Autor Wątek: [NGD] Edwards John Sykes  (Przeczytany 2700 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
[NGD] Edwards John Sykes
« 25 Lut, 2021, 18:43:33 »


No, GAS był na ten konkretnie model, żeby mi pasował do Ibaneza. :D Będzie bardzo lakonicznie - po pierwszych wrażeniach i jakichś 10 minutach grania na sucho jestem zadowolony tak 8/10.

Najbardziej obawiałem się w zasadzie profilu gryfu. Pełen nadziei po ograniu innego LP Edwardsa u znajomego stwierdziłem, że warto dać szansę. Spodziewałem się, że będzie jak w tamtym, a jest zupełnie inny... jest szeroki jak w ibanezach i ma duży radius jak w ibanezach. Ale jest przy tym gruby... całe szczęście nie tak gruby jak '50 gibsonowskie, ale i tak czuć kawał drewna w łapie. Co mi nie pasuje to oczywiście lakierowana szyjka, ale to można zjechać papierem ściernym jak będzie wybitnie bolało. Gdybym nie grał na 7mkach to ten gryf byłby BARDZO nieporęczny. Ale nie jest źle, dzisiaj po dłuższej sesji z UV, wziąwszy Sykesa do łapy, stwierdziłem że serio nie ma tragedii i megaprzyjemnie się trzyma ten gryf. Co jest super i zasługuje na wybitne wyróżnienie to to, jak wykończone są boki hebanowej podstrunnicy i progi. Miodzio i masełko, tak przyjemnie się przesuwa dłoń po szyjce.

Co poza tym... Rocznik 2011. Seymour Duncany SH6 na pokładzie, body to full mahoń i gryf wklejany long-tenon. Wibruje podczas gry jakby miała chorobę Parkinsona. Klucze i most Gotoh. Bardziej niż rock and rolla ten instrument oddaje ducha metalowej riffmaszyny. Będzie strojona w Drop C.

Któregoś dnia wymienię jej struny, wyczyszczę, wyreguluję... i zrobię apdejt tego wątku.

PS. Foto ukradzione z neta, zrobię foty jak już ją odpicuję. :D

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2022, 16:45:21 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [NGD] Edwards John Sykes
« Odpowiedź #1 25 Lut, 2021, 19:17:09 »
Gratulacje!
Długo go szukałeś i gdzie w końcu udało się znaleźć? Mało w Polsce widziałem Edwardsów, nie każdy w ogóle wie co to za gitary.
Stylistycznie trochę przypomina LP Paula Landersa. Przy UV jak jakiś grubas wyszedł :D
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Edwards John Sykes
« Odpowiedź #2 25 Lut, 2021, 19:29:17 »
Gratulacje!
Długo go szukałeś i gdzie w końcu udało się znaleźć? Mało w Polsce widziałem Edwardsów, nie każdy w ogóle wie co to za gitary.
Stylistycznie trochę przypomina LP Paula Landersa. Przy UV jak jakiś grubas wyszedł :D

W sumie to kumpel przypadkiem wygrał dla mnie aukcję w Japonii... i stąd go mam. Jakiś miesiąc do mnie płynął.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Zomballo

  • Gość
Odp: [NGD] Edwards John Sykes
« Odpowiedź #3 26 Lut, 2021, 08:10:19 »
Rozjebałeś system! HNGD! Jakbyś się pozbywał to chce być przedostatni w kolejce. :D

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: [NGD] Edwards John Sykes
« Odpowiedź #4 26 Lut, 2021, 17:16:38 »
Zajebioza - jak już się przestawisz na kopyciasty gryf, to będzie Ci ciężej wrócić do cieniasów niż odwrotnie. W parze z Universem to już w ogóle estetik. Happy NGD!

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: [NGD] Edwards John Sykes
« Odpowiedź #5 10 Kwi, 2021, 10:10:01 »
Kazali Ci celnicy opłacić cło i VAT czy przeszła bez?
weimar guitar gently weeps

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Edwards John Sykes
« Odpowiedź #6 21 Lut, 2022, 16:46:23 »
Kazali Ci celnicy opłacić cło i VAT czy przeszła bez?

Sorry za laga :P Ja płaciłem cło i VAT.

Przy okazji, apdejt focią.

« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2022, 16:49:05 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: [NGD] Edwards John Sykes
« Odpowiedź #7 23 Lut, 2022, 07:50:29 »
Klasa :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
17789 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2009, 10:49:49
wysłana przez Vin$
John Campbell

Zaczęty przez Algiz Muzyka

0 Odpowiedzi
1199 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2014, 16:47:58
wysłana przez Algiz
16 Odpowiedzi
4168 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2015, 21:14:13
wysłana przez krank
19 Odpowiedzi
2207 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2021, 09:09:17
wysłana przez niedziak
9 Odpowiedzi
2128 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2023, 20:05:57
wysłana przez Filun