Autor Wątek: [NGD] Zachorowałem na Skervesena - tym razem 8  (Przeczytany 27324 razy)

Zomballo

  • Gość
Stare stolarskie przysłowie głosi:
"Klej najlepiej trzyma gdy go nima!"

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
A co tu ma estetyka skoro tych wkrętów nie widać ?
Ja tam dupeczki zawsze oglądam
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero

Omson - to nie są rzadne pseudo technikalia.

Niestety są, a Ty bezrefleksyjnie brniesz coraz bardziej (tak - celowy ortograf miał podkreślić szyderę, doskonale zrozumiałem przesłanie). Myślałem, że się trochę przystopujesz, ale nie. Więc ok, chodziło o zwykły feedback dotyczący produktu, jego estetyki, jak potencjalnie może postrzegać to klient (skąd wiesz, że np nie ja w przyszłości?) - zamiast tego eskalujesz cyrk posługując się jakimś bełkotem marketingowym. Wystarczająco wyłożył Ci to @Zomballo - jeśli faktycznie mówimy o merytoryce (gdzie koślawą jej formą zasłaniasz wydźwięk pytania), a nie czystej estetyce, na która zwróciłem uwagę.  Po mojemu - bez pierdolenia (sorry Skervesen, nie chciałem tak dosadnie) - zwyczajnie jest problem z dostępnością czarnych wkrętów, wiec po polsku dojebaliście czym było pod ręką, co w miarę znosi stres. Ot co - zero filozofii. W jaki sposób możecie bajdurzyć o ustawianiu płaszczyzny podając dziesiętne mm, jak samo drewno to materiał, który pracuje relatywnie  do warunków otoczenia, typu temperatura, czy wilgotność i (choćbyś zaginał czasoprzestrzeń frazesami panie Uju) nie jest stabilne na tyle, żeby takie wyliczenia zachować na stałe - tym bardziej pieprzyć o utracie gwarancji jak ktoś to rozkręci? To są wszystko naczynia połączone, a nie, że pierdolniesz śruby z adamentytu i reszta problematyki nie istnieje. Zdajesz sobie z tego sprawę? Bo @Commelina (tak zakładam, postrzegając go jako profesjonalistę) wie o tym doskonale, jako lutnik - dlatego zastanawiam się - czy jako człowiek od PR w Skerve, nie powinieneś był już dawno inteligentnie ukrócić tej cyrkowej eskapady na rzecz dobrego wizerunku firmy?

@Algiz cebulactwo z powodu zwykłej opinii? Bitch please ;) Ja nie komentowałem gustu @nerozume - nie moja sprawa, co mu się podoba, albo na co nie zwrócił uwagi / nie przeszkadza mu -  generalnie gratuluje mu zajebistego badyla - ale chyba mam prawo do w miarę kulturalnego wyrażenia swojej opinii, jak jest foto gity na forum, na dodatek jednej z zaprzyjaźnionych manufaktur na sevenstring? Tak czy nie? Zastanów się chłopie i ogarnij kontekst, zanim coś wtrącisz... A kontekst nie jest taki, że się przyjebałem o inny kolor śrub, bo mnie dupa boli, że ktoś ma gitarę. Na wszelki wypadek napisałem - żebyś nie miał problemu ze zrozumieniem.
« Ostatnia zmiana: 23 Cze, 2020, 23:03:11 wysłana przez OMSON »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Pierwsi z brzegu https://www.stkguitars.com/
Pierwsi z brzegu, że niby na pęczki ich jest? :) Raczej nie, już widzę ile to dodatkowych problemów. Wg tego rysunku wpuszczają tuleje w gryf i potem od góry naklejają podstrunnicę? A co jest potem między łbem tulei a podstrunnicą? Pył z klejem czy pusto? Czyli jak dasz odpowiednio BARDZO dużą siłę to możesz nawet odkleić podstrunnicę? A jak potem dokładnie trafisz z otworami w gryfie i korpusie? A jak tuleja w gryfie się poluzuje i będzie obracać w środku, bo drewno przecież pracuje? Może mają jakieś wideło jak to robią.





Omson - to nie są rzadne pseudo technikalia.
Niestety są, a Ty bezrefleksyjnie brniesz coraz bardziej - zamiast tego eskalujesz cyrk posługując się jakimś bełkotem marketingowym.
O czym konkretnie mówisz? Konkretnie.

Cytuj
Po mojemu - bez pierdolenia (sorry Skervesen, nie chciałem tak dosadnie) - zwyczajnie jest problem z dostępnością czarnych wkrętów, wiec po polsku dojebaliście czym było pod ręką, co w miarę znosi stres.
Jeszcze raz zatem :) Czarne pękały, zostały zastąpione takimi z innym łbem i niepękającymi. Nie ma tu filozofii i żadnego Twojego "mojenia". OK?... :)

Chyba, że jednak jesteś jednym z tych najbardziej męczących typów faceta, co zawsze musi mieć rację. Oczywiście no offence, ale jeden taki (bezdzietny) mówił mi jak chować syna, drugi mówił jak się lata na paralotni (nie widział nawet na własne oczy), jak powiedziałem, że latałem ponad 10 lat. Zaraz będę miał "przekonanie graniczące z pewnością", że to Ty pracowałeś tam, nie ja.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2020, 00:53:24 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Jak przeczytasz ze zrozumieniem ostatni mój wpis, to za którymś razem załapiesz o czym KONKRETNIE piszę, zarzucając Ci marketingowy bełkot. Meczący typ faceta - jeśli tak chcesz mnie przedstawić - tak Ci wygodnie na potrzeby tej wymiany zdań, to ok. Ale pamiętasz jeszcze, że tylko zwróciłem uwagę na inny kolor śrub i że na tym levelu lutnictwa tak nie przystoi? Była to bardzo sensowna uwaga z mojej strony. Trzeba było podziękować za opinię (skoro reprezentujesz sprawy Skerve) i potraktować to jako feedback do przemyślenia. Nie byłaby to mądrzejsza postawa? Zamiast tego postanowiłeś angażować w to wszystko pseudo-technologiczne wyjaśnienia - tak naprawdę, chyba tylko po to, żeby zdeprecjonować moja uwagę rzuconą na kompletnie innej płaszczyźnie. Po co to było? Prowokowanie iluś kolejnych wpisów kompletnie nie wnoszących niczego taktownego, szanując Skerve. Wuju - nie mam potrzeby posiadania racji - może być Twoja wersja i kończymy.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2020, 01:44:56 wysłana przez OMSON »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Nie ma tu mojej wersji. Piszę jak było. Dowiedziałbym się gdzie znalazłeś marketingowy bełkot, gdzie pseudo-technikę. Ale może faktycznie nie ma co, enigma. Nikt Cię nie deprecjonuje!...... Dla mnie z kolei wygląda na to, że nie możesz uwierzyć, że tak wiele rzeczy jest u chłopaków usystematyzowanych/nie pozostawionych przypadkowi i że kwestia techniczna może być ważniejsza od estetyki (bardzo umownej). W sumie można nawet uznać, że wywodzisz, że lutnik na wysokim levelu to ten, co wybierze wtedy estetykę.
Feedback do przemyślenia: nie ma powodu dziękować, skoro powtarzam, że zostało to już przemyślane i zmienione lata temu. Ogólnie: jeśli kilku klientów zwracało uwagę na to samo, było to zmieniane. Ale bardzo często sami robiliśmy zmiany. Raz, że każdy z ekipy gra i gitary były zawsze ogrywane po setupie, dwa, że po kilku miesiącach i latach powtarzania danej czynności przy produkcji wiesz co da się zrobić lepiej, gdzie tworzą się problemy.

BTW dla jasności: nie jestem reprezentantem, odszedłem 1,5 roku temu. Mam wielką sympatię do marki, 7 lat toczyliśmy razem ten kamyk.
 
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Pierwsi z brzegu, że niby na pęczki ich jest? :)
Nie chciałem dawać przykładu nieistniejącego już Rana z naszego podwórka. :( Tak wiem, najprostsze rozwiązania są najlepsze i nie upieram się przy tej metodzie ale argument z luzującymi się tulejami i siłami odrywającymi podstrunnicę jest mocno naciągany. Jak wklejasz w gryf trus rod to zapewne wiesz jak on działa i tam to dopiero są luzy, siły i a nawet komory powietrzne czy schowki na kokę czy małą kolonię mrówek (termitów nie polecam bo lubią drewno). A tak w ogóle to klucze krzywo!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


BTW dla jasności: nie jestem reprezentantem, odszedłem 1,5 roku temu.
 

Poddaje się ;D

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
A ja to lubię grać na srebrnych śrubkach, wtedy mam jaśniejsze i metal(iczne) brzmienie, bo jak miałbym czarne śrubki w ósemce to pewnie miałbym ciemniejsze brzmienie.

« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2020, 10:40:18 wysłana przez nerozume »

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
@nerozume A byłeś poinformowany o kolorze tych śrub na etapie realizacji?

Jeden oleje, drugi jak widać powie - gitara za 11tys. Wyższa półeczka cenowa. Wyższy poziom krytyki. W moim Squierze za 450zeta było wszystko kolorystycznie dopasowane. I taką opinię zmanierowanego klienta należałoby też uszanować. I najlepiej odpowiedzieć na jego potrzeby Wuj napisał, że klienci nie psioczą . Więc problem pewnie nie jest zbyt duży, jakby te posty tutaj wskazywały

BTW fajny temat. Nie wiedziałem, że można tyle o 4 śrubkach rozmawiać
007

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
@nerozume A byłeś poinformowany o kolorze tych śrub na etapie realizacji?

Tak, Skervesen co jakiś czas/etap podsyła zdjęcia progresu gitary

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744


BTW dla jasności: nie jestem reprezentantem, odszedłem 1,5 roku temu.
 

Poddaje się ;D
No i? A czemu resztę wykasowałeś? Ewidentnie szkoda czasu na takie dyskusje z Tobą. Dalej wiesz swoje, choć nie ma to nic wspólnego z faktami, rzucałeś jakieś mgliste oskarżenia.

Wuj napisał, że klienci nie psioczą . Więc problem pewnie nie jest zbyt duży, jakby te posty tutaj wskazywały
Więcej: problem poza jakimś polskim forum 7-string w ogóle nie istnieje.
Paczki z głów!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


BTW dla jasności: nie jestem reprezentantem, odszedłem 1,5 roku temu.
 

Poddaje się ;D
No i? A czemu resztę wykasowałeś? Ewidentnie szkoda czasu na takie dyskusje z Tobą. Dalej wiesz swoje, choć nie ma to nic wspólnego z faktami, rzucałeś jakieś mgliste oskarżenia.



Reszta wynika z kontekstu tego co Ci odpisywałem po drodze. Przykro mi, że uparcie nie chcesz zrozumieć, zaś fakty są rzeczywiście mgliste - próbowałem Ci to wyłuszczyć panie Uju. Niektórzy to załapali. Martwisz się teraz o wpis, który wykasowałem pozostawiając sedno? Zrozum - jak już nie reprezentujesz Skerve, to po co w ogóle jeszcze bijesz pianę? Teraz załapał? ;) No już - chodź się przytul i kończymy te słowne tango, nie ma żadnego problemu :*

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Dwie strony textwalli o kolor śrubek z tyłu gitary, matko bosko :o


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
SS.pl fuck yeah!
 :headbang:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Nie o kolor, tylko zawszewszystkolepie jwiedzenie mimo wydawałoby się oczywistych i prostych faktów.

Nie biję piany, tylko byłem, widziałem, brałem udział i mówię jak było i dlaczego.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2020, 17:53:26 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
No a co z moimi tulejkami? Znów zostałem olany. Idę do tematu obok. Foch!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
No jak co? Jak masz opanowane kwestie techniczne tego rozwiązania, to czemu nie. Jak wszystko, więc i to ma minusy, trzeba pytać tych co mają.

Mamy tu jeszcze jedną kwestię bez odpowiedzi:
Twoim zdaniem to wiosło za 6k $ ma prawidłowo położony lakier i dobrane materiały?
Po tych nieszczęsnych 7 latach w gitarowej QC, oglądaniu wioseł przed malowaniem i po z nosem przy lakierze, rozmowach z lakiernikiem uważam, żeby tutaj lakierzyście odpuścić i pójść z ew. pretensjami do tego co drewno dobrał i skleił. Jak rozumiem w ogóle pretensje są, a CS tłumaczy, że to specjalnie, żeby było widać NTB - czy jaka jest sytuacja?
Paczki z głów!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
@wuj Bat
7 lat w Skervesen. Chętnie bym zapytał o powody opuszczenia załogi, ale nie będę taki wścibski. Islandia pewnie była wystarczającym argumentem finansowo-krajoznawczym.

To chociaż zapytam. Tęsknisz?

W sumie co się stało, że nie ma tu nikogo kto pracuje w Skerv. Polityka firmy? Natłok pracy i brak czasu na pisanie bzdetów w internecie? Czy moze polityka forum i reklamy za którą należy płacić?





007

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Po tych nieszczęsnych 7 latach w gitarowej QC, oglądaniu wioseł przed malowaniem i po z nosem przy lakierze, rozmowach z lakiernikiem uważam, żeby tutaj lakierzyście odpuścić i pójść z ew. pretensjami do tego co drewno dobrał i skleił. Jak rozumiem w ogóle pretensje są, a CS tłumaczy, że to specjalnie, żeby było widać NTB - czy jaka jest sytuacja?
Wiosło zamawiał dealer do siebie na sklep a nie dla konkretnego klienta. Zupełnie nie widzi problemu w tym co widać na fotkach.
Producent skoro wysłał wiosło z kompletem autografów na checkliście QC też nie ma sobie nic do zarzucenia.

Praktycznie wszystkie NTB z LACS jaki widziałem tak samo wyglądały. W ESP raz na jakiś czas, ale też wypuszczają takie potworki.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Czyli po prostu jest ból w internetach?
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Dokładnie taki sam jak ze śrubką.
Natomiast nie podzielam twojego zdania że nie należy takich spraw punktować w gratach za wiadro pieniędzy. Niestety bardzo to potem utrudnia reklamacje czego dowodem są inne wtopy ESP czy Jacksona.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Wystarczy ustalić czy to dla właściciela/zamawiającego jest bug czy ficzer. Bo może miało być widać NTBa. Tutaj najprawdopodobniej nie. Tak więc jeszcze inna rzecz: wyznaczenie pewnego marginesu tolerancji przy pracy z drewnem czy kolorami. Czy raczej ludźmi ;)

ED: to też ważne: zdjęcia. Często coś na żywo nie rzuca się w oczy, a na fotach zieje strachem.
« Ostatnia zmiana: 25 Cze, 2020, 00:08:46 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Ooo...stary sevenstring wrócił  :D

Dawno tak aktywnego tematu nie było, widać poziom mimo upływu lat ten sam ;)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Przez przypadek moja luba (zaopatrzeniowiec w pewnej niemieckiej korporacji) przeczytała kilka postów i zaśmiała się ze stwierdzenia, że nie ma czarnych śrub, które wytrzymywałyby naprężenia w połączeniu korpus/gryf.
I tak się zastanawiam, co jest bardziej prawdopodobne:
a) na całej kuli ziemskiej nie ma ani jednego dostawcy czarnych śrub, który oferowałby produkt pozwalający łączyć ze sobą dwa kawałki drewna,
b) słabo szukaliście.



Jeszcze tylko dodam, że osobiście nie robi mi to żadnej różnicy. Pewnie nawet bym nie zauważył, że śruby są w innym kolorze, ale proszę nie tłumaczyć się w ten sposób "Mieliśmy czarne, ale pękały, szukaliśmy dalej i tyle. Także nie każda gitara jest z czarnym hardware." ;)
Wiem, że wsadzam kij w mrowisko takim postem, no ale... xD
« Ostatnia zmiana: 25 Cze, 2020, 16:57:52 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4464 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2010, 08:11:10
wysłana przez Rachet
7 Odpowiedzi
2075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2012, 17:06:18
wysłana przez deathtom
0 Odpowiedzi
1159 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 14:20:58
wysłana przez Guitar Spot
1 Odpowiedzi
3573 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2017, 13:21:51
wysłana przez Aga_Wl