coś - jh? i niestety coraz bardziej czuję że jest wolny. zwłaszcza, że podczas strojenia muszę zabawiać publiczność żartami, a te się mi powoli kończą...

tak gwoli "ostrzeżenia" i rady czy zainwestować w dobry tuner...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
kilka tunerów wbudowanych w efekty, czy kosztujących 40-70 zł miałem i nigdy więcej ;). O ile do grania w domu moszna się stroić na ucho o tyle do grania prób lepiej odżałować te kilka złotych i nie musieć na próbach grać w papier kamień nożyczki czyim tunerem się dzisiaj stroimy ;)


Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Ja wiem tyle ze za tą cene, jaki by ten digitech nie był, kupiłbym Pitchblacka, albo DT-10.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Tuner na scenę musi być szybki, precyzyjny, czytelny, solidny i mieć przezroczystą charakterystykę dla sygnału.

Testowałem wiele modeli, wygrywa Fender i Boss. Boss jest drogi ale warto.


Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Na pewno czytelna, krówka, ale...
Cytuj
Handles open tunings, DADGAD, and other alternate tunings, as well as dropped tunings up to six semitones below standard
... w drop A nie łapie?

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
:D

Na pewno czytelna, krówka, ale...

obmacałem to wczoraj popołudniu w music storze w poznaniu

hmm....
czytelne jak cholera ale...
nie sprawdziłem na 7ce ani na LOWTUNNINGu wiec na ten temat nic nie wiem :P

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
sory chłopaki, ja nie wiem po jaką cholerę to zostało zbudowane. Trzymanie na podłodze czegoś wielkości sporego multiefektu jest zajebiście nie praktyczne. To jest chyba projektowane dla osób które mają około 12 metrów wzrostu.

Jeżeli dla kogoś wielkość podłogi już nie stanowi, to najczęściej ma technicznych którzy co dwa kawałki podają wiosełko i lachę kładzie na strojenie. Jak dla mnie to kompletnie bez sensu, nie widzę uzasadnienia dla tego urządzenia i jestem ciekaw jaką strategię marketingową przyjmą dla promocji tego.

W filmiku prezentacyjnym pada stwierdzenie: "możesz stroić instrument będąc daleko od pedalboarda" - przecież to kompletny idiotyzm. Tuner trzeba włączyć więc jesteś koło pedal boarda i tak, a nawet jak jesteś wpięty w bypass czy tuner out i tuner działa ciągle to nie będzie nikt przecież stroił 'na głośno' w trakcie sztuki.

Co z tego że ma on wiele opcji strojenia, trzeba być kompletnym kałmukiem żeby nie umieć zrobić tego w opcji chromatycznej. Nawet strojąc się na DADGAD czy inne otwarte. Ale jest to zabawka dla zawodowca. Wskazuje to jego cena - 259$

Offline Qrczak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
PRzymierzam się do kupna tunera w kostce i obecnie zastanawiam się nad TU-2 Boss'a (bo "wszyscy mają, wszyscy chwalą a do tego to Boss" :P ) i KORG Pitchblack. I teraz pytanie do ludzi, którzy się tym sprzętem bawili - jak to to się sprawuje? Boss niby dobry, ale jak z low tuniniem (mam siódemke i baryton)? Czy lepiej zaoszczędzić koło stówki i kupić tego Korg'a? Ew może jeszcze coś innego sensownego byście polecili?
Z góry dzięki za info.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
boss lapie bez problemow niskie H w basie. korg lapal mi H w gitarze bez problemow, zreszta obie maszynki sa uniwersalne - i bas, i gitara, takze lotuning gitarowy raczej nie bedzie problemem.

inny problem jest z dostepnoscia Pitchblacka, wlasnie czekam na dostawe w Laudzie, moze gdzies go mozna dostac ale w roznych (zlych albo mniej zlych) cenach. maja byc w PL w przyszlym tygodniu. mam juz zamowione dwa w kazdym razie, ale to potrwa zanim one sie pojawia, i nie mam pojecia w jakich cenach.

IMO roznica miedzy Korgiem a Bossem to kosmetyka. jeden moze byc minimalnie szybszy, drugi ladniejszy, albo co tam. wybieram Korga, bo jest dla mnie czytelniejszy.
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ja polecam StroboSoft Petersona, najtańszy i najlepszy tuner ever, z tym, że to soft. Cena około 40$ za wersję podstawową, można kupić online na stronie petersona. Minus to zerowa mobilność, ja to zainstalowałem na laptoku, a poza tym same plusy, mega dokładność - do 1/10 centa, dokładność boss'a to chyba 2 centy, czyli dokładniejszy jakieś 20 razy :D BTW customer support Petersona jest zajebisty!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ja kupilem ostatnio tego j&H i jest spoko, szybko stroi, silent jest, cena tez fajna. mysle ze tanszy i lepszy bedzie ciezko znalezc (lu20 ibaneza w porownaniu z tym faktycznie dosc wolno przetwarzał) minus dla mnie jest taki ze dosc wrazliwy jest i dosc lekko trzeba uderzac w struny przy strojeniu

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Dzisiejsze ceny efektow Bossa niezachecaja. Ja mialem TU-2, ale przy tej cenie co obecnie napewno bym sie wstrzymal zakupem.

Offline Qrczak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
dobra, jeszcze pod uwagę biorę KORG'a DT-10, niewiele droższy od Pitchblacka. Czyli jednak lepiej brać jakiegoś KORG'a? kto korzysta z którychś z tych dwóch tunerów? daje to rade? i jaka jest róznica pomiędzy PB a DT-10?

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ja mam pitchblacka i jestem zadowolony, szybki, i nie ma problemów z dołem.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
dobra, jeszcze pod uwagę biorę KORG'a DT-10, niewiele droższy od Pitchblacka. Czyli jednak lepiej brać jakiegoś KORG'a? kto korzysta z którychś z tych dwóch tunerów? daje to rade? i jaka jest róznica pomiędzy PB a DT-10?

Miałem styk z jednym i drugim. PB jest mniejszy, szybkości strojenia nie mierzyłem, ale dół ładnie łapią, oba stroiki były basistów :) . PB ma też tru bajpas, którego DT-10 zdaje się nie posiada, DT-10 za to ma dwa wyjścia, nie pamiętam po co, ale na stronie Korga sobie znajdziesz.

Offline Qrczak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
przekonałeś mnie mikos ;) pitchblack zamówiony. mam nadzieję, że nie będę żałować ;) zastanawia mnie jeszcze tylko, dlaczego DT-10 jest droższy, skoro np nie ma tru bajpasa?

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
No ja też w najbliższym czasie łykam PB. Żeby nie było, że jakąś ściemę ludziom popycham :)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
a mi sie wydaje ze dt10 ma tru bajpas..

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Ja polecam StroboSoft Petersona, najtańszy i najlepszy tuner ever, z tym, że to soft. Cena około 40$ za wersję podstawową, można kupić online na stronie petersona. Minus to zerowa mobilność, ja to zainstalowałem na laptoku, a poza tym same plusy, mega dokładność - do 1/10 centa, dokładność boss'a to chyba 2 centy, czyli dokładniejszy jakieś 20 razy :D BTW customer support Petersona jest zajebisty!
Najtanszy moze i jest, co do najlepszy, to sie bede klocil ;)
A najdokladniejszy to juz zupelnie nie.

2 dni temu dotarla do mnie nareszcie paczka z tym cudenkiem
(wersja podlogowa ST-200):
http://www.turbo-tuner.com/
0.1ct powiadasz? To zerknij na dane tego tunera :D
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
ja to sie sliniłem ba dalej sie slinie na turbo tuner, ile dałes domyslam sie ze ze usa sprowadzony?
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10112 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2009, 11:09:35
wysłana przez Leon
19 Odpowiedzi
5958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2015, 20:10:33
wysłana przez ciechoslovacja
2 Odpowiedzi
1849 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2016, 10:48:43
wysłana przez sqby
Jaki tuner kupić?

Zaczęty przez Orange Efekty

17 Odpowiedzi
4665 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2016, 00:04:41
wysłana przez RWD
3 Odpowiedzi
1773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2017, 21:22:12
wysłana przez wuj Bat