Autor Wątek: Cyfra, co teraz warto kupić?  (Przeczytany 9269 razy)

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Cyfra, co teraz warto kupić?
« 06 Lip, 2020, 12:07:33 »
No właśnie kończą mi się powoli wydatki związane z nagrywaniem płyty, więc trzeba sobie wynaleźć coś nowego...

Jestem posiadaczem Helixa, czy szczęsliwym? Tego nie wiem, co chwile tweakuje swoje brzmienia i nadal nie dogoniłem króliczka.
Nachodzi mnie pewna dywagacja. Na co to ewentualnie zmienić?

Fractal? - Wygląda i brzmi kozacko, problem w tym że jest jeszcze bardziej rozbudowany od Helixa, drogi i ciężko dostępny. Wyczuwam że będzie dokładnie to samo co z Helixem, więcej czasu spędze na szukaniu brzmienia niż na graniu.

Quad Cortex - tego co prawda jeszcze nie ma. Wtyczki od Neurala brzmią genialnie, aczkolwiek wtyczka to wtyczka a to małe pudełeczko to całkiem inna sprawa. Plus głupawa konstrukcja z potencjometrami w switchach, czuje że na scenie pod depnięciem glana mogę pozbawić się kilku funkcji :D No chyba że czas na zmianę obuwia.

Kemper - no i właśnie. Możliwości też jest dużo, jak nie zginę w kręceniu soundu to zginę w kupowaniu profili. Dodatkowo Kemper już ma parę lat, ale nic sie nie zanosi na jego nastepce. Warto to brać jeszcze pod uwage? Generalnie wydaje mi się że Kemper jest najbardziej plug'n'play. Strasznie to lubiłem, wpinasz gite, smyrniesz gałkę dwa razy i kurwi (tak jak Engl ;3).

Docelowo do grania wszędzie, w domu, w studio i na scenie. Ze wzmaków zrezygnowałem ostatecznie, ze względów zarówno logistycznych jak i innych o których pewnie jeszcze nie mam pojęcia.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #1 06 Lip, 2020, 12:30:29 »
Kemper imho jest bezsensem jeśli nie masz własnego zaplecza do robienia sobie presetów czy tam profili jak zwał tak zwał :D

Fractal - drogie w kurwę, dobre w kurwę XD

Quad - ciężko ocenić ale moim zdaniem te pałowanie się wtykami z sieci neuronowej to trochę przesada, nie wiem, jak ogram to się wypowiem, ale wtyki są moim skromnym zdaniem po prostu ok, więc nie wiem jak mieliby "zrewolucjonizować" modellery. Ciekawa funkcja to te pokrętła jakby dotykowe ale też z tego co jakiś inżynier pisał to jak pstryczek pierdolnie to się będziesz bujać z naprawą że hoho. Nie wiem, mnie nie przekonali :D

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #2 06 Lip, 2020, 12:33:20 »
Czyli +1 dla Helixa tudzież Fractala :D

12k za Fractala Axe FX 3 bym chyba jednak nie dał. Auto mam tańsze.
Dwójka no to znów już poprzednia generacja, a jak kupować to aktualnie.

Na Kempera widzę mase darmowych presetów, nawet od SinMixa (mam presety do Helixa i jestem zadowolony), ale obstawiam że te które kosztują, są lepsze...
Może jednak lepiej pomyśleć o nowej gitarze?  ::)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #3 06 Lip, 2020, 12:36:02 »
Może to dziwnie zabrzmi z ust wieloletniego fanboja Fractala i cyfry ale ostatnio bawię się opcja :
Kopia TS808 (Puff) + MXR 5150 + Mooer Radar i głupio powiedzieć ale ten zestaw tak kurwi że szok, owszem będę jeszcze wrzucał parę kostek do efektów albo tylko Line6 M5 i jakiś looper żeby to razem zgrać ale serio, miazga. Zajmuje mało miejsca, można zrobić opcje z wyjście bezpośrednio na PA i na pakę z jakąś kostką powerampu itd. Polecam Żanetkaleta.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #4 06 Lip, 2020, 12:47:56 »
Grałem prawie na wszystkim, co tu wymieniłeś oprócz Quad Cortex. Wtyczki od Neural ograłem dwie i jestem pod dużym wrażeniem. Natomiast porównywałem 1:1 (Plini/Tosin) z Axe w mixie i jestem zdania, że Axe idzie mimo wszystko lepiej. Wiadomo, że to bardzo subiektywne odczucia, ale to nie wzięło się znikąd - spędziłem naprawdę kilkanaście godzin nad tym. Gdybym nie miał Axe, to wybór od razu pada na Neural i na chwilę obecną nie mają konkurencji pod żadnym względem. BTW, real feel gry jest tutaj nie do przecenienia. Rozważałem zapisy na Quad Cortex, ale mimo wszystko dałbym Neural trochę czasu jeszcze, bo idą w bardzo dobrym kierunku. Jeżeli chodzi o dostępność Axe, to tutaj bym się kłócił. W ostatnim czasie dwukrotnie widziałem na FB Mark II w cenie ~5k PLN (wersję III sobie odpuść). Czy to dużo? Moim zdaniem nie. Ceny poszybowały ostro w dół, świat zwariował. Ciekawą opcją wydaje się też być Mooer w tej wersji GE300 Lite. Ola zrobił testa niedawno. Idzie to przyzwoicie i ma sporo fajnych funkcji. Powodzenia! ;)

Spoiler

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #5 06 Lip, 2020, 13:05:29 »
Wymiana Helixa na GE300 to moim zdaniem w sumie niespecjalna różnica, na pewno nie przeskok o półkę wyżej.
Kręci mnie ten Fractal ale muszę dobrze przemyśleć takie rozwiązanie. Zasadniczo to chyba nic nie stoi na przeszkodzie kupić Fractala czy Kempera i najwyżej sprzedać go ponownie .

Co do rozwiązania typu MXR + Radar to nie szczególnie do mnie przemawia. Jednak wolałbym zostać w cyfrowym świecie możliwości. Tylko żeby on był plug'n'play.
Helix nie brzmi źle, ale chyba też nie jest najlepszym rozwiązaniem skoro ciągle czegoś szukam. I nie, to nie wina IR'ów. Mam kupe impulsów od SinMixa i dwie paki od OwnHammera. I ciągła walka FRFR vs IEM. I jedno fajne i drugie, i z obu jestem niezadowolony... :D

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #6 06 Lip, 2020, 13:15:09 »
Do czego masz podłączonego tego Helixa? Piszesz FRFR, ale jaki? Jaki IEM?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #7 06 Lip, 2020, 13:23:11 »
Wymiana Helixa na GE300 to moim zdaniem w sumie niespecjalna różnica, na pewno nie przeskok o półkę wyżej.
Kręci mnie ten Fractal ale muszę dobrze przemyśleć takie rozwiązanie. Zasadniczo to chyba nic nie stoi na przeszkodzie kupić Fractala czy Kempera i najwyżej sprzedać go ponownie .

Co do rozwiązania typu MXR + Radar to nie szczególnie do mnie przemawia. Jednak wolałbym zostać w cyfrowym świecie możliwości. Tylko żeby on był plug'n'play.
Helix nie brzmi źle, ale chyba też nie jest najlepszym rozwiązaniem skoro ciągle czegoś szukam. I nie, to nie wina IR'ów. Mam kupe impulsów od SinMixa i dwie paki od OwnHammera. I ciągła walka FRFR vs IEM. I jedno fajne i drugie, i z obu jestem niezadowolony... :D

Jak chcesz zostać w cyfrowym świecie to AX8 , ma wszystko, brzmi świetnie i jest jednocześnie sterownikiem więc bierzesz tylko jego i jazda.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #8 06 Lip, 2020, 13:23:37 »
FRFR - Alto TS312
Monitory - Alesis Elevate 5
IEM - KZ ZS10 PRO, chwilowo jadę po kablu.

Zasadniczo to gdzie nie ukręce brzmienia to gdzie indziej jest chujnia totalna.

O ile w domu mogę grać na osobnym presecie, to jednak połączenie PA + IEM chciałbym mieć dobrze brzmiące, a wiecznie coś jest nie tak.
Plus ten fizz helixowy, chyba dosyć charakterystyczny
« Ostatnia zmiana: 06 Lip, 2020, 13:58:26 wysłana przez Majk »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 509
  • Venus as a goodboi
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #9 06 Lip, 2020, 14:19:34 »
Zamiast AX8 możesz też od razu pójść w FM3, do tego HX FX jako sterownik i niektóre efekty po 4CM dla odblokowania mocy DSP i masz super opcję

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #10 06 Lip, 2020, 14:35:35 »
To już mi się robi koszt Axe FX II XL+ :D
Nie przemawia do mnie ta opcja  :D :D

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #11 06 Lip, 2020, 15:51:39 »
Może to dziwnie zabrzmi z ust wieloletniego fanboja Fractala i cyfry ale ostatnio bawię się opcja :
Kopia TS808 (Puff) + MXR 5150 + Mooer Radar i głupio powiedzieć ale ten zestaw tak kurwi że szok, owszem będę jeszcze wrzucał parę kostek do efektów albo tylko Line6 M5 i jakiś looper żeby to razem zgrać ale serio, miazga. Zajmuje mało miejsca, można zrobić opcje z wyjście bezpośrednio na PA i na pakę z jakąś kostką powerampu itd. Polecam Żanetkaleta.
+1 do kombinacji na kostkach.
Ja rozważam setup: Diezel VH4->Strymon Iridium
i do tego dowolne delaye/modulacje/boostery w łańcuchu

IMO Iridium jest najlepszym operatorem impulsów i wygrywał chyba w każdym porównaniu pod względem jakości brzmienia.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #12 06 Lip, 2020, 18:11:51 »
No i przeglądam YouTuby i sie GASuje na Kempera Stage. To mi wygląda fajnie, podpinasz, grasz, nie kombinujesz 10319 razy czy paramter SAG albo BIAS ma mieć wartość 3.4 czy jednak przy 3,6 kurwi mocniej :D

Minus? No chyba taki że pod względem efektowym jest tego mniej. Ale na dobrą sprawę, w helixie mam kilkanaście delayów a i tak używam góra dwóch, i to w 1 piosence na 10. Większość materiału to tylko TS + Amp i Cab, ewentualnie kwakacz albo łahmi.
W Cleanach lubię się pobawić ale to też ogranicza się do jednego delaya, reverbu i chorusa.

Może w takim razie Fractal mi nie jest potrzebny?
Obawiam się że dopóki nie spróbuję to nadal nie będę wiedział.

Spoiler

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #13 06 Lip, 2020, 20:38:10 »
Może to dziwnie zabrzmi z ust wieloletniego fanboja Fractala i cyfry ale ostatnio bawię się opcja :
Kopia TS808 (Puff) + MXR 5150 + Mooer Radar i głupio powiedzieć ale ten zestaw tak kurwi że szok, owszem będę jeszcze wrzucał parę kostek do efektów albo tylko Line6 M5 i jakiś looper żeby to razem zgrać ale serio, miazga. Zajmuje mało miejsca, można zrobić opcje z wyjście bezpośrednio na PA i na pakę z jakąś kostką powerampu itd. Polecam Żanetkaleta.
Poka jak to brzmi!

Sprobuj moze Strymon Iridium? To jest plug and play, do tego 'czester' w kostce i jedziesz z tematem. A jak jeszcze wezmiesz przester od Strymona, to masz presety, MIDI i takie tam.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #14 06 Lip, 2020, 20:55:59 »
Może to dziwnie zabrzmi z ust wieloletniego fanboja Fractala i cyfry ale ostatnio bawię się opcja :
Kopia TS808 (Puff) + MXR 5150 + Mooer Radar i głupio powiedzieć ale ten zestaw tak kurwi że szok, owszem będę jeszcze wrzucał parę kostek do efektów albo tylko Line6 M5 i jakiś looper żeby to razem zgrać ale serio, miazga. Zajmuje mało miejsca, można zrobić opcje z wyjście bezpośrednio na PA i na pakę z jakąś kostką powerampu itd. Polecam Żanetkaleta.
Poka jak to brzmi!

Sprobuj moze Strymon Iridium? To jest plug and play, do tego 'czester' w kostce i jedziesz z tematem. A jak jeszcze wezmiesz przester od Strymona, to masz presety, MIDI i takie tam.

Nie podobają mi się przestery z Irydium, celuje w zło , gruz i progres toteż nie każdemu siądzie ten sound. Radar ma symulacje powerampa wiec na przodach z tej malutkiej kostki można mieć spoko sound. Będe jeszcze wrzucał TC MIMIQ , chyba Line6 M5 i jako EQ nowość Source Audio SA270 EQ2. Nie ma być tanio tylko fajnie ergo ma mi kurwić i basta.

Tu masz sounda :

Wlacz osadzony player soundcloud
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #15 06 Lip, 2020, 21:35:02 »
Super gada ten MXR + Radar, wstydu nie ma!

A Iridium moze byc dobra baza do kostek, niekoniecznie brac przester z tegoz. Traktowac jako czysty wzmak po prostu.

Zomballo

  • Gość
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #16 06 Lip, 2020, 22:30:14 »
Może to dziwnie zabrzmi z ust wieloletniego fanboja Fractala i cyfry ale ostatnio bawię się opcja :
Kopia TS808 (Puff) + MXR 5150 + Mooer Radar i głupio powiedzieć ale ten zestaw tak kurwi że szok, owszem będę jeszcze wrzucał parę kostek do efektów albo tylko Line6 M5 i jakiś looper żeby to razem zgrać ale serio, miazga. Zajmuje mało miejsca, można zrobić opcje z wyjście bezpośrednio na PA i na pakę z jakąś kostką powerampu itd. Polecam Żanetkaleta.
Poka jak to brzmi!

Sprobuj moze Strymon Iridium? To jest plug and play, do tego 'czester' w kostce i jedziesz z tematem. A jak jeszcze wezmiesz przester od Strymona, to masz presety, MIDI i takie tam.

Nie podobają mi się przestery z Irydium, celuje w zło , gruz i progres toteż nie każdemu siądzie ten sound. Radar ma symulacje powerampa wiec na przodach z tej malutkiej kostki można mieć spoko sound. Będe jeszcze wrzucał TC MIMIQ , chyba Line6 M5 i jako EQ nowość Source Audio SA270 EQ2. Nie ma być tanio tylko fajnie ergo ma mi kurwić i basta.

Tu masz sounda :

Wlacz osadzony player soundcloud


O żesz Ty! Stwierdzam nakurw!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #17 07 Lip, 2020, 14:59:02 »
@Lechu_ a te kombo kostka + radar, to wystarczajace jest, zeby na koncercie grac bez wzmaka? Bo generalnie juz mie sie nie chce tachac wzmakow na gigi, tym bardziej ze ten moj jest wkurwe ciezki, a publika i tak nie ogarnie.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #18 07 Lip, 2020, 16:38:58 »
Może to dziwnie zabrzmi z ust wieloletniego fanboja Fractala i cyfry ale ostatnio bawię się opcja :
Kopia TS808 (Puff) + MXR 5150 + Mooer Radar i głupio powiedzieć ale ten zestaw tak kurwi że szok, owszem będę jeszcze wrzucał parę kostek do efektów albo tylko Line6 M5 i jakiś looper żeby to razem zgrać ale serio, miazga. Zajmuje mało miejsca, można zrobić opcje z wyjście bezpośrednio na PA i na pakę z jakąś kostką powerampu itd. Polecam Żanetkaleta.

Testowałem AMT P2 z Radarem i też była petarda. Do użytku domowego chcę iść w Torpedo CAB M+, Friedman BE-OD oraz KSR Ceres.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #19 07 Lip, 2020, 17:04:35 »
@Lechu_ a te kombo kostka + radar, to wystarczajace jest, zeby na koncercie grac bez wzmaka? Bo generalnie juz mie sie nie chce tachac wzmakow na gigi, tym bardziej ze ten moj jest wkurwe ciezki, a publika i tak nie ogarnie.
W łańcuchu jest jeszcze ten TS. Z Mooera wychodzisz Jackiem albo bezpośrednio na konsoletę i na przody albo jeszcze można wpiać dibox. Przydałby się też sterownik do ogarnięcia kostek żeby nie skakać po efektach ale to już każdemu według uznania.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #20 07 Lip, 2020, 17:36:02 »
@Lechu_ a te kombo kostka + radar, to wystarczajace jest, zeby na koncercie grac bez wzmaka? Bo generalnie juz mie sie nie chce tachac wzmakow na gigi, tym bardziej ze ten moj jest wkurwe ciezki, a publika i tak nie ogarnie.
W łańcuchu jest jeszcze ten TS. Z Mooera wychodzisz Jackiem albo bezpośrednio na konsoletę i na przody albo jeszcze można wpiać dibox. Przydałby się też sterownik do ogarnięcia kostek żeby nie skakać po efektach ale to już każdemu według uznania.
Takie rzeczy jak TS pomijam, bo nie kazdy uzywa (np ja :D ) ale chodzilo mi, czy sam przester + Radar jest wystarczajacy, zeby byc samowystarczalny. No chyba trzeba bedzie kupic Radara...

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #21 07 Lip, 2020, 20:52:58 »
Może to dziwnie zabrzmi z ust wieloletniego fanboja Fractala i cyfry ale ostatnio bawię się opcja :
Kopia TS808 (Puff) + MXR 5150 + Mooer Radar i głupio powiedzieć ale ten zestaw tak kurwi że szok, owszem będę jeszcze wrzucał parę kostek do efektów albo tylko Line6 M5 i jakiś looper żeby to razem zgrać ale serio, miazga. Zajmuje mało miejsca, można zrobić opcje z wyjście bezpośrednio na PA i na pakę z jakąś kostką powerampu itd. Polecam Żanetkaleta.

Testowałem AMT P2 z Radarem i też była petarda. Do użytku domowego chcę iść w Torpedo CAB M+, Friedman BE-OD oraz KSR Ceres.

Mam też kopie BE-OD, poniżej próbka z Radarem , bez dopałki , ten sam "riff"

https://soundcloud.com/kszaq-1/be-od
« Ostatnia zmiana: 07 Lip, 2020, 20:58:51 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #22 07 Lip, 2020, 20:54:01 »
@Lechu_ a te kombo kostka + radar, to wystarczajace jest, zeby na koncercie grac bez wzmaka? Bo generalnie juz mie sie nie chce tachac wzmakow na gigi, tym bardziej ze ten moj jest wkurwe ciezki, a publika i tak nie ogarnie.
W łańcuchu jest jeszcze ten TS. Z Mooera wychodzisz Jackiem albo bezpośrednio na konsoletę i na przody albo jeszcze można wpiać dibox. Przydałby się też sterownik do ogarnięcia kostek żeby nie skakać po efektach ale to już każdemu według uznania.
Ten DIldobox to prawie obowiązkowy do radara. Abstrachujując od wpinania w linię, wyjście słuchawkowe ma słabe, więc lepiej właśnie puścić do diboxa, potem na konsoletę/interface/wzmacniacz słuchawkowy i dopiero na słuchawki

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #23 08 Lip, 2020, 02:06:33 »
A ktorym wyjsciem z Radara do konsolety? Bo chyba nie sluchawkowym? DiBox mowicie lepiej miec, niz nie miec na wyjsciu z Radara?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Cyfra, co teraz warto kupić?
« Odpowiedź #24 08 Lip, 2020, 08:53:56 »
A ktorym wyjsciem z Radara do konsolety? Bo chyba nie sluchawkowym? DiBox mowicie lepiej miec, niz nie miec na wyjsciu z Radara?

Z Radara outputem ( nie słuchawkowym) na diboxa i z diboxa na kosolete. Power amp w Radarze na ON.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
8442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2008, 09:51:19
wysłana przez nikt
5 Odpowiedzi
7233 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 23:08:32
wysłana przez Orange
5 Odpowiedzi
2452 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2012, 00:09:14
wysłana przez CmnD
10 Odpowiedzi
3523 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2013, 11:11:40
wysłana przez youshy
18 Odpowiedzi
6162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2013, 00:13:35
wysłana przez lwronk