Autor Wątek: Booster/przester  (Przeczytany 22563 razy)

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Booster/przester
« 20 Mar, 2009, 15:58:22 »
Mam Rocktron'a Rampage i brzmienie mi jego pasuje, ale to efekt o charakterze typowo modernym - czyli brzmienie mocno metaliczne. Ja natomiast chciałbym dopalić czymś mojego marszałka slp. Ma to dać ciepły i tłusty sound - fajnie, żeby miało dużo dołu, bo ja lubię jak każdy uderzenie wywołuje wibracje wnętrzności ;P
Po za brzmieniem mam jeszcze te dwa ograniczenia:
-preferowałbym coś co można kupić w jednym sklepie z EMG 81 (ewentualnie używki też mogą być),
-cena to ok. 200zł.

Co byście mi doradzili, bo ja nie mam żadnego pomysłu?
Ssiecie.

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #1 20 Mar, 2009, 16:05:15 »
poszukaj moze kolesia z allegro DevilToy

Robi rozne zabawki dobrze i niedrogo

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #2 20 Mar, 2009, 16:18:50 »
Zrobić to ja mogę sobie sam.
Ssiecie.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #3 20 Mar, 2009, 16:43:10 »
Zrobić to ja mogę sobie sam.
No to zrób. :)

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #4 20 Mar, 2009, 16:58:12 »
Kwestia jest taka. Po pierwsze, nie chce mi się. Po drugie, wybaczcie, ale jakością wykonania żaden handmade nie dorówna fabryce.

Ale nie o tym temat. Czekam na propozycje.

Tak szukałem co nieco i wpadłem na Cool Cat Drive'a, który podobno nie odstaje brzmieniowo od Fulltone OCB którego sound bardzo mi się podoba. Co o tym myślicie ?
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2009, 17:12:38 wysłana przez Turgon »
Ssiecie.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #5 20 Mar, 2009, 17:47:03 »
jakością wykonania żaden handmade nie dorówna fabryce.

To mnie rozbawiłeś, jak i pewnie wszystkich na tym forum :D



Też polecam DevilToy, miałem 2 efekty od niego i były w pyte :) Teraz mam tylko Silver Bee i jestem mega zadowolony.
Poza tym Koleś, jest zarąbisty, wszystko z nim ugadasz, jakieś mody itp.. jak mi coś siadło w efekcie, to naprawił za darmo i jeszcze za przesyłkę zapłacił.


Pozdro
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2009, 17:57:28 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #6 20 Mar, 2009, 17:57:28 »
Coin777, może i rozbawiłem Ciebie i tobie podobnych, ale wydaje mi się, że taki pogląd u was wynika z pewnych braków (pewnie nie u wszystkich).
Nawet najlepszy lutujący nie dorówna maszynie "maczającej" płytki w cynie. Nawet najlepiej wykonana domowym sposobem płytka drukowana nie ma nawet startu do płytki wycinanej laserowym ploterem.
Po prostu maszyna jest lepsza i dokładniejsza.
Kolejna sprawa jakość komponentów - to co czasem widzę w tych handmade'ach to tragedia ;/ Kondensatory ceramiczne, opampy takie jak TL072, plastikowe obudowy, switch'e DPDT przy użyciu diód, gówniane tranzystory i potem kupujący dziwią się, że coś tu nie gra. 
Ssiecie.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #7 20 Mar, 2009, 18:02:40 »
Właśnie dlatego wzmacniacze handmade jak VHT czy Diezel są tańsze niż te robione maszynowo ;)
Przepraszam Cię bardzo, ale głupoty piszesz. Wiadomo, że jak ktoś nieudolnie zlutuje na elementach ze starego radia to nie dorówna to jakością do maszynówki.
Ale najlepsze sprzęty są robione ręcznie nie maszynowo i tu nie ma się co kłócić, tak jest i tyle :P
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2009, 18:10:48 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #8 20 Mar, 2009, 18:54:09 »
Nie będę się kłócić, bo i tak widzę, że nie wygram :P
Ssiecie.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #9 20 Mar, 2009, 22:43:39 »
Turgon ma jednak w pewnym stopniu rację.
Luty robione maszynowo są bardzo czyste i równe. Jak ktoś lutował smd to wie, ile się z tym nieraz trzeba kochać żeby było estetycznie.

Inna sprawa że sprawny montażysta też kładzie dobre luty i nieraz może zajrzeć lutownicą tam, gdzie maszynie już byłoby ciężko.

Handmade ma te zalety, że jako że nie ma ciśnienia na czas wykonania to można sobie pozwolić na takie rzeczy jak parowanie/dobieranie elementów. Szalenie ważna rzecz kiedy się robi precyzyjne urządzenia.

Turgon, odwal się od TL072. :P
Dobry jest, tylko trzeba wiedzieć, jakiego rodzaju sygnał podać na wejście(bo to nie jest rzecz oczywista).

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #10 20 Mar, 2009, 23:00:24 »
Czy tak jak ja każdy kto wszedł w ten temat miał zamiar napisać "BB PREAMP!" i jak zobaczył 200zł to się zawiódł ? :d
No ja nadal jestem zafascynowany i śmiem twierdzić że nic innego nie ma sensu mieć w pedalboardzie ;d

Dołóż i ....;p Serio wiem że to 3,5 razy taka kasa ale po prostu nic tak nie rozdupia.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #11 21 Mar, 2009, 09:41:25 »
No to dołożę :P I zamiast booster'a teraz sobie kupię mp3 :P Bo mój Creative już wydaje ostatnie tchnienia ;)
Ssiecie.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #12 21 Mar, 2009, 11:16:38 »
Czy tak jak ja każdy kto wszedł w ten temat miał zamiar napisać "BB PREAMP!" i jak zobaczył 200zł to się zawiódł ? :d
No ja nadal jestem zafascynowany i śmiem twierdzić że nic innego nie ma sensu mieć w pedalboardzie ;d

Dołóż i ....;p Serio wiem że to 3,5 razy taka kasa ale po prostu nic tak nie rozdupia.
Zawiodłem się, fakt. Ale popieram, warto zainwestować w lepszą kochę, żeby potem za szybko nie sprzedawać/wymieniać szajsu.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #13 21 Mar, 2009, 11:19:58 »
Chlopaki, moze to wynik wczorajszego kaca, ale snilo mi sie ze kupuje bb preamp, a pozniej go pieszcze w dloniach jak malego kroliczka. Kurwa, czas sie leczyc... no i kupic sobie bb w koncu...

pozdro

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #14 21 Mar, 2009, 12:07:10 »
A ja dzięki temu(choć słyszałem tylko youtubowe prezentacje) mam wreszcie cel - zrobić coś, co będzie lepsze. :)

A co do tematu to nowe Tubescreamery są tanie. Może warto w to zainwestować?

Offline leszekblues

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #15 23 Mar, 2009, 11:43:21 »
Jezu ludzie co Wy sie tak podniecata tym bb preampem?hahahahahah
A W sprawie hand mejdów wole to zasadniczo od obecnej chińskiej maszyny z dobrymi lutami
Dlaczego jest powtót do wzmacniaczy point-to -point?
Vht sa ok.Na Dieslach nie grałem , przykładów drozszych recznych mozna  wiele wymienic.Test poszczególnych podzespołów , granie i testowanie w koncowej fazie , poprawki ...o tym raczej nie ma mowy w seryjnych produkcjach.Za czas hamd made trzeba płacić
POzdro

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #16 23 Mar, 2009, 17:47:25 »
Leszekblues, daj se spokój. Ze swoimi brakami w wiedzy podstawowej na temat tego o czym mówisz daj sobie spokój z próbami nawracania na twoje "wierzenia".

Piszę to, aby nie namieszały słowa rzeczonego użytkownika w głowie jakiemuś nieświadomemu laikowi :)
Ssiecie.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #17 23 Mar, 2009, 18:06:50 »
Jezu ludzie co Wy sie tak podniecata tym bb preampem?hahahahahah
najgorszy możliwy debiut na 7string.pl  :devil:

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #18 23 Mar, 2009, 21:08:04 »
Coście tacy obcesowi dla chłopaka? Nie lubi BB, to nie i już. Posłucha - polubi. A Turgonowi  za tę cenę polecam starego dobrego Bossa DS-1. Jest mniej nosowo-środkowy od Tubescreamera (którego osobiście cenię wyżej od Bossa), który jest taki raczej rockandrollowy, za to Boss jest jednak bardziej - "dżydży" w pozytywnym sensie. I może jeszcze inaczej: Boss do humbucków, Ibanez do singli, ale to tylko moja opinia.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2009, 21:20:46 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline leszekblues

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #19 24 Mar, 2009, 11:03:12 »
Hmmm debiut MOzna i tak Widze ze jednak kij w mrowisko poszło
Gdybym nie miał bb to bym moze mógł teoretyzowac z Twoimi youtubowymi odłuchami drogi Turgonie.
PO drugie coz widze ze idziesz z wiatrem w swoich opiniach.Zmieniłes front i kolejne forum.Widze , ze nauczyłes sie przytakiwac wiekszosci.Widoczni e wtedy bardziej Cie bolało i nie chcesz juz cierpiec.hahahah
Ale dalej podwazasz ludzi którzy maja te zabawki i uzywaja na codzień.No oczywiscie Ty wiesz lepiej nie macajac tego o czym ja pisze.
No to gdzie sie minałem z prawda albo brakiem wiedzy?KOnkretnie prosze
"Jezu ludzie co Wy sie tak podniecata tym bb preampem?hahahahahah
A W sprawie hand mejdów wole to zasadniczo od obecnej chińskiej maszyny z dobrymi lutami
Dlaczego jest powtót do wzmacniaczy point-to -point?
Vht sa ok.Na Dieslach nie grałem , przykładów drozszych recznych mozna  wiele wymienic.Test poszczególnych podzespołów , granie i testowanie w koncowej fazie , poprawki ...o tym raczej nie ma mowy w seryjnych produkcjach.Za czas hamd made trzeba płacić"

Lokibalboa-wiecej luzu i usmiechu .Popatrz co zapisałem na koncu zdania , które cytujesz

Wrobelsparrow-wyjasnienie czy polubi chłopak czy nie masz na poczatku mojej wypowiedzi
Acha gdyby cos to tez miałem ac bosstera
POzdro
Idzie wiosna wiecej usmiechu i dystansu do tego co piszecie.A Turgon ........mniej pyskatej bużki.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #20 24 Mar, 2009, 12:00:31 »
Cytuj
Wrobelsparrow-wyjasnienie czy polubi chłopak czy nie masz na poczatku mojej wypowiedzi

Leszek, teraz już wiemy, szkoda, że nie napisałeś tego w pierwszym poście. Wiesz  - generalnie w Polsce panuje brak zaufania do ludzi, winnych tego stanu rzeczy się osądzi może kiedyś.

Kiedyś napisałem taki post (nomen omen dotyczył wypowiedzi Turgona):

Cytuj
Słuchajcie - jakbyście się tak raz w życiu spróbowali merytorycznie odnieść na forum internetowym do czegokolwiek, to bym Wam się stało coś (winni sami wiedzą o kim mowa i dokonują właśnie samookaleczeń za pomocą tępej foremki do ciasta)? Bo ja bym chętnie wysłuchał argumentów przeciw. Co by Wam szkodziło, tak kurwa raz chociaż?

Kumasz Man?

Pozdrawiam i witam na forum.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #21 24 Mar, 2009, 12:27:51 »
To, że Turgon dał się już poznać na tym forum ze specyficznego podejścia do rad współforumowiczów, oraz ze swojej dziełalności (krótkiej) na innych forach, nie zwalnia Cię leszekblues z szacunku do użytkowników tego forum (regulamin forum). Gębę możecie sobie wycierać kałem na PW.

Offline leszekblues

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #22 24 Mar, 2009, 12:45:28 »
Oczywiscie mam szacunek i zawsze bije na alarm jesli ktos go nie ma dla innych. .Ale ten chłopak Turgon po prostu to juz taki niereformowalny typ. Jemu prosze dac ostrzegacza , ja tylko zareagowałem bo poczułem ze kolejny raz młody nie ma własnie szacunku do innych ( ja bynajmniej sie tak poczułem) , w jego odczuciu wszyscy są chyba mniej doswiadczeni.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #23 24 Mar, 2009, 12:48:17 »
Turgon jest na obserwowanym, on wie za co. Kropkę dostałeś za co innego, nie ma to związku z topickiem, powinienneś mieć powiadomienie na PW

Pozdro

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Booster/przester
« Odpowiedź #24 24 Mar, 2009, 16:13:17 »
Sinner - proszę Cię zamknij ten temat i usuń, bo to żenada.
« Ostatnia zmiana: 24 Mar, 2009, 16:17:44 wysłana przez Turgon »
Ssiecie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2128 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2010, 22:42:52
wysłana przez lord_awesomeguy
22 Odpowiedzi
11795 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2010, 02:04:50
wysłana przez So99
11 Odpowiedzi
7245 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2013, 18:26:15
wysłana przez Yony
2 Odpowiedzi
1825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2014, 14:48:37
wysłana przez Zomballo
36 Odpowiedzi
7796 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2017, 19:58:28
wysłana przez jaco